Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Én anno vettem gyári GM izzót. Mötróba néztem már én is ilyen hyperszuper izzókat, de azért várok valakit aki nyilatkozik, mert igazából nem találtam seholsem ilyen izzó tesztet. Ami nem egy reklámkampány egy izzóért mert +50%, meg +80% stb. Hanem ahol levan írba ez ilyen az olyan, jó vagy nem jó. Ajánlott vagy nem, mint a gumi tesztek pl.

Régebbi Autó2-ben volt róluk egy cikk. Decemberiben talán.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem a kivételnek!

Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki tud-e bármilyen információval szolgálni a CD70 navi helyére beépíthető érintőképernyős fejegységgel kapcsolatban. Rengeteg helyen kínálják, pl. itt:

http://autohifidebrecen.hu/gyari_kinezet_m...st_szinben.html

Megbízható, az eredeti fejegység minden funkcióját tudja (TP, REG, AF), tényleg irányítható a kormányról stb. ?

Köszönöm, AM

Link to comment
Megosztás:

Akku csere esetén milyen melók várhatóak az új behelyezése után?

Gyári rádiót hogy viseli meg az eset? (megyek a falnak attól, hogy a legtöbb elfelejti pl az adóbeállításokat ilyenkor, még így a XXI. században is :blush: )

Szóval mivel kell még vacakolni, ha kidobom belőle a mostani akksit?

Link to comment
Megosztás:

Hát ha tudod a kódot, akkor csak a csatornákat kell újra beállítani, de ha esetleg nem akkor....sz*pás

Ezek szerint még mindig nem jutottak el oda az autórádió gyártók, hogy létezik olyan memória, ami nem felejt tápkimaradás esetén? Eléggé röhejes, nem gondoljátok? (Amikor a pendrive és az mp3 lejátszók kora dívik ezerrel?)

A rádió kódja elvileg benne van a szervízkönyvemben. (eladáskor belevéste a márkakereskedő anno, mivel ott vettük használtban a vasat)

Amúgy vannak progik a neten, amik "kitalálják" a rádiód kódját, ha erre van szükség... (Car300-ra találtam, de 500-ra is volt)

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint még mindig nem jutottak el oda az autórádió gyártók, hogy létezik olyan memória, ami nem felejt tápkimaradás esetén? Eléggé röhejes, nem gondoljátok? (Amikor a pendrive és az mp3 lejátszók kora dívik ezerrel?)

A rádió kódja elvileg benne van a szervízkönyvemben. (eladáskor belevéste a márkakereskedő anno, mivel ott vettük használtban a vasat)

Amúgy vannak progik a neten, amik "kitalálják" a rádiód kódját, ha erre van szükség... (Car300-ra találtam, de 500-ra is volt)

Hát ja. Ez van. Én egyszer már cseréltem akksit benne úgy, hogy bennehagytam a slusszkulcsot lehúzott ablakokkal és mikor betettem az új akksit szépen automatikusan felhúzódott az összes abal és lezárt a központi. Na ezt add össze :blush: . A legszebb pedig az egészben az, hogy ha megnyomom a bezáró gombot, akkor meg nem húzódnak fel a gombok, mert elromlott az a sz*r állítólag.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint még mindig nem jutottak el oda az autórádió gyártók, hogy létezik olyan memória, ami nem felejt tápkimaradás esetén? Eléggé röhejes, nem gondoljátok? (Amikor a pendrive és az mp3 lejátszók kora dívik ezerrel?)

