Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Hali!

Budapest - Ózd - Aggtelek - Ózd - Budapest útvonalon 6,3-at evett a gép a 16"-os 205 széles kerekekkel B).

Autópályán 115-125 km/h-ás, aloktt területen kívül 85-100 km/h-ás sebességekkel.

Szerintem nagyon lightosan evett :blink:

Link to comment
Megosztás:

hello mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy az én 1,4-es 16v 99-es astram 117.000 km-rel

reggel a munkahelyig 500m, után 500m a szülőkhöz és vissza 500m, azaz totál város max 2-3 km hatósugárban, 10-12 literes átlag fogyi volt a télen, az most jó vagy lehetne kevesebb??? igaz 2500-3000ig pörgetve! 1-2 havonta olyan 40 km-es hosszab ut oda-vissza!

most szerintetek a városi nem sok, vagy van e valami baja a gépnek! most ha jönn a jó idő esetleg kevesebb lesz e?? Vagy sok rpm-ig van pörgetve!

Ez teljesen normális!

Link to comment
Megosztás:

most szerintetek a városi nem sok, vagy van e valami baja a gépnek! most ha jönn a jó idő esetleg kevesebb lesz e?? Vagy sok rpm-ig van pörgetve!

Ahogy a többiek is mondták nincs baja. De ha tényleg 500m akkor inkább sétálj :blink:

Sztem nem jó ez a sok rövid táv neki.

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenkinek.

Hétvégén meg volt az első fogyasztás mérésem a kocsival, bejáratós a kicsike ugye. Szóval első 440km, főként autópálya, meg vidék, 50-120-as tempó, néha klímával, 3 személlyel, csomagokkal, 6.4 l / 100km. Nekem jó. :blink:

Tomka

u.i.: viszont a váltója ránézésre nem hosszabb áttételű, mint az 1.4eseké, 120nál 3500at forog. Kár.. Legalább jobban gyorsul majd. B)

Link to comment
Megosztás:

u.i.: viszont a váltója ránézésre nem hosszabb áttételű, mint az 1.4eseké, 120nál 3500at forog. Kár.. Legalább jobban gyorsul majd. B)

Az 1.4 120-nál 3600-at forog. Ennyi a különbség. Nagyon nüansznyi... Néha azért sztem is jól jönne egy hosszú 6-os... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Lehetne kérnem, hogy újra a Fogyasztás legyen a beszélgetés tárgya? B)
ezt én is így látom...

nekem ugyanis - óra szerint - 215km/h-nál elfogy az 5-dik! :blink:

... és ha itt lökhetnék egy 6-dikat, lehet, hogy nem 18 liter/100km lenne a pillanatnyi fogyi, hanem mondjuk 16! :D

De kétségtelen, hogy talán tényleg gazdaságosabb lenne úgy már akár a 160-170es tempo is.

(nyilván végre nem bírna nagyon többet a gép)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ezt én is így látom...

nekem ugyanis - óra szerint - 215km/h-nál elfogy az 5-dik! :)

Ezt már én is mondtam, hogy kell az a 6., de a nyomaték miatt van így szerintem.

Nálam 220-nál még ment volna. Coupe mérte, hogy 242-nél tilt a computer. :(

Jó autó ez! Onnan már csak egy lépés a 320! 6.-ban meg is lenne! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Valaki tud valamit az OIL benzinkútakról?

Állításuk szerint osztrák és német üzemagyagot forgalmaznak csak! hm.

vajon igaz lehet???

Ott tankoltam legutóbb... nem tűnik rossznak a benya...

Hi!

Én a jelenlegi kocsimba nem, csak az OFF: 1.4 - 100le Polo-mba ON: tankoltam ott. Abban nem muzsikált valami szépen, igaz ez az OIL kút Egerben van. Fogyasztásra nem volt semmi extra változás, de gyengébbnek érződött tőle. Igaz az a motor elég érzékeny volt az üzemanyagra, lévén, hogy 98asra volt beállítva, én meg 95össel járattam túlnyomórészt. :)

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Én a jelenlegi kocsimba nem, csak az OFF: 1.4 - 100le Polo-mba ON: tankoltam ott. Abban nem muzsikált valami szépen, igaz ez az OIL kút Egerben van. Fogyasztásra nem volt semmi extra változás, de gyengébbnek érződött tőle. Igaz az a motor elég érzékeny volt az üzemanyagra, lévén, hogy 98asra volt beállítva, én meg 95össel járattam túlnyomórészt. :)

Tomka

Ez nem túl bíztató... :)
Link to comment
Megosztás:

Ez nem túl bíztató... :)

Te merre tankoltál?

