Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

3 hours ago, Handbrake írta:

Nem tudom mennyire jó ötlet lenne alulra tenni a tabot. Szerintem a felső "gyári" 1 DIN-es helyen kézre álló lenne, és kényelmesebb lenne használni is. Én mindenképpen úgy farigcsálnám. Egyébként mit kell tudni erről a tabrol, megoszthatnád a típusszámot is.

Természetesen nem alul lesz, hanem közvetlenül a felső szellőzőrostélyok alatt, a felülső 1DIN-es helyen, ahová a képen oda van próbálva. Csak épp a fentebb írttal kevesebb a hely neki, szóval alul az 1DIN-es fiók és a fűtés kezelőszervei 28mm-rel lejjebb költöznének, és sorrendben legalul lenne a rádió, aztán a fűtésszabályzók, majd felette a tablet, végül a szellőzőrostélyok. Viszont azt nem tudom hogy ott ahol szeretném kivágni ezt a középkonzolt, vajon mögötte a műszerfalban nincsenek-e merevítések, és ha igen, vajon gond lesz-e abból, ha esetleg azt is kivágom?

A tablet amúgy egy Lenovo Tab2 A7-10-es, GPS-szel, Wifivel és Bluetooth-tal (ezek voltak a fő elvárások azon túl hogy 7"-os legyen), de GSM modul és ezzel együtt SIM-kártya nincs benne (nem is akartam). Van viszont microSD bővítőhelye, és csak a frontrészen egy 0.3mpix-es kamerája, amit valószínűleg nem fogok használni semmire, de kamera nélküli tabletet ebben a méretben és a fenti elvárásokkal végképp nem találtam. A tervek szerint a fejegységgel és az OBD checkerrel Bluetooth-on fog kommunikálni, a Wifi pedig jó lesz egy esetleges későbbi vezeték nélküli tolatókamera bővítéshez.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, SargaRigo123 írta:

Az vicces játék lesz! Amikor én csináltam, akkor forró vízben áztattam, és szépen szétfeszegettem lassan, óvatosan. Mondjuk az nem opel volt hanem mazda. A viccet az adja amilyen cifra káromkodások hagyják el a szádat közben. Kíváncsi vagyok én is van-e valakinek bejáratott megoldása erre!

Hőlégfúvóval lejön.Autólámpa boltos koromban nagyon sokat szétszedtünk.Hozták foncsoroztatni a lámpákat.A műanyag burásra vigyázni kell nehogy meg olvadjon.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 05., Stofl írta:

De amint te jutsz valamire, arról várok minden infót!

Egyenlőre csak nézelődöm, de ahogyan körvonalazódik, én a gyári tid-et fogom meghekkelni hogy mutassa amit akarok (fogyasztást). Egyszerűbbnek tűnik, és a profilomba is jobban illik. Őszintén szólva nem tudom mire lehet használni egy androidos cuccot az autóban. Filmet nézni nem lehet menet közben, obd infókat a tid is ki tud jelezni (persze kis segítséggel), telefonálni úgyis telefonon fogok (természetesen kihangosítva/headsettel). Zenét át lehet lőni az autórádióba telefonról is ha kell. Mondjuk a gps talán az egyetlen aminek látom értelmét ha valaki sokat autózik ismeretlen terepen. Kihagytam valamit? Mire nem gondoltam?

Link to comment
Megosztás:

Honnan tudnék angel eyes műanyag karikát szerezni? A reflektor foncsor körül lévő 80mm, van rajta egy szürke műanyag rész, amibe a két led megy bele így azok nem látszanak, és így két felé világít. 1 db kellene, 2 fül van rajta, így szépen bepattan a lámpába ahogy kell. Valami ötlet? Esetleg valakinek törött ilyen lámpája nincs?

karika.jpg

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, SargaRigo123 said:

Egyenlőre csak nézelődöm, de ahogyan körvonalazódik, én a gyári tid-et fogom meghekkelni hogy mutassa amit akarok (fogyasztást). Egyszerűbbnek tűnik, és a profilomba is jobban illik. Őszintén szólva nem tudom mire lehet használni egy androidos cuccot az autóban. Filmet nézni nem lehet menet közben, obd infókat a tid is ki tud jelezni (persze kis segítséggel), telefonálni úgyis telefonon fogok (természetesen kihangosítva/headsettel). Zenét át lehet lőni az autórádióba telefonról is ha kell. Mondjuk a gps talán az egyetlen aminek látom értelmét ha valaki sokat autózik ismeretlen terepen. Kihagytam valamit? Mire nem gondoltam?

