Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nincs külön biztosíték, ugyan arról megy, mind a TID. Ha BEHR a szellőztető rendszer gyártója, a középső (ventilátor) gomb alatt van az 1 db izzó. Nem kell lebontani a konzolt a cseréhez.

Ha DELPHI, akkor bontani kell, és 2 db izzó van benne, amit hátulról lehet kicserélni.

A hamutartót ki kell venni, az is ugyan azon a szálon van, mint a többi háttérvilágítás.

Ha a világításkapcsoló, műszerek, TID (CAR300) megvilágítása működik, akkor izzó lesz a rossz.

Ok. Köszi az infót. Behr típusú a klímám. Megnéztem kapcsoló alatti izzót. Ez valami spéci izzó? Látszólag 1.2W-os rizsszem izzó, de narancssárgás volt az üvege, vagy csak azért ilyen színű mert "elpukkant"?

Link to comment
Megosztás:

tudja valaki, hogy hogyan lehet esőérzékelős ablaktörlőt beépíteni? mi kell hozzá?

Ez egy nagyon jó kérdés!!! Az én fantáziámat is mozgatja a dolog. Annyit már elvileg biztosan tudok hogy olyan szélvédő kell amire gyárilag rá van ragasztva a szenzor. Na de ezen felül? :icon14: Mivel az én autómban se riasztó, se plusz világítás a lámpánál, a kábelkorbács is minimális. De vajon akinek ezek benne vannak ott van külön vezeték ami a szenzorra menne? És még egy dolog: akinek riasztós az autója full extrás kábelkorbácsa van? Be van kábelezve az esőszenzor,kihangosító, sötétedő tükör is? Előre is köszi az infókat, bocsi ha túl sokat kérdeztem egyszerre :rolleyes: .

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyan van gyári riasztóm, és benne van az ülésfűtés, TC, tempomat vezetéke is gyárilag, de annyira azért nem fullos hogy a z autokróm tükör, a kihangosító vagy az esőszenzor be legyen vezetékelve. Az még az OPC-nél is feláras extra volt...

Szerintem, nem is akarsz esőszenzort... (kb20-30e Ft) :huh:

Köszi a felvilágosítást! Sajnállattal hallom hogy nem ilyen egyszerű a dolog mint ahogy elterveztem. Azt hittem "csak" szép lassan összevadászom a kábelkorbácsokat bontott autókból, átrakom az enyémbe és idővel lesz egy igen fullos autóm. Úgy látom ez csak bizonyos fokig kivitelezhető mert a spéci dolgokat a jobban felszerelt autókba sem rakták bele. KÁR!! Gondolom azt a kábelkorbácsot amit nem lehet megszerezni bontóból azért le lehet gyártani nem? Perzse ha van olyan dokumentációja az embernek mint neked DarthVödör, mert elég komoly rajzokat szoktál feltenni melyik csatiból melyikbe mennek a vezetékek és hol helyezkednek el stb. ez pl milyen leírásból van? Meg lehet tudni valahonnan a ritkán beszerelt extrák kapcsolási razát? A mozgásérzékelős lámpába azt hittem felmennek a mikrofon vezetékei is. Az esőérzékelő meg leginkább azért mozgat mert repedt a szélvédőm és ha cserélni kell gondoltam itt az alkalom és rendelek olyat amin rajta van, aztán majd valamikor lekábelezem. De arra sem jöttem rá hol tudom megnézni hogy milyen szélvédők léteznek hozzá. Gondolom hogy többféle van mert a gépkönyvben is van egy rész mikor azt írja hogy a tükör körülötti sötétítés egy tartó is egyben ahová vmilyen kártyát be lehet rakni autópályához (németeknél gondolom). Tehát több fajta szélvédő is lehet.

Remélem nem voltam sok, lenne még egymillió kérdésem de majd lassan apránként felteszem őket remélem majd kapok rá válaszokat. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A gyári esőszenzor, a J, és H Astrákban van. Ezek már CAN Bus-os autók sajnos....

Ezért, nem is tudok ilyen extráról a G-ben. Bár meg lehetne csinálni, nem CAN Bus-szal is.

Elméletileg: van egy kapcsoló, amivel be, illetve kikapcsolható az automatika.

