Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Ez a srác árul ledeket CS-n és azt mondja van neki "jégfehér" is....kulcsrakészen 800 Ft/db áron adja.....jó ár ez? Azt mondja van neki raktáron. Felhívom csak miket kérdezzek meg? Hic, tippek? B)

Muszáj valamit csinálni mert a sárga egyre jobban bántja a szemem, a BC ugy néz ki mint egy számítógép a 80-as évekből :)

Hali.

Nekem is Ö adta az izzokat a müszerfalba (piros) és a központi kijelzöbe is, teljesen jol látszodik a központi kijelzö nappal is,

viszont a müszerfal villágitás este látszodik jol, élöben, képen (ha kell tudok küldeni) annyira nem jön le hogy milyen jó.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hali.

Nekem is Ö adta az izzokat a müszerfalba (piros) és a központi kijelzöbe is, teljesen jol látszodik a központi kijelzö nappal is,

viszont a müszerfal villágitás este látszodik jol, élöben, képen (ha kell tudok küldeni) annyira nem jön le hogy milyen jó.

Ja és foglalattal együtt van csak be kell tekerni :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Ja és foglalattal együtt van csak be kell tekerni :unsure:

és ez most ledes???

mert a nem szorja fényt re elég jo megoldás a polirpapirral való csiszolgatás, és kiprobáltam 600as papirral, és ég és föld a különség!!!

am 800ft elég horornak tünik foglalattal együtt is nekem, led oylan 70 Ft foglalat meg az eedeti nem jo hozzá? kis kinlodással bele lehet műteni szerintem, nekem helyzetjelzőm is ledes jégfehér asszem, és talán 200ba vot a kettő itthoni barkáccsal!!!!

led lábára ellenállás, egy műanyag lapkára ráhajtotam a lábait, és uyg beletoltam ahelyére azóta is jolvan köszöni szépen:)

ja eddig a műszerfalba csak egy ledet tettem be a szivargyujtó hoz, de nagyon jolett kék led azt talán csiszolni se csiszoltam,de ott a műanyagok ougy szorják a fényt hogy nagyon jo lett a végeredmény!!!!

Link to comment
Megosztás:

és ez most ledes???

mert a nem szorja fényt re elég jo megoldás a polirpapirral való csiszolgatás, és kiprobáltam 600as papirral, és ég és föld a különség!!!

am 800ft elég horornak tünik foglalattal együtt is nekem, led oylan 70 Ft foglalat meg az eedeti nem jo hozzá? kis kinlodással bele lehet műteni szerintem, nekem helyzetjelzőm is ledes jégfehér asszem, és talán 200ba vot a kettő itthoni barkáccsal!!!!

led lábára ellenállás, egy műanyag lapkára ráhajtotam a lábait, és uyg beletoltam ahelyére azóta is jolvan köszöni szépen:)

ja eddig a műszerfalba csak egy ledet tettem be a szivargyujtó hoz, de nagyon jolett kék led azt talán csiszolni se csiszoltam,de ott a műanyagok ougy szorják a fényt hogy nagyon jo lett a végeredmény!!!!

Hali.

Csak ezzel nem kell forrasztgatni meg miegymás csak betekered és mükszik.

A gyári foglalatban van benne a led. Nekem megérte nem kellett vele kinlodni.

Nekem is csak a központi kijelzö és a müszercsoport meg a világitás kapcsolo van meg, a középkonzol még várat magára de az is meg lesz (ezeket forrasztgatni kell)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Csak ezzel nem kell forrasztgatni meg miegymás csak betekered és mükszik.

A gyári foglalatban van benne a led. Nekem megérte nem kellett vele kinlodni.

Nekem is csak a központi kijelzö és a müszercsoport meg a világitás kapcsolo van meg, a középkonzol még várat magára de az is meg lesz (ezeket forrasztgatni kell)

ja hátigen én szeretekelpöcörőzni ezzel azzal, persze van hogy megbánom:)

am nekem egyenlőre nem tom megcsinálom e a km órát ez mé nem fordulatszámmérős, és igy eléggé felesleges,mert a gyárit annyira nem akarom szétszedni, és ahogyutánajártam elégé szét kell szedni, mert pot ledek meg miegymás:S

középkozolt meg meg fogom csinálni, és a kijelzőt is fent az nem sok melo

hello

Link to comment
Megosztás:

Nah gyerekek.. van itt LED dögivel :wacko: Mindenkinek köszke.. Már csak Coupenak kell kitalálni egy jó rendszámtábla pilácsot :unsure:

hello ha jol sakkozoma dolgokat rendszámtáblát akartok kivilágitani?

nos neonbol is van vékony, ami elég hosszu is lenne oda szerintem, meg attol függ, hogy hol van a rendszámtábla, hogy lehet elrejteni a neonokat, nekem most per pill van is itthon két cső is ami kb oylan 1cm vastag lehet!!