Erre a veramon kesz megoldas. De nekem alapfeltetel volt a navigacio. Es persze grafikailag sokkal tobb a lehetoseg egy telefon tablet megoldassal. Es a gyari radio megtartasaval.

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, Stofl írta:

Erre a veramon kesz megoldas. De nekem alapfeltetel volt a navigacio. Es persze grafikailag sokkal tobb a lehetoseg egy telefon tablet megoldassal. Es a gyari radio megtartasaval.

Ez a gyári rádió dolog úgy tűnik nem csak nekem fétisem :) A kérdésemre amúgy nem kaptam még választ, hogy mi az a sokkal több, amit grafikailag tudnia kellene (a gps-t letudtuk, a többi érdekelne).

És akkor az előző kérdés: Veramon?

Link to comment
Megosztás:

14 minutes ago, SargaRigo123 írta:

Ez a gyári rádió dolog úgy tűnik nem csak nekem fétisem :) A kérdésemre amúgy nem kaptam még választ, hogy mi az a sokkal több, amit grafikailag tudnia kellene (a gps-t letudtuk, a többi érdekelne).

És akkor az előző kérdés: Veramon?

Van egy fórumtársunk aki részletes leírást készített anno arról hogy hogyan szerelte be a tabletet az autójába (én is az ő nyomdokait próbálom követni), és hogy milyen lehetőségeket tár fel ez a téma: http://logout.hu/cikk/tablet_autoba_epitese/bevezetes.html

A Veramonról annyit hogy a fejlesztőjének kéne mailt írnod (csehül vagy angolul ért) a lényeges adatokkal (mi a motorkód, a kijelző típusa TID vagy MID, mekkora a gumiméret, akarsz-e olyan extrákat mint klíma- vagy nappali fény vezérlés és PIN kódos indítástiltás, stb), és ő megírja hogy hová és mennyi pénzt utalj, majd ha átért az összeg, akkor kb. 10-14 nap múlva érkezik a csomag. Itt a fejlesztő oldala, nézz körül: http://veramon.czweb.org/en_kontakt.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, SargaRigo123 said:

Ez a gyári rádió dolog úgy tűnik nem csak nekem fétisem :) A kérdésemre amúgy nem kaptam még választ, hogy mi az a sokkal több, amit grafikailag tudnia kellene (a gps-t letudtuk, a többi érdekelne).

És akkor az előző kérdés: Veramon?

Ha marad a gyari radio es nem akarunk lemerulo telefont, vezetekeket, tartot akkor a zenere sincs mas megoldas mint a beepites. Grafikara en arra gondoltam hogy a tidre nem tudod egyszerre kirakni a pillanatnyi az atlag fogyasztasrt, a toltest, a vizhofokot, beszivott levego homersekletet pl. Nem tudsz tobb lapnyi osszetartozo csoportot letrehozni mint a torque-ban. Ha nem kell gps es csak eleg csak 1 elo adat 1 idoben, akkor a veramon tokeletes megoldas. Keress ra youtube-on is. 

Egyebkent ajalnhatnal valamilyen zajszurest a jaro motornal jelentkezo zavarra amikor rakotom a gyari radiora a beepitett telefont. A bolti szurok levagjak a melyet is.... Ha akksival van hasznalva toltes nelkul akkor ngyonyoruen szol. De amint az autotol kapja a tapot akkor zavaros. :(

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, SargaRigo123 írta:

Ez a gyári rádió dolog úgy tűnik nem csak nekem fétisem :) A kérdésemre amúgy nem kaptam még választ, hogy mi az a sokkal több, amit grafikailag tudnia kellene (a gps-t letudtuk, a többi érdekelne).

És akkor az előző kérdés: Veramon?

Én sem dobnám ki a gyári rádiót. Tökéletesen illeszkedik a középkonzolba, úgy tetszik ahogy van. Most szereztem hozzá gyári hangsugárzókat és csipogókat előre és hátra. Tudom, hogy nem hi-fi minőség, de zenét nem az autóban hallgatok.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Stofl írta:

Nem tudsz tobb lapnyi osszetartozo csoportot letrehozni mint a torque-ban.

