Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Gyárilag biztos, hogy nincs. Csak a biztosítéktábla, és a motortérben a főbiztosítékok vannak, máshol nincs biztosíték, pláne lengő. Persze hogy esetlegesen utólag mit-, hogy-, hova kötözgettek azt nem tudhatom :)

Hát szerintem utolag sem. Mert én ezt egy Jehovatanui :) hölgytőlm vettem aki pedig egy szalonból vásárolta.

És a motortéren a biztik hol vannak? Mert így már nagyon nem értem a dolgot..Lehet, h kábelbecsípődés van? Pedig nincs kicsapva a biztosítékom.

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem utolag sem. Mert én ezt egy Jehovatanui :) hölgytőlm vettem aki pedig egy szalonból vásárolta.

És a motortéren a biztik hol vannak? Mert így már nagyon nem értem a dolgot..Lehet, h kábelbecsípődés van? Pedig nincs kicsapva a biztosítékom.

Bal oldalt a tűzfal előtt van két doboz, a keskenyebb hosszúkásban vannak a főbiztositékok (a másikban relék). De nem hiszem, hogy abban ment volna ki valamelyik, mert azok sokkal nagyobbak, mint az utánalevők a belső táblában, meg akkor valószínű nem a szivargyújtó lenne az egyetlen ami nem működik.

Nehéz így találgatni mi lehet, a vezeték a műszerfal alatt nem jellemző hogy csak úgy elszakadna, talán még a gyújtáskapcsoló bejátszhat, mivel gyújtásáram van rajta, de most annak nincs előttem hogy van bekötve, mik vannak együtt egy áramkörön.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy elektromos szakemberre lenne szükségem még mielött szétbontom a kocsit! :)

Egy erősítő lett beszerelve a kocsimba már 1 éve.. az erősítö az akuról kapja a fix +12V a a negatív meg a kaszni! REMOTE szálat a szívargyújtó pozitívjárol kapja egy sima egyszerű kapcsoloval..

Mostanában találkoztam olyannal, h kicsapja valamiért a biztosítékot a biztitáblán.. 10a-os van ben. Az erősítőben pedig 15.. a fix +12-őn pedig egy 10A-os lengő bizti van..

Ám a kérdésem: az lehetséges, h a szívargyújtó és a biztitábla között van valahol lengő biztosíték? MErt mindent megnéztem minden jó (minden biztosíték jó) És nem akar bekapcsolni az erősítő és a szívargyújtóm sem mükszik.. :( :(

Van valami ökletetek?

Hali!

Az pedig nem lenne rossz, ha a lejátszóról jönne a remote szál. Nekem is van benne egy kapcsoló, de csak azért, hogy ha valaki nem bírja a mélyet akkor kikapcsolom... na mindegy. Én a helyedben megnézném azt a sima kapcsolót, hogy jó-e, ja és ami fontosabb, megnézném a testet is, hogy frankón csatlakozik-e? Nem tudom, hogy konkrét testpontra lett téve, vagy fúrtatok neki egy lyukat, de nemárt megnézni, hogy nincs-e korrodálódás. Ha folyamatosan kicsapja a biztit akkor zárlatod van valahol. Én végignézném még azt a remote szálat is, hogy nincs-e sérülés rajta... :)

Mekkora a teljesítménye az erősítőnek? Mélynyomót hajt, vagy a hangszórókat az ajtóban? :)

Link to comment
Megosztás:

Most kérdi vagy mondja ?! :)

Nekem bevált... bár azt tudni kell hogy azért hűtőszekrényt nem csinál az autóból, de arra elég hogy a Red Bull-od vagy kólád ne legyen ihatatlanul meleg még kánikulában sem, feltéve ha jó a klímád. Azért egy hűtőtáska értelemszerűen többet ér (nem csak azért mert több fér bele, hanem mert jobban is szigetel, tehát jobban/tovább tartja a hideget), de mivel az egést minimális kölrségvetésből megvalósítható volt, én nem bántam meg. Bár sokat nyomott a latban az újdonság varázs is: akkoriban (2009) még eléggé unikum volt, pláne hogy gyárilag ilyesmi nem volt elérhető a G Astrához.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném LEDezni a térképolvasómat, de így még parázslik kikapcsolt állapotban is. Kb 15 darab ledről lenne szó.

Mekkora ellenállás kellene bele, hogy jó legyen?

LED típus? (Mekkora a nyítófeszültsége, mekkora áramot visel el, stb...)

Amúgy Relőtét=Utápfesz-Unyitó / I

U: feszültség

I: áramerősség

R: ellenállás

Ha sorba kötöd a LED-eket akkor pl nő a nyítófesz 3db 3V-os 9V lesz.

Figyelj oda, az áramnál, hogy ha mA-el osztasz, akkor Kohmot kapsz, vagy ha átváltod A-é, akkor a ténylegeset. (1/10-3 = 103)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

LED típus? (Mekkora a nyítófeszültsége, mekkora áramot visel el, stb...)

Amúgy Relőtét=Utápfesz-Unyitó / I

U: feszültség

I: áramerősség

R: ellenállás

Ha sorba kötöd a LED-eket akkor pl nő a nyítófesz 3db 3V-os 9V lesz.

Figyelj oda, az áramnál, hogy ha mA-el osztasz, akkor Kohmot kapsz, vagy ha átváltod A-é, akkor a ténylegeset. (1/10-3 = 103)

Szalagról van szó.

  • LED típus: SMD3528
  • Sugárzási szög: 120°
  • Teljesítmény: 4,5 W/méter

:)

Link to comment
Megosztás:

Ilyen lámpát még nem láttam, hogy mekkora a fénye.Az áramot hogyan gondoltad odavezetni?

spzoli is írta, ideális egy szalagkábel melyet a tetőkárpitban kell elvezetni előre, ahol is az első tetőlámpa mögött megtalálod a csatlakozót amire csak rá kell dugni. és enjoy.

Nekem azt hiszem 6000 volt a sümegi bontóban a két kapaszkodó szalagkábellel postával együtt.

a csati vége.:

http://kepfeltoltes.hu/130610/DSC03072_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120523/DSC03071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130610/DSC03070_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

én vectra olvasólámpát is tettem az első helyére.:

http://kepfeltoltes.hu/130610/DSC03130_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120621/DSC03248_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130610/DSC03246_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A gyári izzók vannak nekem (gondolkodtam ledesítésen, de nem a zsánerem) bőven betölti a fény a hátsó utasteret!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi az ifót.

Tehát kell néznem két kapaszkodót két szalagkábellel, a tetőkárpit felett elvezetni, és bedugni a csatlakozóba ami ott van.

Nem is vészes. :icon1:

Ezeket a kapaszkodókat le kell pattintani?Vagy esetleg valami csavar tartja?Azért kérdezem, mert most van ott kapaszkodó, csak lámpa nincsen benne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.