Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok.

Pár napja zafira A tulaj lettem.

Külföldről hozott az autó, kevés km,

Szép stb.

Viszont a használatija nem magyar, így nem tudom a szervízeléssel kapcsolatos intervallumokat elolvasni.

Vezérlést mikor kell benne cserélni stb.

A motor 1.8 16v

Valahonnan le lehet -e tölteni vagy ha valakinek megvan magyarul és át küldené hálás lennék érte.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Astra G -re keres az is jó lehet. Ha jól tudom a gyári szervizintervallum 30e km, vagy az 1 év. (Ezt szokta az InSP felirat is jelezni) Ezt felejtsd el,üsd ki a számlálót és 10e km-ént cserélj olajat+szűrőket.

Vezérműszíjcsere intervallumok (Z18XE)

Z-vel kezdődő motorkódok (16V) 2003-as modellévig:

-60.000 KM
- 4 év

Z-vel kezdődő motorkódok (16V) 2003-as modellévtől:
- 90.000 KM
- 6 év

InSP felirat a km órán
Astra G Gy.I.K rovat

Módosítva : hemi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv.

Segítséget szeretnék kérni rutinos Zafirásoktól.

Nemolyrég lettem Zafira tulaj (2000-es 2.0 DI), és a biztosítékokkal ismerkedtem, amikor is elkövettem egy óriási hibát.

Gyújtás és egyéb bekapcsolt állapotban huzogattam a biztosítékokat, hogy mindeggyik működőképes-e.

Egyszer csak amikor kb. az alsó sor balról 5.-6. biztosítéknál jártam, kihúztam, (és olyan hangjelzés kiséretében mint amikor a kocsiban marad a kulcs,de kinyitod az ajtót...) elment a delej az elektromos ablakvezérlő és elektromos tükör vezérlő egységből a vezető ajtónál.

Néztem biztosítékokat, hátha majd könnyű dolgom lesz, de nem.

Elvileg ránézésre semelyik se szolta el magát, mégis csúnyán áramtalan a rendszerem.

Pl. a 17, 20-as biztosítékok felelnek az elektromos ablakokért elvileg, mégis azokat (jobb fent) nem is piszkáltam, megnézve épek.

Van-e esetleg vmi féle extra védelmi biztosíték a kormány alatti egységen kívül amit vissza/át kéne kapcsolnom.

Nagyon várom a segítséget, lehúzható ablakok nélkül nem a igazi :)

Más: nem jó a bal hátsó elektromos ablak (a vásárlás óta).

Ahogy megvizsgáltam burkolatleszerelés után, észrevehető, hogy már párszor szétszedték ezt az ajtót, más csavarok mint a többibe, hiányzó rögzítő csavarok....

Szal, nem működik az elektromos ablak (4 elektromos ablakos zafira) se a központi sofőr vezérlővel, se a sajátjával.

Nem világít a lámpa a kapcsóban, kapcsolóhiba kizárva, mert kicserélgettem a többivel és ott működik a kapcsoló.

Help. ( jöv. hét csütörtökön vinném sötétíteni ablakokat ,addigra működnie kéne.... :( )

Köszönöm a segítségeket, ötleteket, trükköket.

Link to comment
Megosztás:

Más: nem jó a bal hátsó elektromos ablak (a vásárlás óta).

Ahogy megvizsgáltam burkolatleszerelés után, észrevehető, hogy már párszor szétszedték ezt az ajtót, más csavarok mint a többibe, hiányzó rögzítő csavarok....

Szal, nem működik az elektromos ablak (4 elektromos ablakos zafira) se a központi sofőr vezérlővel, se a sajátjával.

Nem világít a lámpa a kapcsóban, kapcsolóhiba kizárva, mert kicserélgettem a többivel és ott működik a kapcsoló.

Help. ( jöv. hét csütörtökön vinném sötétíteni ablakokat ,addigra működnie kéne.... :( )

Köszönöm a segítségeket, ötleteket, trükköket.

