Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Futóműkopogás:

nekem elöl nyüszög valami, ha nagyon hideg van és földúton járok. Már megnézettem, de állítólag ez típushiba.

Ja, a stab.rúdnál nyikorognak a gumibakok. Ha szétszeded és megzsírozod pár hónapig jó lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Előjött egy hiba a szerencsétlen Vectrámon (2.2DTI): P1105-FA és P0105-FA "Barometric pressure not plausible with Boost pressure".

Folyamatosan visszateszi magát az autó limp-mode-ba (amikor szívódízellé változik át), használhatatlan. Ha motorindítás után egyből elindulok, terhelem a motort akkor jó, egészen addig amig meg nem állok egy kereszteződésnél, ha ugyanis 5mp.-nél tovább ketyeg a motor alapjáraton akkor megint előjön. Ha nem hagyom a motort alapjáratra visszaesni akkor nincs gond. Megnéztem az intercooler gumicsövet, az rendben van, több ötletem meg nincs. Valami megoldást, ötletet, javaslatot örömmel vennék (meg egy új autót is) :D

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, itt teljesen más szöveget mond a hibára: http://www.vectra-c.com/forum/showthread.php?t=19442

update: közben lehet megtaláltam a hibát, a motortérben fent bal oldalon (ha szembeállok a kocsival) a legszűrődobozon volt egy kábelvégen egy szenzor, kis fekete bizbasz, csőröcskével, azt lehúztam, a műszerfalon ott van a hiba ugyan, viszont az autó megy tisztességgel ahogy kell. Lesz ebből bajon, ha nem teszem vissza?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, itt teljesen más szöveget mond a hibára: http://www.vectra-c.com/forum/showthread.php?t=19442

update: közben lehet megtaláltam a hibát, a motortérben fent bal oldalon (ha szembeállok a kocsival) a legszűrődobozon volt egy kábelvégen egy szenzor, kis fekete bizbasz, csőröcskével, azt lehúztam, a műszerfalon ott van a hiba ugyan, viszont az autó megy tisztességgel ahogy kell. Lesz ebből bajon, ha nem teszem vissza?

Megtaláltam az infót: The ecu checks both barometric and boost together at less than 950rpm and if they are more than 15kpa apart for more than 3 secs it defaults. Szóval ezért jött csak alapjáraton.

update: látom jól elbeszélgettem magammal :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Egy olyan gondom lenne, hogy a bal első ajtó nyitáskor és záráskor kattog! Mit lehet ezzel kezdeni?

Nekem is, mindkettő első kattog. Gondolom a két első volt többet használva, azért. A hátsóknak nagyon szép gyári hangjuk van. Én már próbáltam SKF zsírral bekenni azt a fém részt végig körbe, ami bemegy az ajtóba, de nem lett jobb. WD40-el is befújtam, gondoltam abból nem lesz baj. Attól se lett jobb. Talán a görgők, amik bent vannak, amik a határolást végzik elkophattak? Engem is érdekel, ha valaki tudja az okát, és megoldását.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: hogyan kell kiszedni a hibakódot a C Vectrából, hogy ne világítson? Akksi saru levétel működik? Vagy csak műszerrel?

Köszönöm!

Ha megszűnik a hiba, pár indítás után(nem tom mennyi) "elfelejti", különben meg úgy kell kitörölni műszerrel.

Link to comment
Megosztás:

Ha megszűnik a hiba, pár indítás után(nem tom mennyi) "elfelejti", különben meg úgy kell kitörölni műszerrel.

