Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Utolsó ár(ezalatt inkább felgyújtom) :( :

http://www.hasznaltauto.hu/3133658_opel_senator_1992

az a baj,hogy 1 vagyon átíratni ezeket,nem áll arányban az értékével,sajnos..... :P

Na ja,az átirásról nem én tehetek,én is üzembentartója vagyok,a tulaj meg nem megy bele még egybe.Nemtom ez a kormány mikor jön rá,hogy a kevesebb több.Ha nem szabnának ilyen horror illetékeket,mindenki becsülettel átiratná az autókat,kégliket,egyebeket.Na nem OFF-olok,mert aztán céltáblát rajzolnak a moderátorok a s*ggemre :)

Más szemszögből nézve viszont az a cél, hogy a régi, nagy teljesítményű, magas fogyasztású és ezáltal magas károsanyag kibocsátású járműveket megpróbálják kivonni a forgalomból, vagy pedig aki ilyet vesz, az fizesse meg a "plusz" szennyezést, vagy éppen a nagyobb teljesítményt.

Link to comment
Megosztás:

Más szemszögből nézve viszont az a cél, hogy a régi, nagy teljesítményű, magas fogyasztású és ezáltal magas károsanyag kibocsátású járműveket megpróbálják kivonni a forgalomból, vagy pedig aki ilyet vesz, az fizesse meg a "plusz" szennyezést, vagy éppen a nagyobb teljesítményt.

Szó sincs itt semmiféle környezetvédelmi normáról, lévén az Euro5-ös V8 is pont annyit fizet, mint egy korábbi kiadás.Sőt, mivel a járgánya fiatal, még többet.

Ez szimplán pénzlehúzás, semmi több.

Link to comment
Megosztás:

Szó sincs itt semmiféle környezetvédelmi normáról, lévén az Euro5-ös V8 is pont annyit fizet, mint egy korábbi kiadás.Sőt, mivel a járgánya fiatal, még többet.

Ez szimplán pénzlehúzás, semmi több.

Az egész államstruktúra a lehúzásról szól,nem csak az autók terén van ez igy.Ha veszel egy kéglit hitelre,még gyakorlatilag nem is a tiéd,de már illetékelhetsz is róla.Ez a teljesitményalapú vagyonadó meg úgy ökörség,ahogy van.Akinek meg nagyértékű gépe van nem biztos,hogy full milliomos,lehet hogy tiz évig fogyókúrázik,hogy olyan autóba tehesse a s*ggét. :(

Egész Magyarisztán a hülyeségről a tudatlanságról,meg az elhamarkodott,átgondolatlan,hülye döntésekről szól.

Az meg önmagában bicskanyitogató,hogy az állami szervezetek természetesen mentesülnek az ilyen vagyonadó alól.A sok luxusautó után ez mekkora kiesés lehet? :)

Link to comment
Megosztás:

Szó sincs itt semmiféle környezetvédelmi normáról, lévén az Euro5-ös V8 is pont annyit fizet, mint egy korábbi kiadás.Sőt, mivel a járgánya fiatal, még többet.

Ez szimplán pénzlehúzás, semmi több.

Azt szerintem mindenki tudja, hogy sajnos mi egy pénzlehúzós országban élünk :)

Ha már lehúzásról van szó, akkor meg nyilván arról próbálják lehúzni a többet, akiről tudják (meg aki hagyja). Nagy teljesítményű autót valószínűleg az vesz, aki azt fenn tudja tartani (vagy csak úgy gondolja :P ), ergo több pénze van, mint akinek csak egy 1.0-ás mutyukira futja.

Azért van benne logika, csak ott van a geb@sz, hogy a lehúzás az alapja. És megteszik velünk, mert birkák vagyunk :(

Mondjuk ebbe inkább ne merüljünk bele, mert az már nagyon OFF lesz

Link to comment
Megosztás:

125 kw-tól kell fizetni. A teljesítményadó kétszeresét. Tehát a teljesítményadót is ki kell fizetni. Azonban a következő évben az Apehtól a luxusadó felét visszakérheted. Amit viszont nem reklámoznak, hogy a kilowattadó mértéke is emelkedik. 16 évtől 120 helyett 140 forintra/kw, az ennél fiatalabb gépekre általában 40 ft/kw-al. Annyira szeretek itt élni :)

Link to comment
Megosztás:

125 kw-tól kell fizetni. A teljesítményadó kétszeresét. Tehát a teljesítményadót is ki kell fizetni. Azonban a következő évben az Apehtól a luxusadó felét visszakérheted. Amit viszont nem reklámoznak, hogy a kilowattadó mértéke is emelkedik. 16 évtől 120 helyett 140 forintra/kw, az ennél fiatalabb gépekre általában 40 ft/kw-al. Annyira szeretek itt élni :P

neked meg van 6 db jó fecsim,de nem tom mikor fogom postázni............sürgős???? :) :(

Link to comment
Megosztás:

ja,komoly világban élünk.

remélem jó helyre kerül a senatorod.

megvettem volna 1böl,de most költök az autómatára épp 2 kilót(tudtam nem szabad autómatát venni :( :P ) és ez eléggé leterheli a büdzsét.... :)

2kilót költesz rá?3kilóért lotus váltót tudok.Ha még megvan.Meg motort 6kilóért.