Szia nekem is Zafirám van, a hátsó ajtóba valószínű elszakadtak a vezetékek a nyitogatástól (ahol kijön a kaszniból). Nekem is ez volt a probléma. Villamossági szerelő egy óra alatt orvosolta.

Módosítva : bandita8
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia nekem is Zafirám van, a hátsó ajtóba valószínű elszakadtak a vezetékek a nyitogatástól (ahol kijön a kaszniból). Nekem is ez volt a probléma. Villamossági szerelő egy óra alatt orvosolta.

Köszi, jól hangzik,

Közben rátaláltam a KL15 ös biztosítékra ami ezekért felelős: el.ablak.el.tükör. (felső sor 15.hely)

kicseréltem az elsült 7,5 -es biztosítékot, ráadtam a gyújtást felvillantak a rég nem látott fények az el. ablak emelőben, és kampó. Még egy biztosíték oda.....Hmm ....

Ötletek?

MEGOLDÓDOTT, kellettegy új 7,5 -ös bizti, és EZ a problem máris megszünt.

DE!! lásd lentebb :((

Módosítva : Dantetu
Link to comment
Megosztás:

Köszi, jól hangzik,

Közben rátaláltam a KL15 ös biztosítékra ami ezekért felelős: el.ablak.el.tükör. (felső sor 15.hely)

kicseréltem az elsült 7,5 -es biztosítékot, ráadtam a gyújtást felvillantak a rég nem látott fények az el. ablak emelőben, és kampó. Még egy biztosíték oda.....Hmm ....

Ötletek?

Elszakadt a vezeték és letestel valahol - Ld előző hozzászólót - keress egy elektromos szakembert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy 2004-es zafirát és egy ncdr 1100-as fejegység van benne. Már több helyen néztem de nem tudom hogy milyen navi cd kell hozzá. Az se baj ha angol nyelvű(állítolag magyar nyelvű nincs).

Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bal hátsó elektromos ablak rosz volt ügye, na majd én jóóól megcsinálom..

Jelentem a bal és a jobb hátsó elektromos ablak sem működik.. :S

Szétforrasztottam amit összeraktam, de azóta se reagál az amúgy működött jobb hátsó.(Tehát visszaállítottam a forrasztás előtti állapotot)

Holnap (Szombaton) megprobálom még megtalálni a problémát, hogy tudtam elb*szni a jobb hátsót úgy, hogy arra se jártam, de aztán VISSZEM VILLAMOS SZAKIHOZ!!!

Remélem pici pénzből megúszom a "nagy" javításomat...

Nem vágom hol lehet a hiba, szépen szakosan forrasztottam meg, kimértem, szakadás nem volt, az érintkezők közül a kapcsolónak a fel-le vezetéke nem akar jó lenni, többi kimérve, áram alatt. Hm.... Vmi biztosíték szállhatott el, mivelhogy visszacsinálva se javult meg a jobb hátsó.....

(Bal hátsónál amúgy 5 vezeték nyírodott el, mintahogy azt tippeltétek,gyanítottátok is)

Ötletek? Hol lehet a hátsó el.ablakoknak a vezérlője? A led se világít a sofőr oldali Egységnél.. csak az 1. soré... Hol lehet a hiba, eldugott biztosíték esetleg?

Aksisarut levegyem-e picit? F*sznak kellett hozzányúlnom... :8

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bal hátsó elektromos ablak rosz volt ügye, na majd én jóóól megcsinálom..

Jelentem a bal és a jobb hátsó elektromos ablak sem működik.. :S

Szétforrasztottam amit összeraktam, de azóta se reagál az amúgy működött jobb hátsó.(Tehát visszaállítottam a forrasztás előtti állapotot)

Holnap (Szombaton) megprobálom még megtalálni a problémát, hogy tudtam elb*szni a jobb hátsót úgy, hogy arra se jártam, de aztán VISSZEM VILLAMOS SZAKIHOZ!!!

Remélem pici pénzből megúszom a "nagy" javításomat...

Nem vágom hol lehet a hiba, szépen szakosan forrasztottam meg, kimértem, szakadás nem volt, az érintkezők közül a kapcsolónak a fel-le vezetéke nem akar jó lenni, többi kimérve, áram alatt. Hm.... Vmi biztosíték szállhatott el, mivelhogy visszacsinálva se javult meg a jobb hátsó.....

