Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok! Van egy 2002 es zafirám, a hátsó lökhárítóba 4 db parkolóradar érzékelő. Nem müködik mivel még eddig nem szólalt meg..De nagyon szeretném ha működne mivel elég sürün parkolok szűk helyekre vele. A szenzorok be vannak kábelezve valameddig tudom követni de aztán elvész a gyári kábelvezetőkben így úgyvélem valamikor müködött. A szerelő azt mondta hogy nincs benne az "agyában" ezért nem megy, lehetséges hogy szándékosan kiiktatták.Kinek van még gyárilag tolatóradar a Zafira A ban?

Mit gondoltok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vásároltam egy 1.8 16v benzines Zafirát. 192.000 km. 2000évjárat

Milyen olajat tegyek bele? 5W-40 az előírás. A kocsi motorikusan jó állapotban van.

Mehet még bele 5W-40? Pld.:Valvoline

Köszönöm előre is a segítséget.

Nekem Castrol Edge van benne 5W40 ha nem eszi akkor használd az előirt kenőanyagot

Link to comment
Megosztás:

T meni001!

Az előírás nem viszkozitás osztály (5W-40), hanem az aktuális gyártóművi követelmény (GM Dexos 2) megléte.

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40,

Eurol Fluence DXS 5W-30.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge Fst 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

Uhh... lassan már 700e Km-nél járok a cégessel, és eddig még nem sikerült így járnom, de valamiért mégis folyton ettől parázok. Elővigyázatosságból ezért mindig ahhoz a kútoszlophoz szoktam állni ahol a teherautók tankolnak, ott csak gázolaj folyik mindegyik töltőcsonkból, szóval még véletlenül sem tudok hibázni.

Hova tekersz ennyit? :D

Amúgy én is tankoltam már benzint Iveco-ba, az bírt kb.300km-t, akkor az összes anyagot lefejni belőle, gázolajjal tele- utána még ment olyan 1200km-t, majd pár porlasztócsúcs megadta magát. Nem volt olcsó...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vásároltam egy 1.8 16v benzines Zafirát. 192.000 km. 2000évjárat

Milyen olajat tegyek bele? 5W-40 az előírás. A kocsi motorikusan jó állapotban van.

Mehet még bele 5W-40? Pld.:Valvoline

Köszönöm előre is a segítséget.

En 2001 es,évjáratú,183ezer kilométerben vásároltam ,10w40et tettem,5ezernél töltöttem 1literrel utánna.Az eredeti szervizkönyvét lapoztam,ami szerint gondosan cserélték 10-12 ezrenként,és egész 120ezerig 5w használtak,attól kezdve tértek át 10 w re

Link to comment
Megosztás:

Hova tekersz ennyit? :D

Amúgy én is tankoltam már benzint Iveco-ba, az bírt kb.300km-t, akkor az összes anyagot lefejni belőle, gázolajjal tele- utána még ment olyan 1200km-t, majd pár porlasztócsúcs megadta magát. Nem volt olcsó...

Megnyugtattál,akkor nem csak én vagyok ilyen béna..:)

Link to comment
Megosztás:

Megnyugtattál,akkor nem csak én vagyok ilyen béna.. :)

Ez olaszban volt, egy faluban egy kútnál: a kutas kiabált az épületből valamit, meg mutatta, hogy nem jó amit csinálok, de én vissdzaintettem neki, hogy nincs gond, minden oké. Csak nemsokra rá esett le, hogy b....g, benzint jön a csövön gázolaj helyett... :o :omg: Kb.30 litert tankoltam, majd telenyomtam gázolajjal, abból olyan 130l fért még bele. És utána kezdődött a gond...

A teendő ilyenkor, amit megtanultam: nem indítani, leszívni az összes anyagot. Sajnos drága tanulópénz volt... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Zafira 2.2 benzines (ZY22H) tipusu automon teljesitmeny csokkenest tapasztaltam. OBD 2-es hibakod olvaso a Misfire monitor general data ( MID $a1 TID $a3) kodot hozta fel. A fordulatszam a gazpedal lenyomasara lassan reagal, a motor alapjaraton nem jar egyenletesen. Ellenoriztuk az uzemanyag nyomast az uzemanyag pumpanal ami normalis 4.1 bar erteket mutatott. A szervizlampa (kisauto kulccsal) vilagit. Ez idonkent nem ad jelzest ilyenkor a teljesitmeny is normalis. Szeretnem kerni a segitsegeteiket, tanacsaitokat. Elore is koszonom.

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Megnyugtattál,akkor nem csak én vagyok ilyen béna.. :)

Napi használat..142 000 van benne,és 2007-es ..:P

Azt mondta a porlasztós,ha nem lett meghajtva,akkor valószinűleg nem lesz gond,és én nem mentem vele nagy sebességgel,miután benzint tankoltam..mindenesetre mostmár mentem vele egy keveset azóta,és rendben működik..

