Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Most is megéri, csak kell menni majd' 100e km-t hogy megtérüljön. De utána nullán vagy, a dízelre meg csak akkor kezded majd el locsolni a pénzt. :D

Komolyra fordítva amúgy meg kell nézni mennyit mész egy évben, mert ha csak 10e km-t akkor tényleg hülyeség gázosítani, csak 10 év múlva térülne meg, addigra meg lehet az autó sem lesz már meg... de ha évi 50e-t megy valaki, akkor megérheti.

Link to comment
Megosztás:

1.9 dieselem van 2 éve. Nézzük az utóbbi egy évet. 2 literrel eszik átlagba legalább kevesebbet, mint a korábbi 1,4 benzin Astrám. Én úgy számolok, 100 km-ként 1000Ft-ot hoz. Ez biztos. Az utóbbi egy évben 30.000 km-t tuti beletettem, de szerintem többet is, de legyen ennyi. Ennyi km alatt nekem 300.000 Ft-ot hozott. Volt vele gond, de amiatt hogy diesel, csak egy. Tönkrement a fojtószelep. 25.000 Ft-ért szereztem bele, és 15 perc alatt kicseréltem. Nekem bejött a diesel, annyit egyszerűen nem tudsz rákölteni, amennyit behoz a mai horribilis árú üzemanyagon. Ha most jönne egy kettőstömegű, még akkor is pluszba maradnék...

Link to comment
Megosztás:

Te sokat mész vele, egyértelmű hogy neked meg éri. De ha ő mondjuk megy vele évi 10000km-t és egy év múlva bele fut egy kettős tömegű cseréjébe, nem biztos, hogy annyira oda lesz a -2 liter fogyi miatt. Ismerősöm pár hónapja vett egy 2007 év végi 1.9 cdti-t. Számlával igazoltan 1.7 milliót költöttek az autóra ez idő alatt. Szakszervizben, tehát-20% mondjuk, de akkor se költsek már egy 5 éves autóra évi x ezret. Ha annyit mennék mint te, én sem gondolkodnék, hogy mit vegyek, viszont én is csak olyan max 20000km-t megyek évente. Arról nem is beszélve, hogy mennyi az amortizációja a kocsinak majd eladáskor mondjuk 350000km-rel. + az Opel amúgy sem nagyon tartja az árát.

1.9 dieselem van 2 éve. Nézzük az utóbbi egy évet. 2 literrel eszik átlagba legalább kevesebbet, mint a korábbi 1,4 benzin Astrám. Én úgy számolok, 100 km-ként 1000Ft-ot hoz. Ez biztos. Az utóbbi egy évben 30.000 km-t tuti beletettem, de szerintem többet is, de legyen ennyi. Ennyi km alatt nekem 300.000 Ft-ot hozott. Volt vele gond, de amiatt hogy diesel, csak egy. Tönkrement a fojtószelep. 25.000 Ft-ért szereztem bele, és 15 perc alatt kicseréltem. Nekem bejött a diesel, annyit egyszerűen nem tudsz rákölteni, amennyit behoz a mai horribilis árú üzemanyagon. Ha most jönne egy kettőstömegű, még akkor is pluszba maradnék...

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. Mondjuk az is elég durva hogy az etanolnak milyen keményen oda vertek.

már nem éri meg gázosítani :(

gondolom neked meg van az hogy 125% adó emelés

a G nél nekem 12ft/km olcsóbb mint a benzin... ami kb 3-4 ft csökken

szerintem :)

nekem nem jött be az 1.9CDTI ...

Link to comment
Megosztás:

kelly! Az durva... :(

1,7 millió.... Annyit nem is értem hogy, és miért költöttek rá, amikor 1,3-ért komplett 1,9-es 150 lovasat lehet kapni. :) És az már a regadós ár, neki meg annyira reg adó nem is kell, csak az alkatrészek... :)

Biztos van ellenpélda (700.000-et futott cégautók visszatekert órával, nem csodálkozok), én leírtam a tapasztalataimat úgy, hogy mindkettőről van benzinesekről is, dieselről is, sőt, rengeteg féle márkájú dieselről.

Én ha újra venném is ezzel a motorral venném. Kicsit hisztisebb mint a benzines, de nekem bejött. A fogyasztásán pedig még így 2 év után is elámulok. Konkurens márka (Mondeo) ugyanilyen motorral, ugyanilyen használat mellett 7 litert! evett, ez meg 5,2-t.

