Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

tudomásom szerint A tacskó kutak Ausztriából, hajón hozzák az üzemanyagot...

Nem hivatalos forrásbol : Magyarországon CSAK A MOL ÁLLTAL forgalmazott üzemanyag értékesíthető !!!!!!

A kutas mondhat bármit..... :)

Aki nem hiszi járjon utánna... :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megitta a vas az eddigi legnagyobb dózisban a drága naftát...apámnak kölcsön adtam a gépet...ment vele közel 600 km-ert: 6,5 liter/100km-->ebben az a gáz, hogy nekem klimával vegyesben, de inkább Pesti használat során eszi meg a 6,2-6,3-at!! Hiába az öregem a benzineshez van szokva....

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megitta a vas az eddigi legnagyobb dózisban a drága naftát...apámnak kölcsön adtam a gépet...ment vele közel 600 km-ert: 6,5 liter/100km-->ebben az a gáz, hogy nekem klimával vegyesben, de inkább Pesti használat során eszi meg a 6,2-6,3-at!! Hiába az öregem a benzineshez van szokva....

Lehet,hogy nálam is a lábnehézség a fogyi oka?! Mindig 6,3-6,5 között járok vele, nemtom lejjebb nyomni a fogyasztást, azannyaszömitneki....

Pedig mások ezzel a motorral 5,5-6 között eljárnak. :) Úgy láccik, jobb, ha lábat cserélek. :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet,hogy nálam is a lábnehézség a fogyi oka?! Mindig 6,3-6,5 között járok vele, nemtom lejjebb nyomni a fogyasztást, azannyaszömitneki....

Pedig mások ezzel a motorral 5,5-6 között eljárnak. :) Úgy láccik, jobb, ha lábat cserélek. :)

Lehet csak a cipőd nehéz! :(

Link to comment
Megosztás:

Nem hivatalos forrásbol : Magyarországon CSAK A MOL ÁLLTAL forgalmazott üzemanyag értékesíthető !!!!!!

A kutas mondhat bármit..... :)

Aki nem hiszi járjon utánna... :)

Ne hidd el,mióta Eu-sok vagyunk eleve nem igaz.Bár elötte is hoztak be külföldröl,csak akkor még vámot is kellett fizetni.Ezt nem"egy"kutas mondja!

Link to comment
Megosztás:

...és csodák nincsenek! :)

Tegnap este és ma belecsaptam ca. 48-50 km-et tisztán városban az 1,9 CDTI Vectraba (150LE).

9,7l/100-as lett az átlagfogyi. --> szokásos vezetési stílusommal.

Aztán ma kiszaladtam Tiszakécskére, így fölment 118km-re az óra. A város + a kécskei út átlaga 9,2l/100.

Szóval CSODÁK NINCSENEK! :)

Megnyugodtam! :(

Igaz, hogy T.Kécske felé elég sietős volt az utam... és biza volt, hogy 200-ba is bele lógott a mutató.

Link to comment
Megosztás:

...és csodák nincsenek! :)

Tegnap este és ma belecsaptam ca. 48-50 km-et tisztán városban az 1,9 CDTI Vectraba (150LE).

9,7l/100-as lett az átlagfogyi. --> szokásos vezetési stílusommal.

Aztán ma kiszaladtam Tiszakécskére, így fölment 118km-re az óra. A város + a kécskei út átlaga 9,2l/100.

Szóval CSODÁK NINCSENEK! :)

Megnyugodtam! :(

Igaz, hogy T.Kécske felé elég sietős volt az utam... és biza volt, hogy 200-ba is bele lógott a mutató.

Volna erre reakcióm,de inkább megtartom magamnak!Tomi a 3 napos teszt alatt mást mondott.

Link to comment
Megosztás:

Volna erre reakcióm,de inkább megtartom magamnak!Tomi a 3 napos teszt alatt mást mondott.
Tomi keveset akart fogyasztani.

Én meg használom az autót és a képességeit úgy, ahogy szoktam.

Nekem azaz érdekessége, hogy olyan használatnál, ahol a coupe 11-12 litert eszik, a Vectra 1,9CDTi 10 liter körül. Hm.

Link to comment
Megosztás:

Tomi keveset akart fogyasztani.

Én meg használom az autót és a képességeit úgy, ahogy szoktam.

Nekem azaz érdekessége, hogy olyan használatnál, ahol a coupe 11-12 litert eszik, a Vectra 1,9CDTi 10 liter körül. Hm.

Az tuti,hogy nem adnám a kezedbe az autóm,bármilyen is legyen az!

Eltudom képzelni mit kapott a veki! :)

Link to comment
Megosztás:

Teljesen másképpen kell a dizel autót vezetni,pont azért fogyaszt nálad többet speed mert benzineshez vagy szokva és gondolom folyamatosan pörgeted,pedig a dízel motor kis fordulaton az igazi.Én se tudok a céges autóval ami szintén dizel kevés gázolajjal eljárni.

Link to comment
Megosztás:

Inkább nálam az a baj, hogy megszoktam a coupe-nál, hogy "ahogy nyomom a gázt, úgy megy az autó!"

Ha félig nyomom, közepesen, ha padlót nyomok, keményebben...

A Veci-nél meg alacsony fordulaton hiába nyomok padlót... semmit sem csinál a gép... :)

De az anyagot viszont issza durván!

De az is biztos, hogy szokni kell a dízel "takarékos" vezetését.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.