Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Kopp Kopp má vagy 6 hónapja tuti nem égett ki. De mióta nálam van a kocsi 2x cseréltem, vagyis 2 éve lesz lassan.

Igen azt hallttoam, hogy széria hiba.

A szembe jövő G Astrasok közül 10ből 3-nak tuti kacsint a kocsija....

Én mióta nekem kiégtek mindig ellenörzöm őket, menet közben is. De azt soha nem értettem, hogy a kacsintósok miért nem veszik észre, hogy csak 1 lámpájuk ég....

Ma megyek autósboltba, nyomozok izzó után.... úgyhogy várom még a típusokat amik beválltak és jók....

Menet közben hogy nézed meg???

Remélem nem hajolsz ki az ablakon 120-nál? :blush:

Gondolom úgy, hogy az előtted álló hátulján látszik.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy milyen izzó típust kell beszerelni a fényszórókba ha netalántán kiégnének? Nekem a kollégám azt montda, hogy H4-t. :blush:

A tompítottba, mivel állítólag ez ég ki a leggyakrabban H7 kell 12V 55W legalábbis ilyen van előttem az asztalon most, és legutóbb azért hoztam be, hogy ilyet kell szereznem......

Asszem a ködlámpa meg H1, de majd gyakorlottabbak úgyis miegmondják....

Link to comment
Megosztás:

A tompítottba, mivel állítólag ez ég ki a leggyakrabban H7 kell 12V 55W legalábbis ilyen van előttem az asztalon most, és legutóbb azért hoztam be, hogy ilyet kell szereznem......

Asszem a ködlámpa meg H1, de majd gyakorlottabbak úgyis miegmondják....

Madaras Tesco-ban és társaiban érdemes ilyeneket beszerezni vagy inkább ne? Csak azért kérdem mert ott láttam aranyos kis készletben. Persze azt nem láttam, melyik izzóra mi van ráírva.

Link to comment
Megosztás:

Madaras Tesco-ban és társaiban érdemes ilyeneket beszerezni vagy inkább ne? Csak azért kérdem mert ott láttam aranyos kis készletben. Persze azt nem láttam, melyik izzóra mi van ráírva.

Én anno vettem gyári GM izzót. Mötróba néztem már én is ilyen hyperszuper izzókat, de azért várok valakit aki nyilatkozik, mert igazából nem találtam seholsem ilyen izzó tesztet. Ami nem egy reklámkampány egy izzóért mert +50%, meg +80% stb. Hanem ahol levan írba ez ilyen az olyan, jó vagy nem jó. Ajánlott vagy nem, mint a gumi tesztek pl.

Link to comment
Megosztás:

Nekem kb. 2-3 db H7 az éves izzófogyasztásom :blush:, refi még gyári. Próbáltam már többfélét, Tungsram, Osram, stb., sajnos nem vettem észre közöttük minőségbeli különbséget. Autósboltban mondták, hogy ez nem feltétlenül az Astra hibája, gagyik a H7-esek. (Az izzógyártóknak is meg kell élni valamiből, mi lenne, ha 10 évig a gyári égővel járna mindenki :lol: ). Nem tudom, mennyire általános, nálam kanyarodáskor (gondolom az elektrohidraulikus szervó nagyobb áramfelvétele miatt) mindig „pislantanak” a lámpáim, a műszerfalvilágítás is hunyorog egy kicsit, szóval, biztosan van feszültség-ingadozás. Hogy ez mennyire befolyásolja az izzók élettartamát, meg, hogy természetes-e, nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Madaras Tesco-ban és társaiban érdemes ilyeneket beszerezni vagy inkább ne? Csak azért kérdem mert ott láttam aranyos kis készletben. Persze azt nem láttam, melyik izzóra mi van ráírva.

Tudom régi mondás: cipőt a cipőboltból stb... de izzóra a legbiztosabb módszer: Elviszed vagy megnézed hogy milyen méretű foglalatú teljesítményű és az alapján csak márkásat!

Saját tapasztalat pl: OBI 300Ft energiatakarékos izzó élt 3 hónapot. Obi Philips energiatakarékos izzó 1000Ft Él: 5éve. Autó izzónál ugyanilyenek a tapasztalataim.