Link to comment
Megosztás:

Ezt az összeget mindennel együtt értsd. Céges volt de szép állapotú. Cégesként még az ablak mosó folyadékot is ott vették bele. Amúgy jó az autó, és én is gondolkodom dízelen. Jobb lenne ha már régebben meg lenne neki mert akkor lenne tapasztalat ismerősi körben, és akkor egyszerűbb lenne el dönteni az örök kérdést, hogy dízel vagy benzines. :icon1:

Kilométer azt hiszem 260000 van benne

kelly! Az durva... :(

1,7 millió.... Annyit nem is értem hogy, és miért költöttek rá, amikor 1,3-ért komplett 1,9-es 150 lovasat lehet kapni. :) És az már a regadós ár, neki meg annyira reg adó nem is kell, csak az alkatrészek... :)

Biztos van ellenpélda (700.000-et futott cégautók visszatekert órával, nem csodálkozok), én leírtam a tapasztalataimat úgy, hogy mindkettőről van benzinesekről is, dieselről is, sőt, rengeteg féle márkájú dieselről.

Én ha újra venném is ezzel a motorral venném. Kicsit hisztisebb mint a benzines, de nekem bejött. A fogyasztásán pedig még így 2 év után is elámulok. Konkurens márka (Mondeo) ugyanilyen motorral, ugyanilyen használat mellett 7 litert! evett, ez meg 5,2-t.

Link to comment
Megosztás:

Hasonló cipőben járok én is mint te. Most akarok venni egy (esetleg) Vectrát. Jól látod dízel nem kevés van, de bele nyúlni én sem nagyon merek, mert ha hozzá kell nyúlni akkor az bizony nem kis pénz. Nekem 9 évig volt B Vectrám 1.8-as. Nem mondom hogy erőgép, de amit lehet itthon menni azt vígan tudja meg van azért tartalék is benne. Mondjuk én németbe 180-200-al is jártam vele. Motor jó megbízható. Mentem már a 122 lovas meg a 140 lovas C-vel is sok különbség nincs közte szerintem. Az enyémhez viszonyítva kicsit dinamikusabbnak találtam alacsony fordulaton, de ennyi. A baj az,hogy benzinest sem találsz jó állapotút annyival hú de olcsóbban mint dízelt hogy +3 kilóból ki jöjjön egy gáz szett. Van fent a hahu-n most egy 2.0 turbo. Nem tudom mennyit szánsz rá, azt lehet érdemes meg nézni. 1.9 cdti rohadtul megy és keveset fogyaszt, csak ne lenne annyi baja......

Üdv Kelly!

Ha jól látom "félig egri" vagy?! :icon1: Nem messze lakok Egertől én sem (kb. 30km), de úgy emlékszem segítettünk már egymásnak a Vectra B topicban! Nekem is B-s Vectrám volt a mostani előtt, igaz csak 1.6-s, de megvoltam vele elégedve! Valahol olvastam, hogy 20000kmnél nem nagyon mész többet egy évben, akkor szerintem sincs értelme dízelt venni! Plusz, ha már benzines van most is szerintem maradj annál! Nekem "2.2 Direct" van, 155 lovacska, megy mint a mérgezett egér, a fogyasztásáról meg a "Fogyasztás" topicban találsz képet, tettem fel egy nyári túra után! Viszont én is azok táborába tartozom, akiknek nem jött be az 1.9! :unsure: Egyet volt szerencsém kipróbálni Debrecenben és nem voltam oda érte! Jó jó a fogyasztás, de én úgy vagyok vele, hogy használni akarom az autót, nem rákölteni a hibáira a pénzt!

Link to comment
Megosztás:

hali!

sedan vectra c autó vásárlásán gondolkodok. olvasgattam a fórumok hozzászólásait + népítéletet, de nem tudok dönteni.

szívem szerint egy 1.9 cdti 150 lovas dieselt vennék, eszem szerint viszont egy benzinest.