Lehet az jobb. Vagy az Opel motor másabb. Abba a motorba, röhögni fogsz, a Klub Petrol volt a legjobb 95ösből. :) Ami a legolcsóbb. :( Pedig végigpróbáltam szinte mindegyik kutat. Az Agip egy katasztrófa, +1 l fogyasztás jelentkezett. A Tescos fél litert dobott rajta kb. A Molnál semmi extra. Az ÖMV az egy jó átlagos volt, nem ment rosszul, nem is fogyasztott sokat. Shell: háát, kipróbáltam a csodalöttyeiket is, de nem érte meg. Eddig a Klub Petrol nyert nálam. De majd most a jó kis 1.6 Twinport. Bár, ebbe is már 3.szor tankolok Klub Petrolt. ;) Nehéz leszokni, ha egyszer majdnem 20 Ftal olcsóbb, mint itt Egerben bármelyik. :P

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Kecskeméten is van egy OIL kút, én ott tankoltam.

A Tesco-s kutakról azt mondják, hogy elkezd tőle zörögni a motor... :)

Ajaj! :P Pedig én mindíg ott tankolok. ;)

Mondjuk már egy éve, de még sohasem zörgött. :)

Persze csak azért, mert három utcára van tőlünk egy és mindíg az utsó pillanatban kell menni. :D

Legutóbb is atom ment tőle, még a6-ot is lenyomtam, pedig volt rajta hangos dob, meg minden. :(

Link to comment
Megosztás:

hm. Tééényleg? Én úgy tudom, hogy nem osztrák, hanem ukrán (vagy orosz) anyagot adnak.

Egyik ismi mesélte, hogy egy időben azt tankolt rendszeresen és fura hangja lett a mocinak (picit zörgött, meg rendes szelephang) aztán elment egy szerelőhöz, és amikor mondta, hogy Tecsónál tankol, akkor mondta a szerelő, hogy felejtse el.

Néhány tankolás után (máshol) elmúlt a fura hangja a mocinak.

(mindegy egy suzukaj volt)

Link to comment
Megosztás:

tudomásom szerint A tacskó kutak Ausztriából, hajón hozzák az üzemanyagot...

Ők is 90%-ban a moltól vásárolnak lotyit.Az ÖMV is a többségét itt veszi,nagyon megdrágítja a szállítás.

A határ közeli kutak kapnak idönként Ausztriából ill. Szlovákiából.

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén beletoltam a Coupéba olyan 1000 km-t.

érdekes fogyasztás jött ki:

Budapesten tankoltam a hét közpeén az ESSO kuton.

Semmi különös, nincs érezhető változás az autón.

Szombaton autópályán Bécsbe ki, tempomat, 140-nel.

Kint elfogyott a nyál. tankoltam. fogyasztás: 9,2 L/100 km

Dühöngtem. az a dolgozó lány Astra F közel 2 Literrel fogyasztott kevesebbet egy ilyen tura során....

Kint Parndorfi Shell kuton telenyomta.

különbség nincs.

Haza kocsika, 140 nel, tempomattal.

Vasárnap városba kocsikáztam, majd 4 fővel Eger felé vettük az irányt. Dark, Orsi, Anya és én.

Jó nagy kerülővel Gyöngyös - Recsk - egész mátrát bejárva eljutottunk Egerbe.

Ott megint kevés volt a benya, beálltam tankólni.

végeredmény: 8,2 L/100 km.

a kinti benzinből 1 literrel kevesebbet fogyasztott az autó.....

a mostani gondolatom az Anyázás magasfokonba való...

magyarországon élünk.... :) :) :(

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Én is tankolgattam hétvégén.

Mentük haza szülőkhöz, Eger - Bük. Gyöngyösön tankoltam a szokásos kútnál, mert már világított rendesen.. :)

Szóval Gyöngyös - M3 - Bp kis dugóval a körúton - M1 - Bük, meg ugyanez visszafele is, ismét tankolás Gyöngyösön, autópálya: 120as tempó, sima utakon is lendületesen + faluk ugye. Néha klíma, mert meleg volt, 6.4 l/100. Hát, a lassúságnak is meg van az előnye. :)

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.