Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

hali érdekelne y17dt 2000 évjárat be tudod rakni a tempomatot nincs előkészítve de

kábelek megvannak csatlakozókkal a motortérig tempomat kar is meg van . nem tudom hogy megy a motortérben. elméletileg van benne kuplung kapcsoló 4 polusos fék kapcsoló elektromos gázpedál. püben dobnál egy üzit mennyibe fájna ha megoldható

Link to comment
Megosztás:

hali érdekelne y17dt 2000 évjárat be tudod rakni a tempomatot nincs előkészítve de

kábelek megvannak csatlakozókkal a motortérig tempomat kar is meg van . nem tudom hogy megy a motortérben. elméletileg van benne kuplung kapcsoló 4 polusos fék kapcsoló elektromos gázpedál. püben dobnál egy üzit mennyibe fájna ha megoldható

megtudom oldani ha nekem irtad?!?

most hétvégén?

Link to comment
Megosztás:

nem látok bilincses megoldást

2003-as ? és Z16XE?

Igen, az első forgalomba helyezés 2004 január, ezért mondok 2003-at. Alvázszám W0L0TGF4845069274, motorszám: Z16XE20CD7840. Lehet jobban járok ha elviszem egy kipufogós szakihoz? Szerintem mindenféleképpen tákolni kell. Kell rá egy konzolos dob, arról leszedni a konzolt, csövet megtágítani és már dugható is össze, csak ugye ehhez spec gép kell...

Így néz ki a dobom: 06098101_www.kepfeltoltes.hu_.gif

Link to comment
Megosztás:

Igen, az első forgalomba helyezés 2004 január, ezért mondok 2003-at. Alvázszám W0L0TGF4845069274, motorszám: Z16XE20CD7840. Lehet jobban járok ha elviszem egy kipufogós szakihoz? Szerintem mindenféleképpen tákolni kell. Kell rá egy konzolos dob, arról leszedni a konzolt, csövet megtágítani és már dugható is össze, csak ugye ehhez spec gép kell...

hát kérdés mennyibe fog kerülni mert a középsődobot ha lecserélnéd akkor nem kell tákolni

17300ft a középsődob

IZP-702 a rendzsáma?

2004 január 20 a kocsi

és 195/60r15 gumikkal szerelték

radio:CCR600

stimt?

a rádió kódot meg az immo kódot nem irom le nem vagyok szenya

Link to comment
Megosztás:

akkor jó

Látod a gépsast a "rendszerben" ? Egyébként valamit már bazgeráltak ezzel a kipufogóval, Vettem hozzá egy penge állapotú konzolos használt dobot, akkor még nem tudtam mi a pálya és gondoltam kicserélem (Samarán ez annó 5 perc volt). Amikor aláfeküdtem akkor láttam, hogy a bilincsen a csavaranya rá van heggesztve, ezt levágtam, de úgy össze van rohadva hogy nem tudtam szétszedni, azóta is így járok vele :lol: Azt látod esetleg milyen javításokat végeztek a kocsin?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap szereltem a középső konzolt. A kijelzőbe tettem két darab kék ledet. Viszont ha leveszem a gyujtást és mindent kikapcsolok akkor is világít halványan. MIért? Illetve el.ablakemelőim nem emelik automatán az ablakokat csak ha nyomom a gombot folyamatosan. A hátsó el.ablakemelők gombjaiba is tettem ledet de nem világitanak. 12V adtam neki a lakásban beszerelve és ugy világitottak. Az autóba meg nem. Miért? ugyan oda forrasztottam min a gyári volt.

Válaszotok előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A ledes témához nem tudok hozzászólni, az ablakemelőt viszont tanítani kell ahhoz hogy automatán működjön, azaz teljesen fel- illetve le kell engedni és végálláson túl is folyamatosan nyomni kell a gombot még pár másodpercig mindkét irányba amíg egy kattanást nem hallasz, így tanulja meg az ablak a végállásokat ami kell ahhoz hogy automatán működjön. És ezt minden alkalommal meg kell csinálni ha levetted valamiért az akkusarukat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap szereltem a középső konzolt. A kijelzőbe tettem két darab kék ledet. Viszont ha leveszem a gyujtást és mindent kikapcsolok akkor is világít halványan. MIért? Illetve el.ablakemelőim nem emelik automatán az ablakokat csak ha nyomom a gombot folyamatosan. A hátsó el.ablakemelők gombjaiba is tettem ledet de nem világitanak. 12V adtam neki a lakásban beszerelve és ugy világitottak. Az autóba meg nem. Miért? ugyan oda forrasztottam min a gyári volt.

