Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Amikor kulccsal zárod az autót, tartsd a kulcsot elfordítva pár másodpecig, lehet hogy nem tartottad elég ideig elfordítva a kulcsot. Egyébként van automata ablak felhúzás funció? Ez alatt azt értem hogy az ablakemelő gomb elengedése után felhúzodik az ablak magától? Milyen évjárat?

Jááááá :) tényleg felhúzza, tök jó :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha az autómba szeretnék beépíteni bontott gyári! elektromos ablakemelőt akkor miket kell még hozzá megvennem / Kapcsolókon, könyöktámaszon,és kárpiton kívül/ Gondolok arra, hogy van-e esetleg külön vezérlő doboz, vagy minden elektronika a motoron van elhelyezve /komfort felhúzás/?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha az autómba szeretnék beépíteni bontott gyári! elektromos ablakemelőt akkor miket kell még hozzá megvennem / Kapcsolókon, könyöktámaszon,és kárpiton kívül/ Gondolok arra, hogy van-e esetleg külön vezérlő doboz, vagy minden elektronika a motoron van elhelyezve /komfort felhúzás/?

Köszi!

Szia!

Ajtó vezetékeket vegyél feltétlen, mert az tuti nincs benne a kocsiban. remélem hogy nem classic, mert akkor még az is necces hogy a többi kábel benne van -e.

Pár bizti is kelleni fog!

Jah, és a tükörállító kapcsolója, mert másképpen lyuk lesz a könyöktámasz felső részén!

Minden elektronika a motorokon van. Vezérlést meg ilyesmit ne keress!

Jah, és ne csavarozd hanem popszegecseld vissza az elektromost!

Link to comment
Megosztás:

Sokan állították itt a fórumon, hogy amelyik ablakai a bal1 ajtóról a kulcs második elfordításának megtartásával felhúzhatóak, ott csak forrasztani kell. Én is hallottam róla. Az illető szerint a körítés (kárpit, stb. ki- és visszaszerelése) tovább tartott, mint maga a konkrét munka. Mire felocsúdott már kész is volt, így hát nem is látott az egészből semmit, ami használható info volna. :)

Sziasztok.Ezt megcáfolnám.Ugyanis nekem 99-es a vas,tény és való,hogy van benne comfort zár,de nekem is átkötötték a srácok,és nem húzza fel az ablakot,csak úgy ha a távirányítón folyamatosan nyomva tartod a zárás gombot.állítólag az enyémbe még nem olyan a riasztó elektronikája.Asszem ezt 2002-től szerelték be

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ajtó vezetékeket vegyél feltétlen, mert az tuti nincs benne a kocsiban. remélem hogy nem classic, mert akkor még az is necces hogy a többi kábel benne van -e.

Pár bizti is kelleni fog!

Jah, és a tükörállító kapcsolója, mert másképpen lyuk lesz a könyöktámasz felső részén!

Minden elektronika a motorokon van. Vezérlést meg ilyesmit ne keress!

Jah, és ne csavarozd hanem popszegecseld vissza az elektromost!

Köszi!

Szerintem az ajtóig benne van mert még G Astra 2003-as Viva+ csomag. A ködlámpák is be vannak vezetékelve a lökösig, a hátsó hangszórók pedig a "B" oszlopig.

Te raktál már be ilyet?

Kb. mennyibe fájna a projekt?

Az elektromos tükröket mennyire bonyolult berakni?

Kell az egész tükörházat cserélni vagy a motoros tükör beépíthető a manuális házba?

Köszi még egyszer a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Szerintem az ajtóig benne van mert még G Astra 2003-as Viva+ csomag. A ködlámpák is be vannak vezetékelve a lökösig, a hátsó hangszórók pedig a "B" oszlopig.

Te raktál már be ilyet?

Kb. mennyibe fájna a projekt?

Az elektromos tükröket mennyire bonyolult berakni?

Kell az egész tükörházat cserélni vagy a motoros tükör beépíthető a manuális házba?

Köszi még egyszer a segítséget!

Szerintem beépithető,és lehet hogy bene is van a köteg....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék a járgányra vonóhorgot leszedhetőt!

Valaki csináltatott ilyet mostanába? Milyen költségekkel jár?

Milyen papírokat kell elintézni hozzá? Mit kell vegyek?

:) :)

Válaszokat köszi.

Miért akarsz leszedhetőt? Gondolom esztétikai okból... Viszont a fix koccanásnál sokat segíthet, hogy ne törjék össze a kocsit hátulról!

Link to comment
Megosztás:

Miért akarsz leszedhetőt? Gondolom esztétikai okból... Viszont a fix koccanásnál sokat segíthet, hogy ne törjék össze a kocsit hátulról!

De fixet mar nem is tehetsz fel sajna, ahogy pl. vadracsot sem. Pedig en is gondolkoztam rajta. Legalabbis en ezt igy tudom...

Link to comment
Megosztás:

Miért akarsz leszedhetőt? Gondolom esztétikai okból... Viszont a fix koccanásnál sokat segíthet, hogy ne törjék össze a kocsit hátulról!

Igen az esztétika miatt választanám!

Vaterán néztem van egy vonóhorgos hírdetés, úgy tudom ők gyártják.

A Fix.: 18500Ft

A csavaros leszedhető ha jól emlékszem 23500 Ft és van egy harmadik ami 26500Ft!

Ehhez adnak minden tartozékot és mindegyik engedélyes.

Azt nem tudom ezeken felűl milyen pénz kiadással jár.

Amúgy szerintem is engedik a fix vonóhorgot, mert akkor ugye gyártani sem lehetne ilyeneket.

Azt is hallotam, hogy bekell iratni forgalmiba, de mivel nem írnak bele ezért új forgalmi kell :) :)

szerk.: Astra G vonóhorog

Mi az hogy horganyzott?

Link to comment
Megosztás:

Igen az esztétika miatt választanám!

Vaterán néztem van egy vonóhorgos hírdetés, úgy tudom ők gyártják.

A Fix.: 18500Ft

A csavaros leszedhető ha jól emlékszem 23500 Ft és van egy harmadik ami 26500Ft!

Ehhez adnak minden tartozékot és mindegyik engedélyes.

Azt nem tudom ezeken felűl milyen pénz kiadással jár.

Amúgy szerintem is engedik a fix vonóhorgot, mert akkor ugye gyártani sem lehetne ilyeneket.

Azt is hallotam, hogy bekell iratni forgalmiba, de mivel nem írnak bele ezért új forgalmi kell :) :)

szerk.: Astra G vonóhorog

Mi az hogy horganyzott?

Ha jól tudom, vizsgáztatni is kell utólagos vonóhorog felrakásnál, nem elég papíron elintézni. Ha mégsem így van, majd megcáfolnak. :D

Horganyzásnál egy védőréteget visznek fel az anyagra, ami meggátolja a korróziót.

Link to comment
Megosztás:

en ugy tudom, hogy 2002-2003 kornyeketol nem lehet feltenni, de ennek cafolata, hogy a csaladban egy f astra ket eve siman atment a vizsgan.

szoval lehet, hogy rosszul tudom... :)

Nekem 2005 ös, szalonból jött fix vonóhoroggal (BOSAL)

Most nyáron voltam műszakin, és ott sem volt gond

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.