Valóban nem. Bár kövezz meg, eddig nem éreztem hiányát sem a beszívott levegőnek, sem a vízhőfoknak. Élő adatként meg egy sorban elfér a pillanatnyi és az átlag fogyasztás egyik jobbról, másik balról. Mondjuk magyarázó szöveg nélkül. Nekem ennyi elég is, nem fogom tovább bonyolítani (dehogynem.,.).

 

8 hours ago, Stofl írta:

Egyebkent ajalnhatnal valamilyen zajszurest a jaro motornal jelentkezo zavarra amikor rakotom a gyari radiora a beepitett telefont. A bolti szurok levagjak a melyet is.... Ha akksival van hasznalva toltes nelkul akkor ngyonyoruen szol. De amint az autotol kapja a tapot akkor zavaros. :(

Most hogyan próbálod szűrni, és miként viszed át a jelet? BT, sordott kábel vagy hogy? Rádiónak van egyáltalán aux bemente? Ha van, akkor mindenek előtt árnyékolt audio kábellel kötném össze a telefont és a hifit. Ez nagyáramú jel, viszonylag zavarérzéketlen. Aztán ha kevés, akkor a betápra tennék egy szűrést a telefonnak, mondjuk egy RL kört. Nem tudom mennyire vagy ebben otthon.

Link to comment
Megosztás:

Természetesen ugyanaz, attól függ honnan nézem.

A számozást pedig nem tudod eltéveszteni mivel a csatlakozó asszimetrikus, nem megfordítható.

Egyébként a nyákon lévő aljzat van az ábrán.

 

Itt pedig a kábelcsati

TID - Connector.pdf

Az alsó (Corsa C) egyezik az Astra G TID csatlakozójával.

Vezetékek is beazonosíthatóak szín szerint.

Link to comment
Megosztás:

Beraktam az EGR cheatert, töröltem a P0400-at, de míg hazajöttem dobott helyette egy P1405-öt. Ahogy olvastam nem találja a helyét :) Érdekes hogy miután töröltem már nem jött elő újra míg hazaértem, gondolom nem torkoltam neki annyira.

Az alábbit építettem meg. Van rá esély hogy a P1405 csak egyszer odatévedt? Gondolom nincs, ez esetben hogy lehetne onnan kivarázsolni? Vagy talán másik cheaterre van szükség?

60040ec09a9b2c7fmed.jpg

Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, flali írta:

Természetesen ugyanaz, attól függ honnan nézem.

A számozást pedig nem tudod eltéveszteni mivel a csatlakozó asszimetrikus, nem megfordítható.

Egyébként a nyákon lévő aljzat van az ábrán.

 

Itt pedig a kábelcsati

TID - Connector.pdf

Az alsó (Corsa C) egyezik az Astra G TID csatlakozójával.

Vezetékek is beazonosíthatóak szín szerint.

SIkerült köszi!

Ez a rajz lett jó, az én csatlakozómhoz:

56695951562bf_tidbekts.jpg.c07bdc3f4ce4c

És ilyen lett ledesítve a TID:

566959ba757bc_tid(Mobile).JPG.6b52c4d585

Link to comment
Megosztás:

40 minutes ago, urbanjozsi írta:

SIkerült köszi!

Ez a rajz lett jó, az én csatlakozómhoz:

 

És ilyen lett ledesítve a TID:

Tetszetős, én is akarok ilyet :) ugyanígy fehérrel. Csak a fénykép ilyen, vagy valóban ennyire látszanak a sötét "pixelek" is?

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, Tüsi írta:

Tetszetős, én is akarok ilyet :) ugyanígy fehérrel. Csak a fénykép ilyen, vagy valóban ennyire látszanak a sötét "pixelek" is?

Igen látszanak.......

Nem tudom, lehet kellene még egy  fehér lapot rakni a kijelző mögé.......

Ahogy nézegetem a netes képeket, mindenkinél látszanak ezek a pixelek........

Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, urbanjozsi írta:

Igen látszanak.......

Nem tudom, lehet kellene még egy  fehér lapot rakni a kijelző mögé.......

