Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Csak én nem tudom elképzeli, hogy ezt hogyan oldja meg: "Felmelegiti az ablakmosó vizét. Télen feleslegessé teszi a fagyott szélvédő tisztogatását, nyáron könnyen eltávolitja a rovarmaradványokat."

- Felmelegiti az ablakmosó vizét. Eddig ok (na bumm) Egyébként minek is kell, úgyis téli cucc van benne, ami nem fagy meg.

- Télen feleslegessé teszi a fagyott szélvédő tisztogatását attól, hogy meleg a szélvédőmosóm, még rá van fagyva a dzsuva.

- nyáron könnyen eltávolitja a rovarmaradványokat hát ez sem túl életszerű szerintem, de ok, meleg vízzel könnyebben lejön

Félreértés ne essen nem reklámozni akartam! Csak nem láttam még ilyet...és nem tudtam értelmezni

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, hogy valaki rakott-e már be univerzális könyöktámaszt? (az enyémben volt csak kiszedték amikor eladták)

Mert a gyári igen drága :huh: :lol: :lol:

én sokat megnéztem de nekem ez jött be igazán, nem túl könnyen beszerezhető, de tuti...

KAMEI kameikozepkonyoklor.jpg

Ez az ülés csavarjaihoz van rögzítve, semmit nem kellett furkálni és stabil, mert nem a műanyagokon nyugszik, előre-hátra állítható, állítható a magassága, felhajtható...

Ha gondolod csinálok róla képet, de horror az ára(azt hiszem akkor volt 17eFt)...nekem anno használtan sikerűlt egyet szereznem, semmi baja így volt 5 vagy 6 pénz...

Link to comment
Megosztás:

én sokat megnéztem de nekem ez jött be igazán, nem túl könnyen beszerezhető, de tuti...

KAMEI kameikozepkonyoklor.jpg

Ez az ülés csavarjaihoz van rögzítve, semmit nem kellett furkálni és stabil, mert nem a műanyagokon nyugszik, előre-hátra állítható, állítható a magassága, felhajtható...

Ha gondolod csinálok róla képet, de horror az ára(azt hiszem akkor volt 17eFt)...nekem anno használtan sikerűlt egyet szereznem, semmi baja így volt 5 vagy 6 pénz...

honnan tudtad beszerezni ennyiért? kit kell megölni érte? nagyon tetszik....

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem tudom, mert a kocsival együtt vettem. Azért raktam be a képet, hátha valaki tudja a típusát és akkor árat is mond neked.

Sztem ez gyári. Pontosabban Irmscher, nekem is ilyen van. A cikkszáma i2017071, árat sajna nem tudok, de az előbbiekből kiindulva nem lehet olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Sztem ez gyári. Pontosabban Irmscher, nekem is ilyen van. A cikkszáma i2017071, árat sajna nem tudok, de az előbbiekből kiindulva nem lehet olcsó.

hátha Irmscher akkor tuti, hogy 20feletti tétel, de nagypn szeretnék egyet lehet, hogy a végén felidegesít és veszek egy gyárit csillagászati áron :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2002-es G Astrám aminek nagyon örülök!

Elektromos gondjaim vannak egészen pontosan mp3 cd- rádiót szeretnék beletenni a car 400 helyére ezt meg is tettem Egy LG LAC-M3600R tipussal.

A baj ott kezdődik hogy bekapcsoláskor a Tel Mute villog a kijelzőjén és nem szólal meg, de ezt kiküszöböltem a telefon némítás vezeték kiiktatásával.

Így már szól a cucc de menet közben letilt az autó azt értem ez alatt hogy leáll a motor és az össz kontrol lámpa világít! Beszéltem több cimbivel is és azt mondták hogy még egy szálat kell kiiktatni de nem tudják pontosan melyiket! Ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Előre is köszi mindenkinek!!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2002-es G Astrám aminek nagyon örülök!

Elektromos gondjaim vannak egészen pontosan mp3 cd- rádiót szeretnék beletenni a car 400 helyére ezt meg is tettem Egy LG LAC-M3600R tipussal.

A baj ott kezdődik hogy bekapcsoláskor a Tel Mute villog a kijelzőjén és nem szólal meg, de ezt kiküszöböltem a telefon némítás vezeték kiiktatásával.

Így már szól a cucc de menet közben letilt az autó azt értem ez alatt hogy leáll a motor és az össz kontrol lámpa világít! Beszéltem több cimbivel is és azt mondták hogy még egy szálat kell kiiktatni de nem tudják pontosan melyiket! Ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Előre is köszi mindenkinek!!! :huh:

Üdv a fórumon :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2002-es G Astrám aminek nagyon örülök!

Elektromos gondjaim vannak egészen pontosan mp3 cd- rádiót szeretnék beletenni a car 400 helyére ezt meg is tettem Egy LG LAC-M3600R tipussal.

A baj ott kezdődik hogy bekapcsoláskor a Tel Mute villog a kijelzőjén és nem szólal meg, de ezt kiküszöböltem a telefon némítás vezeték kiiktatásával.

Így már szól a cucc de menet közben letilt az autó azt értem ez alatt hogy leáll a motor és az össz kontrol lámpa világít! Beszéltem több cimbivel is és azt mondták hogy még egy szálat kell kiiktatni de nem tudják pontosan melyiket! Ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Előre is köszi mindenkinek!!! :huh:

te szerelted? melyik csatikat kötötted be? nézd meg a kiszerelt rádió oldalán az ábrát hogy melyik láb melyik..lehet át kellett volna vmit cserélni...mert nem ugyanolyan a kiosztása...

Link to comment
Megosztás:

honnan tudtad beszerezni ennyiért? kit kell megölni érte? nagyon tetszik....