El nem felejti csak a villáskulcs nem fog viritani a műszerfalon.Továbbra is tárolja nem aktív(pending)státuszban.Minden hibát tárol a 4 másodpercnél tovább fennáll.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tervezem, hogy veszek a Vectrámra alufelniket gumikkal. 17, esetleg 18 colos felnikbe gondolkodok. Nézegettem a gumi kínálatot, mindkettőre van bőven, szélességbe, és magasságba is sok féle abroncs. Még nem döntöttem el, hány colos felni, és arra milyen abroncs lenne jó. Valakinek esetleg véleménye, tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tervezem, hogy veszek a Vectrámra alufelniket gumikkal. 17, esetleg 18 colos felnikbe gondolkodok. Nézegettem a gumi kínálatot, mindkettőre van bőven, szélességbe, és magasságba is sok féle abroncs. Még nem döntöttem el, hány colos felni, és arra milyen abroncs lenne jó. Valakinek esetleg véleménye, tapasztalata?

Magyar utakra nem való. Így is kellett már kutyacsontot, lengéscsillapítót meg hátsó kerékagyat cserélnem, hát még nagyobb kerekekkel. Nekem még az Omegához volt 17-es, 225/45-ös gumival (Vectrával teljesen kompatibilis) de azon kívül, hogy jobban nézett ki csak kényelmetlenebb lett. Nem vezetek olyan sportosan, hogy észrevettem volna valami stabilitásbeli különbséget. Ősszel is mindig meglepődök, mikor felrakom a 195-ös 15" télieket, hogy nem akarja kitekerni a kormányt a kezemből. :) Mondjuk a Corsára én is felraktam a 195/40 16"-t, de az hobbinak van. :D

Link to comment
Megosztás:

Magyar utakra nem való. Így is kellett már kutyacsontot, lengéscsillapítót meg hátsó kerékagyat cserélnem, hát még nagyobb kerekekkel. Nekem még az Omegához volt 17-es, 225/45-ös gumival (Vectrával teljesen kompatibilis) de azon kívül, hogy jobban nézett ki csak kényelmetlenebb lett. Nem vezetek olyan sportosan, hogy észrevettem volna valami stabilitásbeli különbséget. Ősszel is mindig meglepődök, mikor felrakom a 195-ös 15" télieket, hogy nem akarja kitekerni a kormányt a kezemből. :) Mondjuk a Corsára én is felraktam a 195/40 16"-t, de az hobbinak van. :D

Én 225/50-es R17-es gumira gondoltam, ,mert így a gumi vastagsága megeggyezne a mostani (205/55 R16) 11,2 cm-rel, tehát a magyar utakra ugyanúgy csillapítana kb, az egész kerék mérete viszont 51,8 cm-ről megnőne 54,3-ra, a futófelület is szélesebb lenne, ami egy sokkal szebb megjelenést, és nagyobb kanyarstabilitást eredményezne. (gondolom:))

De ha valakinek pro-kontra, vagy bármilyen hasznos hozzászólni valója, ne fogja vissza magát. :D

u.i.: A 195 R15 nem nagyon kicsi erre az autóra?

Link to comment
Megosztás:

Én 225/50-es R17-es gumira gondoltam, ,mert így a gumi vastagsága megeggyezne a mostani (205/55 R16) 11,2 cm-rel, tehát a magyar utakra ugyanúgy csillapítana kb, az egész kerék mérete viszont 51,8 cm-ről megnőne 54,3-ra, a futófelület is szélesebb lenne, ami egy sokkal szebb megjelenést, és nagyobb kanyarstabilitást eredményezne. (gondolom:))

De ha valakinek pro-kontra, vagy bármilyen hasznos hozzászólni valója, ne fogja vissza magát. :)

u.i.: A 195 R15 nem nagyon kicsi erre az autóra?

