Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Akkor most kíméletesen vagy 3000-nél kapcsolva ?? :blink:

Ha már üzemi hőmérséklet, akkor a minél alacsonyabb fordulaton minél nagyobb terhelés a lényeg !

( pl. elindulsz és alacsony 1200-1800-on váltva minél előbb felgangolsz a legmagasabb fokozatba és tartod a tempót. )

Így melegszik fel a leggyorsabban...

Pörgetni csak utána....

Az én Z14XE-m 6,5-lel is megelégedett így ! A 8-at sokallom...

Kösz, kösz. Bár az eredeti kérdésem pusztán elméleti jellegű volt, azért örülök, hogy sikerült helyretenni a dolgokat :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kösz, kösz. Bár az eredeti kérdésem pusztán elméleti jellegű volt, azért örülök, hogy sikerült helyretenni a dolgokat :rolleyes:

Nekem is hasonló problémáim vannak, kb. 10es a fogyi és sok a dúsitás - rövid utakat megyek- ...kivi vok h az olvasottak alapján lessz e némi visszaesés átlagban(nagyon remélem) :blink:

Bár elvittem szervizbe hibakód kiolvasásra ott P0170 -et dobott ki a gép...a szerelő szerint lamdaszonda, de még nem lépek a cseréjét illetőleg...remélem nem bánom meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma tankoltam 20litert, pontosan félig lett a tank, megjártam Debrecent, 50km oda vissza, a mutató lejjebb is ment a fél és tőle balra az 1. vonal közé kb. Szerintetek nem evett 50km alatt sokat?...

ilyen digitális klima van a kocsban a fűtés 26fokra volt állítva és 3kis rublikányit tekertem fel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma tankoltam 20litert, pontosan félig lett a tank, megjártam Debrecent, 50km oda vissza, a mutató lejjebb is ment a fél és tőle balra az 1. vonal közé kb. Szerintetek nem evett 50km alatt sokat?...

ilyen digitális klima van a kocsban a fűtés 26fokra volt állítva és 3kis rublikányit tekertem fel.

Szia,

szerintem nagyon sok mindentől egyéb részlettől is függ a téli fogyasztás. Irreális körülmények között, pl. 5 perc egy helyben járatás klímával (amíg lekaparod a havat, jeget a kocsiról,.) nyári gumikkal full havas úton a motor üzemi hőfok elérése előtt megkérkezéssel, majd ugyanezt még 1* simán összejöhet a 10-es.

egyébként nekem a téli rekordom "csak" 8 lityó volt, 2006-os 1.4 twp. Bár én nem járatom a motort amíg az autót tisztítom...

Nekem egyébként kb. 170 km belefér a második negyed megtételével, persze csak ideális körülmények között. Hidegben, télen mindenképpen többet eszik...

+ szerintem a digit klímánál teljesen mindegy, mennyire tekered fel. Ha már műxik, akkor az leveszi a magáét.. igaz, ebben nem vagyok biztos.

Üdv. J.

Link to comment
Megosztás:

z14xep

a legdurvább fogyim fél év után a 7.4, kb 100% budapest. (mindig telitankolok, igaz nem mindig ugyanott)

ez a legutolsó volt a 7.4, amiben benne van 1-2 szopós reggeli dugó a szentendrein, meg 2 nap csúszkálva kínlódás az elmúlt hétvégéről... és egyébként nem ritkán padlózok, meg tempósan vezetek.

nyáron fogyasztott 7.1-7.2-t, fele vidékkel 6.5

én elégedett vagyok :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szia,

szerintem nagyon sok mindentől egyéb részlettől is függ a téli fogyasztás. Irreális körülmények között, pl. 5 perc egy helyben járatás klímával (amíg lekaparod a havat, jeget a kocsiról,.) nyári gumikkal full havas úton a motor üzemi hőfok elérése előtt megkérkezéssel, majd ugyanezt még 1* simán összejöhet a 10-es.

egyébként nekem a téli rekordom "csak" 8 lityó volt, 2006-os 1.4 twp. Bár én nem járatom a motort amíg az autót tisztítom...

Nekem egyébként kb. 170 km belefér a második negyed megtételével, persze csak ideális körülmények között. Hidegben, télen mindenképpen többet eszik...

+ szerintem a digit klímánál teljesen mindegy, mennyire tekered fel. Ha már műxik, akkor az leveszi a magáét.. igaz, ebben nem vagyok biztos.