úgy néz ki, hogy most már nem lesz meg az évi 20-25000 km csak a fele, ezért gondolok a benzinesre + az egyéb szervizelési költségek miatt.

jól gondolom, hogy inkább benzinest vegyek? bár benzinesből nem sok eladót találok, inkább dieselt adnak el

A eszedre hallgass, az 1.8-tól 2.2-ig szerintem bármelyikkel jól jársz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék, hátha valakinek van még ötlete. Z19DTH 150 lovas, automata, 127 ezer km-rel. A hiba a következő. Reggel indításnál nem kapcsol be a turbó, és az autó csak 3000-es fordulatszám fölött húz, addig olyan mint egy ezer éves szívó, alig megy. Megteszek vele pár km-t, kicsit addigra bemelegszik, újraindítom és utána meg megy a turbó. Nem mindig az első újraindítás után. Van hogy többször is megismétlem, viszont utána meg jó kb egész nap. Az érdekes, hogy semmi nem gyullad ki a műszerfalon, és nincs hibakód sem. Kicseréltük a turbónyomás szabályzó szelepet, kitisztítottuk az EGR szelepet, de a hiba maradt. A szívósorom ledugózva, részecskeszűrő sincs már a kocsiban. Valakinek valami ötlete? A turbó lenne szar? vagy mit próbáljunk még meg? mert lassan elfogynak az ötletek, mindent meg nem tudok kicserélni egy vagyonért... Köszi az ötleteket, ha lesznek!

Link to comment
Megosztás:

Szia

Igen benzin lesz ez már tuti. Nem merek dízelt venni. :icon1:

Üdv Kelly!

Ha jól látom "félig egri" vagy?! :icon1: Nem messze lakok Egertől én sem (kb. 30km), de úgy emlékszem segítettünk már egymásnak a Vectra B topicban! Nekem is B-s Vectrám volt a mostani előtt, igaz csak 1.6-s, de megvoltam vele elégedve! Valahol olvastam, hogy 20000kmnél nem nagyon mész többet egy évben, akkor szerintem sincs értelme dízelt venni! Plusz, ha már benzines van most is szerintem maradj annál! Nekem "2.2 Direct" van, 155 lovacska, megy mint a mérgezett egér, a fogyasztásáról meg a "Fogyasztás" topicban találsz képet, tettem fel egy nyári túra után! Viszont én is azok táborába tartozom, akiknek nem jött be az 1.9! :unsure: Egyet volt szerencsém kipróbálni Debrecenben és nem voltam oda érte! Jó jó a fogyasztás, de én úgy vagyok vele, hogy használni akarom az autót, nem rákölteni a hibáira a pénzt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék, hátha valakinek van még ötlete. Z19DTH 150 lovas, automata, 127 ezer km-rel. A hiba a következő. Reggel indításnál nem kapcsol be a turbó, és az autó csak 3000-es fordulatszám fölött húz, addig olyan mint egy ezer éves szívó, alig megy. Megteszek vele pár km-t, kicsit addigra bemelegszik, újraindítom és utána meg megy a turbó. Nem mindig az első újraindítás után. Van hogy többször is megismétlem, viszont utána meg jó kb egész nap. Az érdekes, hogy semmi nem gyullad ki a műszerfalon, és nincs hibakód sem. Kicseréltük a turbónyomás szabályzó szelepet, kitisztítottuk az EGR szelepet, de a hiba maradt. A szívósorom ledugózva, részecskeszűrő sincs már a kocsiban. Valakinek valami ötlete? A turbó lenne szar? vagy mit próbáljunk még meg? mert lassan elfogynak az ötletek, mindent meg nem tudok kicserélni egy vagyonért... Köszi az ötleteket, ha lesznek!

Nekem akkor csinálta detto ugyan ezt, mikor az összekötő pálca le volt esve az örvényszelepekről és szabadon tudtak mozogni. Kicsit házilag barkácsolva visszatettem az összekötőt, azóta nem csinálta :)

Link to comment
Megosztás:

Ha jót akarsz magadnak akkor benzinest vegyél.

A dízelek jó eséllyel levetett flottaautók vagy taxik voltak többszázezer futott kilométerrel (hogy az órájuk mit mutat az irreleváns), és vészesen közeledik náluk a befecskendezőrendszer (adagolóvezérlő, stb.) javítás szükségességének határideje, egy ilyen javítás pedig többszázezer Ft is lehet. Bár az alacsony fogyasztás csábító lehet, a benzinesek mellett szól hogy egyszerűbbek és olcsóbbak, vélhetően kevesebb kilométerrel és talán megkíméltebbek (nem 10 ember használt egy autót és közülük egy se foglalkozott vele mint a cégeknél), ráadásul a vételárkülönbözetből lehet venni hozzájuk egy gázszettet, amivel az üzemeltetési költségeik sem számottevően magasak.

Mondjuk sztem a 140LE kicsit talán kevés egy ekkora kasztnihoz, szóval én lehet nem 1.8-as vennék (amúgy ez elég megbízható motor), de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

hali!

