Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Amenyit kell a ködlámpa, azért nem érdemes beruházni egy xenon szettbe.

Akkor már azt is tudom, hogy milyen izzó megy bele. :lol:

Ha már időben észreveszel egy bringást és kitudod kerülni akkor már megérte! Megúsztál egy börtönt (rosszabb esetben) és egy autótörést. 8990ft egy szett.

Azért gondoltam a ködösbe belerakni, mert ködben még a yard sem szeret kiállni az út szélére. Ha pedig annyira rosszak a látási viszonyok akkor fölkapcsolom.

Egyébként a fényszóróba kinéztem egy izzótípust. Osram NightBreaker +90%.

Link to comment
Megosztás:

Ha már időben észreveszel egy bringást és kitudod kerülni akkor már megérte! Megúsztál egy börtönt (rosszabb esetben) és egy autótörést. 8990ft egy szett.

Azért gondoltam a ködösbe belerakni, mert ködben még a yard sem szeret kiállni az út szélére. Ha pedig annyira rosszak a látási viszonyok akkor fölkapcsolom.

Egyébként a fényszóróba kinéztem egy izzótípust. Osram NightBreaker +90%.

Értem, lehet igazad van. :lol:

A másik kérdés, kódfényszóróba a normál izzó, vagy a sárgás, vagy a hideg fehér az előnyösebb?

Én ezzel szemezek, ha a sárga jó.

Illetve teljesítményre 55 vagy 100W legyen?

Link to comment
Megosztás:

Értem, lehet igazad van. :devlish:

A másik kérdés, kódfényszóróba a normál izzó, vagy a sárgás, vagy a hideg fehér az előnyösebb?

Én ezzel szemezek, ha a sárga jó.

Illetve teljesítményre 55 vagy 100W legyen?

A 100W-ost én nem tenném bele, biztos hogy akkorára nincs méretezve a gyári vezetékezés. 2x100W az elég durva, azt eleve máshogy kéne kialakítani, kitenni a relé(ke)t a motortérbe, és közvetlen az akksiról levenni a kapcsolt áramot, de egy 100W-os égő lehet még a lámpát is szétégeti. Szóval szerintem maradj az 55W-nál, az a szabvány :lol:

Egyszer egyik ismerősöm tett a fényszórójába 100W-os izzót, aztán meg csodálkozott, hogy miért ég szét folyamatosan a biztosítéktábla, meg a vezetékek :D

Link to comment
Megosztás:

A 100W-ost én nem tenném bele, biztos hogy akkorára nincs méretezve a gyári vezetékezés. 2x100W az elég durva, azt eleve máshogy kéne kialakítani, kitenni a relé(ke)t a motortérbe, és közvetlen az akksiról levenni a kapcsolt áramot, de egy 100W-os égő lehet még a lámpát is szétégeti. Szóval szerintem maradj az 55W-nál, az a szabvány :lol:

Egyszer egyik ismerősöm tett a fényszórójába 100W-os izzót, aztán meg csodálkozott, hogy miért ég szét folyamatosan a biztosítéktábla, meg a vezetékek :D

Ezt én is így gondolom! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

A 100W-ost én nem tenném bele, biztos hogy akkorára nincs méretezve a gyári vezetékezés. 2x100W az elég durva, azt eleve máshogy kéne kialakítani, kitenni a relé(ke)t a motortérbe, és közvetlen az akksiról levenni a kapcsolt áramot, de egy 100W-os égő lehet még a lámpát is szétégeti. Szóval szerintem maradj az 55W-nál, az a szabvány :lol:

Egyszer egyik ismerősöm tett a fényszórójába 100W-os izzót, aztán meg csodálkozott, hogy miért ég szét folyamatosan a biztosítéktábla, meg a vezetékek :D

Köszi, akkor marad majd az 55W.

De milyen szin a legjobb? Sárga, normál, vagy jégfehér?

Link to comment
Megosztás:

Ha már időben észreveszel egy bringást és kitudod kerülni akkor már megérte! Megúsztál egy börtönt (rosszabb esetben) és egy autótörést. 8990ft egy szett.

Azért gondoltam a ködösbe belerakni, mert ködben még a yard sem szeret kiállni az út szélére. Ha pedig annyira rosszak a látási viszonyok akkor fölkapcsolom.

Egyébként a fényszóróba kinéztem egy izzótípust. Osram NightBreaker +90%.

Én kb. 1 hónapja használom. Száraz időben határozottan jobb!!! Esőben még nem próbáltam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ilyen középkonzolt gyártanak hozzá amibe belefér egy ekkora kijelző, vagy ez valami egyedi készítésű lehet?