A változatosság kedvéért az elektronika szórakozik az idegeimmel..hol az ABS bal első jeladóját teszi ki hibának,aztán eltűnik,hol a hátsó féklámpát..

Link to comment
Megosztás:

Ha bárkinek van valami javíthatatlan elektronikai hibája, akkor tudok rá egy tuti jó embert. Nekem a 'javíthatatlan VP44 psg16 ' adagolómat csinálta meg, 6 hónap garanciát vállalt rá. Mindennemű elektronikát megjavít, és hibát feltár.

Ha kell a címe, vagy a telefonszáma, akkor privátban tudom jelezni. Nem reklámozni akarom, csak ha már valaki nagyon el van keseredve akkor utolsó mentsvárként...

Amúgy Diósjenő a a község ahol működik a srác.

A többit privátban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlet Mindenkinek,

Bár már pontosan egy éve Zafira tulaj vagyok, most "érett" meg a helyzet, hogy regisztráljak a fórumba. Rögtön egy kérdéssel fordulok a Nagyérdeműhöz:

1999-es, 1,8-as Elegance-ról van szó. A hűtőventillátor hideg motor esetében (is) véletlenszerűen ki-be kapcsolgat. A hőfok jeladót cseréltem (termosztátban lévőt), valamint a klíma vezérő egységet is cseréltem egy bontottra (próba céljából). A hibajelenség továbbra is fennáll. 90 fok felett a ventillátor normálisan működik bekapcsol és ha lehúzta a hőmérsékletet, akkor kikapcsol. Ami zavar az a ki-be kapcsolgatás (kb.1-3mp-re kapcsol be véletlenszerűen). Van ötlete valakinek, hogy milyen alkatrész hiba okozhat hibás üzenetet a ventillátornak. Néha menet közben is kigyullad a vízhűtő-rendszer hiba lámpa.

Előre is köszönöm:

BéGé

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtetszett a Zafira :) Az új az nagyon szép de nagyon drága, a B nem tetszik, de az A is bejövős és jó árasított már :) Dízel párti vagyok, de nem bízok az Opelék dízeleiben, függetlenül attól hogy az ténylegesen Opel vagy Isuzu, de ettől függetlenül lehet hogy nagyot tévedek. Amúgy a 2.0 DTI 101 Le ami szimpatikus. Benzinesből az 1,6 alapból kilőve, 1,8 lehet még jó ... talán...csak a gatyám leenné.

Fenntartás és megbízhatóság szempontjából melyik motorral szerelt volna jó választás? Mert itt visszaolvastam az összes oldalt, de nem tiszta a kép :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyen csatlakozó kell neked is?

958044-20130318-PhY3xh.jpg

Anno sokat keresgéltem, meg lehet venni (illetve rendelni külföldről) külön is, de aranyárban van, viszont ha van a közeledben bontó akkor a B Vectra központi zárjára ilyen csatlakozó megy az ajtóban (lehet hogy más típusnál is, de a B Vectra biztos), valamint a C Corsa fényszórójára is ilyenek mennek. Előbbi esetben (B Vectra) lehet hogy pár pint bele kell fűznöd a csatlakozóba mert nem lesz elég benne illetve nem ott lesznek ahol kellene, ebben az esetben a vezetőoldali zár csatlakozójával jobban jársz, az utasoldaliba csak asszem 3db vezeték megy.

(A fenti képen is látszik hogy a jobb felső érintkező helyére már én szerkesztettem be egy kisméretű sarut, de azóta is problémamentesen működik).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtetszett a Zafira :) Az új az nagyon szép de nagyon drága, a B nem tetszik, de az A is bejövős és jó árasított már :) Dízel párti vagyok, de nem bízok az Opelék dízeleiben, függetlenül attól hogy az ténylegesen Opel vagy Isuzu, de ettől függetlenül lehet hogy nagyot tévedek. Amúgy a 2.0 DTI 101 Le ami szimpatikus. Benzinesből az 1,6 alapból kilőve, 1,8 lehet még jó ... talán...csak a gatyám leenné.

Fenntartás és megbízhatóság szempontjából melyik motorral szerelt volna jó választás? Mert itt visszaolvastam az összes oldalt, de nem tiszta a kép :)

Pedig ha jót akarsz magadnak,az 1.8at választod!

1.6 gyenge,és hangos,a rövid váltó miatt,a dízelekkel bármi lehet ilyen korban,és általában van is... Az 1.8 alig fogyaszt többet az 1.6nál (nálunk országúton 6,5-6,8,városban nem kell tojáson lépkedni a 10 alatti fogyasztáshoz,de számolj tízzel,és nem tévedsz nagyot,pályán 8-8,5,140es tempó körül autózva)

És ha egy benzinessel bármi gond van,töredékéből megjavíttatod.Nagyon kellemes "ez a motor való bele" érzést ad minden egyes úton,amikor csak beleülünk.

Én biztos nem vennék dízelt,ha majd lecserélem pár év múlva egy Zafira B-re,akkor is 1.8at fogok keresni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.