Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok.

felmerült bennem az index "okosítása", olyan kényelmes volt annó a focus-ban,

hogy pöccintésre 3X villogott.

létezik ennek egy plug&play verziója a g-hez?

gondolok itt arra,hogy nem kell reléket, meg ellenállásokat, meg 20km kábelt buherálni.

olyan dobozos itt vágj 2X ott forrasz 2X, rögzítsd a dobozt fajtára gondoltam.

http://www.stadigabi.com/autokenyelem/autokenyelem.html#index

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó estét kívánok,

segítséget szeretnék kérni, egy Astra G-ben (év 2000, motor X20DTL) cserélek motort a donor egy Vauxhall (év 2004, Y20DTH) a kábelezés a motor térben kicserélve, most elekadtam mert az X2 konektorban vannak eltérések :/

A TIS 2000-ben próbálkoztam megkeresni melyik tü mihez tartozik de ott nincs feltünteve ... sok internetezés után sem jutottam elöre. Ki tudna nekem ebben segíteni?! Köszönöm elöre is a segítségüket!

Hali, ez pont nemrég találtam X2-vel kapcsolatban, talán segít, sok képpel.. :K

http://www.migweb.co.uk/forums/other-mechanical-electrical/497411-1998-astra-g-sri-engine-loom-fire-power-sounder.html

második oldal közepe a lényeg, nem biztos hogy ez kell neked, de kezdésnek jó lesz.. :)

Módosítva : helkis
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rendszám világítást szeretném cserélni ledesre. Ebay-ről már rendeltem két félét is, de egyik sem világít...
Tudnátok mondani egy olyan fajtát, ami biztosan működik? 2003-as G Astra.
Vagy canbus-os kell bele mindenféleképpen?

Astra G nem CAN BUS-os!

Valósznű a polarítás nem jó? A rendszámtábla világításod van fordítva(néz meg műszerrel, vagy cseréld fel a két vezetéket. LED=dióda, ami csak egy irányba engedi át a feszültséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rendszám világítást szeretném cserélni ledesre. Ebay-ről már rendeltem két félét is, de egyik sem világít...
Tudnátok mondani egy olyan fajtát, ami biztosan működik? 2003-as G Astra.
Vagy canbus-os kell bele mindenféleképpen?

A LED-nél nem mindegy melyik a pozitív és a negatív pólus.

A cimborám 1998 -as és az én 2005-ös 5 ajtós G A strámon is meg kellet cserélni a rendszám világítás csatlakozójában a vezetékeket, hogy működjön. Azóta is szuperül működik.

A csatlakozóból ki lehet szedni a sarukat és megcserélni.... Úgy igényesebb! Cimborám barbár volt, elvágta a vezetéket, úgy cserélte meg

Link to comment
Megosztás:

A LED-nél nem mindegy melyik a pozitív és a negatív pólus.

A cimborám 1998 -as és az én 2005-ös 5 ajtós G A strámon is meg kellet cserélni a rendszám világítás csatlakozójában a vezetékeket, hogy működjön. Azóta is szuperül működik.

A csatlakozóból ki lehet szedni a sarukat és megcserélni.... Úgy igényesebb! Cimborám barbár volt, elvágta a vezetéket, úgy cserélte meg

Ez a megoldás! Én is így csináltam!

Link to comment
Megosztás:

Annyi leírást csináltunk már :)

Nem próbálod meg???

Inkább tankold el :)

Én úgy vagyok vele,hogy amihez nem értek ahhoz nem nyúlok.Az a sok vezeték mindig bizonytalanná tesz.Valamit szétbarmolok,aztán se ember se isten nem csinálja meg.Én is utálom,mikor valaki kókányolása után kell dolgoznom.Na az kerül sokba:)Mondjuk szivesen elinnám azt a 10 ezret:)

Link to comment
Megosztás:

Én úgy vagyok vele,hogy amihez nem értek ahhoz nem nyúlok.Az a sok vezeték mindig bizonytalanná tesz.Valamit szétbarmolok,aztán se ember se isten nem csinálja meg.Én is utálom,mikor valaki kókányolása után kell dolgoznom.Na az kerül sokba:)Mondjuk szivesen elinnám azt a 10 ezret:)

Én se sok mindenhez értek, de jók e leírások, az alapján meglehet csinálni! A többi meg amihez kell egy kicsit értened a felx, reszelő, és a forrasztó :D