Válaszotok előre is köszönöm!

a LED nyitó/kapcsoló feszültsége alacsony, a wolfram szálas égőké illetve pontosabban azok nagyobb ellenállásúak..kell elé előtét ellenállás nem csak úgy berakni...a hátsóknál meg szerintem rossz polaritással tetted be a ledeket...ugyanis a LED-ek is egyenirányítók, diódák csak fényt bocsájtanak ki...és ha fordítva rakod be, akkor nem folyik át rajta az áram(nem a feszültség), hanem szakadást mutat...szerintem ennyi az egész.. :lol: remélem jól írtam... :lol:

Szerkesztve csak a TI kedvetekért csak itt és csak most! :D

Módosítva : Qpack
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap szereltem a középső konzolt. A kijelzőbe tettem két darab kék ledet. Viszont ha leveszem a gyujtást és mindent kikapcsolok akkor is világít halványan. MIért? Illetve el.ablakemelőim nem emelik automatán az ablakokat csak ha nyomom a gombot folyamatosan. A hátsó el.ablakemelők gombjaiba is tettem ledet de nem világitanak. 12V adtam neki a lakásban beszerelve és ugy világitottak. Az autóba meg nem. Miért? ugyan oda forrasztottam min a gyári volt.

Válaszotok előre is köszönöm!

Amugy vigyázni kell a ledek forrasztásánál a hőfokra is,könnyen ki lehet égetni a belsejét,aztán annyicska az egésznek.... nem olyan egyszerű mint amilyennek kinéz...

Link to comment
Megosztás:

a LED nyitó/kapcsoló feszültsége alacsony, a wolfram szálas égőké illetve pontosabban azok nagyobb ellenállásúak..kell elé előtét ellenállás nem csak úgy berakni...a hátsóknál meg szerintem rossz polaritással tetted be a ledeket...ugyanis a LED-ek is egyenirányítók, diódák csak fényt bocsájtanak ki...és ha fordítva rakod be, akkor nem "folyik át rajta a feszültség, hanem szakadást mutat...szerintem ennyi az egész.. :D remélem jól írtam... :lol:

Nem kötözködöm, de az áram folyik es a feszültség esik. A diódának az áramát határozzák meg. Ezért kell a soros előtét ellenállás. 12V feszültség mellett 470 ohm-ot szoktunk tenni. En is megcsináltam a Vectrám műszerfalát 4 db smd nagy fényerejű leddel es az utastérvilágításom is 2 db smd led . Nagyon jo lett.

Link to comment
Megosztás:

Qpack!

Tényleg nem kötözködés képpen!

De maradjunk annyiban, hogy ami folyik, az az áram :lol: De amúgy kb jó amit írtál!

Nem kötözködés képpen, de ami folyik az a vér :lol: :D ;) ilyen beszólások után :D én is így akartam írni...köszi a helyre igazítást!...bírom én a kritikát csak nem szeretem :D

Fentebbi szerkentve :D csak nektek! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem kötözködöm, de az áram folyik es a feszültség esik. A diódának az áramát határozzák meg. Ezért kell a soros előtét ellenállás. 12V feszültség mellett 470 ohm-ot szoktunk tenni. En is megcsináltam a Vectrám műszerfalát 4 db smd nagy fényerejű leddel es az utastérvilágításom is 2 db smd led . Nagyon jo lett.

A pontos képlet:

Re=Ut-Uled/I

Re=előtét ellenállás

Ut=tápfeszültség (14.4V-al érdemes számolni)

Uled=LED nyitó feszültsége

I= áramerőség (átlag LED-ek 20mA, de bizonyos LED-ek nagyobb áramot is tartósan elviselnek, adatlap tanulmányozása ajánlott)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.