Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Helló mindenkinek !

Kérdésem a következő lenne: A omega kombi 20cne motorral. Fűtés szempontyából melyik jó?

Zárt rendszerű, vagy nyitott víztartályos rendszer ami jobb?

Azért kérdem mivel nekem is fűtés gondom van, gondolom thermo, bár kicseréltem újra de nem volt két hónap és megdöglött ismét, és a szélvédőre alig fújja a meleget. Nekem zárt rendzer van beszerelve de van egy tartályos rendszerem is itthon.

Előre is köszi a válaszokat.

Nándor

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek !

Kérdésem a következő lenne: A omega kombi 20cne motorral. Fűtés szempontyából melyik jó?

Zárt rendszerű, vagy nyitott víztartályos rendszer ami jobb?

Azért kérdem mivel nekem is fűtés gondom van, gondolom thermo, bár kicseréltem újra de nem volt két hónap és megdöglött ismét, és a szélvédőre alig fújja a meleget. Nekem zárt rendzer van beszerelve de van egy tartályos rendszerem is itthon.

Előre is köszi a válaszokat.

Nándor

nincs jelentősége.

ha nem hengerfejes a motor és jó a tartály sapkája is akkor nem lehet gond.viszont olyan tud lenni,hohy a sapka rossz és nem tartja az 1.3 bar-os nyomást és ezmiatt megforr kicsit a hengerek között.innen meg már egyenes az út a nem működő fűtés felé.

Link to comment
Megosztás:

nincs jelentősége.

ha nem hengerfejes a motor és jó a tartály sapkája is akkor nem lehet gond.viszont olyan tud lenni,hohy a sapka rossz és nem tartja az 1.3 bar-os nyomást és ezmiatt megforr kicsit a hengerek között.innen meg már egyenes az út a nem működő fűtés felé.

Köszönöm a gyors reagálást, először is.

A víz nem megy fel, a fűtést az utastérbe oldalt ahol nyomni kell azt nyomja ,de viszont a szélvédőre nem nyomja úgy ahogy azt kell. Én a terelőlapátra gyanakszom első sorba, hiába ment tönkre ismét az új termóm. Mert akkor fűtésem sem lenne az utastérbe. Bár az idegesít hogy mi lehet a bibi, na meg hogy egy új termó ennyit bírt ki csak ( vagy gyári hiba van vele vagy nálam a vasba van valami bibi amire nem jövök rá) Csak akkor ha szétszedem, de az nem öt perces meló lebontani az egész belső kócerájt.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors reagálást, először is.

A víz nem megy fel, a fűtést az utastérbe oldalt ahol nyomni kell azt nyomja ,de viszont a szélvédőre nem nyomja úgy ahogy azt kell. Én a terelőlapátra gyanakszom első sorba, hiába ment tönkre ismét az új termóm. Mert akkor fűtésem sem lenne az utastérbe. Bár az idegesít hogy mi lehet a bibi, na meg hogy egy új termó ennyit bírt ki csak ( vagy gyári hiba van vele vagy nálam a vasba van valami bibi amire nem jövök rá) Csak akkor ha szétszedem, de az nem öt perces meló lebontani az egész belső kócerájt.

ha van bent meleg akkor lehet a box van széthullva.

a termoból meg jót kellvenni.nem szabad sajnálni a lét rá.ha nincs szerencséd 1x majd zárva áll meg aztán a moci kakukk......

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ha van bent meleg akkor lehet a box van széthullva.

a termoból meg jót kellvenni.nem szabad sajnálni a lét rá.ha nincs szerencséd 1x majd zárva áll meg aztán a moci kakukk......

Köcce a választ. Sajna úgy néz ki hogy a fűtőtestem van meghalva mivel érezni az utastérbe a fagyálló szagát és azt is fúja fel hidegbe a szélvédőre. Maga a box az jól müxik nyllanak csukódnak a lamellák mert megkukk őket.

Így vennem kell radiátort bele.

Thermót meg veszek valami jót akkor nem akarom hogy beállyom a moci. ( igaz van csere mocim :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Geo1: Van egy hibátlan radiátorom, nokedli összegért a Tiéd lehet. Ha érdekel, hívj: 703739600

Helló.

Élni fogok a lehetőséggel de majd csak fizukor sajna. Persze ha addig meg is lesz.

Hacsak nem kopik addig a donor omegából valami. Bár sokmindent már nincs eladó sorba.

Megköszönném ha írnál egy árat erre a címre: geotech76@freemail.hu

Köszi

Link to comment
Megosztás:

vas.......örökösek mint a szegénység.... :rolleyes:

Valós tapasztalatok érdekelnének, mert én szívtam nem keveset a dtr-nek a hengerfejével és ha gátasodásra hajlamos a benzines is akkor A belehuggyozok a konnektorba B felvágom az ereim és utána huggyozok a konnektorba. Szal kiváncsi lennék tapasztalatokra mert van egy 2.4-es ami tetszene.

Link to comment
Megosztás:

Valós tapasztalatok érdekelnének, mert én szívtam nem keveset a dtr-nek a hengerfejével és ha gátasodásra hajlamos a benzines is akkor A belehuggyozok a konnektorba B felvágom az ereim és utána huggyozok a konnektorba. Szal kiváncsi lennék tapasztalatokra mert van egy 2.4-es ami tetszene.

