Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek!

A BC kérnék egy kis segítséget, gondolom ha vennék egy a linken látható gyári MID kijelzőt és egy ahhoz való ablaktörlő kart, nem valószínű, hogy csak beszerelem és kész, más a kábelezés vagy esetleg csak "programozni" kell a kocsi ECU-ját?

http://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Opel-Astra-Mk-4-G-Coupe-3-BULB-MFD-RADIO-CLOCK-32-PIN-TRIP-NAV-DISPLAY-/251092110896?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a76418e30

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tolató radarral foglalkoztatok már!?

Tippek, tanácsok, megbízható márkák!?

Szia!

Náluk vettem egy hasnlót,de az már ahogy nézem nincs nekik. Az enyém vezeték nélküli kommunikációval rendelkezik a kijelző és a központi egység között. Már 1 éve meg van és nincs vele problémám, annyi talán, hogy a leírásban szereplő szenzor elhelyezésen módosítanék. A két szélsőt beljebb raknám pár cm-rel mert bepittyeg a garázs falára is. Otthon keresek pár képet és felteszem.

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/tolatoradar/opel_astra_4_szenzoros_tolatoradar_ajandek_1604001005.html

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Náluk vettem egy hasnlót,de az már ahogy nézem nincs nekik. Az enyém vezeték nélküli kommunikációval rendelkezik a kijelző és a központi egység között. Már 1 éve meg van és nincs vele problémám, annyi talán, hogy a leírásban szereplő szenzor elhelyezésen módosítanék. A két szélsőt beljebb raknám pár cm-rel mert bepittyeg a garázs falára is. Otthon keresek pár képet és felteszem.

http://auto-motor.va...1604001005.html

Szia!

Hát nagyon megköszönném a fúrás helyét megmutatnád mert azt sajnos senki nem írja le!

De ha a garázsfalra besípol neked akkor az a közelsége miatt van és nekimennél, vagy csak szenzor látószögébe kerül bele!?

Én megmondom őszintén ezt néztem, mert valószínű, hogy a vaterás kollégák is innét rendelik "SZERINTEM" :)

http://www.ebay.com/itm/Car-LED-Wireless-Reversing-Backup-Parking-Radar-Buzzer-4-Sensor-Kit-/330745498877?pt=US_Relays_Sensors&hash=item4d01f7ccfd

A bekötést vagyis a 12v-ot a tolatólámpáról adtad neki? Vagy fix 12v-ot kap?

Link to comment
Megosztás:

A tid a gyári sima kijelzőt okosítja ? mennyibe fáj?

mert 25 körül van a mid kijelzős.

Igen, a Veramon-féle TID a gyárilag TID-del szerelt autókhoz jó, ahogy az általa árult MID-es verzió is csak eleve MID-del szerelt verziókhoz jó.

Gyári MID-et lehet hogy kapsz bontóban 25e-ért, de azt óriási sz.pás beszerelni, kell hozzá a kábelezés, az összes jeladó és a vezérlője, különben korlátozottan fog működni. Egy gyári MID a jeladók nélkül kábé annyit ér mint egy Veramon-féle okosított TID, viszont drágább annál és bonyolultabb is a beépítése.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a Veramon-féle TID a gyárilag TID-del szerelt autókhoz jó, ahogy az általa árult MID-es verzió is csak eleve MID-del szerelt verziókhoz jó.

Gyári MID-et lehet hogy kapsz bontóban 25e-ért, de azt óriási sz.pás beszerelni, kell hozzá a kábelezés, az összes jeladó és a vezérlője, különben korlátozottan fog működni. Egy gyári MID a jeladók nélkül kábé annyit ér mint egy Veramon-féle okosított TID, viszont drágább annál és bonyolultabb is a beépítése.

Biztos hogy nincs bekábelezve a szenzorokig ? a gyári TID kijelzős változat

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hát nagyon megköszönném a fúrás helyét megmutatnád mert azt sajnos senki nem írja le!

De ha a garázsfalra besípol neked akkor az a közelsége miatt van és nekimennél, vagy csak szenzor látószögébe kerül bele!?

Én megmondom őszintén ezt néztem, mert valószínű, hogy a vaterás kollégák is innét rendelik "SZERINTEM" :)

http://www.ebay.com/...=item4d01f7ccfd

A bekötést vagyis a 12v-ot a tolatólámpáról adtad neki? Vagy fix 12v-ot kap?

Én sógoromnak szereltem be nemrég egy hasonlót, elég jól működik, lehet az enyémbe is lesz egyszer.

Hogy hova kell fúrni az érzékelőket, annak benne kell lenni a beszerelési leírásban amit adnak hozzá. Természetesen a tolatólámpára kell bekötni, különben akkor is sipákol, ha pl. megáll valaki mögötted a lámpánál.

Link to comment
Megosztás:

Én sógoromnak szereltem be nemrég egy hasonlót, elég jól működik, lehet az enyémbe is lesz egyszer.

Hogy hova kell fúrni az érzékelőket, annak benne kell lenni a beszerelési leírásban amit adnak hozzá. Természetesen a tolatólámpára kell bekötni, különben akkor is sipákol, ha pl. megáll valaki mögötted a lámpánál.

