Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

2000-es Zafirámhoz keresek hátsó üléssort,ahol mindhárom ülésnek hárompontos biztonsági öve van.Tulajdonképpen a mostani ülést cserélném erre,mert jön a 3. gyerkőc s középen csak kétpontos biztonsági öv van.Azt hiszem a 2002-es Zafiráknak már hárompontos bizt. övük van hátul,középen.Tud-e valaki segíteni?

Köszönöm!

Konrád Sándor

Link to comment
Megosztás:

2000-es Zafirámhoz keresek hátsó üléssort,ahol mindhárom ülésnek hárompontos biztonsági öve van.Tulajdonképpen a mostani ülést cserélném erre,mert jön a 3. gyerkőc s középen csak kétpontos biztonsági öv van.Azt hiszem a 2002-es Zafiráknak már hárompontos bizt. övük van hátul,középen.Tud-e valaki segíteni?

Köszönöm!

Konrád Sándor

OPEL alkatrészbontó után gyártott, új

Bp XVIII. Ker Hengersor utca 24.

Tel.: 290-5785

H-P: 10-17 ig

Szo.: 9-12 ig

Opel alkatrész bolt

XVIII. ker Pestimre, Napló u 63/A Tel.: 06302669611

H-P 9-17 ig Szo 9-13 ig

Használt OPEL alkatrészek 1992-es évjárattól

Név: Buggy Car autóbontó

Cím: 1165 Budapest Újszász u. 47.

Telefon: (+361) 402-4896; (+3670) 519-7868

Nyitva: H-Cs: 9-17, P: 9-16

Térkép: www.buggycar.hu/bonto/files/kepek...

Web: www.buggycar.hu

Bontott, után gyártott és gyári új alkatrészek kedvező áron!

Név: Wirex-Ker Kft.

Cím: 1196 Budapest; Hunyadi u. 112.

Telefon: (+361) 282-3841;(+3620) 944-5124

Nyitva: H-P: 9-17

Térkép: maps.google.com/maps?f=q&hl=hu&ge...

Web: www.opelalkatreszek.eu

www.opelalkatresz.eu

Név: Opel autósbolt Város: Budapest (18. ker) Cím: Bethlen Gábor u. 3/b Telefon: (+361) 294-2694 Fax: (+361) 296-0207 Mobil: (+3620) 332-5599- Nyitva: H-P: 8-18,

Szo: 8-14

http://www.opeldaewoo.hu/

ezeket is próbáld meg!

sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

sziasztok

Volt egy akksicserém. 7 évig bírta az orig akksi, de, most megadta magát. Szóval kiszed, megvesz, betesz és a rádió ugye elnémula.

Kiírja, hogy SAFE. Hogyan tudnék neki kódot beadni, mert kódot kaptam hozzá, de sehogyse jutok olyan menübe, ahol engedne beadni valami.

CAR400-as cucc van benne. Csak szervíz tudná bekapcsolni 5000-ért, vagy van trükkje?

Nem találtam hozzá leírást.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Volt egy akksicserém. 7 évig bírta az orig akksi, de, most megadta magát. Szóval kiszed, megvesz, betesz és a rádió ugye elnémula.

Kiírja, hogy SAFE. Hogyan tudnék neki kódot beadni, mert kódot kaptam hozzá, de sehogyse jutok olyan menübe, ahol engedne beadni valami.

CAR400-as cucc van benne. Csak szervíz tudná bekapcsolni 5000-ért, vagy van trükkje?

Nem találtam hozzá leírást.

Köszi

Itt nem kell menübe lépni ha car 400 van benne akkor kod kártya elő vagy a kód szám és gyujtást ráad rádió kikapcsolva legyen, AS gombot nyomod mig egy biiiiiiiiip hangot hallasz és a rádió 1, 2,3,4, billentyűjével szépen morse jelezve beadod a kódot , ha jó amit kiir a kijelzo akkor AS gombot nyomod folyamatosan mig biiiip hangod hallod. Utánna gyujtás levesz és rádió bekapcs! és működik!

