Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ja én hülye idegességemben buzgertáltam a reléket, és rajta maradt a gyújtás...elég szar sötétben úgy vezetni 50 kilómétert, hogy minden villamos kapcsolásnál villog az utastérlámpa...

Igen nemrég raktam be a gyári ködlámpákat, csak rádugtam a vezetékeket amik már ott lógtak, beraktam egy új relét a helyére, meg forrasztottam egy új nyomógombot a világítás kapcsolódobozba...ezzel lehet gond??? Egy jó darabig minden frankó volt így is, a ködlámpa meg még most is jó....

Azért, ráraktad a gyújtást kiszedett biztosítéknál.

Hibakód törléssel lehet eltűntetni a sárgáját.

Nem az volt, hogy bereléztél ködlámpákat, vagy mit?

Link to comment
Megosztás:

Ja én hülye idegességemben buzgertáltam a reléket, és rajta maradt a gyújtás...elég szar sötétben úgy vezetni 50 kilómétert, hogy minden villamos kapcsolásnál villog az utastérlámpa...

Igen nemrég raktam be a gyári ködlámpákat, csak rádugtam a vezetékeket amik már ott lógtak, beraktam egy új relét a helyére, meg forrasztottam egy új nyomógombot a világítás kapcsolódobozba...ezzel lehet gond??? Egy jó darabig minden frankó volt így is, a ködlámpa meg még most is jó....

Kiszedném azt a relét, biztos ami zicher egy próba erejéig.

Link to comment
Megosztás:

Ja én hülye idegességemben buzgertáltam a reléket, és rajta maradt a gyújtás...elég szar sötétben úgy vezetni 50 kilómétert, hogy minden villamos kapcsolásnál villog az utastérlámpa...

Igen nemrég raktam be a gyári ködlámpákat, csak rádugtam a vezetékeket amik már ott lógtak, beraktam egy új relét a helyére, meg forrasztottam egy új nyomógombot a világítás kapcsolódobozba...ezzel lehet gond??? Egy jó darabig minden frankó volt így is, a ködlámpa meg még most is jó....

ha sokáig forrasztottál,lehet hogy valami összeolvadt a világitáskapcsolóba... nem szabad sokáig molyolni ugy,mert a réz ######án vezeti a hőt is

Link to comment
Megosztás:

Na hali!!!

Forrasztással bizti nincs gond, mert van speckó forrasztóállomásom, és gyönyörűen lehet vele NYÁK-ot forrasztani. Úgyhogy az szépen sikerült!

Előtte mondtátok, hogy próbáljam kivenni a berakott relét!!! Kimentem, beraktam a belsővili biztosítékot, és gondoltam előtte megpróbáltam...bassz***g...most meg semmi baja. Tegnap mentem vele 150-km-et és végig jó volt. Úgyhogy most egyenlőre várok, hátha megszűnt a gond.

Viszont a légzsáklámpa végig világított!!! Elfelejti szerintetek, vagy tudok kezdeni vele valamit!!!

Link to comment
Megosztás:

Ja még valami!!!

A biztosítéktáblán található egy zöld relé, zöld színnel körberajzolt helyen. Ez elenged mikor kihúzom a belsővili biztosítékot és meghúz mikor visszarakom. Egál hogy rajta van e a gyújtás vagy nincs!

Sajnos se a javításiban, se a kezelésiben nem található hogy mit vezérel.

Tudja esetleg valaki?????????

Közsi

Link to comment
Megosztás:

Ja még valami!!!

A biztosítéktáblán található egy zöld relé, zöld színnel körberajzolt helyen. Ez elenged mikor kihúzom a belsővili biztosítékot és meghúz mikor visszarakom. Egál hogy rajta van e a gyújtás vagy nincs!

Sajnos se a javításiban, se a kezelésiben nem található hogy mit vezérel.

Tudja esetleg valaki?????????

Közsi

relé hányas helyen van?

Link to comment
Megosztás:

Na hali!!!

Forrasztással bizti nincs gond, mert van speckó forrasztóállomásom, és gyönyörűen lehet vele NYÁK-ot forrasztani. Úgyhogy az szépen sikerült!

Előtte mondtátok, hogy próbáljam kivenni a berakott relét!!! Kimentem, beraktam a belsővili biztosítékot, és gondoltam előtte megpróbáltam...bassz***g...most meg semmi baja. Tegnap mentem vele 150-km-et és végig jó volt. Úgyhogy most egyenlőre várok, hátha megszűnt a gond.