és 30 cm hosszu, de biztos lehet hosszabbat is venni

üdv

ja egyszer én is kiprobáltam a ledes megvilágítást, egy égőt összetörtem és arra forrasztottam fel a ledet, és nekem is azzal volt a bajom, hogy nem tudtabevilágitani egészena rendszámtáblát, de akkro még nem csiszoltam meg, és csiszolással legalább 3X jobban szorjaa fényét, igaz gyengébb is valamivel, de egy led éjszaka sötétbene egy szobát(4X5 m) simán bevilágit annyira, hogy lehessen látni, csak az a baj hogy az utaonugyebár annyira nincs sötét:S

Link to comment
Megosztás:

lehet valahonnan igazán nagy teljesítményű ledet szerezni?

a xenon mellett nagyon zavart a sárga pislákolás, amit a helyzetjelző művelt. vettem 50.000 mcd-s fehér ledeket, szobában próbálva még bántotta is a szememet a fénye belenézve, annyira erős volt és hófehér, de a xenon mellé rakva csak egy halvány koszfehér pislákolás lett belőle... :S

lehet inkább ki is szedem, ne rondítson bele az összképbe... vagy tudtok vmi mást?

ha valaki xenont rakna H-ba, akkor tudok segíteni hogyan is kell átverni a nyomi elektronikát, hogy ne kapcsolgasson le...

Link to comment
Megosztás:

Semmi gond a LED fényerejével,a gond abból adódik,hogy fokuszált fénye van és nem szórja szét a fényt.

Lehet venni kis müanyag foglalatot vagy megreszelni a LED fejét simára és akkor jobban szór!

sajnos szemből nézve is elég gyatra a fénye, meg a színe is elég koszlott a 6000K mellett... jó lenne valami fehérebb...

Link to comment
Megosztás:

Elárulod, hogy hol vetted? :unsure:

http://katalogus.elektrokontha.hu/index2.html

itt keress rá a 22-01-97 cikkszámra. most néztem utána a doksijának is:

http://www.elektronik.ropla.eu/pdf/stock/ops/ospw5111p.pdf

asszem a 180ohm-os ellenállás túl nagy, amit elé raktam. ha jól kalkulálok, akkor 14 voltos akksifesz mellé ~120ohm-os ellenállat kéne ahhoz hogy 4.2 volton menjen a led, úgyhogy jöhet a mókolás megint... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

http://katalogus.elektrokontha.hu/index2.html

itt keress rá a 22-01-97 cikkszámra. most néztem utána a doksijának is:

http://www.elektronik.ropla.eu/pdf/stock/ops/ospw5111p.pdf

asszem a 180ohm-os ellenállás túl nagy, amit elé raktam. ha jól kalkulálok, akkor 14 voltos akksifesz mellé ~120ohm-os ellenállat kéne ahhoz hogy 4.2 volton menjen a led, úgyhogy jöhet a mókolás megint... :unsure:

Én azt olvastam erről a LED-ről, hogy 3.6V-os, és 75mA áramra kell tervezni. Ehhez olyan 130-140Ohm jó lehet.

Link to comment
Megosztás:

146ohm a minimum!!!!!!

11v/0,075A=146ohm

szoval gabinál a pont!!:unsure:

egyébként én nekem is ien led van benne 8mmes asszem, de nekem sima égőkkal, és szerintem szép majd csinálok képeket illetve ha gondolod belinkelem az a képet, amin ugy van lefényképezve, hogy csak a helyzetjelzőm megy

Link to comment
Megosztás:

146ohm a minimum!!!!!!

11v/0,075A=146ohm

szoval gabinál a pont!!:unsure:

egyébként én nekem is ien led van benne 8mmes asszem, de nekem sima égőkkal, és szerintem szép majd csinálok képeket illetve ha gondolod belinkelem az a képet, amin ugy van lefényképezve, hogy csak a helyzetjelzőm megy

a leírása szerint a max fesz 4.2V... az a bajom vele, hogy a 6000K-s xenon mellett már elég koszos fehér a színe, de hülyegyerek-kéket se akarok belerakni... lehet bepróbálok még valami 140-160ohm közötti ellenállatot, aztán meglátom, hátha picit még javul. max kiveszem, úgysincs annyi fénye hogy haszna legyen...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.