úgy látom, hogy elég jól megy az autókereskedőknek, mert ma nézegettem opel vectra c kocsikat, de a kereskedők nem igazán foglalkoztak velem (lehet nem potenciális vásárlóként néztem ki) + jöttek a hülye dumákkal:

az 1. kereskedésnél elkezdem körbejárni a kocsit többször is, bekukucskáltam az ablakon, de a 10 m-re levő eladó nem igazán jött oda, hogy megkérdezze mit is akarok. aztán oda mentem, hogy akkor megnézném a kocsit. kinyitotta, ott volt, de nem igazán látszott rajta, hogy el akarja adni a kocsit. a végén persze mondta, ha érdekel a kocsi, gyorsan gondolja meg magam, mert már voltak fent vidékről és pár nap múlva jönnek vissza érte és elég kelendő ez a típus (szokásos duma + a hirdetésüket már legalább 1 hónapja látom a neten).

azért beindíttattam és közben néztem és hallgattam a motort.

ha szemben állok a motorral, akkor bal oldalon a fekete takaró alól/környékéről egy kis fehér füst jött elő az indítást követően, ami kb. 5-10 mp-ig volt utána megszűnt. ez mi lehetett? a fickó azt mondta, hogy amikor kinyitottuk a motorháztetőt, akkor oda csöppent egy kis víz és az párolgott el. 10-20 mp-cel az indítás után mi lehet olyan forró a motor tetején, hogy rögtön elpárologtatja a vizet?

2. kereskedésnél 2 fickó is elment mellettünk, de nem kérdezték meg, hogy mit akarok. mivel nem találtuk a kiszemelt 2 autót, hát rákérdeztünk. az egyiket éppen tegnap adták el és elfelejtették levenni a hirdetést, a másik, meg valószínűleg a másik telephelyükre került tegnap (most néztem a honlapjukat és nem írnak másik telephelyet), mert lesz rá vevő. ez elég érdekes számomra. a 3. vectra ami kivételesen a telepen volt, az meg nem a mi esetünk volt.

3. kereskedésnél kinyitották a kocsit és rögtön kiálltak a többi kocsi közül hogy megnézzük, pedig csak meg akartuk először nézni belülről és kívülről. egy kicsit furcsa hangja volt a motornak, mert 2-3 mp-enként valami fémes, súrlódó hangja volt. megkérdeztem, hogy el lehet e vinni a kocsit szakszervizbe átvizsgáltatni.

válasz: persze, de csak a foglaló kifizetése után. ezt nem is értettem hogy foglaló után és otthagytuk őket.

Link to comment
Megosztás:

Rafkósak ezek ott a harmadik kereskedésben... tulajdonképp érthető hogy fogy foglalót kérnek abból a szempontból hogy ne vigye minden jöttment próbakörre az autót (aztán meg mégse veszi meg) csak aki komoly érdeklődő, viszont az a trükk az egészben hogy a foglalót természetéből adódóan nem kapod vissza ha közben elállsz a vételtől, tehát ha a szakszervizben valami olyat mondanak ami miatt mégsem veszed meg, akkor a foglalót az elbuktad. Emiatt kár szidni a kereskedőt, ez törvényes, de másképp kéne hozzáállniuk: meg kell velük beszélni hogy foglaló helyett valamiféle letétet hagysz ott, ami eleve nem többszázezer forint, hanem mondjuk csak 5000. Ha nem veszed meg végül az autót, akkor ez volt a "próbaút" ára, de ha igen akkor visszaadják ezt a pénzt és még az átvizsgálást is ők fizetik, így már sokkal korrektebb.

Link to comment
Megosztás:

Rafkósak ezek ott a harmadik kereskedésben... tulajdonképp érthető hogy fogy foglalót kérnek abból a szempontból hogy ne vigye minden jöttment próbakörre az autót (aztán meg mégse veszi meg) csak aki komoly érdeklődő, viszont az a trükk az egészben hogy a foglalót természetéből adódóan nem kapod vissza ha közben elállsz a vételtől, tehát ha a szakszervizben valami olyat mondanak ami miatt mégsem veszed meg, akkor a foglalót az elbuktad. Emiatt kár szidni a kereskedőt, ez törvényes, de másképp kéne hozzáállniuk: meg kell velük beszélni hogy foglaló helyett valamiféle letétet hagysz ott, ami eleve nem többszázezer forint, hanem mondjuk csak 5000. Ha nem veszed meg végül az autót, akkor ez volt a "próbaút" ára, de ha igen akkor visszaadják ezt a pénzt és még az átvizsgálást is ők fizetik, így már sokkal korrektebb.

