Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Még nem szereztem be a kormánykapcsolót a tempomathoz, viszont ezt a két oldalt találtam, ahol a visszajelzést az ecuból oldják meg:

http://www.astra-g.de/showthread.php/15652

http://www.astraownersclub.com/vb/archive/index.php/t-175792.html

A másodikon ezt írja: "Only for Y17DT (pin 23 from ECU) and Z18XE (pin 3 from ECU) engines the CC light is available."

Nekem Y17DT van.

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még nem szereztem be a kormánykapcsolót a tempomathoz, viszont ezt a két oldalt találtam, ahol a visszajelzést az ecuból oldják meg:

http://www.astra-g.d...hread.php/15652

http://www.astraowne...p/t-175792.html

A másodikon ezt írja: "Only for Y17DT (pin 23 from ECU) and Z18XE (pin 3 from ECU) engines the CC light is available."

Nekem Y17DT van.

Szerintetek?

Hát, nem tudom, megnéztem, a te autódnál (Y17DT, 2004-es modellév) az említett 23-as lábon éppen a főtengely jeladó van a TIS szerint, és szó sincs CC visszajelzőről. Lehet, hogy ehez a motorhoz is előfordul többféle motorvezérlő, nekem erre a típusra és évre csak egyfélét hoz, de esetleg ránézhetsz arra a 23-as lábra, hogy használatban van-e. Eszerint a kapcsrajz szerint oda egy barna-kék vezeték csatolakozik a főtengely jeladótól.

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem tudom, megnéztem, a te autódnál (Y17DT, 2004-es modellév) az említett 23-as lábon éppen a főtengely jeladó van a TIS szerint, és szó sincs CC visszajelzőről. Lehet, hogy ehez a motorhoz is előfordul többféle motorvezérlő, nekem erre a típusra és évre csak egyfélét hoz, de esetleg ránézhetsz arra a 23-as lábra, hogy használatban van-e. Eszerint a kapcsrajz szerint oda egy barna-kék vezeték csatolakozik a főtengely jeladótól.

Ránéznél a Z14XE motorra is? Konkrétan a 3-as és 23-as lábra, hogy oda mi van kötve? 2003-as

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

car pass kártyát hol lehet megkérni

G astra 1,6 2005 gyártású autó kulcsában a központi zár távvezérlő elemtartó forrasztása elengedett, forrasztás elem csere megtörtént, de nem működik, programozni kellene ill. nem biztos, hogy a távvezérlő jó-e. Amennyiben nem jó, honnan tudok beszerezni újat ill. programoztatni. Segítséget kérnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

car pass kártyát hol lehet megkérni

G astra 1,6 2005 gyártású autó kulcsában a központi zár távvezérlő elemtartó forrasztása elengedett, forrasztás elem csere megtörtént, de nem működik, programozni kellene ill. nem biztos, hogy a távvezérlő jó-e. Amennyiben nem jó, honnan tudok beszerezni újat ill. programoztatni. Segítséget kérnék.

opelkereskedés...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

car pass kártyát hol lehet megkérni

G astra 1,6 2005 gyártású autó kulcsában a központi zár távvezérlő elemtartó forrasztása elengedett, forrasztás elem csere megtörtént, de nem működik, programozni kellene ill. nem biztos, hogy a távvezérlő jó-e. Amennyiben nem jó, honnan tudok beszerezni újat ill. programoztatni. Segítséget kérnék.

Szia!

Márkaszervízben meg tudják adni az adatokat, igaz jó borsos áron mérik, valami 9 000 Ft-ra emlékszem.

De a forrsztás és elemcsere után próbáltad "újratanítani"? Gyújtáskapcsolóba betesz, gyújtás ráad, és megnyomod az egyik gombot. Ekkor csinál egy zárás-nyitást, és onnantól újra szinkronban van. Elemcsere után általában el kell ezt játszani.

Link to comment
Megosztás:

Ennek kétféle rajz is van:

egyik: 3-as tankszellőztető, 23-as benzinpumpa relé.

másik: 3-as légkondi nyomásszenzor, 23-as nincs bekötve

De gondolom a benzines ECU-nak köze sincs a dízelhez.