Ha esetleg valaki ennek az autónak az előéletét ismeri az nagyon érdekelne: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega...avan_gl-3353390

Link to comment
Megosztás:

nekem csak cih motorjaim volta mindíg.....(vas hf-esek).

csak az olajra kényes,ha rendesen cseréled és jó minőségüt,akkor kimegy a világból.

sok cih motort kinyírtam már életemben,de konstrukciós hibára nem lehetett fogni 1iket sem.igazából elkoptak a mocik a sok használatban.

viszont ha sikerül megfőzni 1x akkor ezek kukák lesznek.....mint álltalában minden moci.

gátas soha nem volt nálam pedíg sokszór kellett hidegen is meghajtanom.

most is 2.4-es használok és nekem nagyon bevált,igaz én nem tuningolom csak rengeteget megyek vele.minden motort meg lehet őlni,de ezeket még anyagból csinálták.

hülyeség ellen meg nincs orvosság.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nekem csak cih motorjaim volta mindíg.....(vas hf-esek).

csak az olajra kényes,ha rendesen cseréled és jó minőségüt,akkor kimegy a világból.

sok cih motort kinyírtam már életemben,de konstrukciós hibára nem lehetett fogni 1iket sem.igazából elkoptak a mocik a sok használatban.

viszont ha sikerül megfőzni 1x akkor ezek kukák lesznek.....mint álltalában minden moci.

gátas soha nem volt nálam pedíg sokszór kellett hidegen is meghajtanom.

most is 2.4-es használok és nekem nagyon bevált,igaz én nem tuningolom csak rengeteget megyek vele.minden motort meg lehet őlni,de ezeket még anyagból csinálták.

hülyeség ellen meg nincs orvosság.... :rolleyes:

én se akarok tuningolni vagyis igen egy hengerenkénti gázt akarok vems-el bele ha meg az automata egyszer elfossa magát akkor van itthon 5-ös váltó lendkerék meg kuplung és összerakom azzal.

Link to comment
Megosztás:

én se akarok tuningolni vagyis igen egy hengerenkénti gázt akarok vems-el bele ha meg az automata egyszer elfossa magát akkor van itthon 5-ös váltó lendkerék meg kuplung és összerakom azzal.

a gázt jól bírják ezek.én évi 90-110 ezret megyek vele és semmi gond.ill. volt 1x amikor a szegény keverék és nagy előgyújtás miatt elcseppent 1 dugóm,de ez az én hibám volt.egyébként gazdaságosak nagyon.

nekem trélerrel 10et eszik a 2.4-es.igaz nem vadulva:100-120 km/h.

Link to comment
Megosztás:

én se akarok tuningolni vagyis igen egy hengerenkénti gázt akarok vems-el bele ha meg az automata egyszer elfossa magát akkor van itthon 5-ös váltó lendkerék meg kuplung és összerakom azzal.

a gázt jól bírják ezek.én évi 90-110 ezret megyek vele és semmi gond.ill. volt 1x amikor a szegény keverék és nagy előgyújtás miatt elcseppent 1 dugóm,de ez az én hibám volt.egyébként gazdaságosak nagyon.

nekem trélerrel 10et eszik a 2.4-es.igaz nem vadulva:100-120 km/h.

Link to comment
Megosztás:

a gázt jól bírják ezek.én évi 90-110 ezret megyek vele és semmi gond.ill. volt 1x amikor a szegény keverék és nagy előgyújtás miatt elcseppent 1 dugóm,de ez az én hibám volt.egyébként gazdaságosak nagyon.

nekem trélerrel 10et eszik a 2.4-es.igaz nem vadulva:100-120 km/h.

Van most is omega a családba 23dtr hihetetlen kényelmes minden ott van benne ahol kell nem akar senki belenyúlni nem kötözködnek a suzukisok vele és emellett hihetetlen vezetési élményt tud nyújtani (legalábbis nagyon szeretem vezetni) ez alatt a 200-220e km alatt amit megtettem vele óriási élményekben részesített...

Link to comment
Megosztás:

Van most is omega a családba 23dtr hihetetlen kényelmes minden ott van benne ahol kell nem akar senki belenyúlni nem kötözködnek a suzukisok vele és emellett hihetetlen vezetési élményt tud nyújtani (legalábbis nagyon szeretem vezetni) ez alatt a 200-220e km alatt amit megtettem vele óriási élményekben részesített...

én nem szeretem a dízeleket.....de ez én vagyok.

gázból meg sztem jobban jársz 1 egyszerű keverőfejes cuccal.igénytelen az út szélén reparálható és ha jól van beállítva akkor nem nagy különbség van a gázbefecsi és ez közt.

én a 24v-sbe is keverőfejest raktam,3 literes létére elketyegett 9.5-11/100km literel 1300 km-t.szal volt teszt rendesen vele.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hütés fütés kapcsolót tudok adni!

3000ft.

Email:

fischer.karoly@hotmail.com

hali!

nincs valakinek omega A elektromos tetőablak motorjának a burkolata a tekerő helyére? valamint egy fűtés-hűtés ventillátor kapcsoló?

nagyon kéne :rolleyes: PÜ-t légyszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.