Üdv. J.

Az egyhelyben járatás szerintem is felesleges. Környezetszennyező! A legeslegnagyobb hidegben (-10 fok alatt) csinálok csak ilyet, amikor egyszerűen máshogy nem látnék ki az ablakon. Ha nincs nagy hideg, elviselem azt a kis kellemetlenséget, hogy nincs rögtön meleg. Tapasztalat szerint a hűvös levegő is leviszi a párát (persze nem olyan gyorsan), egyszerűen azért, mert jóval szárazabb, mint a benti.

Ha már fogyasztás: igaz, hogy a hideg motor többet fogyaszt, viszont ha rögtön elindulunk vele, akkor is melegszik, ha meg csak egyhelyben jár, az aztán növeli a fogyit. Résnyire le kell engedni a 2 első ablakot, akkor a vákuum "kiszívja" a rostélyokon a meleget már 50 km/óránál is. És ha ugye nem megy a venti, akkor végső soron benzinből is kevés fogy. Anno az 1.6-os F-emmel a legnagyobb hidegben sem ment 8,5 fölé a fogyi. Most a dízellel azért más a helyzet :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

1. Ha már fogyasztás: igaz, hogy a hideg motor többet fogyaszt, viszont ha rögtön elindulunk vele, akkor is melegszik, ha meg csak egyhelyben jár, az aztán növeli a fogyit.

2. Anno az 1.6-os F-emmel a legnagyobb hidegben sem ment 8,5 fölé a fogyi. Most a dízellel azért más a helyzet :blink:

1. Hát igen, ha első lendületből elindulsz és nincs hó akkor alapesetben nem kell, hogy nagyon megnőjön a fogyasztásod. Ezt aláírom. Nekem pl. előző autnál már a téli gumi is fogyasztásnövelő volt :rolleyes: Ebből persze okultam.

2. Korábban én eldöntötem, hogy következő autóm dízel lesz. Habár amikor a kocsit vettem sajnos nem volt elég keret hozzá. Az 1.4 twinportot nagyon megszerettem. A dízellel mi a helyzet? Menniy a téli fogyasztásod? + tapasztalatok

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

1,4 16V most a nagy havazásban rossz útviszonyok közt -15 ben megette a 8 lityit ami szerintem reális tekintve hogy 2-3 ban haladtam csak.

Másrészről szerintem a normális vegyes nyári fogyasztás 7 liter körül mozog az 1,4 nél.

aki azt mondja hogy 6 meg 6,5 az majd egyszer csak szembesül a szelep kokszosodással :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

1,4 16V most a nagy havazásban rossz útviszonyok közt -15 ben megette a 8 lityit ami szerintem reális tekintve hogy 2-3 ban haladtam csak.

Másrészről szerintem a normális vegyes nyári fogyasztás 7 liter körül mozog az 1,4 nél.

aki azt mondja hogy 6 meg 6,5 az majd egyszer csak szembesül a szelep kokszosodással :rolleyes:

Nekem most a hideg időben,havas út, kicsivel több városi közlekedés. 6,6 liter.

Nyáron viszont, többször kihuzatom magas fordulaton több km-eren keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma tankoltam 20litert, pontosan félig lett a tank, megjártam Debrecent, 50km oda vissza, a mutató lejjebb is ment a fél és tőle balra az 1. vonal közé kb. Szerintetek nem evett 50km alatt sokat?...

ilyen digitális klima van a kocsban a fűtés 26fokra volt állítva és 3kis rublikányit tekertem fel.

Fogyasztást kétféleképpen számolj. mert ez a 20 liter 50 km és mutató lejjebb ment az nem teljesen pontos :rolleyes:

Szóval az egyik módszer teletankolod a kocsit első kattanásig majd 100 km után szintén rátankolsz első kattanásig. így ahány liter belement annyi L üzemanyagot fogyasztott 100 km-en.

a másik nem annyira pontos kb üres tankot telelöksz majd a tankolt üzemanyag mennyiséget elosztod a megtett Km-rel.

Link to comment
Megosztás:

1. Hát igen, ha első lendületből elindulsz és nincs hó akkor alapesetben nem kell, hogy nagyon megnőjön a fogyasztásod. Ezt aláírom. Nekem pl. előző autnál már a téli gumi is fogyasztásnövelő volt :rolleyes: Ebből persze okultam.