értem én, hogy foglaló, de majd, ha jó az autó, akkor fizetek, mert tudom hogy a foglaló nem jár vissza. gondolom ezért is mondták.

mondja azt, hogy fizessem ki az üzemanyagot és elviszi a szervízig, de így?!? egyébként a telephelyről lehetett látni a szervízt, csak meg kellett volna kerülni az utcát ezért 2 km-re lett volna az út, tehát nem is kellett volna sokat kocsikázni.

na mindegy, így jártak. oda sem megyünk többet, pedig lett volna másik típusú autó, ami érdekelt volna még.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!

Opel vectra C 2006 os évjárat és vettem előre can bus ledes helyzetjeltőt és hiába csak belerakoma foglalatba és villog állandóan ha ráadom a helyzetet akkor világít szépen de ha leveszem kiveszem a kulcsot lezárom stb akkor is villog magától segítsetek nekem!!!!!!!!

és még érdekelne jelnélküli hűtőrács mert sehol nem tudok vásárolni az új lápás vectra!!

köszi elöre is mindent!!

itt elértek : ricsi1014@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Van egy 3.0 cdti vectrám , ami mostanában azt csinálja hogy indításnál egy picit többet hajt a kelleténél és ilyenkor jelentkezik még az a gond is hogy amikor megyek vele 50- 70 km/h-nál megáll a tudomány . Dadog beremeg és nem akar menni .Ha emelkedőn megyek vissza lassulok . Vittem Opel szervizbe is először csináltak egy gázolajszűrő cserét de ez sem segített. Ezután sem kaptam rá megfelelő választ mivel nem mindig csinálja ezt így hiába mentek vele (Próbálgatták ) nem találtak semmit . Rádugták gépre is de semmit nem jelzett . Hibaüzenet sincs. Esetleg valami ötlet ? Vagy a tankba nem kerülhetett valami kosz amitől ezt csinálja mert olyan mintha nem kapna elég anyagot .

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Van egy 2006 C 19 cdti 120LE, 6 gangos vectram, ceges kocsi volt magas kilometerrel, es par napja elkezdte kidobalni a 4. fokozatot! mindig mikor pont szukseg lenne ra, csak ugy kivagja! Es csak a 4. fokozatot! Mielott ezt csinalta, eszrevettem , hogy a 4. fokozat nehezkessen volt kapcsolhato, es sokszor volt a jelegzetes femes csatanos recsegos a valtas! Amugy a kuplung is eleg lent fog, ertem ezalatt, ha sebessegbe van akkor alig kell raengedni es mar fog is! Akinek volt tapasztalat illetve hallot mar ilyen hibarol kerem irjon akar privatban roberto17814@yahoo.co.uk email ra!

Koszonom!

Link to comment
Megosztás:

ghost! Mit jelent az, hogy "indításnál picit többet hajt a kelleténél"?

Amikor erőtlen lesz, a turbó tölt? Hallod a hangját? Ha nem megy a rádió, akkor elvileg az utastérbe lehet hallani, ha fütyül. Mekkora fordulaton nem akar gyorsulni ilyenkor emelkedőn?

nimrod!

Nem emel ki jól a kuplungod, és nagy valószínűséggel, mivel így volt használva, hazavágta a váltót is. Szerintem vidd el szerelőhöz, kuplung + váltó javítás.

Link to comment
Megosztás:

ghost! Mit jelent az, hogy "indításnál picit többet hajt a kelleténél"?

Amikor erőtlen lesz, a turbó tölt? Hallod a hangját? Ha nem megy a rádió, akkor elvileg az utastérbe lehet hallani, ha fütyül. Mekkora fordulaton nem akar gyorsulni ilyenkor emelkedőn?

nimrod!

Nem emel ki jól a kuplungod, és nagy valószínűséggel, mivel így volt használva, hazavágta a váltót is. Szerintem vidd el szerelőhöz, kuplung + váltó javítás.