Link to comment
Megosztás:

Nekem kb. 2-3 db H7 az éves izzófogyasztásom. :blush: Próbáltam már többfélét, Tungsram, Osram, stb., sajnos nem vettem észre közöttük minőségbeli különbséget. Autósboltban mondták, hogy ez nem feltétlenül az Astra hibája, gagyik a H7-esek. (Az izzógyártóknak is meg kell élni valamiből, mi lenne, ha 10 évig a gyári égővel járna mindenki :lol: ). Nem tudom, mennyire általános, nálam kanyarodáskor (gondolom az elektrohidraulikus szervó nagyobb áramfelvétele miatt) mindig „pislantanak” a lámpáim, a műszerfalvilágítás is hunyorog egy kicsit, szóval, biztosan van feszültség-ingadozás. Hogy ez mennyire befolyásolja az izzók élettartamát, meg, hogy természetes-e, nem tudom.

Pl. ha indulásnál kicsit elszabom a kuplungot, akkor az enyém is hunyorog. Valahol olvastam, hogy az izzókat amik autóba vannak többségében azért úgy tervezik, hogy a generátor max. feszültségét még elbírják.

Link to comment
Megosztás:

Tudom régi mondás: cipőt a cipőboltból stb... de izzóra a legbiztosabb módszer: Elviszed vagy megnézed hogy milyen méretű foglalatú teljesítményű és az alapján csak márkásat!

Saját tapasztalat pl: OBI 300Ft energiatakarékos izzó élt 3 hónapot. Obi Philips energiatakarékos izzó 1000Ft Él: 5éve. Autó izzónál ugyanilyenek a tapasztalataim.

Kicsit OFF: annó van már legalább 10 éve ( ha nem több) rokon 1x beállít 3 db MAZDA energiatakarékos izzóval ( lakásba való). Ebből 2 mai napim működik, mondjuk akkor elég húzós ára volt... OFF VÉGE :blush:

Nemsokára ellógok izzót nézni, beszámolok majd. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Teslát ne vegyen senki, az nagyon gatya, nekem a H7 nem bírt egy hónapot (elkormolta magát), úgy, hogy az enyém már CL2, és azok nem szoktak kacsintgatni. Ja és a fényszóró H7 is megadta magát, pedig nem is világított sokat.

A gyári lámpába HB3-as is kell valahova.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit OFF: annó van már legalább 10 éve ( ha nem több) rokon 1x beállít 3 db MAZDA energiatakarékos izzóval ( lakásba való). Ebből 2 mai napim működik, mondjuk akkor elég húzós ára volt... OFF VÉGE :blush:

Nemsokára ellógok izzót nézni, beszámolok majd. :lol:

Megjöttem....

Hát a Tungsram Sportlight GP H7 2200 Ft / DB áron az enyém lehet.

Ajánlott egy valami pult alóli cuccost igaz az nem erősebb fényű csak LongLife.... occsóér....

Link to comment
Megosztás:

Megjöttem....

Hát a Tungsram Sportlight GP H7 2200 Ft / DB áron az enyém lehet.

Ajánlott egy valami pult alóli cuccost igaz az nem erősebb fényű csak LongLife.... occsóér....

1 db izzó ennyi? Bocs ha hülye a kérdésem de még soha nem vettem ízzót autóba. És még nem is cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Tungsram megéri!

Egyébirányba mutatta ő is ezt a Gold izé-t amire több helyen is olvastam, hogy 5 év gari van.

Mutatott is egyet, de azt is megmutatta, hogy ujabban már ragasztanak rá egy +matricát a beszállítok amin csak 1 év gari szerepel. Már neki is volt ilyen izzója, és nem tudta érvényesíteni a garit ő pl.

Egyébként meg azt mondta az elektromos cuccokra nincs gari, így az izzókra sem....

Link to comment
Megosztás:

Én anno vettem gyári GM izzót. Mötróba néztem már én is ilyen hyperszuper izzókat, de azért várok valakit aki nyilatkozik, mert igazából nem találtam seholsem ilyen izzó tesztet. Ami nem egy reklámkampány egy izzóért mert +50%, meg +80% stb. Hanem ahol levan írba ez ilyen az olyan, jó vagy nem jó. Ajánlott vagy nem, mint a gumi tesztek pl.

Érdemes EZT elolvasni. Nem a semmítől van a nagyobb fényerő, az életartam rovására. Amelyik meg sokáig bírja, az tuti nem +X%-os.

Én nem értem, de a gyári izzóknak elég jó fényük van, és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Nem tudom, hogy ez csak azért igaz, mert a kocsi csak allig múlt 1 éves, de ismerőseim között is van több G-s, de senkisem sufnituningolta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.