Link to comment
Megosztás:

2kilót költesz rá?3kilóért lotus váltót tudok.Ha még megvan.Meg motort 6kilóért.

Pü ment... :hiya: - na nem a váltó vagy motor ügyében... De engem is ez a szemét átírási illeték és a luxusadó tart vissza, hogy megvegyem szó nélkül :) És attól félek, hogy az "utód" állami vezetés is jó pénzt fog látni benne :( :P ezért max mérsékli de el nem törli

Link to comment
Megosztás:

Pü ment... :hiya: - na nem a váltó vagy motor ügyében... De engem is ez a szemét átírási illeték és a luxusadó tart vissza, hogy megvegyem szó nélkül :) És attól félek, hogy az "utód" állami vezetés is jó pénzt fog látni benne :( :P ezért max mérsékli de el nem törli

Fizesd ki, írjatok róla egy átadás/átvételi-t, majd ideiglenesen vonassátok ki a forg.ból.Ha tisztázódik a munkahelyzet, meg hogy évjáratfüggő lesz-e a KWadó, akkor majd átiratod.

Ez csak egy 5let.

Link to comment
Megosztás:

Fizesd ki, írjatok róla egy átadás/átvételi-t, majd ideiglenesen vonassátok ki a forg.ból.Ha tisztázódik a munkahelyzet, meg hogy évjáratfüggő lesz-e a KWadó, akkor majd átiratod.

Ez csak egy 5let.

Hidd el gondoltam rá, de bocs hogy jelen helyzetben nem veszek egy autót, hogy a kertben álljon.... Akkor minek adtam volna el a 2,2-t... Tényleg, eladtam?? :P :) :(

:hiya: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hidd el gondoltam rá, de bocs hogy jelen helyzetben nem veszek egy autót, hogy a kertben álljon.... Akkor minek adtam volna el a 2,2-t... Tényleg, eladtam?? :P :) :(

:hiya: :lol:

Az a gáz, hogy nem teljesen tiszta ez a KW+Luxus adó.Az egy dolog, hogy beleépítik, de hogyan?Erről nem szól a fáma.

Mondjuk az tényleg nagy pofátlanság, hogy a kormányzati részben van a legtöbb ilyen ,és azok természetesen adómentesek.Mondjuk 8, mert úgy is mi fizetnénk.

V.hogy utána kellene járni, hogy hogyan lehetne legálisan luxemburgi autót venni+itthon használni.Ott kint ugyanis ilyen m@rhaság nincsen.

Itt kméten szaladgál pár ilyen rendszámmal, de főleg a nagyértékű fajtából tehát X5, Cayene, 645Ci, ilyesmik.......

Amúgy én is agyaltam ezen a Senin, de.......túl sok a DE.

Link to comment
Megosztás:

V.hogy utána kellene járni, hogy hogyan lehetne legálisan luxemburgi autót venni+itthon használni.Ott kint ugyanis ilyen m@rhaság nincsen.

Itt kméten szaladgál pár ilyen rendszámmal, de főleg a nagyértékű fajtából tehát X5, Cayene, 645Ci, ilyesmik.......

Amúgy én is agyaltam ezen a Senin, de.......túl sok a DE.

Sztem kell egy bejelentett lakcím, és kész...

Nekem csak azért nincs német rendszámom, mert a német ismerős fosik, hogy bejelentsen oda... de mé.. na mindegy.. majd afrikai rendszámaim lesznek :) :(

Link to comment
Megosztás:

mikor vettél Omegát István ? lemaradtam mint a borravaló :) képet !

150ért tényleg ajándék ár a seni....

már lassan 2 hónapja,de nem tudtam csak 2 hetet használni.

fehér caravan 3.0 24v,1994-es.

első tulajos nagyon jó vétel volt,csak az utlsó szervíznél rosszul rakták vissza az autómata szűrőjét és ezért megált a drágám.....na most ez 2 kiló.

képet meg nem tok felrakni,az már meghaladja a képességeimet,de megpróbálok majd 1x.nemsokára ugyis azza fogok nyargalni,a kék már teljesen lehasalt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.