Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Sziasztok!

Nem tudom merre keresem ha van, segítsetek légyszíves egy kicsit .

Gondolkozom egy Vectra C 2.2 -es vásárlásán ,olvasgattam már róla de olyan kérdésem lenne ,hogy a mostaniak közül amik 150-200e km környékén járnak milyen hibák a jellemzőek ,gondolok itt a manuális váltó-kuplung ,hengerfej ,futómű,elektronikai részre .

Ha le van írva akkor adnátok egy linket ,hogy hol találom?

Köszönöm!

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom merre keresem ha van, segítsetek légyszíves egy kicsit .

Gondolkozom egy Vectra C 2.2 -es vásárlásán ,olvasgattam már róla de olyan kérdésem lenne ,hogy a mostaniak közül amik 150-200e km környékén járnak milyen hibák a jellemzőek ,gondolok itt a manuális váltó-kuplung ,hengerfej ,futómű,elektronikai részre .

Ha le van írva akkor adnátok egy linket ,hogy hol találom?

Köszönöm!

Balázs

www.nepitelet.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom merre keresem ha van, segítsetek légyszíves egy kicsit .

Gondolkozom egy Vectra C 2.2 -es vásárlásán ,olvasgattam már róla de olyan kérdésem lenne ,hogy a mostaniak közül amik 150-200e km környékén járnak milyen hibák a jellemzőek ,gondolok itt a manuális váltó-kuplung ,hengerfej ,futómű,elektronikai részre .

Ha le van írva akkor adnátok egy linket ,hogy hol találom?

Köszönöm!

Balázs

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Abban kérném a segítségeteket, hogy mi lehet annak az oka hogy nem megy a fűtés az autóban? Ugye a mostani hidegben elég kényelmetlet 14 fokos autóban utazni. Az érdekes hogy egyik napról a másikra jött elő. A biztosítékot megnéztem, de semmi baja. Előre is köszi. Ja Vectra C Caravan 1.9 2007.

Link to comment
Megosztás:

Abban kérném a segítségeteket, hogy mi lehet annak az oka hogy nem megy a fűtés az autóban? Ugye a mostani hidegben elég kényelmetlet 14 fokos autóban utazni. Az érdekes hogy egyik napról a másikra jött elő. A biztosítékot megnéztem, de semmi baja. Előre is köszi. Ja Vectra C Caravan 1.9 2007.

Odavan a termosztát, nem melegszik be a motor, így meleget sem ad.

Link to comment
Megosztás:

Odavan a termosztát, nem melegszik be a motor, így meleget sem ad.

Köszi. Az volt.

Szerk.: Akkor módosítom a vízszivattyú szelepe(i) nem működtek tökéletesen, mert a termosztát csere után ugyanazt produkálta. Sőt később a hűtővíz is elég hamar felmelegedett az új termosztáttal. Ekkor ki lett cserélve a vízpumpa és megint teszi a dolgát a fűtő/hűtő rendszer.

Módosítva : julien
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

sziasztok,

CD70 / DVD90 gyari opel navikhoz (SVDO) csinalunk magyaritast (magyar menu + magyar hang), a hang mar kesz van a menu meg par nap.

olyan valakit keresunk budapesten aki hajlando segiteni a magyaritott frissito cd teszteleseben. (=beleprobalhatjuk az autojaba).

A platform nem ismeretlen szamunkra, renaulthoz megcsinaltuk 1995 es 2010 kozott gyartott osszes Siemens-VDO alapu cucchoz a magyaritast (7 kulonfele eszkoz) . az eddigi munkaink a www.carminat.hu n megtekinthetok.

-p

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
sziasztok,

CD70 / DVD90 gyari opel navikhoz (SVDO) csinalunk magyaritast (magyar menu + magyar hang), a hang mar kesz van a menu meg par nap.

olyan valakit keresunk budapesten aki hajlando segiteni a magyaritott frissito cd teszteleseben. (=beleprobalhatjuk az autojaba).

A platform nem ismeretlen szamunkra, renaulthoz megcsinaltuk 1995 es 2010 kozott gyartott osszes Siemens-VDO alapu cucchoz a magyaritast (7 kulonfele eszkoz) . az eddigi munkaink a www.carminat.hu n megtekinthetok.

-p

Nah megvagytok vele ? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

CD70 / DVD90 gyari opel navikhoz (SVDO) csinalunk magyaritast (magyar menu + magyar hang), a hang mar kesz van a menu meg par nap.

olyan valakit keresunk budapesten aki hajlando segiteni a magyaritott frissito cd teszteleseben. (=beleprobalhatjuk az autojaba).