Ahogy nézegetem a netes képeket, mindenkinél látszanak ezek a pixelek........

Szerintem jót tenne neki, bár igazából így is jó. Azt hiszem a LED-es topicban valaki szintén fehér papírlapot emlegetett.

Na mindegy, azért ha szórakozol vele majd, kérek képet is az eredményről :) mondjuk az enyémet még veramonizálni is kellene... valaki, aki bekötné? :)

Módosítva : Tüsi
Link to comment
Megosztás:

On 12/9/2015 at 0:31 PM, SargaRigo123 said:

Valóban nem. Bár kövezz meg, eddig nem éreztem hiányát sem a beszívott levegőnek, sem a vízhőfoknak. Élő adatként meg egy sorban elfér a pillanatnyi és az átlag fogyasztás egyik jobbról, másik balról. Mondjuk magyarázó szöveg nélkül. Nekem ennyi elég is, nem fogom tovább bonyolítani (dehogynem.,.).

 

Most hogyan próbálod szűrni, és miként viszed át a jelet? BT, sordott kábel vagy hogy? Rádiónak van egyáltalán aux bemente? Ha van, akkor mindenek előtt árnyékolt audio kábellel kötném össze a telefont és a hifit. Ez nagyáramú jel, viszonylag zavarérzéketlen. Aztán ha kevés, akkor a betápra tennék egy szűrést a telefonnak, mondjuk egy RL kört. Nem tudom mennyire vagy ebben otthon.

A gyári CDR500-as rádióra készítettem bemenetet. A TDA7313-as végfok IC két szabad (telefon) bemeneti lábára kötöttem lengő aljzattal, sodrott és áryékolt kábellel a jack-et. Az IC bemenetére sorba kötöttem 1-1 db 22uF-os kondit + oldallal az IC felé.

De elküldöm a saját leírásom linkjét, itt megnézheted:

https://drive.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOS1dLMHBSME5nT00/edit

A telefon és a rádió is egy jack kábellel van összekötve. A kábelek minőségének a javításával eddig nem foglalkoztam, mert:

- ha a telefon vagy mp3 lejátszó vagy valami akksiról-elemről van a rádióra kötve, gyönyörűen szól, semmilyen zavar jelet nem szed össze

- a zavar csak a telefon töltőre rakása után (szivargyújtós USB aljzat) járó motornál jelentkezik.

- és bíztam benne, ha az usb-s töltés helyett a telefont kapcsoló üzemű táppal fogom meghajtani, esetleg eltűnik a zavar.

Na most kikerült a telefonból az akksi a korábban már tárgyalt okok miatt. Álló motornál továbbra is hibátlanul szól, de ahogy beindítom újra megjelenik a prüttyögés, süvítés, nyekergés, bár jóval halkabban mint eddig, de hosszú távon így is zavaró.

Vettem egy felül áteresztő szűrőt (gyári, zárt dobozka, nem tudom mi van benne, gondolom csak egy kondi és ellenállás vagy tekercs) ami egy az egyben levágja a zavarokat. A probléma az, hogy ezzel együtt a mélyet is. Tehát navigáció hangjára még jó is lenne, de zenét hallgatni nagyon gáz így.

Szóval az autó töltés vagy gyújtás jele zavar be gondolom. Ha ezt a megoldást egy gyárilag AUX bemenettel rendelkező rádióra kötöm, akkor hibátlan.

Tehát vagy a telefon tápját kéne valahogy (talán galvanikusan vagy nem tudom :) ) leválasztani a rádióról, vagy a rádió bemenetére kellene olyan szűrést rakni, amitől a zene megmarad, de a zavar eltűnik.

Van ötleted? Köszi!

Gyári rádiókon milyen fokozatok/szűrők lehetnek a bemenetre kötve?

Link to comment
Megosztás:

A gyári szűrőt hova kötötted? Szerintem amúgy nem ott lesz a baj, addig én ki is venném! Úgy gondolom, hogy a kapcsolóüzemű táp szórhatja a zajt. Ha kihúzod a töltőt, akkor megszűnik? Mondjuk az még mindig nem derült ki, hogy ez a zaj milyen természetű. Függ a motor fordulatszámától? Mert akkor a generátor hallatszik bele. Ha inkább egy állandó sustorgás, akkor gondolnék a kapcsolóüzemre.

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.