Link to comment
Megosztás:

Itt nem kell menübe lépni ha car 400 van benne akkor kod kártya elő vagy a kód szám és gyujtást ráad rádió kikapcsolva legyen, AS gombot nyomod mig egy biiiiiiiiip hangot hallasz és a rádió 1, 2,3,4, billentyűjével szépen morse jelezve beadod a kódot , ha jó amit kiir a kijelzo akkor AS gombot nyomod folyamatosan mig biiiip hangod hallod. Utánna gyujtás levesz és rádió bekapcs! és működik!

sikerült, köszi...

Link to comment
Megosztás:

eddig nem volt semmi gondom, de tegnap 130-nál rántott egyett, megjeletnt a szervizjel (autó villáskulccsal) és érezhetően lelassult az autó. finoman még mentem vele 30 km-t (muszáj volt) különösebb hangok ill. rendellenességek nélkül...

következő idításnál a jel eltűnt!

olyat is szokott csinálni, hogy ha leffullad (lecsúszott a lábam a kuplungról) megjelenik a motorvez.elektronika meghibásodás jel. de ez is eltűnik néhány óra elteltével egy következő újraindásnál...

van tippetek?

szokványos jelenség?

akksicsere megkeverhette az elektronikát?

sokba kerül? (jó tudom, minden sokba kerül)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy opel betegségről szeretnék írni, kérdezni.

Szerintem alapjáraton kicsi a vákum.

Itt olvastam "leon al khamel" 2005-ös hozzászólását ( http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=632&st=60 ) és vmi hasonló az én bajom is.

Kronológiailag:

01. Mikor megvettem 4 évesen a Y20DTH-mat nem volt semmi gondja.

02. Kb. 5 évesen belementem egy kátyú félébe és azóta a kis ford számú turbófeltöltéssel gond van:

- beindítás utáni első turbóhasználat (2000ford.szám felett) után a lámpáknál megállva kigyullad a szervízlámpa, az autó szervízüzembe kapcsol, és letiltja a turbót

- lámpánál elindulva kb. 2500f/perc (2-esben), vagy 2000f/perc (3-asban) szervízlámpa elalszik, turbo működik, megy mint a golyó

VAGY ha országúton egyenletes sebességgel belemegyek egy kisebb döccenőbe akkor is kigyullad ez a "rohadék kulcsos ember" (ha kiég az izzója biztos nem cserélem ki :-) )

03. Most 7 évesen rászántam magam, hogy csak el kéne hárrítani a problémát:

- elsőnek légtömegmérőt megtisztítottam féktárcsatisztító sprayyel--->sömmi

- másodiknak a motor elején középen, a műanyag opel lemez alatt lévő "turbo sziszegőt" takarítottam meg az olajsártól--->hiba él, mint tetűk a fejbőrben

- kaptam egy fülest, hogy a motorral szemben állva balra fent, a szívócsonk, és a légtömegmérő mögötti vákumszelepet tisztítsam meg: kiszedtem---> csavar nincs rajta---> alul 4 műanyag karom--->óvatosan leszed-->kis szűrő tömítéssel, rozsdát, rendellenességet nem látok--->teteje szerintem ragasztva így nem bántom---> műanyag alj, 4 körömmel visszarak--->motortérben szétnéz--->jé, jobb oldalt is van két vákumdoboz, az egyik GM száma megegyezik a kiszedettel ---> ötlet: cseréljem fel--->felcserélve--->hiba továbbra is

04. A felcserélés közben nézegettem a vákumcsöveket is. Kettőnél találtam 3 kopásnyomot, de lukat nem láttam rajtuk, bár lehet. Ezek a kopások azért vannak, mert hozzáérnek más alkatrészekhez, ezt jobban is megoldhatták volna Opelék.

05. Motorjárás közben alapjáraton a vákumhelyeken (csöveket lehúzva) érzek az újammal vákumot, de nem tudom, hogy elég erős-e?

Amit ki fogok próbálni:

01. "leon al khamel" is írta, hogy beindítás után, alapjáraton is kell a turbó lamelláinak működnie, ezt fogom megnézni + emlékszek régebben én is hallottam fütyülő, turbó hangot beindításkor, most meg nem

02. Rövidre fogom kötni a vákumszelepeket. Lesz belőlük gond?

03. A kopott vákumcsöveket kicserélem.

Kérdésim:

01. Melyik vákumdoboz mit csinál?

02. Vákumdobozok hogyan működnek?

03. A turbó nyomásszabályozó szelepnek van egy fémtengely kivezetése menettel.

Ezen állítsak?