A platform nem ismeretlen szamunkra, renaulthoz megcsinaltuk 1995 es 2010 kozott gyartott osszes Siemens-VDO alapu cucchoz a magyaritast (7 kulonfele eszkoz) . az eddigi munkaink a www.carminat.hu n megtekinthetok.

-p

sziasztok.

miből is állna tesztelés?? mert egy hetes a C Vectram és hát nem igazán szeretném tönkre tenni a Navit vagy esetleg meg hülyíteni! amúgy vevő vagyok az efféle dolgokra ha esetleg már kész is vagytok vele? ! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

miből is állna tesztelés?? mert egy hetes a C Vectram és hát nem igazán szeretném tönkre tenni a Navit vagy esetleg meg hülyíteni! amúgy vevő vagyok az efféle dolgokra ha esetleg már kész is vagytok vele? ! <_<

Szia!

Felajánlom segítségem a tesztelésre, úgy is más béta programokat is teszteltem már, kezdem megszokni. :rolleyes:

Ide tudsz írni:

forrest@forrest.hu

Link to comment
Megosztás:

cim modul hiba

de tudom javítani ha kell..

Hali,

havernak van egy 2002 Vectrája 2.2 diesel a problémája hogy menet közben egyszercsak elmegy minden műszer és a következő indításig nem is jön vissza. valakinek ötlet vagy hasonló probléma és megoldása?

Előre is köszi. Gergő

Lehet ez lesz a megoldás a haver autójának hibájára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségre szorúlnék egy kicsit !

Volna egy 1.6 os vectra c autóm 2002/12 havi .

Sajnos télen elkezdtek a mutatók ugrálni,együtt ugrál a fordulatszám mérő a km óra mutatóval,közbe pár másodpercenként leállítja a fütést,de az ujra felpörög,villog a kormányon a hangosító gomb,és az övnek a bekötésére figyelmeztető hang folyamatosan csilingel :rolleyes:

De csak reggelenként csinálja kb fél órát!

Most az utóbbi időben már a mutatók is elfekszenek olyan szinten,hogy se benzin szintet,se fordulatot ,se sebességet nem mutat,és a coputernél egy F betű jeleneik meg!

és nem mutat semmit se! egy adatot se <_<

ha bekötöm elhalgat,de amikor jó az autó egyszer figyelmeztet!

Elvittem már az egyik opel szervízbe ,de sajna nem tudták mi van vele,megvártuk a telefont a németektől hátha ők már találkoztak ilyen furcsasággal,azt tanácsolták meg kell mozgatni az ABS nek a vezetékeit és csatlakozóit!

De sajna nem lett jó.

Utánna pedig még azt mondták le kell cserélni az ABS csatlakozóját.

Nem segített ez se -_-

De rajta volt a TECH2 es mérő is és eddig nem jelzett semmit,most előző héten rátették megint és azt mondták:

a kormány mögött levő vezérlő egység ,modul,panel nem tom pontosan a nevét az a baj,mert amikor ugrál a mutató akkor ez jelenik meg + hibaként !

Valakinek nincsen valami ötlete? mi miatt van ez ?

tényleg ez a gond ?

találkoztatok hasonlóval?

Mert majdnem 200e forint ez a micsoda :D

És egy hasonló hiba.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Felajánlom segítségem a tesztelésre, úgy is más béta programokat is teszteltem már, kezdem megszokni. :rolleyes:

Ide tudsz írni:

forrest@forrest.hu

sziasztok.

nos úgy látom nem sűrűn reagálnak itt a válaszokra!

érdekelne a navi magyarítás! de kérdés hogy jelenleg most hol is tartotok vele ?

de ha netalán már készen vagytok vele akkor jelentkezzetek mert szerintem lenne jelentkező aki pontozna!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki tud egy jó Szakit?

C Vectra 6seb automata váltó vezérlője sajnos olykor harmadikból - negyedikbe való felkapcsolásakor, - üresbe felpörög a fordulat, majd egy nagyobb rántás után bevált negyedibe. A tiptronikba általában belehet váltani 4.be.

A vezérlést lehet vajon javítani??

Más:

Újabb Nokia Telefon Blutooth -jával való öszekpcsolodást követően a Vectra ~ 10 mp belül szétkapcsolódik.