2. Korábban én eldöntötem, hogy következő autóm dízel lesz. Habár amikor a kocsit vettem sajnos nem volt elég keret hozzá. Az 1.4 twinportot nagyon megszerettem. A dízellel mi a helyzet? Menniy a téli fogyasztásod? + tapasztalatok

Elôrebocsájtom, hogy mivel nem megyek túl sokat, csak azért vettem dízelt, mert egy bebukott hiteles emberkéét sikerült megvennem benzines árában. Ha újra kéne kocsit vennem, szerintem nem dízelt vennék, nem azért mert bármi rossz tapasztalatom lenne (a rettegett adagolóhalál eddigelé nem jelentkezett), de énnekem nem érné meg. Az autó eddig jó, nyári fogyi vegyesben 4,5 körül van. Nyáron országúton 4,2vel volt a negatív csúcsom, de az 90-100as tempó. Pályán (én nem tépek, max 130) 4,8 körül eszik. Most télen csak városban 5,5-5,8 körül eszik. Jelenleg a gázolaj olcsóbb, ezt is bele kell számolni, de ugye korábban volt, hogy a benzin volt olcsóbb 10-20 forinttal, akkor szvsz végképp nem éri meg amiatt az 1-2 l különbség miatt, amennyivel a benzines többet eszik.

Szóval a tapasztalataim jók, de mindenki döntse el, hogy a vételnél jelentkezô akár 1-200 000-res különbség és az 1-2 literes fogyasztáskülönbség miatt megéri-e neki a dízel.

A jelenlegi helyzetemben nekem megérte!

Link to comment
Megosztás:

1. Hát igen, ha első lendületből elindulsz és nincs hó akkor alapesetben nem kell, hogy nagyon megnőjön a fogyasztásod. Ezt aláírom. Nekem pl. előző autnál már a téli gumi is fogyasztásnövelő volt :rolleyes: Ebből persze okultam.

Ezt hogy érted? Okultál és télen is nyári gumit használsz? Vagy mire gondolsz? Akár van hó, akár nincs, télen illik téli gumit használni, nem? - mégha növeli is a fogyasztást, mert száraz úton egyébként kicsit nyilván tényleg növeli. Hóban nem hiszem, hiszen ott a nyári csak pörög feleslegesen.

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy érted? Okultál és télen is nyári gumit használsz? Vagy mire gondolsz? Akár van hó, akár nincs, télen illik téli gumit használni, nem? - mégha növeli is a fogyasztást, mert száraz úton egyébként kicsit nyilván tényleg növeli. Hóban nem hiszem, hiszen ott a nyári csak pörög feleslegesen.

Ez azt jelenti, hogy az előző autónál a legolcsóbb télit vettem meg, gondolván úgyis mindegy. (valami ceat-ot.) Most pedig körültekintően, célirányosan választottam téli gumit.

Nézegettem teszteket, meg ilyesmi. Kikértem okosok véleményét. Végülis a Hakook 440-est vettem meg, ami teszten jól teljesített és nem is volt drága. Nekem bevált, bírja a havat és a bordázata a víz elvezetését is megoldja. Szerintem jó választás volt, mert ahogy felraktam nem változott a fogyasztásom, valamint a havas utat is jól vette.

Igaz, sokat hezitáltam rajta, hogy kell.e egyáltalán téli gumi garnitúra arra a télre, ami nekünk van itt a medencéban, de nem bántam meg. Asszem a nyári gumival nem tudtam volna elindulni sem (láttam ilyet, megpróbált nyárival kiállni és nem sikerült) várhattam volna valamelyiket a sok lerobbant bkv busz közül...

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy az előző autónál a legolcsóbb télit vettem meg, gondolván úgyis mindegy. (valami ceat-ot.) Most pedig körültekintően, célirányosan választottam téli gumit.

Nézegettem teszteket, meg ilyesmi. Kikértem okosok véleményét. Végülis a Hakook 440-est vettem meg, ami teszten jól teljesített és nem is volt drága. Nekem bevált, bírja a havat és a bordázata a víz elvezetését is megoldja. Szerintem jó választás volt, mert ahogy felraktam nem változott a fogyasztásom, valamint a havas utat is jól vette.