A rádió kódja elvileg benne van a szervízkönyvemben. (eladáskor belevéste a márkakereskedő anno, mivel ott vettük használtban a vasat)

Amúgy vannak progik a neten, amik "kitalálják" a rádiód kódját, ha erre van szükség... (Car300-ra találtam, de 500-ra is volt)

Mert gondolom egy RAM-ban tárolódnak az adatok, és nincs biztosítva kisebb áramkimaradásokra a feszültség, hogy ne felejtsék el.(Pl supercapp kondi, vagy egy elem)

Link to comment
Megosztás:

Hát ja. Ez van. Én egyszer már cseréltem akksit benne úgy, hogy bennehagytam a slusszkulcsot lehúzott ablakokkal és mikor betettem az új akksit szépen automatikusan felhúzódott az összes abal és lezárt a központi. Na ezt add össze :blush: . A legszebb pedig az egészben az, hogy ha megnyomom a bezáró gombot, akkor meg nem húzódnak fel a gombok, mert elromlott az a sz*r állítólag.

Hát gombnyomásra az AstraG nem húzza fel az ablakokat (CorsaC igen!), csak ha a sluszkulccsal zárod be az ajtót, és jobbra fordítod, amíg fel nem megy.... Valahogy ez elég gááz megoldás. Ha bezárom, felhúzhatná az ablakokat gyárilag. Szerintem nem lett volna nagy elektromos beruházás gyárilag....

Link to comment
Megosztás:

Mert gondolom egy RAM-ban tárolódnak az adatok, és nincs biztosítva kisebb áramkimaradásokra a feszültség, hogy ne felejtsék el.(Pl supercapp kondi, vagy egy elem)

Ne éljünk már a 90-es években. Minek ma már elem egy tárolóba?

Flash memória, és kész. Filléres téma már.

A fejegységek mp3-at olvasnak flash drive-ról, vezérelnek mindenféle csili-vili kiegészítőt, motoros előlap, meg minden, de elfelejti a beállításait fesz kimaradásra. Röhej.

Link to comment
Megosztás:

Ne éljünk már a 90-es években. Minek ma már elem egy tárolóba?

Flash memória, és kész. Filléres téma már.

A fejegységek mp3-at olvasnak flash drive-ról, vezérelnek mindenféle csili-vili kiegészítőt, motoros előlap, meg minden, de elfelejti a beállításait fesz kimaradásra. Röhej.

Neem 90-es évek, akkor nézz meg egy mai alaplapot....

Én a motorom óráját hogy ne felejtse el, egy supercap kondit tettem, egy egész telet kibírt...

Amúgy tényleg röhej! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hát gombnyomásra az AstraG nem húzza fel az ablakokat (CorsaC igen!), csak ha a sluszkulccsal zárod be az ajtót, és jobbra fordítod, amíg fel nem megy.... Valahogy ez elég gááz megoldás. Ha bezárom, felhúzhatná az ablakokat gyárilag. Szerintem nem lett volna nagy elektromos beruházás gyárilag....

Hát az a helyzet, hogy egy állítólag nagyon profi villamosságis haverom csinlálta ezt a kis "extrát" bele, de hát nem bírta csak kb. 3 hetet, ugyhogy ennyit a sufni megoldásokról. Inkább legyen gyári és drága, legalább az működik.

Link to comment
Megosztás:

Hát gombnyomásra az AstraG nem húzza fel az ablakokat (CorsaC igen!), csak ha a sluszkulccsal zárod be az ajtót, és jobbra fordítod, amíg fel nem megy.... Valahogy ez elég gááz megoldás. Ha bezárom, felhúzhatná az ablakokat gyárilag. Szerintem nem lett volna nagy elektromos beruházás gyárilag....

de felhuzza az ablakokat :blush:

Link to comment
Megosztás:

Neem 90-es évek, akkor nézz meg egy mai alaplapot....

A máshol is még fellelhető ilyen csökevények nem magyarázzák a létjogosultságát.

Az újra kódolást még meg is értem, lopás, stb (bár aki ilyet lop, simán nyitja a gyári kódot, én is simán találtam működő kódgenerátort hozzá, amikor kerestem), de a beállítások...

Egy nyamvadt szobai hifi is megjegyzi 1x éve.

Mind1, túllihegve a dolog.

Itt maradt ez a dolog, mint a krokodilok az őskorból. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.