Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Na battameg, ez jól mutat! Bár tuti, hogy az én öreg vasamhoz ilyet nem lehet kapni. Mindegy, marad a LED.

A Manta műszerfal hogy is néz ki? Az is hátulról kapja a megvilágítást? Ahhoz talán világítófólia lenne a legjobb megoldás, persze kérdés, mennyibe kerülne... :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

A Manta műszerfal hogy is néz ki? Az is hátulról kapja a megvilágítást? Ahhoz talán világítófólia lenne a legjobb megoldás, persze kérdés, mennyibe kerülne... :blink:

Nem, a Mantáé elég régimódi, szemből kapja a fényt. Teljes átalakítása lesz, hátulról, LED-ekkel szeretném megvilágítani. Viszont én ehhez abszolult láma vagyok. De megkaptam egy Calibrás srác honlapjának a címét, aki ilyenekkel foglalkozik. Remélem bevállalja az enyémet is.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ő lesz az. Csak előtte még be kellene valakivel mérni a kilóméterórámat, hogy akkor már pontos is legyen, ne csak szép. Jelen esetben kb 30-at csal felfele, de ha az ötös váltó, meg a nagy kerék alákerül, akkor talán még többet. Tehát a műszerezés a jéghegy csúcsa lesz. De már várom, hogy ott tartsak.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ő lesz az. Csak előtte még be kellene valakivel mérni a kilóméterórámat, hogy akkor már pontos is legyen, ne csak szép...

Sztem utána kellene beméretni, mivel Ő is le fogja venni a mutatót a számlap átalakításához, utána egyszerűbb kalibrálni: megkérsz valakit, akinek pontos a műszere, vagy van BC-je :blink: , mentek egymás után, és úgy rakod fel a mutatót, hogy pontosan azt az értéket mutassa az óra, mint az illetőé :D

De úgy emléxem, a honlapon olyasmit is láttam, hogy kérésre kalibrál is órát (vagy azt másnál láttam? B) ).

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ez a lumineszkáló hátlap, ez nagyon állat! Magát a fóliát is be lehet szerezni? A maszkolást meg nyomtatható fóliával vagy szitázással meg lehet oldani. Szerintem.

Volt már valaki, aki foglalkozott ezzel a témával?

UI: Visszaolvasva találtam egy linket egy céghez (Lumex vagy valami hasonló volt a neve), de ők már nem foglalkoznak ezzel a fóliával. :)

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

De rég jártam erre :)

Annó ígérgettem valamit a LEDes helyzetjelzőkről, lassacskán érik a technika, lesznek képek is.

Ígéret szép szó, következzék 2 kép. Az elsőn a helyzetjelzőkben sima 5W izzó van (igen, egy réteggel túlfújtam a jobb oldalit)

b5W-j5W.JPG

Ééééés taráááá :) Ezen a képen a bal oldaliban maradt az izzó, a jobb oldaliban 1W-os "powerLED" van, 350 helyett 100mA-rel meghajtva:

b5W-jLED_100mA.JPG

Vélemény?

levettem linkre,mert szétcincálta az oldalt.........

ww (én meg kisebbre a képeket, méár befér :( )

Módosítva : ScatMan
Link to comment
Megosztás:

Erősebbnek tűnik, főleg a jobb oldalin látszik.

A poén az, hogy majdnem 180 fokban, szinte körkörösen világít, nem úgy, mint a szuperfényes ledek (5-15 fok). 44 lumen (vagy candella) a fényereje teljes áramon. Sajnos féklámpához még kevés, próbálok kettőt összerakni...

Link to comment
Megosztás:

A poén az, hogy majdnem 180 fokban, szinte körkörösen világít, nem úgy, mint a szuperfényes ledek (5-15 fok). 44 lumen (vagy candella) a fényereje teljes áramon. Sajnos féklámpához még kevés, próbálok kettőt összerakni...

Tudsz írni pontos tipust, vagy van fényképed róla netán?

Link to comment
Megosztás:

És hol lehet ilyen lumineszkáló cuccot beszerezni? Ja, és mennyiért?

Nekem egy lajosmizsei srác hozta egy éve kb.

Akkor volt 5000Ft/db A5 méretben, + az inverter hozzá.

De Chygát is meg kéne kérdezni, mert ő meg a lumineszkálós zsinórt forgalmazza, hátha tud szerezni ilyet.

El-glow a lap neve ha jól emlékszem, google-ben kéne rákeresni.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Infóra lenne szükségem szakértőktől!

ebay-en ilyen kínálatot találtam Angel Eye's lámpicsekekből...

Kishazánkban nagyon durva, az itt felsorolt legdrágább ártól is 30-90 euróval magasabb összeget hallottam, írtak... vagyis 67e Ft és feletti árakat... származásról semmit.

Honnan érdemesebb vásárolni? Vagy ha valaki tud segíteni beszerzésben, az megkeresne PÜ-ben?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.