Elfér. De azt hittem váltóméretben gondolkozol gumi szempontjából, én nem tennék rá nagyobbat v. kisebbet. Kanyarstabilitásnál meg ugyanakkora tömeg esik nagyobb futófelületre, szóval nem biztos, hogy jobban jársz, bár nem vagyok szakember :D

Link to comment
Megosztás:

Elfér. De azt hittem váltóméretben gondolkozol gumi szempontjából, én nem tennék rá nagyobbat v. kisebbet. Kanyarstabilitásnál meg ugyanakkora tömeg esik nagyobb futófelületre, szóval nem biztos, hogy jobban jársz, bár nem vagyok szakember :D

Váltóméret annyira nem vészes, de úgyis csal felfelé mindegyik autó órája 5-10 km/H-t, szóval legalább pontosabban fog mérni. :)

Kanyarstabilitás biztos jobb lesz a szélesebb futófelület miatt szerintem, az ugyanakkora tömeg szélesebb futófelület probléma inkább a víz kiszorítási képességet csökkenti, de lévén majdnem 1,6 Tonna a saját tömeg, nem hiszem, hogy gond lenne. :D

De szakember én se vagyok, csak az eddigi tapasztalatok, meg a józan ész alapján gonodlom ezt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tervezem, hogy veszek a Vectrámra alufelniket gumikkal. 17, esetleg 18 colos felnikbe gondolkodok. Nézegettem a gumi kínálatot, mindkettőre van bőven, szélességbe, és magasságba is sok féle abroncs. Még nem döntöttem el, hány colos felni, és arra milyen abroncs lenne jó. Valakinek esetleg véleménye, tapasztalata?

Nekem H Astrán volt 205/55 R16 helyett 225/45 R18.Azon kívűl hogy szép volt semmi más jó tulajdonsága nem volt!Hosszbordákon kacsázott az autó,nagyon sokat romlott a rugózási komfort,1 literrel többet fogyasztott.Könnyen sérül a felni az alacsonyabb oldalfal magasság miatt!A könnyűfémfelni elnevezés csak át.aszás.Semmivel nemm könnyebb mint a lemez felni hanem inkább nehezebb a nagyobb mérete miatt.A Vectrámon 16-os téli van és 17-es alu. nyári .Ég és föld a kettő közötti különbség!Viszont a 17-es sokkal szebb!(215/50 R17 Gyári GTS)Ez még 1 olyan méret amivel meg lehet barátkozni,de a 18-ast nem ajánlom!De a szépségért szenvedni kell ezért megértem ha azt választanád!225/45 R18 a méret azt hiszem ami jó lenne C vecire is!gumi méret átváltót érdemes megnézni.:http://totalcar.hu/assets/static/tire/

Link to comment
Megosztás:

Én 225/50-es R17-es gumira gondoltam, ,mert így a gumi vastagsága megeggyezne a mostani (205/55 R16) 11,2 cm-rel, tehát a magyar utakra ugyanúgy csillapítana kb, az egész kerék mérete viszont 51,8 cm-ről megnőne 54,3-ra, a futófelület is szélesebb lenne, ami egy sokkal szebb megjelenést, és nagyobb kanyarstabilitást eredményezne. (gondolom:))

De ha valakinek pro-kontra, vagy bármilyen hasznos hozzászólni valója, ne fogja vissza magát. :)

u.i.: A 195 R15 nem nagyon kicsi erre az autóra?

A 195 kicsi!!! Az a lényeg hogy a gyári méretű (215/55 R16) kerék külső átmérő nagysága közel azonos legyen a kiszemelt kerék külső átmérővel!Mert ha nagy az eltérés megváltozik a vég áttétel és ezzel az autó gyorsulása,fogyasztása,végsebessége,stabilitása IS!!!

Link to comment
Megosztás:

A 195 kicsi!!! Az a lényeg hogy a gyári méretű (215/55 R16) kerék külső átmérő nagysága közel azonos legyen a kiszemelt kerék külső átmérővel!Mert ha nagy az eltérés megváltozik a vég áttétel és ezzel az autó gyorsulása,fogyasztása,végsebessége,stabilitása IS!!!

Én kinyitottam a füzetet, utána meg a tank fedelet is, és megnéztem milyen kerekekkel szerelték a vectrát, aztán meg megmértem, hogy a 15" felmegy-e a fékektől. A 195/65 meg pont jó a 215/55 R16 helyett, főleg, hogy hóban nem járok rosszul a keskenyebb kerékkel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.