Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Srácok! Mennyi az a pénz, amennyit még megér egy Kadett E digit műszerfal mindenféle hóbelebanccal? Egyáltalán mik azok, amik még kellenek hozzá a műszeregységen kívül?

Továbbá honnan éri meg jobban (hol jön ki olcsóbban) E-bay, vagy kishazánk? Végérvényesen elkezdődött a Car-PC ala Manta projekt, és arra gondoltam, hogy egy touch monitor mellett túl szimpla az analóg műszeregység.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ajánlom Demó cartársat figyelmedbe...nála van egy halom kadett digit és szerintem megtudtok egyezni.... :)

Ami kell hozzá:

- útszakasz jeladó (6 impulzusos)

- olajnyomásmérő gomba

- csatlakozók

- nem utolsó sorban kadett digit műszeregység

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy a helyzetjelző led melegen nem világít? Beszereltem, jó volt, 5 perc múlva már nem világított. Ezt játszotta régebben is, ezért vissza is cseréltem hagyományos izzóra.

Hali.

Én akkor jól jártam, nekem birta vagy 1 hónapig, utánna villogott az egyik, majd visszacsere izzóra.

Link to comment
Megosztás:

én is probálkoztam ugyan ezzel.

eredmény nekem se világított a hosszított vezetéken a cső

2400 ért vettem vaterárol két 25cm es neont és azota az van

meg vagyok vele elégedve.

1200Ft os akkori darabárával verhetetlen volt, vagy legalábbis nem találtam olcsobbat, a pc s ből se.

nekem ugy van megcsinálva, hogy mind a kettőt rákötöttem a gyári lámpa sarujára, és ennyi :D

felfogatni meg nem tökre a perem alá fogattam, mivel nekem ott az erősítő csatlakozója van, meg az rca csatija, hanem egészen hárta raktam, ahol a műanyag már befelé hajlik, az ajtó szájában.

ezenfelül pvc csőből vágtam egy darabot és a neonok mögé tettem tükörfóliával, sokkal erősebb a fénye igy :D

lábtrében is van, csak az egyikről leesett ez a "fényterelő" és ott nagyon szembetűnik a különbség!!

Nah.. már rég volt, de most szereztem be két 1db-os csövet ócsóé..(1000pénz :D)

A kérdésem.. a "tükörfólia" az micsoda? Lehet valahol így kapni? vagy csak szimpla alufólia?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek a verdámról készült képeket:

http://www.postimage.org/image.php?v=aV1Dbmt9

http://www.postimage.org/image.php?v=aV1Dc9m0

A led cserét magam csináltam, közel 100 db-ról van szó. :D

Gyönyörü(egyenletes, nem foltos)!!

Ez hogy nézett ki eredetileg?

Illetve engem is érdekel milyen led? SMD, vagy .. vagy... mert nagyon egyenletes lett..

Link to comment
Megosztás:

Gyönyörü(egyenletes, nem foltos)!!

Ez hogy nézett ki eredetileg?

Illetve engem is érdekel milyen led? SMD, vagy .. vagy... mert nagyon egyenletes lett..

Íme két kép a félkész állapotokról:

http://www.postimage.org/image.php?v=aV1rWpXA

http://www.postimage.org/image.php?v=aVJNrGA

Természetesen SMD ledeket raktam bele, hiszen említettem, hogy közel 100 db-ról van szó.

SMD-ből két méretet használtam 0805-ös tokozású, valamint 1311-es.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

én is alkottam nemrég: kattide

Pq2tcbFA.jpg

aV1NiJer.jpg

egy PIC vezérel 26 csatornán 52 db 5mm-es fényes narancs LED-et. majd még játszok a szoftverrel, lehet más villogásokat is kipróbálok. egyelőre csak az egyik oldalt csináltam meg, mert tesztelni akarom hogy hogyan reagál a környezeti hatásokra, hidegre, koszra, kavicsokra - eddig jól vizsgázott, a PIC nem fagyott le, a pár száz km alatt keletkezett kosz is kijött a LED fejek közül...

a végleges verzióhoz majd sokkal kisebb vezérlőpanelt építek SMD alkatrészekkel, és talán a csatornák számát is redukálom, ezt majd még meglátom...

( a LEDsor kép persze még csak a fejlesztési stádiumban volt ilyen levegőben lógó hullámos, most bele vannak ültetve a lökös műanyagbetétbe )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.