Igaz, sokat hezitáltam rajta, hogy kell.e egyáltalán téli gumi garnitúra arra a télre, ami nekünk van itt a medencéban, de nem bántam meg. Asszem a nyári gumival nem tudtam volna elindulni sem (láttam ilyet, megpróbált nyárival kiállni és nem sikerült) várhattam volna valamelyiket a sok lerobbant bkv busz közül...

Hát igen, sokat számít milyen a téli gumi is. Nekem Continental van, én mondjuk mindig használtan veszek téli gumit, jól átnézetem a szerelővel, aztán mehet fel. Állítólag a legrosszabb téli-nyári gumi kombó is jobb, mint a legjobb 4 évszakos, és ez nemcsak tapadásra, hanem a fogyasztásra is igaz!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

1,4 16V most a nagy havazásban rossz útviszonyok közt -15 ben megette a 8 lityit ami szerintem reális tekintve hogy 2-3 ban haladtam csak.

Másrészről szerintem a normális vegyes nyári fogyasztás 7 liter körül mozog az 1,4 nél.

aki azt mondja hogy 6 meg 6,5 az majd egyszer csak szembesül a szelep kokszosodással :rolleyes:

5.5 ha nincs nagy hideg, most nagy hóban, 2-3-4-ben közlekedve 6.6l

Amikor lehet menni, akkor településen kívül 90-100-110, szerintem 3e-es fordulaton tisztul a motor....

Link to comment
Megosztás:

5.5 ha nincs nagy hideg, most nagy hóban, 2-3-4-ben közlekedve 6.6l

Amikor lehet menni, akkor településen kívül 90-100-110, szerintem 3e-es fordulaton tisztul a motor....

Az igen még a gyár által írt átlag "kamu" alatt is fogyaszt 1 literrel a kocsid! Gratulálok :rolleyes: Mindenesetre ha valós a leírt adatod akkor elég sok korlátolt ember van aki + 500.000 vagy akár 1.000.000 ft al többet ad egy dízel modellért, holott ugyan annyit fogyaszt vagyis 5,5 L / 100 Km

Adjon az isten szebb jövőt! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Meg 4 darab poralsztócsúcs (kb400e-500e)

Emiatt nem vettem dieselt,pedig ha valaki jó dieselt csinál az az isuzu :blink:

pont az isuzu porlasztója nem romlik el sose :rolleyes:

amugy valamit valamiért. jó autó pénzzé van csak. amugy a bosch befecskendezőt 40 ezerért újitanak fel, és nem törvényszerü hogy elromlik.

ne tankolj moslékot. ennyi. meg cserélj szürőt.

Link to comment
Megosztás:

pont az isuzu porlasztója nem romlik el sose :blink:

amugy valamit valamiért. jó autó pénzzé van csak. amugy a bosch befecskendezőt 40 ezerért újitanak fel, és nem törvényszerü hogy elromlik.

ne tankolj moslékot. ennyi. meg cserélj szürőt.

Az ördög sose alszik :rolleyes:

Egyetértek veled az üzemanyagba,meg szerintem minden olajcserekor üzemanyagszűrő is cserés.

Annyit megér.

Mennyire tervezték az isuzukat (KM)?

A multijetes 1.3 és 1.9 állítólag 250e-re.

De mit tudom én. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az ördög sose alszik :rolleyes:

Egyetértek veled az üzemanyagba,meg szerintem minden olajcserekor üzemanyagszűrő is cserés.

Annyit megér.

Mennyire tervezték az isuzukat (KM)?

A multijetes 1.3 és 1.9 állítólag 250e-re.

De mit tudom én. :blink:

az isuzuk rettenet hogy mit kibirnak... van olyan céges autó ami jár hozzánk, hogy 250 ezer van benne, mindig más vezeti, és még sose ment ki budapestről... és megy, indul.

Link to comment
Megosztás:

az isuzuk rettenet hogy mit kibirnak... van olyan céges autó ami jár hozzánk, hogy 250 ezer van benne, mindig más vezeti, és még sose ment ki budapestről... és megy, indul.

Ez a lényeg a japán és az olasz motor között :rolleyes:

Az 1.3-ról olyat olvastam (fiatos blogba) hogy szar a részecske szűrője és 4-5e km olajat kell cserélni mert felhígul,telemegy gázolajjal.

De csak fiatról találtam ilyet,a suzukiról és az opelról semmi ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.