Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Üzemanyag-rendszer


Recommended Posts

Probléma megoldva! :lol:

A következő volt az ok: A jeladó úszóval együtt FORDÍTVA volt beszerelve(Fejjel lefele), így gondolom máshol van a súlypont, tehát a gázolaj nem emelte fel, teljesen lent volt. De mivel az egész fejjel lefele volt, így nem lent volt, hanem fent... értitek?

Az előző gazdája, vagy akivel bütyköltette, fordítva tette vissza, nekem meg ráment pár délutánom. De legalább működik.

Azt hogy milyen pontos, még nem tudom, mivel még csak egy órája van kész.

Viszont feltűnt valami. Nem találtam a műszerfalban kis lámpát, ami azt jelezné, hogy kevés cucc van benne. Vagy nincs is?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 178
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Probléma megoldva! :lol:

A következő volt az ok: A jeladó úszóval együtt FORDÍTVA volt beszerelve(Fejjel lefele), így gondolom máshol van a súlypont, tehát a gázolaj nem emelte fel, teljesen lent volt. De mivel az egész fejjel lefele volt, így nem lent volt, hanem fent... értitek?

Az előző gazdája, vagy akivel bütyköltette, fordítva tette vissza, nekem meg ráment pár délutánom. De legalább működik.

Azt hogy milyen pontos, még nem tudom, mivel még csak egy órája van kész.

Viszont feltűnt valami. Nem találtam a műszerfalban kis lámpát, ami azt jelezné, hogy kevés cucc van benne. Vagy nincs is?

A kadettben is, csak a ford számmérős műszeregységben van.

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
  • 3 months later...

Van egy levegőztető valahol a tank környékén, ami ha eldugul, érezni a benzinszagot az autóban. Merre találom? Hideg a motornál, de néha még melegen is, kb.10-20km után, néha menet közben is érzem -nem nagyon, de érezni-, az utóbbi időben most már majdnem mindig. Olvastam itt valahol, h. ki kell takarítani a levegőztetőt és megszűnnek a kellemetlen szagok, jl tudom? A fogyasztás nem nőtt meg, tehát nem folyik a benzin, legalábbis nem vettem észre. ( egy ismerős szerint örüljek hogy érezni a benzinszagot, mert így tudom hogy van benne benzin. :lol: :huh: .. )

Link to comment
Megosztás:

Nem a tank környékén van. Előre jön a szellőzőcső, és egy aktívszenes tartályba megy a sárvédőnél a jobb oldalon.

az pedig becsatlakozik a vákumrendszerbe. szagot leginkább akkor érezhetsz, ha valamelyik vákumcső szakadt vagy

lyukas. belső levegőkeringtető csappantyúd pl működik?

Link to comment
Megosztás:

Nem a tank környékén van. Előre jön a szellőzőcső, és egy aktívszenes tartályba megy a sárvédőnél a jobb oldalon.

az pedig becsatlakozik a vákumrendszerbe. szagot leginkább akkor érezhetsz, ha valamelyik vákumcső szakadt vagy

lyukas. belső levegőkeringtető csappantyúd pl működik?

Köszi!

Igen, a belső levegőkeringtető kapcsolója jó, működik rendesen. Akkor szombaton átnézem a vákumcsöveket, úgyis lesz rá 1 egész délelőtt. Azt az aktívszenes tartályt ki lehet venni és megtisztítani, vagy cserélni kell, ha eltömődött? Eltömődhet egyáltalán, honnan lehet azt tudni?

Link to comment
Megosztás:

Na, megjöttem :huh:

Megnéztem a vákumcsöveket, azokat jónak találtam, nincs seholel-, vagy berepedve. A benzinszag kicsit alábbhagyott, tegnap és ma nem annyira lehetett érezni. Ha vennék ilyen aktívszenes tartályt, annak ez a hivatalos neve, így kérjem a boltban ugye? Milyen árat kóstálhat?

Link to comment
Megosztás:

Na, megjöttem :huh:

Megnéztem a vákumcsöveket, azokat jónak találtam, nincs seholel-, vagy berepedve. A benzinszag kicsit alábbhagyott, tegnap és ma nem annyira lehetett érezni. Ha vennék ilyen aktívszenes tartályt, annak ez a hivatalos neve, így kérjem a boltban ugye? Milyen árat kóstálhat?

Nem olcsó, 20e-től indul az ára.

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok ezügyben.

Van egy Opel Combo-m és nagyon úgy néz ki, hogy adagoló problémával küszködök. A kérdésem az lenne, hogy tud e valaki jó adagoló szervízt Budapesten? (Ha lehet Észak-Pesten IV,XV, XIII stb..)

Motorkódja: Y17DT

Köszönöm előre is a segítséget.

UI: Nem tudja valaki, hogy ezekbe milyen adagoló szokott lenni?

2003-as Model C Corsa alapon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok ezügyben.

Van egy Opel Combo-m és nagyon úgy néz ki, hogy adagoló problémával küszködök. A kérdésem az lenne, hogy tud e valaki jó adagoló szervízt Budapesten? (Ha lehet Észak-Pesten IV,XV, XIII stb..)

Köszönöm előre is a segítséget.

UI: Nem tudja valaki, hogy ezekbe milyen adagoló szokott lenni?

2003-as Model C Corsa alapon.

Célszerű egy motorkódot írnod, mert az okosok is csak abból tudják megmondani. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Sziasztok!

Látom a korábbi hozzászólásokat a benzinszag ügyben...nos Nekem Opel Astra GSI-m van C20NE motorkód.

Ugyanígy benzinszag mostanában. Tud esetleg valaki képet mellékelni hogy hol találom a vákum csövet és széntartályt?

Előre is köszönöm! :)

Jobb első sárvédő alatt van a tartály, a vákuumcsövek meg értelemszerűen arról az oldalról jönnek be a motortérbe, a vákuumcsövek a tűzfalon mennek egy darabig.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.