Kb 3000 felett már megakad. Olyan mintha leszabályozna valamiért . A turbót lehet hallani de amikor elérek 50 fölé akkor már semmi mert hiába nyomom berángat . Olyan mint ha alacsony sebességnél magas fokozatba váltanék . Az indítás meg olyan hogy van amikor 5-6 mp ig kell indítani mire elindul . De volt olyan hogy mentem vele folyamatosan 1000 km-t és megállítottam az autót kb 20 perc múlva mentem volna tovább de nem indult. Annyira hogy az aksi is lemerült . Hívtam a egy autómentőt ( ADAC ) és próbálta elindítani de neki sem sikerült. Rádugta gépre és azt mondta hogy kijelzett egy fajta hibát de ez lehet hogy az aksi miatt volt. A hiba fordulatszám mérő szenzor . Elvitettem az Opel szervizbe és másnap amikor meg akarták nézni pöcre elindult. Ezért nem is tudtak vele mit kezdeni mert nem jött elő a hiba. Mondtam nekik ezt a szenzort hogy lehet az a baj de azt mondták feleslegesen ne fizessek mert ha még sem akkor csak kidobtam az ablakon a pénzt .Nem tudom mit csináljak.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!

Opel vectra C 2006 os évjárat és vettem előre can bus ledes helyzetjeltőt és hiába csak belerakoma foglalatba és villog állandóan ha ráadom a helyzetet akkor világít szépen de ha leveszem kiveszem a kulcsot lezárom stb akkor is villog magától segítsetek nekem!!!!!!!!

és még érdekelne jelnélküli hűtőrács mert sehol nem tudok vásárolni az új lápás vectra!!

köszi elöre is mindent!!

itt elértek : ricsi1014@freemail.hu

1-2 héten belül lesz Ledes helyzetjelző külön elektronikával amivel tökéletesen fog működni az égő! És nagyon jó minőségű nagy fényerejű égőről van szó, a legnagyobb teljesítményű jelenleg a piacon!

Link to comment
Megosztás:

Ha jót akarsz magadnak akkor benzinest vegyél.

A dízelek jó eséllyel levetett flottaautók vagy taxik voltak többszázezer futott kilométerrel (hogy az órájuk mit mutat az irreleváns), és vészesen közeledik náluk a befecskendezőrendszer (adagolóvezérlő, stb.) javítás szükségességének határideje, egy ilyen javítás pedig többszázezer Ft is lehet. Bár az alacsony fogyasztás csábító lehet, a benzinesek mellett szól hogy egyszerűbbek és olcsóbbak, vélhetően kevesebb kilométerrel és talán megkíméltebbek (nem 10 ember használt egy autót és közülük egy se foglalkozott vele mint a cégeknél), ráadásul a vételárkülönbözetből lehet venni hozzájuk egy gázszettet, amivel az üzemeltetési költségeik sem számottevően magasak.

Mondjuk sztem a 140LE kicsit talán kevés egy ekkora kasztnihoz, szóval én lehet nem 1.8-as vennék (amúgy ez elég megbízható motor), de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

megnéztem, hogy a használtauto.hu-n felemeltem a pénzügyi keretet és hogy milyenek és mennyiért vannak még vectra c-k.

elég érdekes, hogy hogy a 2008-as kocsik 75.000 - 190.000 km között mozognak és főleg a 75 - 130 ig van több (évi kb. 25 - 30.000 km). ezek szerint nem hajták a dieseleket, vagy ez az átlag?

az egyikben van 75.000 a másikban 120.000 és már is 600.000 ft a különbség az árban, létezik ez?

Link to comment
Megosztás:

megnéztem, hogy a használtauto.hu-n felemeltem a pénzügyi keretet és hogy milyenek és mennyiért vannak még vectra c-k.

elég érdekes, hogy hogy a 2008-as kocsik 75.000 - 190.000 km között mozognak és főleg a 75 - 130 ig van több (évi kb. 25 - 30.000 km). ezek szerint nem hajták a dieseleket, vagy ez az átlag?

az egyikben van 75.000 a másikban 120.000 és már is 600.000 ft a különbség az árban, létezik ez?

Vagy ennyire vannak visszapörgetve. ;)

Magánszemélynél ez az évi 25-30ezer teljesen átlagos futásteljesítmény (ne feledjük, ezeket nem városi autónak vették, általában hosszú távon használták őket), de céges autóban nem ennyi van 5 éves korára, még ha az óra ennyit mutat, akkor sem. Én azt mondanám hogy ha lehet akkor magánszemélytől vedd, ne kereskedőtől, úgy kisebb az esély az óratekergetésre. És hogy honnan derül ki hogy magánszemély-e? Fel kel, hívni és megmondani neki hogy "az eladó autóról szeretnék érdeklődni". Ha visszakérdez hogy melyikről, akkor tuti hogy nepper, magánszemély a legritkább esetben szokott egyszerre több autót is hirdetni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.