Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Tud vki arra megoldást hogy ha felkapcsolom a tompítottat a bc rögtön kiírja hogy ki va égve az 1ik tompított izzóm,de valójában nincs kiégve hanem nincs is benne izzó, ugyanis az angel eyes ugy van bekötve hogy az üresen lóg a motortérben...a másik oldaliról meg kapja a tápot.Köszi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tud vki arra megoldást hogy ha felkapcsolom a tompítottat a bc rögtön kiírja hogy ki va égve az 1ik tompított izzóm,de valójában nincs kiégve hanem nincs is benne izzó, ugyanis az angel eyes ugy van bekötve hogy az üresen lóg a motortérben...a másik oldaliról meg kapja a tápot.Köszi :lol:

Kell valami terhelés az izzó helyére, pl. 33 Ohm/10W-os ellenállást.

Link to comment
Megosztás:

Kell valami terhelés az izzó helyére, pl. 33 Ohm/10W-os ellenállást.

én ehez a témához szentséges hülye vagyok úgyhogy légyszi magyarázd el hogy hová menjek mit vegyek és azzal mit tegyek :lol: De amúgy most beugrott hogy mintha próbáltam volna úgy hogy tettem bele 1 izzót és úgy is kiírta a bc a szöveget. :lol: Lehet hogy a másikoldalról is be kell iktatni vmit?Köszi Pepe :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, h szétszedtem a világításkapcsolót, mert kiégett benne a led! Nos mivel nem gondoltam, h mi van benne, ezért most megszívtam! Vissza tudtam rakni mindent, kivéve egy db rugót, aminek nem találom a helyét! Opel Tigrám van...

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Olyan problémám lenne, h szétszedtem a világításkapcsolót, mert kiégett benne a led! Nos mivel nem gondoltam, h mi van benne, ezért most megszívtam! Vissza tudtam rakni mindent, kivéve egy db rugót, aminek nem találom a helyét! Opel Tigrám van...

Előre is köszönöm a segítséget!

Abban nem led van hanem egy pici izzó. Elvileg.

És így is működik? :lol: Szedd szét megint, és nézegesd, próbálj rájönni hogy mi kapcsol mit. Meglesz annak a helye. Feltéve ha nem vesztettél el belőle semmit.

Link to comment
Megosztás:

Abban nem led van hanem egy pici izzó. Elvileg.

És így is működik? :lol: Szedd szét megint, és nézegesd, próbálj rájönni hogy mi kapcsol mit. Meglesz annak a helye. Feltéve ha nem vesztettél el belőle semmit.

Nem a led a lényeg!!! Hanem az a darab rugó! Nincs neki helye, vagyis én ne találom! Nem hagytam ki belőle semmit! Így nem működik sajnos, pedig hajnalban mennem kellett volna a kocsival, csak hát ugye most nincs világításom!

Link to comment
Megosztás:

Nem a led a lényeg!!! Hanem az a darab rugó! Nincs neki helye, vagyis én ne találom! Nem hagytam ki belőle semmit! Így nem működik sajnos, pedig hajnalban mennem kellett volna a kocsival, csak hát ugye most nincs világításom!

De most nem gondolod, hogy jön valaki és megmondja így látatlanban hogy mit hova kell rakni?!?! :lol:

Bár vannak itt ügyes emeberek, de vagy tegyél fel képeket, vagy szedd szét megint ülj felette fél órát és rá fogsz jönni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De most nem gondolod, hogy jön valaki és megmondja így látatlanban hogy mit hova kell rakni?!?! :lol:

Bár vannak itt ügyes emberek, de vagy tegyél fel képeket, vagy szedd szét megint ülj felette fél órát és rá fogsz jönni. :lol:

Nem gondolom, csak mondom hátha járt már így valaki más is! Eddig 2 órát szórakoztam vele, de holnap inkább beviszem szervízbe...bár kétlem, h tudnának vele mit csinálni! De ha holnap sem sikerül akkor teszek fel képet! Azért köszönöm!

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem gondolom, csak mondom hátha járt már így valaki más is! Eddig 2 órát szórakoztam vele, de holnap inkább beviszem szervízbe...bár kétlem, h tudnának vele mit csinálni! De ha holnap sem sikerül akkor teszek fel képet! Azért köszönöm!

:lol:

Én eddig 3szor szedtem szét a sajátomat, első 2 alkalommal úgy raktam össze mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Harmadszor viszont szívtam vele annyit hogy megfogadtam, ha nem muszáj nem szedem szét soha többet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

a kapcsoló fekete szárába megy a rugó és két kis golyó, ezek tartják a kapcsolót az állásban

ha nincs berakva, akkor úgymond fokozatmentesen tudod tekerni, nem kattog és nem biztos, hogy ott marad, ahova tekered :lol:

Igazad van...tényleg oda megy...csak hát kell hozzá egy kis technika, h betudja tenni az ember...nekem pl fél óra alatt nem sikerült... holnap elviszem szagemberhez, kiváncsi leszek mivel rakja be!

Köszönöm Szépen a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Igazad van...tényleg oda megy...csak hát kell hozzá egy kis technika, h betudja tenni az ember...nekem pl fél óra alatt nem sikerült... holnap elviszem szagemberhez, kiváncsi leszek mivel rakja be!

Köszönöm Szépen a segítséget!

az ott kezdődik, hogy nem kell kivenni :lol:

de ezt általában mindenki megcsinálja, akinek nem szólnak előtte :lol:

nekem eltört a rugó, meg leejtettem a golyókat, úgyhogy bontóból vettem egyet

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos mivel összerakni szerintem emberi kézzel lehetetlen, s mivel szervízbe meg se próbálták, ezért kénytelen voltam venni egyet bontóból! Naggggyyyon baráti áron 4000 Magyar Kemény Forintért kaptam meg...Most már működik, de azt tudom, h soha a rohadt életbe nem szedem többet szét!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos mivel összerakni szerintem emberi kézzel lehetetlen, s mivel szervízbe meg se próbálták, ezért kénytelen voltam venni egyet bontóból! Naggggyyyon baráti áron 4000 Magyar Kemény Forintért kaptam meg...Most már működik, de azt tudom, h soha a rohadt életbe nem szedem többet szét!

Legközelebb ha mégis erre vetemedsz, rakd be a rugót, két oldalról a golyókat, majd trombitalemezzel (nagyon vékony rézlemez) tekerd körbe. Amikor berakod a furatba, akkor meg óvatosan csúsztasd át a trombitalemez alól a helyére a racsnit...

Kipróbált, bevált eljárás! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Legközelebb ha mégis erre vetemedsz, rakd be a rugót, két oldalról a golyókat, majd trombitalemezzel (nagyon vékony rézlemez) tekerd körbe. Amikor berakod a furatba, akkor meg óvatosan csúsztasd át a trombitalemez alól a helyére a racsnit...

Kipróbált, bevált eljárás! :lol:

De az csak az egyik gond... a másik a két kis rézlapocska, ami szerintem az érintkezője?! Amit vettem, abban se ég a kis égőcske sajnos...

Link to comment
Megosztás:

Legalább kevesebbet fogyaszt az autó. :lol:

Add nekem a régit én összerakom.

Már hiányzik belőle az egyik kis rézlapocska! Megpróbálom én is összerakni, aztán eladom valakinek! Vagy visszaviszem a bontóba, kérek helyette valami mást! :lol:

De ha nagyon kell, akkor szólj, és valahogy megügyezzük!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.