Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Másik nagy kérdés...

Téligumi, valszeg kiakadtok de csak kéne tisztázni. :D

Nokian téliguminál tartottam más ajánlotta meg a boltos is. aki ajánlotta mondta a Nokian sokáig bírta nála a másik márkát amit mondott nem emléxem hogy mit ne de mondta hogy egy tél alatt a 4-ből 3 szálszakadt lett.

Autószerelő haverom mondta azért ajánlják mert sz*r és sok van a raktárban az ő autóján pl 2telet bírt ki ez a márka. amit ő ajánlott az a Hancook, Tiger , és még a Sava-ja is 4 telet bírt ki.

szóval ki milyet ajánl?

Ha meg írtok írhatnátok nyári gumit is legalább tavasszal nem kérdezném meg. :)

Helyesen: Hankook, Tigar....

Nézhetnél valami normálisabb gumit is...tigar pff

Link to comment
Megosztás:

Másik nagy kérdés...

Téligumi, valszeg kiakadtok de csak kéne tisztázni. :D

Nokian téliguminál tartottam más ajánlotta meg a boltos is. aki ajánlotta mondta a Nokian sokáig bírta nála a másik márkát amit mondott nem emléxem hogy mit ne de mondta hogy egy tél alatt a 4-ből 3 szálszakadt lett.

Autószerelő haverom mondta azért ajánlják mert sz*r és sok van a raktárban az ő autóján pl 2telet bírt ki ez a márka. amit ő ajánlott az a Hancook, Tiger , és még a Sava-ja is 4 telet bírt ki.

szóval ki milyet ajánl?

Ha meg írtok írhatnátok nyári gumit is legalább tavasszal nem kérdezném meg. :)

Nekem Barum Bravuris van nyáriba (185/60 R14) , téli meg Barum Polaris 2 (175/70 R13) ... mindegyik nagyjából megvolt nekem 40.000 Ft-ból szereléssel együtt...és garit is kaptam rájuk...ja és semmi bajom velük.

Nem nagy márka ez sem, de szerintem messze jobb a Tescos gumiknál...

Link to comment
Megosztás:

Másik nagy kérdés...

Téligumi, valszeg kiakadtok de csak kéne tisztázni. :D

szóval ki milyet ajánl?

Ha meg írtok írhatnátok nyári gumit is legalább tavasszal nem kérdezném meg. :)

Télinek Michelin Alpin A3 175/65 R14 méretben van, nem épp a legolcsóbb de én nem vagyok elájulva tőle, ugyanilyen méretben a Debica Frigo jobbnak tűnt -hozzáteszem, hogy letaposott síkos hawon..

Nyárinak Continental ContiEcoContact 3 szintén 175/65 R14 méretben van és szintén nem a tecskós ócó de ez legalább jó, vízen sem nagyon csúszkált :D

Link to comment
Megosztás:

Télinek Michelin Alpin A3 175/65 R14 méretben van, nem épp a legolcsóbb de én nem vagyok elájulva tőle, ugyanilyen méretben a Debica Frigo jobbnak tűnt -hozzáteszem, hogy letaposott síkos hawon..

Nyárinak Continental ContiEcoContact 3 szintén 175/65 R14 méretben van és szintén nem a tecskós ócó de ez legalább jó, vízen sem nagyon csúszkált :)

Előző verdán nekem is Debica volt négy évszakos csak a gumis azt nem ajánlotta mert mondta az annak jó aki keveset használja az autót én meg naponta 60km-ert melóbajárás. Pedig az havos is simán jól vitte fékezéssel is. csak most azért akarnék télit nyárit külön mert vettem már alufelnit is.

Link to comment
Megosztás:

Tudtok olyat segíteni hogy egy átlag alufelnihez milyen hosszúságú csavar kell? vagy azt minden féleképpen bele kell próbálni? vagy mennyi ljon k a felni másik oldalából hogy fogja rendesen? nehogy hosszút vegyek bele és átlyukassza a cuccot. boltba se tudkák eldönteni hogy 27 vagy 28-as kell bele bár ezt se tudom ez milyen adat. :)

Link to comment
Megosztás:

Másik nagy kérdés...

Téligumi, valszeg kiakadtok de csak kéne tisztázni. :D

Nokian téliguminál tartottam más ajánlotta meg a boltos is. aki ajánlotta mondta a Nokian sokáig bírta nála a másik márkát amit mondott nem emléxem hogy mit ne de mondta hogy egy tél alatt a 4-ből 3 szálszakadt lett.