Próbált már valaki valamilyen szoftver frissítéssel az autón ez-ügyben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2004 gyártási évű C Vectrám. Elméletileg már lendkerék és kuplungszerkezet is volt rajta cserélve. A következő probléma indult el kb 3 hónapja, majd mára rendszeressé vált: indításkor a motor egy nagy kattanással kapja fel a fordulatot(nagyjából olyan hang, mintha túl sokáig önindítóznék). A motor indulása után a kuplung pedál pedig annyira megkeményedik, hogy szinte be sem lehet nyomni viszont szinte nem is fog. Előfordult már olyan is, hogy egyszerűen lenyomtam padlóig és "odaragadt". Érdekes, hogy a pedál keménysége ellenére az első elindulásnál a kuplung nagyon lent fog.

Menet közben egyébként semmi más rendellenesség nem tapasztalható.

Ha van valakinek valamilyen ötlete a problémára, akkor bátran ossza meg velem!

Előre is köszönet!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot és láttam, sokan bizonytalanok, hogy milyen motorral szerelt Vectrát vegyenek. Nekem egy 2002-es évjáratú 2.2 DTi-m van amiben közel 250,000km van persze az ügyes kereskedő 100,000-at visszatekert a műszerfalon. De a lényeg ezen típusoknál a motor az ami a legtovább bírja, ha rendesen van kezelve. Gondolok itt arra, hogy megvárod míg be melegszik és akkor járatod nagy fordulaton, minőségi olajat használsz stb... A 2.2 Dti valamint 2.0Dti az Opel saját konstrukciója, amit eléggé régóta használ, így aztán volt idejük finomítani rajtuk.... Ami nagyon kényes az összes Vectrán a futómű, ha már tized eltérések vannak, vagy valamelyik szilent akár egy picit is meggyengül az egész kasztni rázkódik. Ami még lényeges, hogy a 2.2 Dti-n tényleg típushiba a turbószívó cső kirepedése, ami anyag hiba miatt, valamint a motort borító műanyag elem hozzáérése okozza. Ezek mellett még előfordulhat, hogy a hőtűvíz kiegyenlítő tartály szivárog, illetve a turbót borító légterelő lemez hátsó füle elreped.

Én most tervezem, hogy lecserélem egy 1.9 CDTi-re, de ahogy olvasom a 150LE-vel nem kevés gond van.

Érdekelne hogy ezek a gondok évjárattól függetlenül is megvannak, vagy már orvosolták az idő előre haladtával? Pl: örvény keltő, szívósor, lendkerék, ahogy olvastam ezekkel szokott gond lenni.

Valamint érdekelne, hogy milyen típus hibák jellemzőek az 1.9 CDTi-kre?

Illetve van-e valakinek átfogó tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Mi lehet az oka annak, hogyha 2-3 napig nem indítom be az autót akkor utána csak nagyon nehezen, tolással, húzással indítható be. Az akksi rendben tekeri rendesen a motort, szóval az nem gond, viszont mégsem indítjha meg a motort. 2.2 DTI Vectráról van szó, érdekes módon az előző autóm ami ugyanilyen volt, ugyanezt produkálta. Valaki azt mondta, hogy az üzemanyagszűrőből visszafolyik az üzemanyag. Lehetséges ez, vagy más a hiba oka? Előre is kösz.

Link to comment
Megosztás:

Mi lehet az oka annak, hogyha 2-3 napig nem indítom be az autót akkor utána csak nagyon nehezen, tolással, húzással indítható be. Az akksi rendben tekeri rendesen a motort, szóval az nem gond, viszont mégsem indítjha meg a motort. 2.2 DTI Vectráról van szó, érdekes módon az előző autóm ami ugyanilyen volt, ugyanezt produkálta. Valaki azt mondta, hogy az üzemanyagszűrőből visszafolyik az üzemanyag. Lehetséges ez, vagy más a hiba oka? Előre is kösz.

Elvileg ha rárakod a gyújtás majd vársz kicsit leveszed és újra rárakod majd leveszed , ezt megismétled párszor akkor lelégteleníti a rendszer. Ez nem garancia hogy igy van német forumon olvastam.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ha rárakod a gyújtás majd vársz kicsit leveszed és újra rárakod majd leveszed , ezt megismétled párszor akkor lelégteleníti a rendszer. Ez nem garancia hogy igy van német forumon olvastam.

Üdv

Köszi, legközelebb kipróbálom.

Még egy dolog ( az elektromos topikba már irtam, de hátha itt többan olvassák ):

Szóval adott ez a 2.2 DTI Vectra 2003-as, keresek valakit aki az EGR szelepét ( remélem jól írtam ) ki tudná nekem takarítani

aug. 25 és 28.-a között, természetesen juttatás ellenében. Előre is köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.