Adott 6 darab infra kapu, vagy sorompó. Ezek az üveg felé néznek. A vissza vert fény mérhető. Az esőcseppek, eltérítik a reflex fényt, a mérhető jel kisebb lesz. A kimenetet aktiválja. (mondjuk az "I" lábra ad egy 1 szekundumos jelet)

http://www.aliexpres...holesalers.html

A tükör, az egy más dolog, különálló egység.

pedig bizony létezett esőszenzor astra g-ben is. nagyon ritka, talán még a fehér hollónál is. annyit tuduk, hogy másik szélvédő kell hozzá. Akinek van hozzáférése EPC-ehz az nézze meg elvileg ott van bent.

Link to comment
Megosztás:

pedig bizony létezett esőszenzor astra g-ben is. nagyon ritka, talán még a fehér hollónál is. annyit tuduk, hogy másik szélvédő kell hozzá. Akinek van hozzáférése EPC-ehz az nézze meg elvileg ott van bent.

Így van, egyet láttam eddig élőben, egy OPC Turbót, de még ahhoz is feláras volt.

@ketyere79: ami nem azt jelenti hogy nem lehet találni ilyen autót/kábelkorbácsot bontóban, csak nagy szerencse kell hozzá, és még akkor is külföldi bontókban érdemes próbálkozni, ott általában extrákkal jobban telepakolt autók futottak.

Link to comment
Megosztás:

Így van, egyet láttam eddig élőben, egy OPC Turbót, de még ahhoz is feláras volt.

@ketyere79: ami nem azt jelenti hogy nem lehet találni ilyen autót/kábelkorbácsot bontóban, csak nagy szerencse kell hozzá, és még akkor is külföldi bontókban érdemes próbálkozni, ott általában extrákkal jobban telepakolt autók futottak.

Még annyit hozzáfűznék ehhez az esőérzékelő témához hogy bontóban azt az infót kaptam, létezik bele szenzor, de csak új szélvédővel lehet kivitelezni a dolgot mert gyárilag van ráapplikálva. Azt is mondta hogy fényérzékelő is létezik bele ami a lámpát kapcsolná. Nem értettem magyarázat közben hogy ez akkor egy kombi szenzor vagy két különálló. Igazságtartalma nem tudom mennyi ennek a dolognak, de alátámasztani látszik az " astra g csatlakozók" tájékoztató kis gyűjtemény. Ennek van egy német változata is amiben még vannak csatlakozók és nem csak az esőérzékelő reléfoglalatát mutatja hanem ha jól vettem ki fényérzékelő reléfoglalatot is mutat. Elnézést ha tévedek! Mivel a sárga színű esőérzékelő relé foglalatát én is megtaláltam ezért nekem az lenne logikus hogy létezik hozzá érzékelő is. Ha valaki utána tudna nézni konkrétan, hogy milyen szélvédők léteznek hozzá akkor egyből kiderülnének a dolgok mint pl amit említ a gépkönyv is az a tasakos sötétítős szélvédő.

A kábelkorbácsokkal kapcsolatban meg azt nem tudom hogy mindegyiken van egy kódos-vonalkódos matrica? Mert én amikor nézegettem a motortérben mintha lettek volna a korbácsokon. Mert egy olyan leírással mint ami DarthVödörnek is van (melyik csatiból honnan hová csatiszámmal) könnyen azonosíthatóak lennének és sok infót adna a bővítési lehetőségekről.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szivargyújtó problémám van, nem működik csak ha mozgatom benne a telefon töltőt, szivargyújtót stb. Találkozott már valaki hasonlóval, esetleg javítani lehet???

Nézd meg, hogy nem-e oxidos, vagy égett az érintkezője. Ha nem akkor esetleg kiszedni, és a kábeleket megnézni, hátha ott van valami kontakt hiba, és ahogy mozgatod helyreáll...

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg, hogy nem-e oxidos, vagy égett az érintkezője. Ha nem akkor esetleg kiszedni, és a kábeleket megnézni, hátha ott van valami kontakt hiba, és ahogy mozgatod helyreáll...

A tápot ahonnét kapja ott nem lehet gond, mert én az erősítőnek a REMOTE szálat onnét vittem el!

Szerintem is a belsejében lesz, csak olvastam sok helyen, hogy szerintük gyári hibáról van szó! :blink: Ami szerintem hülyeség!

Holnap kiszedem és megnézem mert hétfőn kellene a GPS és hát a telefonom nem nagyon bírja sokáig töltés nélkül!