De 10 ért én is bekötöm neked :D Csak hozd el :D

Link to comment
Megosztás:

Én se sok mindenhez értek, de jók e leírások, az alapján meglehet csinálni! A többi meg amihez kell egy kicsit értened a felx, reszelő, és a forrasztó :D

De 10 ért én is bekötöm neked :D Csak hozd el :D

Elvinném én neked,de akkor már 30-ba lennék.20 az üzemanyag oda-vissza:) Flexhez reszelőhöz értek.Karosszérialakatos vagyok.Az áramhoz nem értek csak :)

Link to comment
Megosztás:

Elvinném én neked,de akkor már 30-ba lennék.20 az üzemanyag oda-vissza:) Flexhez reszelőhöz értek.Karosszérialakatos vagyok.Az áramhoz nem értek csak :)

Flex a lökös kivágásához kell, a másik rész meg két kábelből áll. Egyet behúzol és bekötsz a bizti táblához, a másikat meg testre. KB ennyi a villany része ja és még kapcsolót kell még kicserélni. Ennyi. Nézd meg DarthVödör leírását, az segíteni fog, az alapján betudod kötni!

Link to comment
Megosztás:

Flex a lökös kivágásához kell, a másik rész meg két kábelből áll. Egyet behúzol és bekötsz a bizti táblához, a másikat meg testre. KB ennyi a villany része ja és még kapcsolót kell még kicserélni. Ennyi. Nézd meg DarthVödör leírását, az segíteni fog, az alapján betudod kötni!

Köszi.Na akkor majd jól megnézem azt a leírást :) A ködlámpa már bennevan a lökhárítóba,olyat vettem.Csak az izzót kell beletenni.

Link to comment
Megosztás:

Ha megsem te csinalnad, akkor vidd magaddal a leirast, es az alapjan kottesd be.

Nekem epp eleg volt helyre hozni az opel szakszerviz ganyolasat!

Köszi.Na akkor majd jól megnézem azt a leírást :) A ködlámpa már bennevan a lökhárítóba,olyat vettem.Csak az izzót kell beletenni.

Link to comment
Megosztás:

A LED-nél nem mindegy melyik a pozitív és a negatív pólus.

A cimborám 1998 -as és az én 2005-ös 5 ajtós G A strámon is meg kellet cserélni a rendszám világítás csatlakozójában a vezetékeket, hogy működjön. Azóta is szuperül működik.

A csatlakozóból ki lehet szedni a sarukat és megcserélni.... Úgy igényesebb! Cimborám barbár volt, elvágta a vezetéket, úgy cserélte meg

A sarukat hogy lehet kiszedni?

Link to comment
Megosztás:

A sarukat hogy lehet kiszedni?

Éppen ma cseréltem izzót...

Kiveszed a foglalatot, lehúzod a csatlakozót. Két vezeték megy bele, a csatlakozó anyát ki lehet pattintani belőle. (tűvel, vagy műszerész csavarhuzóval bepattintod a pöcköt) És fordítva kell visszarakni.

Kb így néz ki, de nem szedetem én ki.

59031371_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Megosztás:

Éppen ma cseréltem izzót...

Kiveszed a foglalatot, lehúzod a csatlakozót. Két vezeték megy bele, a csatlakozó anyát ki lehet pattintani belőle. (tűvel, vagy műszerész csavarhuzóval bepattintod a pöcköt) És fordítva kell visszarakni.

Kb így néz ki, de nem szedetem én ki.

Köszönöm!

Ma szétszedtem, de a két kábelt már nem tudtam kihúzni. De így már menni fog.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 2004es G Astram van és néha olyat csinál ráadom a helyzetjelzőt minden oké, majd a tompítottat, de a tompított nem kapcsol fel. Ilyenkor általában visszakapcsolom helyzetre majd rá a tompítottat és akkor már jó. Ritkán fordul elő, de zavar. Mi lehet a gond? A kapcsolóban van valami elkopva?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 2004es G Astram van és néha olyat csinál ráadom a helyzetjelzőt minden oké, majd a tompítottat, de a tompított nem kapcsol fel. Ilyenkor általában visszakapcsolom helyzetre majd rá a tompítottat és akkor már jó. Ritkán fordul elő, de zavar. Mi lehet a gond? A kapcsolóban van valami elkopva?

Én a kapcsolóra gyanakodnák ;)
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.