Viszont a légzsáklámpa végig világított!!! Elfelejti szerintetek, vagy tudok kezdeni vele valamit!!!

Valamit te baszcsiztál el.

A légzsáklámpa tech2.es mutatvány.

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!

A "XII" helyen található a biztosítéktáblán! Amúgy a bal oldalon található függőlegesen elhelyezett nagy biztosítékok mellet van közvetlenül jobbról!

amennyiben jól értelmeztem a poziciót a hátsó ablakfűtésé a relé

Link to comment
Megosztás:

Nem!

Hogyha a legalsó relésort nézed, balról jobbra először a kérdéses (zöld) relé utána pedig a (kék) hátsó ablakfűtés relé!

Raknék be képet, de a gépemről nem tudom beszúrni...

arra viszont valamilyen fogyasztó-kikapcsolás,időkéslaltatést ir,de csak 2001 után van van kiosztva...

Link to comment
Megosztás:

Köszi!!!

Viszont eddig tartott az öröm..... :-(

Este járok be a helyére, minden oké. Lekapcsolom a világítást, vazzeg felgyullad az utastérláma...világítás fel, elalszik, vissza le, kigyullad.

Bezárom az ajtót, nem alszik el még 10 perc után sem. Most megint kihúztam a biztit...

Ja ködláma relé nem volt bent.....

Most mi a bánatot csináljak!!!

arra viszont valamilyen fogyasztó-kikapcsolás,időkéslaltatést ir,de csak 2001 után van van kiosztva...
Link to comment
Megosztás:

Világítás kapcsolóba lesz a probléma!! Összefolyt forrasztás közben vmi aminek nem kéne. Szedd szét a kapcsolót és nézd meg nincs-e átvezetés olyan helyen ahol nem kéne. Esetleg kéne szerezni egy másik kapcsoló egységet és próbaképpen berakni, hogy azzal jó-e.

Más: zöld relét a multitimer ill a gyári kp zár vezérlő vezérli. Annak az a jelentősége hogy az összes világítási kört áramtalanítsa a kocsi bezárása utána illetve kivett gyújtás kulcs esetén bezárt ajtók mellet. Tehát ha bezárod a kocsit akkor mind a kesztyűtartó mind a csomagtér utastér világítás lekapcsol. Lényege hogy egy megsérült kapcsoló esetén ha úgy marad a világítás akkor azt lekapcsolja, hogy az akksi ne merüljön le.

Kérdés: Nálatok mennyi az akkufesz járó motornál(alapjárat) bekapcsolt világítás ablakfűtés és 2es fokozaton járó fűtőmotor mellet?? Mert nálam 13,4-5 V ez normális. Haverom szerint szar. Szerinte 13,9-14,1 körül kéne lenni.

Link to comment
Megosztás:

Aha, köszi, akkor értem mit tesz a zöld relé! Tehát ha jól értem akkor amikor bezárom a kocsit, a lámpák is mind kialszanak. Normális helyzetben, ez így is volt. Ha csak becsuktam az ajtót, akkor pár másodperc után aludt el, ha egyből bezártam, akkor tényleg azonnal kialudt.

Viszont most hiába zárom le a kocsit, nem alszik ki, megállás nélkül világít!

Nincs véletlenül valami mechanikus kapcsoló a központizárnál, vagy záraknál? Nem lehet hogy az szarakodik?

A világítás kapcsoló paneljét legalább háromszor átmértem, de minden rendben volt.

Ja megmértem Neked ahogy írtad, nekem 13.7 V! 1400-1500 as fordulaton viszont már egyből 14.3! (y17dt)

Világítás kapcsolóba lesz a probléma!! Összefolyt forrasztás közben vmi aminek nem kéne. Szedd szét a kapcsolót és nézd meg nincs-e átvezetés olyan helyen ahol nem kéne. Esetleg kéne szerezni egy másik kapcsoló egységet és próbaképpen berakni, hogy azzal jó-e.

Más: zöld relét a multitimer ill a gyári kp zár vezérlő vezérli. Annak az a jelentősége hogy az összes világítási kört áramtalanítsa a kocsi bezárása utána illetve kivett gyújtás kulcs esetén bezárt ajtók mellet. Tehát ha bezárod a kocsit akkor mind a kesztyűtartó mind a csomagtér utastér világítás lekapcsol. Lényege hogy egy megsérült kapcsoló esetén ha úgy marad a világítás akkor azt lekapcsolja, hogy az akksi ne merüljön le.