Link to comment
Megosztás:

A tápot ahonnét kapja ott nem lehet gond, mert én az erősítőnek a REMOTE szálat onnét vittem el!

Szerintem is a belsejében lesz, csak olvastam sok helyen, hogy szerintük gyári hibáról van szó! :blink: Ami szerintem hülyeség!

Holnap kiszedem és megnézem mert hétfőn kellene a GPS és hát a telefonom nem nagyon bírja sokáig töltés nélkül!

Valószínű annyi az egész, hogy benyúlsz egy kis csavarhúzóval és szépen fémtisztára kapargatod a pozitív pólus érinkezőjét. Csúnyán el tud oxidálni, koszolódni.

Link to comment
Megosztás:

a szivargyújtót életre kelti?

ha igen szar a töltő feje, ugyanis nem érintkezik rendesen azért rosszalkodik .

már észrevettem hogy több méretet gyártanak a Sárgák. össze vissza csinálják

beszereltem a csomiba egyet aljzatot a hűtőtáskának hát olyan szűk hogy a nokia töltő alig megy bele a hamutálnál meg simán jó de ha mozgatom a töltőt tudok olyat csinálni hogy nem világít rajta a led rossz pozícióban áll és nincs áram

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek van egy elfekvő gm 90590574 (fekete 3 vezetékes)számú kuplung pedál kapcsolója akár rossz vagy törött az szóljon plííz!

Vagy ha ilyen van a kocsijába segítsen légyszi, mit ad ki?

4-es + (fekete vagy fekete/kék)

1-es – (barna)

2-es a kimenő (szürke)

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek van egy elfekvő gm 90590574 (fekete 3 vezetékes)számú kuplung pedál kapcsolója akár rossz vagy törött az szóljon plííz!

Vagy ha ilyen van a kocsijába segítsen légyszi, mit ad ki?

4-es + (fekete vagy fekete/kék)

1-es – (barna)

2-es a kimenő (szürke)

Nekem van egy elfekvőben ha érdekel.Működik is,csak a patent van eltörve rajta

Link to comment
Megosztás:

Apám autójában (G Astra) a vezető felőli elektromos ablak automata működésénél (fölfelé húzás) az ablak fölmegy teljesen majd 1/3-ig lemegy. Rövid nyomogatással föl lehet húzni.

Újra kellene tanítani az ablakot? Szélterelő nincs rajta amitől szorulna az ablak!

Köszönöm a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Apám autójában (G Astra) a vezető felőli elektromos ablak automata működésénél (fölfelé húzás) az ablak fölmegy teljesen majd 1/3-ig lemegy. Rövid nyomogatással föl lehet húzni.

Újra kellene tanítani az ablakot? Szélterelő nincs rajta amitől szorulna az ablak!

Köszönöm a segítséget előre is!

csak ha szorul akkor engedi vissza az ablakot. nálam hátul szokott előfordulni mert megszorul a légterelő miatt, apránként nálam is felmegy.

lehet hogy a vezetősín rendetlenkedik az ajtóban vagy az üveg áll ferdén felhúzáskor.

Link to comment
Megosztás:

csak ha szorul akkor engedi vissza az ablakot. nálam hátul szokott előfordulni mert megszorul a légterelő miatt, apránként nálam is felmegy.

lehet hogy a vezetősín rendetlenkedik az ajtóban vagy az üveg áll ferdén felhúzáskor.

Esetleg valami szilikonmentes kenőanyag megoldás lehet?

Link to comment
Megosztás:

Apám autójában (G Astra) a vezető felőli elektromos ablak automata működésénél (fölfelé húzás) az ablak fölmegy teljesen majd 1/3-ig lemegy. Rövid nyomogatással föl lehet húzni.

Újra kellene tanítani az ablakot? Szélterelő nincs rajta amitől szorulna az ablak!

Köszönöm a segítséget előre is!

Ennek megoldása engem is érdekelne. A családban egy Meriva csinálja ugyanezt.

Link to comment
Megosztás:

Ennek megoldása engem is érdekelne. A családban egy Meriva csinálja ugyanezt.

Ez érdekes, mert nem kellene lemennie.

Nálam ha be van tanítva, és nyomom a fel gombot, és megakad a felső állásba, akkor nem indul meg lefelé, hanem leveszi a motorról az áramot.

Sztem tanítsátok újra, de előtte vegyétek le az akksi sarút egy pár percre.. Próba cseresznye...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.