Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségeteket kérem a következőben:

Elektromos állítású, fűthető külső tükrökkel kapcsolatosan, ha esetleg nem találok megfelelő állapotú eredetit bontóban, akkor az utángyártottak közül melyiket érdemes választani (melyiket semmiképp)?

Egyáltalán ezek milyen minőségűek (illeszkedés, tartósság)? Láttam a neten több fajtát, több árfekvésben.

Az eredeti manuális tükörborítást át lehet rakni az elektromosra?

Köszi!

A gyárira jó eséllyel rámegy a borítás. Azt nem tudom hogy UGY ból mit lehet megvenni de azt tudom hogy mit nem. A TYC-t azt semmikép sem. Full más a képe mint a gyárinak. Amúgy maga a kivitel nem rossz bár azt nem tom mennyire tartós. De nekem a mutatott kép meg a lap elhelyezkedése a legfontosabb. Nekem nekivágtak a tükrömnek egy ajtót sajna nem láttam csak feltételezem. Lejött félig a hátlap sajna magában a tükörházban letörtek a fülek. Megpróbáltam egy UGY TYC-t de nagyon nem jött be. Így hát megjavítottam azt amit fent volt úgy hogy felragasztottam ragasztópisztollyal a hátlapot. Mivel más gondja nem volt ezért egyenlőre jó így nekem. Aztán már érik a dolog, hogy keresek egy balekot aki a szemem láttára nekicsukja az ajtót aztán az ő kötelezőjére felrakatok egy új gyárit ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudja-e valaki, hogy mi a cikkszáma van a képen szereplő terpesztő szegecsnek, mert sajnos nem találom az EPC-ben. Nagyobb a feje mint a dobbetétet rögzítő szegecsnek, kb. 18-19mm-es fejjel rendelkezik, és nincs a szára végig hasítva, mivel a dobbetétet, motortérborítást, és a lemez sárvédőt fogja össze. Köszönöm a segítségeteket!17176_1320276134.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudja-e valaki, hogy mi a cikkszáma van a képen szereplő terpesztő szegecsnek, mert sajnos nem találom az EPC-ben. Nagyobb a feje mint a dobbetétet rögzítő szegecsnek, kb. 18-19mm-es fejjel rendelkezik, és nincs a szára végig hasítva, mivel a dobbetétet, motortérborítást, és a lemez sárvédőt fogja össze. Köszönöm a segítségeteket!

Ez az én kocsim képe. ;)

Én cromaxból rendeltem, küldtem nekik képet, meg hogy milyen méretű kell...

Ezt a patentet az oldalsó díszműanyagot (ami a kocsi bal és jobb alján húzodik) rögzítő patent alapján rendeltem.

De ITT ki tudod nézni, hogy neked milyen kell...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudja-e valaki, hogy mi a cikkszáma van a képen szereplő terpesztő szegecsnek, mert sajnos nem találom az EPC-ben. Nagyobb a feje mint a dobbetétet rögzítő szegecsnek, kb. 18-19mm-es fejjel rendelkezik, és nincs a szára végig hasítva, mivel a dobbetétet, motortérborítást, és a lemez sárvédőt fogja össze. Köszönöm a segítségeteket!17176_1320276134.jpg

szia !

ilyet találsz bármelyik autós boltban sok véle méret van.

Link to comment
Megosztás:

Megépítettem az ablakfelhúzó kapcsolást! (pruto második verzióját)

Holnap beszerelem az autóba. Az ablaktörlő relém is megérkezett a csatlakozókkal együtt, így vasárnap nekiállok annak is.

Igyekszem dokumentálni, így ha más is próbálkozik majd, akkor talán tudok segíteni én is! ;)

Link to comment
Megosztás:

Megépítettem az ablakfelhúzó kapcsolást! (pruto második verzióját)

Holnap beszerelem az autóba. Az ablaktörlő relém is megérkezett a csatlakozókkal együtt, így vasárnap nekiállok annak is.

Igyekszem dokumentálni, így ha más is próbálkozik majd, akkor talán tudok segíteni én is! ;)

Melyiket? A 100uf vagy a 470uf verziót? Várom a tapasztalatokat. Arra figyelj, hogy ha második zárásra akarod a fekete/kékre kösd ne a fekete/sárgára.

sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem elég a sima átkötés?

A sima átkötés a legegyszerübb módszer de mint már írták avval megszűnik a kulcsal való felemelés lehetősége.