Akkor előfordulhat, hogy a 23-as itt is a tempomat visszajelzése. Konkrétan nekem erre lenne szükségem!

Link to comment
Megosztás:

...ezt a két oldalt találtam, ahol a visszajelzést az ecuból oldják meg:

http://www.astra-g.d...hread.php/15652

http://www.astraowne...p/t-175792.html

A másodikon ezt írja: "Only for Y17DT (pin 23 from ECU) and Z18XE (pin 3 from ECU) engines the CC light is available."

De a második link szerint itt is kell építeni egy elektronikát ami a ledet vezérli, még kapcsirajzot is mellékeltek:

xbkb37.jpg

Ugyan nem tudom milyen DarthVödör dobozkájának a belseje, de gondolom valami hasonló lehet... ráadásul a működési elve is kísértetiesen hasonló, itt sem tesznek említést arról hogy vajon ez mit csinál 30km/h-s sebesség alatt amikor a tempomatot elvileg nem lehet bekapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Holnap lesz tempomatos indexkarom is.

Remélem nincs le tiltva, de ha mégis, ki tudná nekem engedélyezni ecuban?

Ma voltam egy helyen, elmondtam mit akarok, a pasi meg csak nézett bambán, hogy mit akarok én? Mindegy, tech2 nem volt neki, csak valami más, de nem erőltettem. :huh:

DarthVödör:

Én se piszkálnám meg az ecu-t, csak mint egy lehetőség találtam. Igen a második feltűnt nekem is, hogy ugyanaz a szisztéma, mint a tied(csak nem egyből :omg: ), de az első oldalon van egy rajz is, amin a 23-asról megy egy vezeték a műszerfalhoz, ott meg egy led van ellenállással.

És lehet ez hülye kérdés lesz, nem nagyon találtam ezzel kapcsolatban semmit:

Y17DT = Y17DTI ???

Vagy az két különböző motor? Különböző ecuval? Vagy csak hátulra írják, hogy 1.7DTI, de a motor y17dt? Meg tudja ezt valaki nézni?

Link to comment
Megosztás:

Holnap lesz tempomatos indexkarom is.

Remélem nincs le tiltva, de ha mégis, ki tudná nekem engedélyezni ecuban?

Ma voltam egy helyen, elmondtam mit akarok, a pasi meg csak nézett bambán, hogy mit akarok én? Mindegy, tech2 nem volt neki, csak valami más, de nem erőltettem.

A Tech2 gyári műszer, Opel márkaszervizben biztos hogy találsz, egyéb szerelőnél esetleges, mivel vagy 1.5M Ft-ba kerül és nagyjából csak GM típusokhoz jó, nem sok általános szerelő veszi meg... A márkaszerviz még talán annyival jobb hogy nem fognak értetlenül rád nézni ha azt mondod hogy a tempomat funkciót szeretnéd bekapcsoltatni az ECU-ban, bár erre garancia nincs ugye... Hogy mennyiért csinálják az megint csak esetleges, én találkoztam már olyannal is hogy nem kértek érte semmit (mivel kb. 3 perces munka), de olyannal is hogy 1 órai munkadíjat nem voltak pofátlanok elkérni...

Y17DT = Y17DTI ???

Vagy az két különböző motor? Különböző ecuval? Vagy csak hátulra írják, hogy 1.7DTI, de a motor y17dt? Meg tudja ezt valaki nézni?

Ha 1.7DTI van az autód hátuljára írva, akkor Y17DT a motorkód (Y17DTI motorkód nincsen, amúgy a forgalmiban a motorszám első néhány karaktere a motorkód, ott ellenőrizheted magad is). Ha az autódon 1.7CDTi felirat van hátul, akkor viszont a te motorod Z17DTL

Link to comment
Megosztás:

A Tech2 gyári műszer, Opel márkaszervizben biztos hogy találsz, egyéb szerelőnél esetleges, mivel vagy 1.5M Ft-ba kerül és nagyjából csak GM típusokhoz jó, nem sok általános szerelő veszi meg... A márkaszerviz még talán annyival jobb hogy nem fognak értetlenül rád nézni ha azt mondod hogy a tempomat funkciót szeretnéd bekapcsoltatni az ECU-ban, bár erre garancia nincs ugye... Hogy mennyiért csinálják az megint csak esetleges, én találkoztam már olyannal is hogy nem kértek érte semmit (mivel kb. 3 perces munka), de olyannal is hogy 1 órai munkadíjat nem voltak pofátlanok elkérni...

