Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

ahogy írjátok valakinek városban 4-et eszik. ..

Erre én is kíváncsi lennék: bátyám 1.5 dci Clio-ja, ami híresen keveset markol..megeszi az 5 - 5.5 litert a városban...nekem meg kb 6.5l-ert... szal nem hihető a 4 liter, ha csak nem prius-t használnak. :)

Link to comment
Megosztás:

Kiváncsian várom a jóidőt és a stabil 20fokos hőmérsékletet, hogy akkor milyen lesz a fogyasztás.

Nekem télen kevesebbet eszik a gép: 5.5 litert átlagosan, de tavasszal mikor visszakerül a 215-ös kerék, meg megy a légkondi..már a 6 liter is elfogadhatónak számít. :)

Link to comment
Megosztás:

Erre én is kíváncsi lennék: bátyám 1.5 dci Clio-ja, ami híresen keveset markol..megeszi az 5 - 5.5 litert a városban...nekem meg kb 6.5l-ert... szal nem hihető a 4 liter, ha csak nem prius-t használnak. :)

Én annó dolgoztam egy 206-os 1.4HDi-s gépcsodával és azzal 4,5literres fogyit lehetett stabilan hozni nyáron városban.

Link to comment
Megosztás:

Nekem télen kevesebbet eszik a gép: 5.5 litert átlagosan, de tavasszal mikor visszakerül a 215-ös kerék, meg megy a légkondi..már a 6 liter is elfogadhatónak számít. :)

Én nem tudom, hogy csináljátok. igaz X17DTL -em van, de nem szoktam padlózni neki.igaz sokat járok vele városban, de nem dugóban, de 6.2- 6.3- nál így nem eszik kevesebbet sosem.S ez csak azóta van, amióta mechanikus adagoló van benne, amíg az elektronikus volt 6.7 alatt nem evett, igaz sokkal többet sem.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, hogy csináljátok. igaz X17DTL -em van, de nem szoktam padlózni neki.igaz sokat járok vele városban, de nem dugóban, de 6.2- 6.3- nál így nem eszik kevesebbet sosem.S ez csak azóta van, amióta mechanikus adagoló van benne, amíg az elektronikus volt 6.7 alatt nem evett, igaz sokkal többet sem.

Nekem is X17DTL van. Ez az adagolócsere mibe fáj ha én is meg szeretném csinálni?

Link to comment
Megosztás:

a magasabb oktánú shelltől nekünk is jobban fogyasztott a g astra, amit igazán elérsz vele az az hogy anyagilag majdnem ugyanúgy jössz ki viszont a motornak jobbat teszel vele...

Általában kb 5-6 éve a üllői úti castrol, most valami AVIA kútnál tankolok, régen OMV anyagot árultak, nem volt semmi bajom vele. Múlt hónapban 1x betévedtem a JET-hez, az 50-es tankba 49 litert tankoltam, szerintük....

Aztán alig vártam hogy elfogyjon, minden baja volt a kocsimnak, füstölt, torpant stb.

Most OMV van benne. kutya baja.

Link to comment
Megosztás:

Általában kb 5-6 éve a üllői úti castrol, most valami AVIA kútnál tankolok, régen OMV anyagot árultak, nem volt semmi bajom vele. Múlt hónapban 1x betévedtem a JET-hez, az 50-es tankba 49 litert tankoltam, szerintük....

Aztán alig vártam hogy elfogyjon, minden baja volt a kocsimnak, füstölt, torpant stb.

Most OMV van benne. kutya baja.

Jet-nél szoktam tankolni és semmi baj nincs vele eddig.

Link to comment
Megosztás:

Ha villog, akkor még 10 liter?! Ez biztos? Én olyankor már nagyon parázok, hogy odaérjek a kúthoz! :D

Igen ha villogni kezd akkor még van benne bőven....Én jöttem már haza Pestről Tahiba úgy hogy a szentendrei úton elkezdett villogni hazaértem Tahiba és másnap Pest felé menet szentendrén tankoltam...

Link to comment
Megosztás:

Ezt értem én, de akkor miért akkor megy bele kevesebb tankoláskor, amikor villog és miért akkor megy bele több amikor még éppen csak elkezd világítani????? :D

Nálam (Corsa C) előbb villog, majd átvált és folyamatosan világít ahogy egyre kevesebb az üzemanyag.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.