Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Ha valaki kitalálta már, hogy hogyan lehet állítani az Insignia fuvókát, az ossza meg, legyen szíves.

Beszereltem, de a bal oldalit állítani kellene, az ablaktörlő karjára spricceli a vizet.

Előre is köszönöm

Specko szerszám kell hozzá, én annó gyártottam hozzá. 6mm a külső, 4mm a belső, és 4 bevágás kell, azaz vasfűrésszel 2.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy nem nagy cucc az ECU engedélyezés, de nekem 5000ft-ért csinálták meg. Sajnos a közelemben nem volt más megoldás. :(

Egyébként nagyon megérte, nekem nagyon tetszik! Viszont 60-at biztos, hogy nem adnék érte!

Szépen lassan kezdenek összeállni a cuccok a tempomatthoz, már csak csatlakozókat kellene szereznem a kuplunghoz és a tempomattos karhoz. Bontókba érdeklődtem,de semmi. A Cromaxnál csak komplett kábelköteget tudnak rendelni zat mondta az eladó. Esetleg nem lehet jó hozzá másik Opleé? Omega vagy Vectra, amiben talán sűrűbben előfordul a tempomat?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok tudtok nekem segíteni a veramon féle tid computert beállítani mert elég hülyeségeket mér?pl átlag fogyasztás 4.9l /100km z14 xep motorhoz ez elég alacsony szerintem!egyedül a kerék méretet meg ilyen alapvető dolgokat tudtam beállítani rajta! de van olyan hogy fogyasztás javitás menü meg ilyenek ezt nem sikerült beállítanom! tudtok segíteni?

Link to comment
Megosztás:

A tököm kivan, hogy ebbe a kocsiba ilyen drága és körülményes minden utólagos extra dolog beépítése.

Szerintem másba sem olcsóbb, inkább drágább sokkal....ha utólag be lehet szerelni, és nem gyári kell...főleg ezekbe az agyonelektronikázott kocsikba, ahol már szinte mindent mikroprocesszorok vezérelnek.

Link to comment
Megosztás:

A gyári BC/MID beszerelése gyaníthatóan igen (nincs bekábelezve), de az előtted említett Veramon-féle megoldás olcsóbban kijön.

Info:

http://veramon.czweb...en_pp_opel.html

Viszont a listában nem látom a Z14XEP motorkódot sehol. Akkor ahhoz lehet, vagy nem lehet veramon rendszert beépíteni? Engem is érdekelne, de az enyém is 1,4 twinport motoros.
Link to comment
Megosztás:

Viszont a listában nem látom a Z14XEP motorkódot sehol. Akkor ahhoz lehet, vagy nem lehet veramon rendszert beépíteni? Engem is érdekelne, de az enyém is 1,4 twinport motoros.

Az előbbi linken az utolsó bekezdést olvasd el.

Ott írja hogy működik Z14XEP-vel is, csak annak a motorvezérlője másképp kezeli a fogyasztási adatokat, ezért oda kell egy plusz alkatrész, az optocsatoló (optocoupler) is, ami a többi motorkódhoz nem kell. Ez az alkatrész 80 cseh korona, azaz szűk 1000Ft-tal növeli meg a bekerülési költséget.

Link to comment
Megosztás:

A tököm kivan, hogy ebbe a kocsiba ilyen drága és körülményes minden utólagos extra dolog beépítése.

Drága és körülményes? :blink:

Egy Zsigulihoz képest biztosan, de én egyebek között éppen azért szeretem az Opelt, mert egyszerűen és viszonylag költségkímélően "legózható".

Egy ismerősöm nemrég OFF BMW-be ON akart utólag esőérzékelős ablaktörlőt szerelni, de miután rájött hogy nem csak komplett szélvédőt kéne cserélnie (az érzékelő külön nem megvásárolható), hanem ennek az esőérzékelő modulnak külön vezérlője is van ami ráadásul nem csak típustól, hanem évjárattól függően is különböző és az egész hóbelevanc összességében több mint 100.000(!) Ft-os költséggel járt volna, végül letett róla.

Nekem meg egy tempomat benne van húszezerből, szóval miről beszélünk?

Link to comment
Megosztás:

Vettem a hátsó ajtóba való magas hangszórókat!

Meg is jött. Nem jövök rá, hogy milyen helyzetben kell berakni.

Nem tudom úgy berakni, hogy ne nyomja kifelé a rácsot!

Valaki lefényképezné, hogy a rács mögött merre áll a jelölése?! :hiya:

Csak a rácsot kell levenni, és a hangszóró külső peremén van egy kis bemélyedés. Ez gyakorlatilag a pozíciónálás.

Nagyon megköszönném!

Szia!

Az enyém így néz ki: https://picasaweb.google.com/lh/photo/T90GVIipDnDiV-hFU5f6GVW3GZtmIOipF6_Xw8Ae8as?feat=directlink

Én nem látok rajta jelölést, de azért remélem segít valamit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.