Tőlem 5000ft-ot kért ezért a valóban 3 perces munkáért! Sajnos a közelemben nem volt más aki megcsinálta volna!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ.

Remélem nincs letiltva, és működik egyből, ha beteszem a kapcsolót.

Én valamit nagyon nem értek. Van egy rakás ehhez hasonló cucc a neten:

http://bolthely.hu/obddiag/id/14876_KK_L_409_USB_vagy_RS232_com__KAPCSOLOS_INTERFESZ

Ez mind átverés?

Az autó hátulján 1.7DTI van, és megnéztem, Y17DT a motorkód a forgalmiban és a carpassban is. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ.

Remélem nincs letiltva, és működik egyből, ha beteszem a kapcsolót.

Én valamit nagyon nem értek. Van egy rakás ehhez hasonló cucc a neten:

http://bolthely.hu/o...SOLOS_INTERFESZ

Ez mind átverés?

Nem átverés, csak a kettő nem ugyan az. Az OBD2 szabvány, minden gyártónak kötelezően be kell építeni az autókba. Ez gyakorlatilag egy diagnosztikai csatlakozó, hibakódok, és egyéb adatok kiolvasását teszi lehetővé, de arra, hogy pl. olyan funkciókat elérj vele, mint a tempomat engedéjezése, nem alkalmas. Arra a gyári, specifikus műszerek kellenek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget/megoldást kérni, hogy mi lehet a probléma, ha a középső panelen lévő belső keringetés/klíma/ablakfűtés hármas gombok működése egyszerre száll el és egyik sem reagál funkciójának megfelelően. Nemrég óta van Astrám, amúgy is elektromos ügyekben meglehetősen érintetlen vagyok. A biztosítékokat átnézem, rendben lévőnek tűnnek. A neten találtam ötleteket esetleges relé hibákra, de konkrétumot nem találtam.

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nah látom más is tempomatozik, épp én is úgy döntöttem, hogy lecserélem mindkét kormánykapcsolómat gombosra. Elsőkörben az ablaktörlő kapcsolót szeretném lecserélni fedélzetis kapcsolóra, a steckerje ugyanis elő van készítve a kormányoszlop mellett és a ccrt700-as rádióhoz való kijelző elméletileg megjeleníti! De gondolom ezt a funkciót is aktiválni kell! Kell még hozzá valami szerintetek???????? Tapasztalat???????

Másodkörben foglalkoznék az irányjelzőkar tempomatosításával, amitől egy kicsit jobban tartok! A fék ill kuplungpedál kapcsolói szépen ki vannak építve, be vannak kötve! De a kormányoszlop mellett sehol sem találom annak a fránya tempo kapcsolónak a csatlakozóját, pedig már szétbontottam a kormányoszloppal párhuzamos csatornát is, de ott sem találtam! Valahonnan fel tudom oda húzni a vezetékeket? Vagy esetleg van valahol máshol egy csati amiből el lehetne oda indulni???

Jah a kocsi Y17DT 2001-es!!!

Köszi!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki annak a dugónak a cikkszámát,ami ebbe a csatiba belemegy.

Ez a vonóhorog villanyának gyári kiépítése csak kéne a másik fele ami ebbe belemegy aztán csatlakozik a vonóhorgon levő dugóhoz.

K_p220_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm előre is!

Szia!!!

Ezzel én már küzdöttem egy sort, én sajnos nem kaptam hozzá való steckert!!! Viszont gépjárművillamossági boltban lehet kapni több lábas műanyag házas szerelhető csatikat, én azt aplikáltam rá. Még így is sokkal esztétikusabb megoldásnak tartom, mint szabdalni a lámpákhoz menő vezetékeket!