Evvel az áramkörrel megmarad és nem az első hanem a második /retesz/ zárásra húz fel.

Link to comment
Megosztás:

A sima átkötés a legegyszerübb módszer de mint már írták avval megszűnik a kulcsal való felemelés lehetősége.

Evvel az áramkörrel megmarad és nem az első hanem a második /retesz/ zárásra húz fel.

Ha lesz egy végleges kiforrott akkor én is megcsinálom.

Link to comment
Megosztás:

Melyiket? A 100uf vagy a 470uf verziót? Várom a tapasztalatokat. Arra figyelj, hogy ha második zárásra akarod a fekete/kékre kösd ne a fekete/sárgára.

sok sikert.

Szia! A 100uF-os verziót építettem. A beszerelésnél gondba vagyok. A leírás nem passzol a mellékelt fényképekhez.

Leírás szerint A10, A24, B11-re kell bekötni. A mellékelt fényképen pedig A7, A11, és B24 van. ;)

De a leírás sem passzol saját magához.... ;)

Eddig hogy nem vettem észre.....

Most mit csináljak? Valaki segítsen, mert autó szétkapva, délután meg kéne....

Link to comment
Megosztás:

Szia! A 100uF-os verziót építettem. A beszerelésnél gondba vagyok. A leírás nem passzol a mellékelt fényképekhez.

Leírás szerint A10, A24, B11-re kell bekötni. A mellékelt fényképen pedig A7, A11, és B24 van. ;)

De a leírás sem passzol saját magához.... ;)

Eddig hogy nem vettem észre.....

Most mit csináljak? Valaki segítsen, mert autó szétkapva, délután meg kéne....

Ez így van, hagyd figyelmen kívül a fényképet. Egyébként az is jó csak akkor első zárásra felmegy az ablak. A10, A24, B11 ezekre kösd! fekete/kék piros/sárga

másikon barna.

Link to comment
Megosztás:

Nem mindegy a betüjel? Akkor A11 B10 B24 vagy a soklábún /28/ a 10-es 24-es a kevesebb /12/lábun a 11-es de a vezeték színe alapján is beazonosíthatod.

Köszönöm szépen! Elnézést az értetlenkedésért! Így már sikerült megfejtenem, csak az autó a kábelekkel másik udvaron áll, nekem meg itt a kezemben a kütyü.

De most elfutottam és mindent összevetettem.

Így már világos, hogy ha:

1: B10 (Fekete/kék)

2: B24 (Piros/sárga)

3: A11 (Barna)

Akkor második zárásra megy fel az ablak. Ha pedig:

1: A7 (Fekete/sárga)

2: B24 (Piros/sárga)

3: A11 (Barna)

Akkor pedig első zárásra megy fel az ablak!

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok! ;)

Egy kissé lemaradtam, pruto jelezte is, hogy valami gond van a számokkal.

Vakon megépítettem egy oldal leírását. A7 (fekete/sárga)

A fekete/kék jobb megoldás.

Ettől függetlenül, nem a legjobb a motornak, hogy 10 mp-ig áramot kap. Ha felment, akkor is.

Jobb a diódással kombinálni. Akkor, a betanított végállásig megy, és nem kell 10 mp sem. elég 1-2 mp is.

Majd azt is leírom...

A fekete kék csak azért jobb mert másodikra megy föl, vagy van más különbség is? A motor illetve az akkumulátor rovására mehet, hogy ha kell ha nem 10 másodpercig terhelve van?

;) Épp most pattintottam rá a dobozfedelet és akartam berakni az autóba. Így meg elkezdek parázni hogy leégnek a motorjaim...

Link to comment
Megosztás:

A fekete kék csak azért jobb mert másodikra megy föl, vagy van más különbség is? A motor illetve az akkumulátor rovására mehet, hogy ha kell ha nem 10 másodpercig terhelve van?

;) Épp most pattintottam rá a dobozfedelet és akartam berakni az autóba. Így meg elkezdek parázni hogy leégnek a motorjaim...

Én nem aggódnék. Most nem értek egyet DarthVödörrel, a motorokon van az elektronika ami eldönti a végállást, ha ráfülelsz hallod a kattanást mikor elveszi az áramot a motorról, tök mindegy meddig kapja a vezérlőáramot, az csak egy jel, hogy most fölfelé kéne menni az ablaknak.