..ez tényleg baró..

de csak a bontotthasznált jöhetne nekem számításba az ára miatt.

Már régóta gondolkodom, h ki kéne húzni a f°szba Olaszba egy bontókörútra és szaré hugyé meghozni mindenféle kincset.

Kb. tíz éve voltam kint (két bontó) és erős sokkhatás ért, h mi minden van ott.

Egy kombi autót csurig megraktunk motyóval, és nagyon megérte.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2002-es G Astrám aminek nagyon örülök!

Elektromos gondjaim vannak egészen pontosan mp3 cd- rádiót szeretnék beletenni a car 400 helyére ezt meg is tettem Egy LG LAC-M3600R tipussal.

A baj ott kezdődik hogy bekapcsoláskor a Tel Mute villog a kijelzőjén és nem szólal meg, de ezt kiküszöböltem a telefon némítás vezeték kiiktatásával.

Így már szól a cucc de menet közben letilt az autó azt értem ez alatt hogy leáll a motor és az össz kontrol lámpa világít! Beszéltem több cimbivel is és azt mondták hogy még egy szálat kell kiiktatni de nem tudják pontosan melyiket! Ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Előre is köszi mindenkinek!!! :huh:

a hangszórós csatit hagyd,abban nincsen különbség,a többiben ne hagyjál semmi feleslegeset,tehát kell lenni egy testnek,egy fix és egy gyújtás utáni áramnak,a többi mehet,esetleg hagyhatsz egy kivezérelt áramot,amit az erősitőre kellhet kötni,ennyi.Az opelnak amúgy sem szabvány a lábkiosztása,fel van cserélve 2 szál. Mérd ki gyorsba....

Link to comment
Megosztás:

a hangszórós csatit hagyd,abban nincsen különbség,a többiben ne hagyjál semmi feleslegeset,tehát kell lenni egy testnek,egy fix és egy gyújtás utáni áramnak,a többi mehet,esetleg hagyhatsz egy kivezérelt áramot,amit az erősitőre kellhet kötni,ennyi.Az opelnak amúgy sem szabvány a lábkiosztása,fel van cserélve 2 szál. Mérd ki gyorsba....

Szia atom!

Köszi a segítséget! De az utsó sort nem értem! Melyik 2 szál van felcserélve? Ezt hogy érted? " Mérd ki gyorsba...."

Qpack köszi neked is a gyors választ és segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szia atom!

Köszi a segítséget! De az utsó sort nem értem! Melyik 2 szál van felcserélve? Ezt hogy érted? " Mérd ki gyorsba...."

Qpack köszi neked is a gyors választ és segítséget!

Úgy érti, hogy az opel a kapcsolt 12V-ot és az állandó 12V vezetékét a szabványhoz képest felcseréli. A test ott szokott lenin, ahol kell. Fogsz feszültségmérőt és megnézed ,hogy melyik szálon van mindig 12V, meg melyiken van csak akkor 12V ha ráadod a gyújtást.

Link to comment
Megosztás:

Úgy érti, hogy az opel a kapcsolt 12V-ot és az állandó 12V vezetékét a szabványhoz képest felcseréli. A test ott szokott lenin, ahol kell. Fogsz feszültségmérőt és megnézed ,hogy melyik szálon van mindig 12V, meg melyiken van csak akkor 12V ha ráadod a gyújtást.

Szia speter!

Neked is köszi a segítséget! Mostmár értem! :huh: De nem igazán szeretném az autóba szétbombázni a gyári csatlakozót! hogy lehetne ezt a felcserélést megoldani anélkül hogy vezetékeket kellene vagdalnom!?

Link to comment
Megosztás:

Átalakítóval. Lehet kapni sokféle autospecifkius ISO szabványú átalakítókábelt 1-2000Ft-ért, neked értelemszerűen Opel-ISO átalakító kell, abban már fel vannak cserélve a szálak. Viszont vigyázz mert többféle létezik még ilyen Opelhez való csatlakozóból is, úgyhogy pontosan az autódhoz valót vedd meg. Nagyjából így néz ki:

M000M552118.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia speter!

Neked is köszi a segítséget! Mostmár értem! :huh: De nem igazán szeretném az autóba szétbombázni a gyári csatlakozót! hogy lehetne ezt a felcserélést megoldani anélkül hogy vezetékeket kellene vagdalnom!?

Szépen kis csavarhúzóval ki lehet szedni az érintkezőt, visszahajtani a kis lábakat és mehet vissza, már az új helyre. Mondjuk az átalakító sem drága

Link to comment
Megosztás:

honnan tudtad beszerezni ennyiért? kit kell megölni érte? nagyon tetszik....

már nem is emlékszem pontosan de talán a teszvesz-ről volt...a srácnak csak ott porosodott...én pedig úgy örültem...főleg amikor megjött és patenttul stimmelt mindenhol...azóta sel sem tudnám a kocsit nélküle képzelni..csináljak még nyálcsorgatásra képeket? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szia speter!

Neked is köszi a segítséget! Mostmár értem! :huh: De nem igazán szeretném az autóba szétbombázni a gyári csatlakozót! hogy lehetne ezt a felcserélést megoldani anélkül hogy vezetékeket kellene vagdalnom!?

Ahogy a cartársak is írják, nem szükséges vagdalni, forrasztgatni sem, bár lehet az a kisebb szívás...vannak olyan csatik amiben azt a kis lábat/lemezt alig lehet megtalálni, de az a kulturáltabb és a legolcsóbb, ha így sikerül megcsinálnod...

Csak egy kis kézügyesség kell hozzá, de mindenképpen nézd meg a lábak kiosztását..a réginél is és az újnál is, ha ezeket jól megnézted és értessz is egy kicsit a villanyhoz, akkor meg tudod csinálni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.