Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

én nekem a jobbos oldal felejtette el a mozgatást néha, ekkor nem reagált egy gombnyomására sem, csak a központi zárat zárta be.

Ilyenkor levettem a sarut, kb. 5 mp-re, mert akkor a bc adatai nem vesztek el, de elég volt, hogy utána jól működjön, miután betanítottam. 

Az is lehet, hogy nincs komfort modul a tiedbe, mert nekem pl. zárásra felhúzta az ablakot, másnak meg fura volt, hogy kétszer kellett nyomni, vagy egyfolytába, hogy az ablak felmenjen, 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zsiz88 írta:

Sziasztok! Olvasgatom a topikot, pár napja kezdtem el az elejétől :) Még sok van hátra belőle, de lenne pár kérdésem. A legbosszantóbbal kezdem :) Az autó egy X18XE1 Bertone Coupé. 

Olvastam, hogy van akinek működik az automatikus ablakfelhúzás a távirányítóval is, van akinek csak kulccsal és van akinek sehogy. Én az utóbbiakhoz tartozom.
Az elektromos ablakom csak gyújtásra működik.
Ha leveszem a gyújtást (kulcsot még nem veszem ki, csak elfordítom), akkor már nem működik -kivéve ha hosszú gombnyomásra elkezdem leengedni és közben veszem le a gyújtást, akkor az ablak még végigmegy lefelé. Felfelé sehogy nem megy az automatikus felhúzás.
Betanítani nem tudom, felér az ablak, a kattanás is megvan, nyomva tartom a gombot, de utána se jó.

Tehát lefelé leengedi hosszú gombnyomásra az ablakot, felfelé nem megy. A kulcsot a zárban elfordítva tartva sem húzza fel az ablakot.

Akkor most benne van az auto ablakemeléshez a komfort modul vagy sem? Ha benne van, felfelé miért nem megy? Ha nincs akkor meg lefelé miért megy? :) A központi zár, az ablakemelő és a kulcs gyári, riasztó nincs az autóban. Ajtó nyitásra egy picikét automatikusan lehúzza az ablakot, ha becsukom az ajtót akkor pedig visszahúzza az ablakot. 

Hogyan tudom elérni amit szeretnék? Azaz, hogyha lezárom az autót a távirányítóval, akkor a második zárásra felhúzza az ablakokat. Vajon csak be kell állítani valahogy, vagy szerelni kell? Vagy legalább ha a kulccsal menne, azzal is előrébb lennék. Riasztót nem szeretnék bele. De ha mégis, akkor kb mennyiből lehet beszerezni és beszereltetni egyet (-egy olcsóbbat)?

Ennek így kell működnie. Így a jó!

Küldj privátba egy mail címet és elküldöm hogyan kell megcsinálni!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

22 órája, snec írta:

felfelé és lefelé is meg kell várni amíg kattanjon. 

Nekem a zárásra bezárta.

Amíg a gyújtáskapcsolóba volt a kulcs, addig ment, de csak akkor, ha előtte el volt fordítva  a kulcs, ha csak beraktam akkor semmit nem csinált.

Ez nem igaz! Elég csak az egyik irányba!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tempomat beszerelésen töröm a fejem. Az oldalon található leírást olvastam. Eddig arra jutottam, hogy a kormánynál meg van a csati és a féklámpa kapcsoló is 4 vezetékes viszont kuplung kapcsolóm nincs és csatlakozó sincs. Nagy szívás beoperálni azt a 2 kábelt? Valamint a kuplung kapcsolóhoz nem találok sehol csatlakozót és pineket amibe bele kötöm a kábeleket. Erre lenne szükségem és a vezérlő kötegbe való pinekre. Tudtok ebben segíteni honnan tudnám ezeket beszerezni? Köszi!

Módosítva : paprikab4
Link to comment
Megosztás:

1 perc, tgabika76 írta:

Csatlakozó biztos nincs a kuplungkapcsolóhoz? Jól el tudják ám dugni, nekem pl. az A-oszlopban volt, könyékig fel kellett nyúlni a visszapillantó tükör felé...

Nem találtam. A pedálok feletti burkolatot bontottam le és a láb fűtést, de nem láttam így sehol. Megnézem mégeszer hátha valahol megtalálom.

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam. Kis barna csati 2vezetékkel. Jól hozzá volt bandázsolva a köteghez. Jövő héten megrendelem a kart és a kapcsolót. Egy aktiváltatás drága dolog? Márkaszervizbe kell menni érte? Kapcsolóból milyen márkát érdemes venni? Hans pries a legolcsóbb, jó lehet az is?

Módosítva : paprikab4
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na ugye hogy megvan az!:icon13:

Kapcsolóból nem tudom milyet érdemes venni, amikor én csináltam, még sehol se volt a Cromax és ehhez hasonló márkaspecifikus webáruházak, úgyhogy én szépen besétáltam a márkaszervizbe és megrendeltem a gyárit. Az aktiválás pedig attól függ, hogy kivel csináltatod: vagy Tech2 kell hozzá (ilyen jellemzően márkaszervizekben van, ők elkérhetik az aktiválásért akár a szokásos rezsióradíjukat is, ami ugye több ezer forint, attól függetlenül hogy maga a művelet csak kb. 10 perc), vagy pedig Op-Com, az meg ugye bárkinek lehet. Én magamnak csináltam meg utóbbi módszerrel, teljesen ingyen.:-)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 29. at 13:10, paprikab4 írta:

Megtaláltam. Kis barna csati 2vezetékkel. Jól hozzá volt bandázsolva a köteghez. Jövő héten megrendelem a kart és a kapcsolót. Egy aktiváltatás drága dolog? Márkaszervizbe kell menni érte? Kapcsolóból milyen márkát érdemes venni? Hans pries a legolcsóbb, jó lehet az is?

Nekem 5000-ért csinálták tech2-vel és valóban 10 perc.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na kész lett a tempomat. Leírom a tapasztalataimat. Végül nem hiányzott a kötegből semmi, csak simán rádugtam az indexkart-kuplung kapcsolót és egy helyi villamosság szerelő op-commal aktiválta(2000ft). Kuplung kapcsolóból Hans-pries márkát vettem 3000ft volt, karból magnetti-marelli 6000ft. Amit észre vettem, hogy a kapcsolónak sokkal jobb a kapcsolás érzete mint a gyárinak, nem kattan olyan csattanósan(lehet, hogy a gyári már kopott volt?! vagy eredetileg ilyen). Köszönöm az összes segítő kommentet!

Link to comment
Megosztás:

24 perce, paprikab4 írta:

Na kész lett a tempomat. Leírom a tapasztalataimat. Végül nem hiányzott a kötegből semmi, csak simán rádugtam az indexkart-kuplung kapcsolót és egy helyi villamosság szerelő op-commal aktiválta(2000ft). Kuplung kapcsolóból Hans-pries márkát vettem 3000ft volt, karból magnetti-marelli 6000ft. Amit észre vettem, hogy a kapcsolónak sokkal jobb a kapcsolás érzete mint a gyárinak, nem kattan olyan csattanósan(lehet, hogy a gyári már kopott volt?! vagy eredetileg ilyen). Köszönöm az összes segítő kommentet!

A leírásom alapján csináltad?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.