Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hy All

Auto 1999 évjárat 1.7 TD

Mai napon arra lettem figyelmes az alábbi ábrán szereplő jel nekem nincs a műszeregységen létezik az hogy gyárilag nincs benne ?

mert az órát szétszedve sem láttam ott semmit.

1325570031K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ami miatt figyelmes lettem rá, mai napon villogtatni akartam a hiba kódot, fék +gáz+ gyújtás kombinációra nem csinált semmit, gondoltam hogy akkor OBD csatin kerrsztül de mikor megnéztem ismét pofára estem mert a szükséges 6 os láb nincs benne mint ahogy a fényképen is látszik.

IMG_20120121_151722_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hy All

Auto 1999 évjárat 1.7 TD

Mai napon arra lettem figyelmes az alábbi ábrán szereplő jel nekem nincs a műszeregységen létezik az hogy gyárilag nincs benne ?

mert az órát szétszedve sem láttam ott semmit.

Ami miatt figyelmes lettem rá, mai napon villogtatni akartam a hiba kódot, fék +gáz+ gyújtás kombinációra nem csinált semmit, gondoltam hogy akkor OBD csatin kerrsztül de mikor megnéztem ismét pofára estem mert a szükséges 6 os láb nincs benne mint ahogy a fényképen is látszik.

Az a visszajelző lámpa természetesen gyárilag nincs benne, enyémben sincs, az 1998-as évjárat. Valószínűleg későbbi szériákban került bele. Ezeken gondolom a motorhiba lámpa villog, de még soha nem próbáltam. Csatlakozóra nem tudok mit mondani :confused:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...

Olyan kérdés merült fel bennem,hogy a G astrámba tennék egy C corsa ablaktörlő kapcsolót,mert az memóriás.

Ezzel kapcsolatban van tapasztalat,vagy tanács?

Továbbá,az első ülésem kicserélése után a légzsák lámpa világít,ez jogos is,mert ebben nincs lufi.

Ezt ki tudná kiütni nekem Bp környékén (Tápiószecső) ???

Link to comment
Megosztás:

Hy All

Auto 1999 évjárat 1.7 TD

Mai napon arra lettem figyelmes az alábbi ábrán szereplő jel nekem nincs a műszeregységen létezik az hogy gyárilag nincs benne ?

mert az órát szétszedve sem láttam ott semmit.

Ami miatt figyelmes lettem rá, mai napon villogtatni akartam a hiba kódot, fék +gáz+ gyújtás kombinációra nem csinált semmit, gondoltam hogy akkor OBD csatin kerrsztül de mikor megnéztem ismét pofára estem mert a szükséges 6 os láb nincs benne mint ahogy a fényképen is látszik.

Ezt a hibakódot a leírt kombinációval lehet kiíratni?

Így lehet törölni a kiírt hibakódot is?

Link to comment
Megosztás:

Továbbá,az első ülésem kicserélése után a légzsák lámpa világít,ez jogos is,mert ebben nincs lufi.

Ezt ki tudná kiütni nekem Bp környékén (Tápiószecső) ???

de öv feszítő van benne :icon10:

elvileg ha jó a kontakt akkor elalszik.. legalább is nálam elaludt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...

Olyan kérdés merült fel bennem,hogy a G astrámba tennék egy C corsa ablaktörlő kapcsolót,mert az memóriás.

Ezzel kapcsolatban van tapasztalat,vagy tanács?

Továbbá,az első ülésem kicserélése után a légzsák lámpa világít,ez jogos is,mert ebben nincs lufi.

Ezt ki tudná kiütni nekem Bp környékén (Tápiószecső) ???

nem a kapcsoló memóriás, hanem az elektronika, ami vezérli.

és a Corsa C kapcsolónak más a csatlakozója mint az Astráknak....

Link to comment
Megosztás:

Akkor,ilyen elektronikát honnan lehetne szerezni,és mennyire bonyolult beépíteni?

Corsáról nincs infóm, de márkatársak VW 99 ablaktörlő relét építettek már be ilyen célból, ez azt tudja, hogy két bekapcsolás közötti időt méri, és annak megfelelően állítja be az időt két törlés között szakaszos módban. Corsáé ilyen? Erre gondoltál?

Bővebben ki volt már tárgyalva erre: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=622&view=findpost&p=847958

Link to comment
Megosztás:

Akkor,ilyen elektronikát honnan lehetne szerezni,és mennyire bonyolult beépíteni?

A corsa intervallum kapcsolást úgy ahogy van el lehet felejteni, mert a corsa az can-bus, az astra G pedig nem. Teljesen más rendszer. Sokkal kevesebb kábellel, több tudás. Vannak alternatívák, többen foglalkoztak már a kérdéssel itt is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.