Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

sziasztok az volna a kérdésem hogy a gyári hátsó elektromos ablak emelő bóvdenes 5ajtósból beépíthető e karavánba és a tekerős lyukát hogyan lehet eltüntetni

köszi

Csak a lyuk eltüntetésre tudom a választ: Elvileg kárpitcsere, de ha úgy gondolod akkor még meg lehet játszani a műanyag takarót is. Bár opelnál ha elektronikusra átalakítjuk utána asszem nem lehet majd manuálisan az ablakot tekerni, mint pl. a toyotaban.

Link to comment
Megosztás:

Majd írjátok meg lszi mennyibe fájt, hogysmint.

Mail-en kértem ajánlatot a Vilcomp-tól, ezt kaptam:

Két alapeset lehetséges.

Ha gyárilag van komfortzár az autóban, akkor egy olcsóbb illesztőmodullal megoldható

az illesztés. A modul ára 3.800 Ft, a beépítés díja 9.000 Ft lenne.

(komfortzár akkor van, ha a kulcsot elfordítva tartva felhúzódnak az ablakok.)

Ha nincs ilyen szolgáltatás gyárilag, akkor ablakpáronként kell egy illesztő modul.

a modul ára 4.900 Ft, a beépítés díja 9.000 Ft. 2 pár ablak illesztésekor ezek

duplázódnak.

A szerelés ideje a fentiektől függően 3-5 óra.

1-2 nappal előbb érdemes időpontot egyeztetni.

(a fentiek már bruttó árak)

Link to comment
Megosztás:

Mail-en kértem ajánlatot a Vilcomp-tól, ezt kaptam:

Két alapeset lehetséges.

Ha gyárilag van komfortzár az autóban, akkor egy olcsóbb illesztőmodullal megoldható

az illesztés. A modul ára 3.800 Ft, a beépítés díja 9.000 Ft lenne.

(komfortzár akkor van, ha a kulcsot elfordítva tartva felhúzódnak az ablakok.)

Ha nincs ilyen szolgáltatás gyárilag, akkor ablakpáronként kell egy illesztő modul.

a modul ára 4.900 Ft, a beépítés díja 9.000 Ft. 2 pár ablak illesztésekor ezek

duplázódnak.

A szerelés ideje a fentiektől függően 3-5 óra.

1-2 nappal előbb érdemes időpontot egyeztetni.

(a fentiek már bruttó árak)

Szóval 13k. Hmm, akkor ezt kihagyom. A riasztóm amúgy is haldoklik és nem a gyári kulcsról működik. A gyári kulcsos komfortos riasztó meg 35 lenne. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szóval 13k. Hmm, akkor ezt kihagyom. A riasztóm amúgy is haldoklik és nem a gyári kulcsról működik. A gyári kulcsos komfortos riasztó meg 35 lenne. <_<

honnan tudsz 35 ért gyári riasztót? ugyanis nekem azt mondták (szerelő ) hogy riasztó csere mellé kell cserélni az immot is ugyanis minden riasztó csak a saját kulcsával dolgozik össze központi zárral együtt és az imoval van összekötve valahogy.

új kulcsok, új immo, uj riaszó ami egyben van a központi zárvezérlővel

nekem ez az imo és riasztó kapcsolata nem világos.

Link to comment
Megosztás:

honnan tudsz 35 ért gyári riasztót? ugyanis nekem azt mondták (szerelő ) hogy riasztó csere mellé kell cserélni az immot is ugyanis minden riasztó csak a saját kulcsával dolgozik össze központi zárral együtt és az imoval van összekötve valahogy.

új kulcsok, új immo, uj riaszó ami egyben van a központi zárvezérlővel

nekem ez az imo és riasztó kapcsolata nem világos.

Nekem kedvezményesen a META-nál raktak volna be olyat, amit ráprogramoznak a gyári kp záramra, így a KP-val együtt működne a riasztó is valahogy. Tehát a gyári kulcsomhoz idomítanák a riasztót. Asszem alapáron ez olyan 41 körül mozog náluk+komfort.

Link to comment
Megosztás:

Mail-en kértem ajánlatot a Vilcomp-tól, ezt kaptam:

Két alapeset lehetséges.

Ha gyárilag van komfortzár az autóban, akkor egy olcsóbb illesztőmodullal megoldható

az illesztés. A modul ára 3.800 Ft, a beépítés díja 9.000 Ft lenne.

(komfortzár akkor van, ha a kulcsot elfordítva tartva felhúzódnak az ablakok.)

Ha nincs ilyen szolgáltatás gyárilag, akkor ablakpáronként kell egy illesztő modul.

a modul ára 4.900 Ft, a beépítés díja 9.000 Ft. 2 pár ablak illesztésekor ezek

duplázódnak.

A szerelés ideje a fentiektől függően 3-5 óra.

1-2 nappal előbb érdemes időpontot egyeztetni.

(a fentiek már bruttó árak)

Van négy ablakos modul is. Nekem alapból ilyet tettek be. Éppen azért ha rakatok be később hátra is ablakemelőt.

Szóval mínusz 9000ft. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem kedvezményesen a META-nál raktak volna be olyat, amit ráprogramoznak a gyári kp záramra, így a KP-val együtt működne a riasztó is valahogy. Tehát a gyári kulcsomhoz idomítanák a riasztót. Asszem alapáron ez olyan 41 körül mozog náluk+komfort.

értekezésem volt egy bontóssal

csak ariasztót kell kicserélni gyárira semmi mást a kocsikulcs --bármelyik astra g -- hozzá tanítható

Link to comment
Megosztás:

Van négy ablakos modul is. Nekem alapból ilyet tettek be. Éppen azért ha rakatok be később hátra is ablakemelőt.

Szóval mínusz 9000ft. :lol:

Mennyire komoly ezt az elektronikát beszerelni. Utmutatót adnak hozzá, mert akkor 9000-el olcsóbb. <_<

Link to comment
Megosztás:

sziasztok az volna a kérdésem hogy a gyári hátsó elektromos ablak emelő bóvdenes 5ajtósból beépíthető e karavánba és a tekerős lyukát hogyan lehet eltüntetni

köszi

Ha jól sejtem a bovdenes az az, amikor a kurblis tekerő mechanikát hajtja a bovden belülről. Sztem ez bárhová beszerelhető, lehet, hogy barkácsoni kell egy kicsit, mert nem lesznek ott furatok az ajtóban ahol kell, de ez elég szabadon alkamazható megoldás.

Nekem az F-ben volt iyen az első ajtókon. Kárpitot cserélni fölösleges szerintem (annyit nem ér az egész). Lehet kapni kis kupakaot, amit a kurbli helyére tusz tenni. Főleg azért sem érdemes a kárpitcsere, mert ha elszakad a bovden (nem volt ilyen) akkor még mindig fel tudsz tenni egy kurblit, amg meg nem javítod.

Link to comment
Megosztás:

Először szerintem írd le pontosan, hogy mi is az, amit neked megcsináltak. Én arról a szolgáltatásról beszélek, amikor riasztáskor az ablakok automatikusan felhúzódnak.

OK

Riasztóm nincs, de amikor a központival bezárom az autót és rányomom a reteszelést(2. gombnyomás) akkor az ablakok felhúzodnak maguktól.

Ezt oldotta meg nekem. Mezei Classic II, de G-ben is láttam ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.