Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Te mond meg ,hogy hova kéred azt az emilt? :smt024

Mert címet azt nem adtál.

Küldjél te nekem. Mindenesetre Fótra viszek egyet.

:prayer: OPEL

Levél ment (legalábbis remélem, mert a freemail megint szarakodik).

Fótra sajnos nem tudok elmenni, mert esküvő elötti vőlegények ezer teendői várnak rám a köv. napokban.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Az eredeti mennyezetvilágítást szeretném kicserélni térkép-olvavósra, de a csatlakozása természetesen eltérő.

Van egy riasztós térképolvavós lámpatestem és ennek az elektromos bekötését szeretném megtudni, vagyis, hogy a csatlakozónak melyik pontjaira kell kötnöm a világítás vezetékeit. Tud-e vki segíteni?

A lámpatesten olvasható adatok:

GM 09104347

343007281

Link to comment
Megosztás:

Nos Szerintetek H7-es 55 w-os izzót kicserélni 80w-es xenon utánzat (magnum tuningos izzóra érdemes e? :oops: )

érdemes. mert jóbban látsz. csak szétég a kábelköteg, meg a lámpa kapcsoló, és az kb 150.000 ft os móka......

szóval : nem érdemes.

Link to comment
Megosztás:

Erről valakinek van valami tapasztalata?

http://www.xenonizzo.hu

gondoltam itt jobb helye van, mint az általános műszaki problémáknál :wink:

Nincs róla tapasztalatom, de jól hangzik a leírás... npasi, mint villanyszakember, mit szósz?

Elvileg ez alapján a különbség alapján nem lehet rossz, bár nekem már picit túl kékesnek tűnik, de azért élőben is jó lenne ilyet látni.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek Bazs-zsal. Ez annyira jó, hogy már gyanús, pláne ennyiért. Tuningshopokban tényleg lehet kapni speci, nagy fényerejű izzókat, de azok párja 15-22 ezerbe kerül.

Annyiban vitatkozok csak vele, hogy a színhőmérséklet nem határozza meg alapvetően a fényerőt, maximum az érzetet befolyásolja azáltal, hogy minél magasabb a szám, annál közelebb áll a természetes napfényhez, ezért a látáshoz a legmegfelelőbb. Természetesen erősebbnek is érzed (a Napba se egyszerű belenézni!). Valójában a mérhető fényáram nagyságát az izzón megjelenő villamos teljesítmény ill. az izzó hatásfoka határozza meg, tehát mennyi hasznosul fény formájában és mennyi az eldisszipált hőenergia ebből a P-ből. Általában az izzószálas lámpáknak nagyon szar hatásfokuk, azért is ilyen kib@szott melegek.

De nem is ez a lényeg - ne vedd meg!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.