Gyárilag is van ilyen GPS-es konzol, csak ritka, mint a fehér Zorró. Én 7"-os érintős kijelzőt tervezek beépíteni itx pc-vel, hasonló módon: LINK Bár itt egy 2 din-es dvd van csak beépítve, de az elrendezés tetszik, mert a fűtéskapcsolók és szellőzők megmaradnak. Középkonzol már megvan, hogy ne a gyárimat barkácsoljam szét. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag is van ilyen GPS-es konzol, csak ritka, mint a fehér Zorró. Én 7"-os érintős kijelzőt tervezek beépíteni itx pc-vel, hasonló módon: LINK Bár itt egy 2 din-es dvd van csak beépítve, de az elrendezés tetszik, mert a fűtéskapcsolók és szellőzők megmaradnak. Középkonzol már megvan, hogy ne a gyárimat barkácsoljam szét. :lol:

Én is elgondolkodtam már ilyesmin, de az a megoldás amit linkeltél nekem azért nem tetszik mert nagyon lentre kerül a kijelző. Úgy meg még álló helyzetben is kényelmetlen, főleg ha kicsi az LCD betekintési szöge. De én menet közben is szeretek rápillantani a térképre, hiába navigál hanggal is, az nem mindig egyértelmű, és ha lefelé kell nézelődni az balesetveszélyes. Pedig vannak olyan autók, amelyikben gyárilag van annyira lent a kijelző, azt nem is értem. Szerintem annak mindenképpen a műszerfal fölső részére kellene kerülnie, hogy jól használható legyen.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag is van ilyen GPS-es konzol, csak ritka, mint a fehér Zorró. Én 7"-os érintős kijelzőt tervezek beépíteni itx pc-vel, hasonló módon: LINK Bár itt egy 2 din-es dvd van csak beépítve, de az elrendezés tetszik, mert a fűtéskapcsolók és szellőzők megmaradnak. Középkonzol már megvan, hogy ne a gyárimat barkácsoljam szét. :lol:

Ja csak 2 gond van a klimavezérlő emlékeim szerint bovdenes és iszonyat paszentosan van benne azt meghosszabbítani biztos élvezet plusz van keresztben egy merevító fémből amit én nem szívesen vágnék el. De a gyári satnav középkonzol tök jó lenne mert azon jó mélyen van az LCD talán napsütésben látnék is valamit belőle így. Az ITX-es rendszert eddig csak ezért nem raktam bele mert nehéz lett volna szépen belefaragni a kjelzőt. Az 1 DIN motoros cuccok meg nagyon gagyik és túl sokat kérnek érte.

Link to comment
Megosztás:

Ja csak 2 gond van a klimavezérlő emlékeim szerint bovdenes és iszonyat paszentosan van benne azt meghosszabbítani biztos élvezet plusz van keresztben egy merevító fémből amit én nem szívesen vágnék el. De a gyári satnav középkonzol tök jó lenne mert azon jó mélyen van az LCD talán napsütésben látnék is valamit belőle így. Az ITX-es rendszert eddig csak ezért nem raktam bele mert nehéz lett volna szépen belefaragni a kjelzőt. Az 1 DIN motoros cuccok meg nagyon gagyik és túl sokat kérnek érte.

Én már építettem egyet. :lol: De még nem építettem be. A PC-ben nincs rádió. Vettem egy HQCT-t, is hozzá, így már rádió is lenne.

7" touchos LCD monitor, AV bemenettel (tolató kamera). Az alaplap INTEL D201GLY2, 1 GB RAM, M1 ATX, 7" TFT HANTOUCH, HQCT RADIO, DVD, USB- GPS, WLAN, BLUETOOTH, USB HUB7, COMPAQ HÁZ, 2x PWM hőmérséklet vezérelt ventilátorok.

A monitor el is férne a konzol felső részében, mint a gyári 7"-os. A PC, meg mehetne a kesztyűtartóba, vagy mögé.

Akit érdekel, itt olvashat róla...

Link to comment
Megosztás:

Digitális klímához van nekem nem jó. Ráadásul 130 Euro postával és nem szállít csak Németbe.

ha belegondolsz nem

olyN vészes. 130ért tokkal vonoval a lényege. antenna stb. kb 20e itt. a kijelző ugye defektes. van eg pasi. 10e ért javítja. igy is jobban kijössz mint pl én: bekem 60ba lett volna kompletten antennával mono kijelzővel vezetékkel fejessel.

ja ezt csak azért irtam h nem olyan durva ám :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha belegondolsz nem

olyN vészes. 130ért tokkal vonoval a lényege. antenna stb. kb 20e itt. a kijelző ugye defektes. van eg pasi. 10e ért javítja. igy is jobban kijössz mint pl én: bekem 60ba lett volna kompletten antennával mono kijelzővel vezetékkel fejessel.

ja ezt csak azért irtam h nem olyan durva ám :lol:

Na igen de még mindíg digitklímás illetve nem tudom milyen egy Astra g Gyári navijának a térképe. Ha nincs szerencséd Magyerországot nem is ismeri.

Link to comment
Megosztás:

elkészült és mükszik a villanyablak :lol:

a kábelezés az elég idő igényes ..kb 8-9 óra... vagy én szöszmötöltem vele :D

annyi szerencsém volt hogy be tudtam pinezni mindent ,kaptam egy kábelt amiből kitudtam szedni és átforrasztani...

voltam 3 bontóba komplett belsőtér kötegért... nincs... mert a b-oszlopnál vágják a kasztni..

maradt a kábelezés...

aatl0r6dj37vhc69detc_tn.jpg

f63okphztupmkjmth6pe_tn.jpg

eufrrfcj5ivpw2929c6k_tn.jpg

27fm12tvzyt75743pnyz_tn.jpg

7lcaahvb8y1ioxdtog80_tn.jpg

wyp479s6m4k0df66xbey_tn.jpg

xtnm9ypzc83zm606z269_tn.jpg

yc2b3oei1bntm2tpfe6j_tn.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.