(Bal hátsónál amúgy 5 vezeték nyírodott el, mintahogy azt tippeltétek,gyanítottátok is)

Ötletek? Hol lehet a hátsó el.ablakoknak a vezérlője? A led se világít a sofőr oldali Egységnél.. csak az 1. soré... Hol lehet a hiba, eldugott biztosíték esetleg?

Aksisarut levegyem-e picit? F*sznak kellett hozzányúlnom... :8

Egy jó tanács. Szerintem nem érdemes ezeket az autókat otthon szerelgetni. Nekem például egy szál vezeték el volt szakadva a kormány mögött, ami miatt nem indult a kocsi, csak indítózott. Hiába is kerestem volna otthon a hibát esélyem nem lett volna megtalálni,(több szerelőnek is 3 hétbe tellett) csak esetleg még valamit elrontani. Az én tanácsom hogy hagyd és vidd el szerelőhöz. Jobban jársz. Sok sikert a javításhoz. Esetleg még próbáld megmozgatni a biztosítékokat, hátha..... Ja az aksi saruval vigyázz, mert utána a rádió, vagy navi sem fog működni, ha nincs hozzá kód. Illetve biztosítékok nem csak bent vannak, hanem a motortérben is van pár darab.

Módosítva : bandita8
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy jó tanács. Szerintem nem érdemes ezeket az autókat otthon szerelgetni.

Ezt annyiban módosítanám hogy akkor nem érdemes, ha nem vagy biztos benne hogy mit csinálsz.

Én nem vagyok nagy szerelő, de kellően óvatos hozzáállással és alapos előkészületekkel eddig mindent meg tudtam csinálni aminek nekiálltam, gond nélkül. Mielőtt nekiállnék, fellapozom a szerelési könyveket meg a netet azért hogy hogyan tudom elérni azt amit szeretnék, és szerelés előtt és közben is fotókat készítek arról hogy mi hogyan volt eredetileg, hogy majd össze is tudjam rakni. Ha csak nekiesünk mint borjú az anyjának, abból nem sülhet ki semmi jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Bővült a család egy Zafira A Comfort, 2001-es kiadású benzines szépséggel. TID kijelzője kb. 40%-ban működik. Cserélni szeretném, de nem vagyok tisztában vele, hogy milyenre lehet a mostanin kívül. Szétszedtem, sárga csatlakozós. Örülnék, ha lehetne okosabbat bele tenni, adatok elérésére, de melyikkel kompatibilis? Gyárilag egy CDR 500-as rádióval volt szerelve, de ez az idők, és az előző tulaj alatt elpárolgott belőle. Minden megoldásnak örülnék. Tempomat beszereléséhez mit kellene megvennem hozzá?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Bővült a család egy Zafira A Comfort, 2001-es kiadású benzines szépséggel. TID kijelzője kb. 40%-ban működik. Cserélni szeretném, de nem vagyok tisztában vele, hogy milyenre lehet a mostanin kívül. Szétszedtem, sárga csatlakozós. Örülnék, ha lehetne okosabbat bele tenni, adatok elérésére, de melyikkel kompatibilis? Gyárilag egy CDR 500-as rádióval volt szerelve, de ez az idők, és az előző tulaj alatt elpárolgott belőle. Minden megoldásnak örülnék. Tempomat beszereléséhez mit kellene megvennem hozzá?

Köszi előre is.

Tempomat beszereléséhez mit kellene megvennem hozzá?

Ha a drotok fel vanak hozzva a kormanyhoz akkor csak a kar kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A Zafirámba olajat szeretnék cserélni most magnetic 5-40es full syntetikust van benne, 8000km után van olajfogyasztásom kb 0.5l, nem gond mert utána töltöm,

Milyen olajat ajánlotok, vagy jó ez!

Amúgy nagyon szeretem az autót 1.8-as ,2002-es, elegance kivitel

Link to comment
Megosztás:

T Zim!

"... magnetic ..."