Kérdés: Nálatok mennyi az akkufesz járó motornál(alapjárat) bekapcsolt világítás ablakfűtés és 2es fokozaton járó fűtőmotor mellet?? Mert nálam 13,4-5 V ez normális. Haverom szerint szar. Szerinte 13,9-14,1 körül kéne lenni.

Link to comment
Megosztás:

Aha, köszi, akkor értem mit tesz a zöld relé! Tehát ha jól értem akkor amikor bezárom a kocsit, a lámpák is mind kialszanak. Normális helyzetben, ez így is volt. Ha csak becsuktam az ajtót, akkor pár másodperc után aludt el, ha egyből bezártam, akkor tényleg azonnal kialudt.

Viszont most hiába zárom le a kocsit, nem alszik ki, megállás nélkül világít!

Nincs véletlenül valami mechanikus kapcsoló a központizárnál, vagy záraknál? Nem lehet hogy az szarakodik?

A világítás kapcsoló paneljét legalább háromszor átmértem, de minden rendben volt.

Ja megmértem Neked ahogy írtad, nekem 13.7 V! 1400-1500 as fordulaton viszont már egyből 14.3! (y17dt)

Egyre érdekesebb ez a probléma.

Autóvill szervíz nem játékos?

Link to comment
Megosztás:

Ja hát igen, szerintem is! Bár az is biztos hogy csak egy kis gagyi baja van.

Nézd a helyzet, hogy költséghatékonyan szeretném megoldani a problémát! Ha tudnám a bibi okát, lazán megcsinálnám...

Csak hogy álljak oda a szerelőhöz, hogy csak mondja meg mi a baja.

Na mi legyen a következő lépés???

Egyre érdekesebb ez a probléma.

Autóvill szervíz nem játékos?

Link to comment
Megosztás:

Ja hát igen, szerintem is! Bár az is biztos hogy csak egy kis gagyi baja van.

Nézd a helyzet, hogy költséghatékonyan szeretném megoldani a problémát! Ha tudnám a bibi okát, lazán megcsinálnám...

Csak hogy álljak oda a szerelőhöz, hogy csak mondja meg mi a baja.

Na mi legyen a következő lépés???

dugj rá egy másik világitáskapcsolót

Link to comment
Megosztás:

Ja hát igen, szerintem is! Bár az is biztos hogy csak egy kis gagyi baja van.

Nézd a helyzet, hogy költséghatékonyan szeretném megoldani a problémát! Ha tudnám a bibi okát, lazán megcsinálnám...

Csak hogy álljak oda a szerelőhöz, hogy csak mondja meg mi a baja.

Na mi legyen a következő lépés???

Ráolvasással, vuduzással én (más lehet, hogy igen) nem mondom meg, hol keresd a hibát.

Látni kell egy hozzáértőnek.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Már az általános-ba kérdeztem, de kérdezek itt is, hátha jobban ráharaptok a témára!

A gond a következő (G 2001 y17dt):

Belsőtér lámpa világít folyamatosan vagy villog, ha irányjelzek felváltva villog, ha fényt kapcsolok akkor is villanik egyet, ha lezárom a kocsit égve marad stb. Mi lehet a gond? A légzsák lámpa világít, bár az is lehet hogy azért mert buzeráltam a reléket, biztosítékokat gyújtáson. Arra viszont nem emlékszem hogy akkor kezdte-e amikor egyszercsak menet közben villogni kezdett az utastérlámpa.

Az ajtókapcsolókat kisipoltam, azok jók. Ha az utastérlámpa biztit kiszedem, akkor minden ok (azóta úgy járok), bár nem szeretném így hagyni!

Szerintetek mi lehet? Talán testgond, multitimer, esetleg a lámpatestben lévő kis panel?

Remélem segítetek nekem!!!

Köszi.....

Hali!

Érdekes módon nekem is ugyanez a problémám, elkezdett villogni a belsőtér lámpám. Én nem szereltem bele utólag semmit de ködösöm nekem is van.

Ha kikaptam a biztit másnap jól ment de utána megint villogott úgyhogy most az izzót kaptam ki.

Az nem lehet hogy a gyújtáskapcsolóban lett valami hiba mert amikor leállítom a kocsit nekem még besípol a csipogó mintha nyitva lenne az ajtó de itt sem mindig.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.