Én mindenképp szeretnék, csak egy baj van, hogy a parkolásnál 30cm-er az néha nagyon sok! :D :D :D :D

De legalább a számomra láthatatlan dolgokat jelzi nekem! :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, a Veramon-féle TID a gyárilag TID-del szerelt autókhoz jó, ahogy az általa árult MID-es verzió is csak eleve MID-del szerelt verziókhoz jó.

Gyári MID-et lehet hogy kapsz bontóban 25e-ért, de azt óriási sz.pás beszerelni, kell hozzá a kábelezés, az összes jeladó és a vezérlője, különben korlátozottan fog működni. Egy gyári MID a jeladók nélkül kábé annyit ér mint egy Veramon-féle okosított TID, viszont drágább annál és bonyolultabb is a beépítése.

ezt nem is tudtam. :o

milyen vezérlő kell?

mit takar, hogy csak korlátozottan működik?

Link to comment
Megosztás:

Akkor ahol van csatlakozó az ülés fűtésnek , akkor van fűtő egység az ülésben ?

Az sajnos nincsen.

Nekem is bent volt a kábelezés, be is szereltem a kapcsolókat, azok működnek is (a relé/biztosíték is bent van gyárilag), de a gyári vezetékelés véget ér az ülés alatti csatlakozóban, szóval fűtőbetét sincs az ülésben. De tulajdonképpen csak ezt kell beszerelni, bekötni az ülés alatti csatiba (illetve neked még a kapcsolók), és kész is az ülésfűtés.

Link to comment
Megosztás:

ezt nem is tudtam. :o

milyen vezérlő kell?

mit takar, hogy csak korlátozottan működik?

A korlátozott működést úgy értem hogy a check control funkciók (olajszint, hűtőfolyadék- ablakmosó szint, izzólámpaellenőrzés, fékbetét ellenőrzés) nem működnének. Ezek nagy részének van külön jeladója, és az egész rendszernek egy vezérlő modulja is.

Ezek nélkül a BC csak átlagsebesség, fogyasztás és hasonlók mérésére lenne alkalmas, azaz pont arra mint a Veramon-féle okosított TID.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hát nagyon megköszönném a fúrás helyét megmutatnád mert azt sajnos senki nem írja le!

De ha a garázsfalra besípol neked akkor az a közelsége miatt van és nekimennél, vagy csak szenzor látószögébe kerül bele!?

Én megmondom őszintén ezt néztem, mert valószínű, hogy a vaterás kollégák is innét rendelik "SZERINTEM" :)

http://www.ebay.com/...=item4d01f7ccfd

A bekötést vagyis a 12v-ot a tolatólámpáról adtad neki? Vagy fix 12v-ot kap?

Ahogy elöttem is írták, csak simán a tolatólámpa vezetékre kell kötni a központi egységet és így csak akkor működik, ha hátramenetbe teszed a kocsid. A képen az én autóm van, és a leírásnak megfelelően helyeztem el a szenzorokat. A képen látható garázs csőre besípol ezért én néhány cm-rel beljebb tenném, ha újra csinálnám,de amúgy annyira nem gáz a sípolás.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy elöttem is írták, csak simán a tolatólámpa vezetékre kell kötni a központi egységet és így csak akkor működik, ha hátramenetbe teszed a kocsid. A képen az én autóm van, és a leírásnak megfelelően helyeztem el a szenzorokat. A képen látható garázs csőre besípol ezért én néhány cm-rel beljebb tenném, ha újra csinálnám,de amúgy annyira nem gáz a sípolás.

A kép lemaradt....

https://picasaweb.google.com/105715045293543263969/Astra#5758656030493479026

Link to comment
Megosztás:

Ez minden bizonnyal nem gyári valami :)

Biztos, hogy nem gyári!

Valószínű, hogy valami egyedi kihangosító, telefonhoz. Nézd meg a CDR500 ISO csatlakozóját, szerintem oda van hozzá kötve.

LÁJK :D

Osztom a véleményt egészen konkrétan vmi Nokia csoda lehetett aminek a központjába csatlakozott a kábel. A jack meg a mikrofonja

csatija ami vhol bennt is van vagy lehet tőbe lecsípték a kábelt. Ez vmi nepper féle kiszerelés volt. Mert én ha kibontok egy kihangosítót akkor mindenét kiszedem korrekt módon helyreállítom a dolgokat. Egyet nem tudok ha belefúrtak a műszerfalba.

Köszönöm a válaszokat!

Az ISO csatiig még nem jutottam el, ha egyszer összeszedem a bátorságom feltárom jobban a kocsit és menézem mi újság benne. A műszerfal hála égnek nincs szétfúrva, az mondjuk kiborító dolog (szerintem). Jelenleg (nagyon) lassú de biztos feltérképezését végzem az autónak és egyelőre csak a könnyebben hozzáférhető helyeket néztem meg mint pl. ülésfűtés, belső világítás fölött, kuplung kapcsoló vezetéke (ez az első amit meg is találtam :D ). Itt tartok most, és ha van egy pici időm mindig feltérképezek egy új részt. Egyszer talán beépítem a kikábelezett dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.