Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A pontos képlet:

Re=Ut-Uled/I

Re=előtét ellenállás

Ut=tápfeszültség (14.4V-al érdemes számolni)

Uled=LED nyitó feszültsége

I= áramerőség (átlag LED-ek 20mA, de bizonyos LED-ek nagyobb áramot is tartósan elviselnek, adatlap tanulmányozása ajánlott)

Tegyük hozzá,hogy a g astrának alapból sárga szinű a műszercsoportban lévő számlap,tehát ha kéket akarsz akkor érdemes a számlapot is kicserélni,mert ha csak sima kék ledet teszel bele szép zöld lesz........

Link to comment
Megosztás:

A pontos képlet:

Re=Ut-Uled/I

Re=előtét ellenállás

Ut=tápfeszültség (14.4V-al érdemes számolni)

Uled=LED nyitó feszültsége

I= áramerőség (átlag LED-ek 20mA, de bizonyos LED-ek nagyobb áramot is tartósan elviselnek, adatlap tanulmányozása ajánlott)

Tegyük hozzá, hogy átlagos Uled 0,7 V, és akkor inkább 680 Ohm-os előtét ellenállás kellene.

Link to comment
Megosztás:

Tegyük hozzá, hogy átlagos Uled 0,7 V, és akkor inkább 680 Ohm-os előtét ellenállás kellene.

Az a silicium dióda....azzal kevered.

LED-ek nyitó feszültsége típus függő.... Pirosé a legkiseb általában (1.8V), és a kék & fehéré 3V-nál nagyobb (3-3.5V)

Link to comment
Megosztás:

Tegyük hozzá,hogy a g astrának alapból sárga szinű a műszercsoportban lévő számlap,tehát ha kéket akarsz akkor érdemes a számlapot is kicserélni,mert ha csak sima kék ledet teszel bele szép zöld lesz........

Pirosnál talán nem kellene cserélni, de kéknél érdekes lenne,Igazad van. :lol:

Akkor érdemesebb pirosra, habár nekem a zöld jön be, de kék autóban az meg furi. :D

Link to comment
Megosztás:

Az a silicium dióda....azzal kevered.

LED-ek nyitó feszültsége típus függő.... Pirosé a legkiseb általában (1.8V), és a kék & fehéré 3V-nál nagyobb (3-3.5V)

Érdemes az adott LED adatlapját a típusa alapján a neten megnézni... mert bezony elég széles a skála...

Nyitófeszültség 1.8V...5V között szokott lenni, áram 2-30mA között. Nem mindegy, szóval ha valaki hosszú

életet tervez a lednek, a pontos ellenállás számításhoz ismerni kell a típusát, és abból megnézni a fenti adatokat.

Link to comment
Megosztás:

Pirosnál talán nem kellene cserélni, de kéknél érdekes lenne,Igazad van. :lol:

Akkor érdemesebb pirosra, habár nekem a zöld jön be, de kék autóban az meg furi. :D

hát igen,én nekiálltam,aztán már minden kék a kocsiban,kapcsolómegvilágitás,szivargyújtó.műszerfal,fűtéskezelő stb...... jó kis meló..... de megéri a kinlódást,egész más a feeling.

Link to comment
Megosztás:

A pontos képlet:

Re=Ut-Uled/I

Re=előtét ellenállás

Ut=tápfeszültség (14.4V-al érdemes számolni)

Uled=LED nyitó feszültsége

I= áramerőség (átlag LED-ek 20mA, de bizonyos LED-ek nagyobb áramot is tartósan elviselnek, adatlap tanulmányozása ajánlott)

Már bocs, hogy beleszólok, de a pontos képlet Re=(Ut-Uled)/I

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tempomatot akarok tenni az autóba , mi erről a véleményetek , lehet házilag is beszerelni és kb mennyibe kerülne?

Köszi

Az típustól függ ha jól tudom Z14XEP-be nem lehet tenni, csak aha újraprogramozzák az ECU-t, mert alapból nem tudja.

De ha visszaolvasol egy pár napja volt róla szó valamelyik Topicban.

Talán pont itt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tempomatot akarok tenni az autóba , mi erről a véleményetek , lehet házilag is beszerelni és kb mennyibe kerülne?

Köszi

Szia. Hallottam már a dologról,elvileg lehetséges a dolog,és ahogy én tudom nem olyan bonyolult,bár rendesen szét kell szedni mindent,beprogramozni. Árat nem tudok.