Autószerelő haverom mondta azért ajánlják mert sz*r és sok van a raktárban az ő autóján pl 2telet bírt ki ez a márka. amit ő ajánlott az a Hancook, Tiger , és még a Sava-ja is 4 telet bírt ki.

szóval ki milyet ajánl?

Ha meg írtok írhatnátok nyári gumit is legalább tavasszal nem kérdezném meg. :)

Én most vettem akciósan számlával, 12.990-ért Vredestein Snowtrac 3-at 175/65 R14 méretben. 2008-ban és 2009-ben is tesztgyőztes volt az ADAC-nál. Főleg hóban, jégben, latyakban és kopásállóságban verte magasan a mezőnyt! :D

Sok jót olvastam róla és a Barum Polaris ugyanebben a méretben egy ezressel lett volna csak olcsóbb...

Most már csak négy R14-es acélfelni kellene hozzá, nincs valakinek eladó?

Tényleg R14-ben mi számít gyári méretű felninek 1,6-os F Astra Caravanra? Tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

Én most vettem akciósan számlával, 12.990-ért Vredestein Snowtrac 3-at 175/65 R14 méretben. 2008-ban és 2009-ben is tesztgyőztes volt az ADAC-nál. Főleg hóban, jégben, latyakban és kopásállóságban verte magasan a mezőnyt! :)

Sok jót olvastam róla és a Barum Polaris ugyanebben a méretben egy ezressel lett volna csak olcsóbb...

Most már csak négy R14-es acélfelni kellene hozzá, nincs valakinek eladó?

Tényleg R14-ben mi számít gyári méretű felninek 1,6-os F Astra Caravanra? Tudja valaki?

Ezt olvasd el...

Link to comment
Megosztás:

F astra - F astra :P :) Ennyire azé' nem másztak bele faceliftnél :D

Jól van na! Csak a legtöbb gumis oldalon mindenféle dátumok között kell választani. Pl: ilyeneket írnak, hogy 91-94 meg 94-98 :D

Láttam már olyat is, hogy 91-93 (?) ezt nem is tudtam hova tenni!

Persze van olyan is, ahol rendesen 91-98 van :D

Sőt volt olyan oldal ahol Astra F gyári lemezfelniben nem ismert R14-et :D

Ezért gondoltam jobb lesz megkérdezni itt Benneteket a méretről utána meg usgyi venni egy szettet a gumikhoz :D

Szóval valakinek nincs eladó 4 db a polcon?

Link to comment
Megosztás:

Csak nekem van olyan gagyi alufelnim hogy gyárilag volt hozzá az a műanyag karika...?

Az enyémhez is volt, csak nem stimmelt a mérete. Bár én kéz alól vettem, de nem volt autón.....megkérdeztem hol vették, besétáltam....kicseréltettem :)

...........

Szóval valakinek nincs eladó 4 db a polcon?

Nekem van 2 garnitúra is, de nem eladó... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem irigykedni, tessék megosztani a barátokkal a javakat :D :D :D

Egyébként több helyen láttam ET49 helyett ET39-et gyáriként feltüntetve (jó oké 10 mm nem a világ), de akkor melyik a gyári? :)

ET46 és 49. Utóbbi inkább Corsákon volt "divat", de astrára is jók természetesen (bár nekem lebontották az első kerékdobokat... :D)

Link to comment
Megosztás:

Az olyan madár amivel a nyomtáv szélesebb :) Nekem a könnyűfém felnim ET 33 :D

Persze, az tiszta sor, hogy szélesebb, hiszen minnél kisebb, annál közelebb van a felni egyik pereméhez (az alváz felé esőhöz) vizsonyítva a felni közepe. Azaz közelebb esik az agyhoz: ergo nagyobb a nyomtáv.

Csak azt nem tudtam, hogy milyen típus gyári méretéhez tartozik ET39 (Vectra, Omega?)

Link to comment
Megosztás:

Persze, az tiszta sor, hogy szélesebb, hiszen minnél kisebb, annál közelebb van a felni egyik pereméhez (a karosszéria felé esőhöz) vizsonyítva a felni közepe. Azaz közelebb esik az agyhoz: ergo nagyobb a nyomtáv.

Csak azt nem tudtam, hogy milyen típus gyári méretéhez tartozik ET39 (Vectra, Omega?)

Az látod jó kérdés :) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy problémát jelent-e hogy egy tengelyre a két oldalon ugyanaz a típusú gumi ( 175/70R13 téli) de más-más márkájú kerülne fel?

Köszi szépen!

Üdv, Norbi

Igen, még a Kresz szerint is tengelyenként egyforma guminak kell lennie a két oldalon. Egyébként meg jó eséllyel húzna valamelyik irányba a kormány.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.