Castrol Magnatec 5W-40 C3 az.

GM dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Fst 5W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Ez ám a választék, köszönöm szépen!

Igen a magnatec-et elírtam :omg:

T Zim!

"... magnetic ..."

Castrol Magnatec 5W-40 C3 az.

GM dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Fst 5W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Link to comment
Megosztás:

És ti ezek közül melyiket szoktátok használni? Van valami közösen bevált olaj?

Amúgy vagy castrol, mobil1,valvoline, talán Q8 közül akarok választani!

Ez ám a választék, köszönöm szépen!

Igen a magnatec-et elírtam :omg:

Link to comment
Megosztás:

Én a Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 töltöm az enyémbe is (Zafira 2.2 DTI), valamint fater (1.6 H) astrájába is ez megy. Nekem bevált, nem mellesleg, hogy ez 5 literes kiszerelésű, valamint az unixnál van olyan akció, hogy hozzácsomagolnak+1 litert. Nekem nem eszi, és ha jól csinálod, akkor a +1 literekből összejön egy olajcserényire való olaj egy idő után.

Cserélt már valaki első kerékcsapágyat, ami 'abs' szenzoros? Csak a menetét jó lenne tudni. Sejtésem van holnap állok neki, csak jó lenne csinálni, és nem gondolkozni, meg kitalálni mit hogyan, és mi után kell leszedni.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Februárban vásároltam egy Zafira A, 2.0 dti-t.

Már akkor 3 naposan, akksit cseréltem, hiszen egy 6 éves volt benne és ráfogtam arra, hogy öreg.

Akkor egy Bosh 70-es került bele és nem is volt vele baj, egészen egy héttel ezelöttig.

Egy hete vizsgázott és egy villamosságissal bekötettem a vonohorgot, ami eddig nem volt rajta.

Azóta 2 naponta 0-ra merül reggelre az akksi.

A jelenség a következő..

Minden fogyasztó nélkül, álló motornál is 6 - 6.2 Amper átfolyó áramot mérek.

Eközben a bizti táblán lévő zöld kis kocka relé fokozatosan melegszik, úgy hogy gyújtás sincs a kocsira adva.

Ha a relét kiveszem, majd ezután behelyezem, valami egyből kattan benne (szinté gyújtás nélkül)

Ez mellett, az összes irányjelzőm tökéletesen működik menet közben.

Van esetleg valakinek valami ötlete, mi okozhatja a gebaszt?

A villamosságis, a bal küszöb alatt kötött rá egy 2 áramkörös visszajelző ledet, amit a műszerfal és az a oszlop közé szúrt be. Gondoltam arra is, hogy ő kötött el valamit, de

sajnos 2 apja nem tudom elérni. Ha pedig valóban ő hibázott, nem szeretnék másnak fizetni.. :(

Link to comment
Megosztás:

Látom, túl sok hozzászólás nem érkezett az előbbi problémámra :( A villamosságis azt mondta, hogy 70 %-ban a komfort modult kell cserélni, ami a bizti táblában van. Nem tudná esetleg valaki megmondani, hogy hol lehetne bontottban lőnöm egyett, az eredetivel megeggyező funkciókkal?

Link to comment
Megosztás:

http://indafoto.hu/rebi01/image/20853735-cb2ada74/user

Üdv!

Azt szeretném megtudni, hogy a képen látható 110 Amperes bitiből hová mehet pontosan az utastérbe a barna, valamint a piros vastag kábel. Sajnos 6 amperes üresjárati zárlatot mérek rajta, ezért néhány órán belül leszívja az akksimat, Lekötöttem (látható a képen) és minden működik. Elkezdtem szétbontani a műszerfalat, de nem akarok felesleges munkát, ezért ha nincs jelentősége, (mint pl. állófűtés, stb) nem mennék tovább...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régebb óta olvasgatom a fórumot de mos kedvenc zafirkám rávett a regisztrációra, mivelhogy kikönyökölt a difi a váltóba...

A kérdésem a következő lenne milyen típusú/jelzésű váltót keressek hozzá???

2002-es z16xe

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.