Link to comment
Megosztás:

Az típustól függ ha jól tudom Z14XEP-be nem lehet tenni, csak aha újraprogramozzák az ECU-t, mert alapból nem tudja.

De ha visszaolvasol egy pár napja volt róla szó valamelyik Topicban.

Talán pont itt...

Az enyém valóban Z14XEP , utána a Topicban.

Köszi a gyors választ.

Link to comment
Megosztás:

kevesen esnek neki,mert azért nem egyszerű,bár ki tudja.....amugy létezik egy program,ami simán kiszámitja az értékeket,csak be kell irni a led adatait....

Hát ja, manapság ezt sem lehet elvárni, hogy egy ilyet ki tudjon valaki számolni. Pedig hanyadikos tananyag is ez?

Link to comment
Megosztás:

Hát ja, manapság ezt sem lehet elvárni, hogy egy ilyet ki tudjon valaki számolni. Pedig hanyadikos tananyag is ez?

Hát ha nem használod minden nap,szerintem semkitől sem lehet elvárni.....én sem tudnám kiszámolni. A suliban volt róla szó,de ezért van ez a progi hogy ne kelljen ezzel foglalkozni,meg keresgetni.....

Link to comment
Megosztás:

Hát ha nem használod minden nap,szerintem semkitől sem lehet elvárni.....én sem tudnám kiszámolni. A suliban volt róla szó,de ezért van ez a progi hogy ne kelljen ezzel foglalkozni,meg keresgetni.....

Nem konkrétan a LED előtétellenállásának számolására értettem, hanem ha valaki elé odaraksz egy ilyen képletet, meg azt mondod, hogy Ut=12, Uled=3, I=0,02, számold ki Re-t, már a legtöbbnek az is gondot okoz(direkt hagytam ki a mértékegységeket, mert az már csak hab a tortán)... De offolás befejezve

Link to comment
Megosztás:

Az típustól függ ha jól tudom Z14XEP-be nem lehet tenni, csak aha újraprogramozzák az ECU-t, mert alapból nem tudja.

De ha visszaolvasol egy pár napja volt róla szó valamelyik Topicban.

Talán pont itt...

Na aki ezt tudja keressen már meg. Tempomatot akarok!

x12xe be sem lehet...

az 12xe alapja z14xep-nék, majdnem mindenből ugyan az kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Na aki ezt tudja keressen már meg. Tempomatot akarok!

Hát ha wessz nem tud segíteni akkor nem tudom... neki ez szakterülete ha jól sejtem

Viszont ebből a hozzászólásból nem tudom mit kell kiértened:

Astra-G Z14XEP alaból nem tudja a tempomatot. ha nem hiszitek nézzétek meg a tisben.....

Vagy azt amit én írtam (átprogramozás), vagy azt, hogy sehogy nem lehet megoldani.

Ezt tisztázzátok...

Link to comment
Megosztás:

Hát ha wessz nem tud segíteni akkor nem tudom... neki ez szakterülete ha jól sejtem

Viszont ebből a hozzászólásból nem tudom mit kell kiértened:

Vagy azt amit én írtam (átprogramozás), vagy azt, hogy sehogy nem lehet megoldani.

Ezt tisztázzátok...

hát egy féle képpen lehetne de az sem megoldás és költséges.......

egyszóval nem lehet.....

Link to comment
Megosztás:

Hát ha wessz nem tud segíteni akkor nem tudom... neki ez szakterülete ha jól sejtem

Viszont ebből a hozzászólásból nem tudom mit kell kiértened:

Vagy azt amit én írtam (átprogramozás), vagy azt, hogy sehogy nem lehet megoldani.

Ezt tisztázzátok...

múlt héten beszéltünk erről valahol, és akkor még nem volt wessznek spéci megoldása sem :)

Lehet lecserélem 1,6-osra <_< Bár ez legyen a legnagyobb hibája, hogy nincs benne tempomat.

Link to comment
Megosztás:

múlt héten beszéltünk erről valahol, és akkor még nem volt wessznek spéci megoldása sem :)

Lehet lecserélem 1,6-osra <_< Bár ez legyen a legnagyobb hibája, hogy nincs benne tempomat.

több helyen érdeklődtem én is,azt mondták,hogy nem tudnak vele mit kezdeni.......igy feladtam

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.