Link to comment
Megosztás:

Én nem aggódnék. Most nem értek egyet DarthVödörrel, a motorokon van az elektronika ami eldönti a végállást, ha ráfülelsz hallod a kattanást mikor elveszi az áramot a motorról, tök mindegy meddig kapja a vezérlőáramot, az csak egy jel, hogy most fölfelé kéne menni az ablaknak.

Oké, köszi! Én a fekete/sárga A7 megoldást választottam, mert szeretném ha elsőre felmenne az ablak. Most akkor berakom, és meglátjuk mi lesz!

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi! Én a fekete/sárga A7 megoldást választottam, mert szeretném ha elsőre felmenne az ablak. Most akkor berakom, és meglátjuk mi lesz!

Ja, és ne ijedj meg, ha összerakás után nem megy a reteszelés. Nálam is azt csinálja, és mástól is olvastam már, úgyhogy valószínű nem egyedi, hogy miután összeraktam nem működött, pár perc várakozás után valami helyreáll az agyában és megy minden rendesen. Nem sikerült semmivel összefüggésbe hoznom, hogy ez miért van, de mindig ezt csinálja, akárhányszor lehúzom az elektronikáról a csatlakozót.

Link to comment
Megosztás:

Ja, és ne ijedj meg, ha összerakás után nem megy a reteszelés. Nálam is azt csinálja, és mástól is olvastam már, úgyhogy valószínű nem egyedi, hogy miután összeraktam nem működött, pár perc várakozás után valami helyreáll az agyában és megy minden rendesen. Nem sikerült semmivel összefüggésbe hoznom, hogy ez miért van, de mindig ezt csinálja, akárhányszor lehúzom az elektronikáról a csatlakozót.

Köszi! Beépítettem, és valóban elsőre nem ment a reteszelés. Ráadtam a gyújtást és levettem, utána már ment minden. Nem tudom van-e összefüggés.

Köszönöm mindenkinek a segítséget az ablakkal kapcsolatban!

Most első távirányítós és kulcsos zárásra felhúzza az ablakot, és működik a reteszelés is mindkét esetben másodikra. Pont így szerettem volna.

Most végre már örülök! ;)

Majd tesztelem folyamatosan, és ha bármi rendellenesség lenne, akkor megírom!

Külön köszönet pruto és DarthVödör türelméért!

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Beépítettem, és valóban elsőre nem ment a reteszelés. Ráadtam a gyújtást és levettem, utána már ment minden. Nem tudom van-e összefüggés.

Köszönöm mindenkinek a segítséget az ablakkal kapcsolatban!

Most első távirányítós és kulcsos zárásra felhúzza az ablakot, és működik a reteszelés is mindkét esetben másodikra. Pont így szerettem volna.

Most végre már örülök! ;)

Majd tesztelem folyamatosan, és ha bármi rendellenesség lenne, akkor megírom!

Külön köszönet pruto és DarthVödör türelméért!

Reteszeléssel kapcsolatban, ha pl be van reteszelve a kocsi, majd kinyitom, és 1, ha nem nyitom ki a vezető oldali ajtót, 2, vagy egyik ajtót sem, csak a csomagtérajtót, akkor nem reteszel emlékeim szerint... (1 vagy 2-es opció az igaz, csak már nem emlékszem, hogy melyik)

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tapasztaltam, hogy ez a retesz nem retesz dolog gyárilag is megvan. Valahogy a vezetőoldali ajtóhoz van köze. Ugye a központizárat mindenki

az anyósülés felől szereli így probálgatja azért csak most tűnt fel, nincs köze az ablakfelhúzó bármilyen módjának beszereléséhez.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindentől függetlenűl az ablakmotoroknak nem lehet semmi baja hiszen ha kulcsal húzod és az egyik 2cm van lenn a másik teljesen

akkkor a gyári állapotban is tönkremennének mivel a kulcsal is az összes motort hajtod egyszerre.

A végállás kapcsoló elektronika ha jól tudom a motorokon van nem a kapcsolóban. Ki lehetne deríteni talán egyszerűen /nekem most nics beépítve/

akinek benn van. Zárd az autót távírányítóval és amikor húzza fel az ablakot állíts meg a kezeddel. Ha megáll akkor a motorokon van a végállás elektronika

és mindeggy hogy a modul meddig hajtja. Várom a tapasztalatot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.