Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Megnéztem ezt az autóstitkok oldalt. Jó poén. Megint pénzt akar valaki lehúzni a palimadarakról. Józan paraszti ésszel és minimális odafigyeléssel a legtöbb átvágás elkerülhető. Az autókereskedő meg annyit akaszt amennyit akar, hacsak nem vagy bennfentes úgyse lesz igazad. Puszika.

Link to comment
Megosztás:

Itt a hetvegi 700 km atlaga.

Az ut ket reszbol allt: az odaut 300 km hajnalban levezetve, bc szerint 90km/h atlag, jo minosegu orszaguton, nagyon gyer forgalomban, klima nelkul, de nagyon sietosen (neha 160-170). Eddig az atlagfosgyasztas 6.5 l/100km bc szerint. 1 radar

A masodik resz a visszaut: nagyon rosz uton, vegig klimaval, 400 km kisebb eltevedessel, nagy zaporral, de raerosen. Az atlagfogyasztas a vegere 5.5 re esett, az atlagsebesseg 64 re. (110 fole nem mentem egyszer sem, de annal inkabb 10-20km/h, 1es fokozatban). 0 radar

Link to comment
Megosztás:

na ezt csak azért, hogy felizgassak egy két asztás kollégát:

tegnap voltam egy Budapest-Pozsony-Bécs-Sopron-Tatabánya-Budapest túrán.

ez olyan 650 km.

Budapest Pozsony, autópálya: 140-150 km/h

Pozsony-Bécs-Sopron 100-120 lazán

Sopron-Győig padló, végig előzgettem, győr-tatabánya-Budapest autópálya 140-150.

Bécsbe volt egy 50 perces dugózás, ahol 5 percenként men tünk 5 métert egy dolgozó lány építkezés miatt.

fogyasztásom: 7,0 L.

A gép tipusa ugye: Astra F egynyóc tizenhat vé.

10 éves gépállat.

szerintem nem rossz 8)

Link to comment
Megosztás:

Enyémben is egynyóc tizenhatvé van és bizony ennyi szokott lenni!

Bár még csak három éves. Nekem a százhúsz-százharminc körüli stabil pálya sebesség mellett 6.3 szokott lenni, de ha százötvenek is becsusszannak, akkor bizony 7 is van az.

Nemtom ki hogy van vele, de nekem azért hiányzik egy hatodik!

Link to comment
Megosztás:

Hát igen.... a fajlagos és tényleges fogyasztás fogalma.

Én autópályás 140 - 160 km/h között csak 8 litert tudtam produkáln, igaz szelepszár szimeringem már nem nagyon volt!

Előtte meg 52liter/740km ...az mennyi is? Ott viszont 100 - 160km/h között minden volt! kb. 1/3 autópálya, a többi országút 100 - 130km/h.

És ez 1.4 16V volt.... :roll:

100 km/h fölött nincs számottevő különbség az 1.8 és 1.4 között!

Inkább városi fogyasztásban.... meg ha sokat kell gyorsulgatni, ott jobban szürcsölget a nagyobb motor, igaz jobban is megy! 8)

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 6-os átlagom volt, több autópályás úttal, kevesebb várossal. Autópályán végig klíma, 100-120-130 -as tempó. Megnéztem lazán viszi a 190-et a gép. Naagyon király :lol:. Ja az autópálya két személlyel és cuccokkal volt. A gép: 1.4 twinport. Szerintem nem rossz. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.