Továbbá, ha erre a csatlakozóra kötsz, a vonóhorog visszajelzés kapásból villogni fog a műszerfalon, mindenféle visszajelző led furkálgatás meg munyerálás nélkül (ha jól emlékszem azért egy izzót be kell csavarni hozzá a műszerfalba)!!!!

Viszont nekem a féklámpa száljára nem ment áram. Sokat keresgéltem mire rájöttem, úgyhogy ha neked sem megy, és nem tudod mi a gond lehet sok szívástól mentelek meg: A kesztyűtartót ha kiveszed, és benézel az üregbe, a fűtőmotor háza felett egy sorkapocs van felszerelve, aminek csak az egyik oldalába mennek vezetékek. Na azt kell levenni, lekapni a fedelét, és egy darab vezetékkel két apás saruval a végein, össze kell kötni a kapocsba bemenő két fekete-sárga vezetéket!!! Ennyi.....

Remélem tudtam segíteni valamit, ha nem az sem baj, legalább gyakorlom a gépelést :-)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Amennyiben a bal-első ülés alatti oldallégzsák csatlakozóról van szó, akkor a kék a kékkel, a kék-fehér pedig a barnával csatlakozik.

legzsak_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Szia!

Köszönöm szépen... így van bekötve és hiba kiütésnél azt írja, hogy az öv feszítő magas feszültség vagy valami hasonló problémát. Ingyen tudom üttetni a hibát de valami megoldást kellene találnom... Mert így nem nyílik ki, ha ne adja isten az kellene hisz sok a hülye és a bátortalan a városban.. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Bekövetkezett a nemvárt hiba... Légtömegmérő problémám, és a gyújtó tekercsel... (azt mondta a szerelő ismerős, hogy nem jó helyen áll meg valami a gyújtótekercsnél és ez a probléma) Ezért szaggat! Néha eltűnik a hiba a műszer falról de előjön kint van egy ideig és ugyan úgy csinál mindig.. Nagyon párás időben félre kell állnom mert indítás után nem mindig (hideg indításnál) Olyan mintha csak 3 henger menne.. Találkozott valaki hasonló hibával?

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!

Ezzel én már küzdöttem egy sort, én sajnos nem kaptam hozzá való steckert!!! Viszont gépjárművillamossági boltban lehet kapni több lábas műanyag házas szerelhető csatikat, én azt aplikáltam rá. Még így is sokkal esztétikusabb megoldásnak tartom, mint szabdalni a lámpákhoz menő vezetékeket!

Továbbá, ha erre a csatlakozóra kötsz, a vonóhorog visszajelzés kapásból villogni fog a műszerfalon, mindenféle visszajelző led furkálgatás meg munyerálás nélkül (ha jól emlékszem azért egy izzót be kell csavarni hozzá a műszerfalba)!!!!

Viszont nekem a féklámpa száljára nem ment áram. Sokat keresgéltem mire rájöttem, úgyhogy ha neked sem megy, és nem tudod mi a gond lehet sok szívástól mentelek meg: A kesztyűtartót ha kiveszed, és benézel az üregbe, a fűtőmotor háza felett egy sorkapocs van felszerelve, aminek csak az egyik oldalába mennek vezetékek. Na azt kell levenni, lekapni a fedelét, és egy darab vezetékkel két apás saruval a végein, össze kell kötni a kapocsba bemenő két fekete-sárga vezetéket!!! Ennyi.....

Remélem tudtam segíteni valamit, ha nem az sem baj, legalább gyakorlom a gépelést :-)

Szia!

A helyzetjelzőt,az indexeket,a hátsó ködzárófényt meg tudtam nézni a csatiban,azok jók,de a féklámpát azt még nem tudom,hogy jó-e,mert egyedül voltam,és mire hátra értem mindig elaludt :) :).

Különben köszönöm szépen a segítséget és az infót féklámpával kapcsolatban,nagyon sokat segítettél,mert így tudom hova kell nyúlni ha netán nem mükszik a féklámpa.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.