Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
50km országút(100-120 között),50 km autóbelétkitaposás (állórajtos mérések,0-190-0-190,és egyéb jóleső fullpadlógázas dolgok :blush: )

9,22 liter.megdolgozott érte ;)

Lehet, hogy jobban jártál volna, ha OPC-t veszel, az 1.4 nem erre való! :D

Nekem most 5.3 volt a fogyi (700kmeren), főleg autópálya és kevés város mellett.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

ha már astra f fogyasztás topic ennyire pörög,gondoltam megosztok én is egy érdekességet.

az autóm az utóbbi időben elkezdett nem fogyasztani...eddig nagy átlagban 300-350 km-t mentem egy fél tankkal,mindenféle körülmények között,mostanság azonban hozza a 400at :rolleyes: 22e km van már benne,és az utóbbi 3-4ezer kilométerben több országút,hegyi túra is,gondolom ezek is befolyásolták. vagy most "kopott volna össze?" :mellow:

Link to comment
Megosztás:

ha már astra f fogyasztás topic ennyire pörög,gondoltam megosztok én is egy érdekességet.

az autóm az utóbbi időben elkezdett nem fogyasztani...eddig nagy átlagban 300-350 km-t mentem egy fél tankkal,mindenféle körülmények között,mostanság azonban hozza a 400at :rolleyes: 22e km van már benne,és az utóbbi 3-4ezer kilométerben több országút,hegyi túra is,gondolom ezek is befolyásolták. vagy most "kopott volna össze?" :mellow:

Szinte termeli a benzint az autód! 400 km fél tank jelzésig az k*rva jó! :unsure: Még ha nem csak első kattanásig töltötd, akkor is!

Link to comment
Megosztás:

Öregszel! :unsure: :D

ezt nekem szántad?

mert akkor sajnos azt kell mondjam neeeeemm :mellow: simán lejjebb vihetném fél literrel a fogyasztást,de ha már így is 7 liter alatt eszik,mondjuk úgy,hogy lesz@rom :lol: úgyhogy akkor inkább már haladjak is közben :lol:

jóóóó ez a twinport,na :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok!

G Astra 1.6 kombim van és az átlagfogyasztásom 9l körül alakult.

(klímával, de nem állandóan) Véleményetek szerint ez milyen érték?

Már 6,5 is halottam ilyen tipusnál--)szerintem mese :rolleyes:

Fater 1.6-al átlag 6,4-et fogyaszt. (bár az nem kombi és ugyebár Fater)

Nekem az 1.4 kombim inkább a tiédet közelíti, és a klíma szinte mindíg megy(digit) , meg nyomom is neki rendesen.

De szerintem 1.6 ból kisebb fogyit ki lehetne hozni....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G Astra 1.6 kombim van és az átlagfogyasztásom 9l körül alakult.

(klímával, de nem állandóan) Véleményetek szerint ez milyen érték?

Már 6,5 is halottam ilyen tipusnál--)szerintem mese :rolleyes:

Ez vagyok én:

Opel - Astra G 1.6

Főleg munkába járásra használom (Pestről Budára, megahalál) és minden 2.-3. hétvégén becsúszik egy Bp-Kolozsvár-Bp.

A legmagasabb fogyasztásom eddig 7.99L volt, Horvátországba, végig pályán, a tempomatot 140-re állítva, néha klímázva (tavasszal volt).

Országúton 6l-ből ki lehet jönni, ha 120-nál nem mész gyorsabban. A klíma kb. plusz fél litert dob rajta.

Az enyém nem kombi (5 ajtós), nem tudom ez mennyit számít.

1. guminyomás 2. levegőszűrő 3. gyertyacsere (ebben a sorrendben). Ezek nagyon tudnak számítani.

Úgyszintén ha valaki nem tudja, mire való az a bot a jobb térded mellett (de ezt nem tételezem fel rólad <_<)

T.

Link to comment
Megosztás:

Ez vagyok én:

Opel - Astra G 1.6

Főleg munkába járásra használom (Pestről Budára, megahalál) és minden 2.-3. hétvégén becsúszik egy Bp-Kolozsvár-Bp.

A legmagasabb fogyasztásom eddig 7.99L volt, Horvátországba, végig pályán, a tempomatot 140-re állítva, néha klímázva (tavasszal volt).

Országúton 6l-ből ki lehet jönni, ha 120-nál nem mész gyorsabban. A klíma kb. plusz fél litert dob rajta.

Az enyém nem kombi (5 ajtós), nem tudom ez mennyit számít.

1. guminyomás 2. levegőszűrő 3. gyertyacsere (ebben a sorrendben). Ezek nagyon tudnak számítani.

Úgyszintén ha valaki nem tudja, mire való az a bot a jobb térded mellett (de ezt nem tételezem fel rólad :rolleyes:)

T.

Mire gondoltál? A kézifékkarra?<_< Ez a fogyasztás "kissé" hajtós tempókkal jött össze! De nem padlógázzal!

Gyertyacsere még nem volt , de lassan időszerű! A nagyobbik baj, hogy az astrám azt gondolja kétütemű és az olajat is keveri be magának:(

T.

Link to comment
Megosztás:

Mire gondoltál? A kézifékkarra?:rolleyes: Ez a fogyasztás "kissé" hajtós tempókkal jött össze! De nem padlógázzal!

Gyertyacsere még nem volt , de lassan időszerű! A nagyobbik baj, hogy az astrám azt gondolja kétütemű és az olajat is keveri be magának:(

T.

Pontosan milyen körülmények között használod, hogy 9-es fogyasztás jön ki? Kb mennyi olajat fogyaszt el 1000 km-en és milyen fajtából (10W vagy 5W-s)? Sajna az 1.6-ok szokták enni... enyém is eszi picit az 5W40-et (3 deci / 1000 km).

Link to comment
Megosztás:

0w-40 nem túl vékony bele?

nekem most éves szervízen azt mondták, 15-20 ezer után fogyasztják már picit az olajat ezek az új motorok.nekem 15e alatt talán 1-2 deci,ha hiányzott...

de hogy on legyek, továbbra is 6-7 között fogyaszt a gép,használattól függetlenül :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Pontosan milyen körülmények között használod, hogy 9-es fogyasztás jön ki? Kb mennyi olajat fogyaszt el 1000 km-en és milyen fajtából (10W vagy 5W-s)? Sajna az 1.6-ok szokták enni... enyém is eszi picit az 5W40-et (3 deci / 1000 km).

10w-40-es mobil1 van benne. Olajcsere óta 2 lityit utántöltöttem. (3200km, ugynis akkor vettem) Úgy látszik már megint átba...tak! Pedig szerelővel nézettem át a vasat! A fogyasztásról meg annyit: 130-nál nem megyek többel. Főúton 100-110. Néha egy kicsit kihúzatva. Szóval semmi extra taposás. Az olajfogyásra azt javasolta a szerelő, hogy egy gyűrűgarnitúra+szelepszárszimeringek, kb 70 papírba megvan! Röviden ennyi.

T.

Link to comment
Megosztás:

0w-40 nem túl vékony bele?

Úgy tudom, hogy a gyári 10W-40et azért eröltetik, mert olcsó->nagy mennyiségbe tudják beszerezni a szervizek. Ja és állítólag csak 100 ezer után kellene: 10W-40re átállni.. Persze előtte az 5W-40et is lehet bele tenni..

Apám most vett 1 Honda Civicet: abba gyárilag 0W-20as olaj van-->olaj csere lassan aktuális /első 2000km-er után/ és abba Mobil 1 0W-30at rakunk...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.