04. Mit csináljak.

Ja, és lassításkor is előjön a hiba, ez főleg előzés előtt kib...szott kellemetlen, és balesetveszélyes.

Előre is köszönöm:

mihist4

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

ZafiraB-n volt már valakinek hasonló problémája? A kesztyűtartó nem záródik, az a 2 kis pücök az oldalán beregad..

Mit lehet ezzel kezdeni? Nem láttam semmiféle szétszedhető részt, ahol javítani lehetne, mintha egybe lenne öntve. Hogy tudnám ezt megjavítani.

előre is köszi a tanácsokat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy opel betegségről szeretnék írni, kérdezni.

Szerintem alapjáraton kicsi a vákum.

Itt olvastam "leon al khamel" 2005-ös hozzászólását ( http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=632&st=60 ) és vmi hasonló az én bajom is.

Kronológiailag:

01. Mikor megvettem 4 évesen a Y20DTH-mat nem volt semmi gondja.

02. Kb. 5 évesen belementem egy kátyú félébe és azóta a kis ford számú turbófeltöltéssel gond van:

- beindítás utáni első turbóhasználat (2000ford.szám felett) után a lámpáknál megállva kigyullad a szervízlámpa, az autó szervízüzembe kapcsol, és letiltja a turbót

- lámpánál elindulva kb. 2500f/perc (2-esben), vagy 2000f/perc (3-asban) szervízlámpa elalszik, turbo működik, megy mint a golyó

VAGY ha országúton egyenletes sebességgel belemegyek egy kisebb döccenőbe akkor is kigyullad ez a "rohadék kulcsos ember" (ha kiég az izzója biztos nem cserélem ki :-) )

03. Most 7 évesen rászántam magam, hogy csak el kéne hárrítani a problémát:

- elsőnek légtömegmérőt megtisztítottam féktárcsatisztító sprayyel--->sömmi

- másodiknak a motor elején középen, a műanyag opel lemez alatt lévő "turbo sziszegőt" takarítottam meg az olajsártól--->hiba él, mint tetűk a fejbőrben

- kaptam egy fülest, hogy a motorral szemben állva balra fent, a szívócsonk, és a légtömegmérő mögötti vákumszelepet tisztítsam meg: kiszedtem---> csavar nincs rajta---> alul 4 műanyag karom--->óvatosan leszed-->kis szűrő tömítéssel, rozsdát, rendellenességet nem látok--->teteje szerintem ragasztva így nem bántom---> műanyag alj, 4 körömmel visszarak--->motortérben szétnéz--->jé, jobb oldalt is van két vákumdoboz, az egyik GM száma megegyezik a kiszedettel ---> ötlet: cseréljem fel--->felcserélve--->hiba továbbra is

04. A felcserélés közben nézegettem a vákumcsöveket is. Kettőnél találtam 3 kopásnyomot, de lukat nem láttam rajtuk, bár lehet. Ezek a kopások azért vannak, mert hozzáérnek más alkatrészekhez, ezt jobban is megoldhatták volna Opelék.

05. Motorjárás közben alapjáraton a vákumhelyeken (csöveket lehúzva) érzek az újammal vákumot, de nem tudom, hogy elég erős-e?

Amit ki fogok próbálni:

01. "leon al khamel" is írta, hogy beindítás után, alapjáraton is kell a turbó lamelláinak működnie, ezt fogom megnézni + emlékszek régebben én is hallottam fütyülő, turbó hangot beindításkor, most meg nem

02. Rövidre fogom kötni a vákumszelepeket. Lesz belőlük gond?

03. A kopott vákumcsöveket kicserélem.

Kérdésim:

01. Melyik vákumdoboz mit csinál?

02. Vákumdobozok hogyan működnek?

03. A turbó nyomásszabályozó szelepnek van egy fémtengely kivezetése menettel.

Ezen állítsak?

04. Mit csináljak.

Ja, és lassításkor is előjön a hiba, ez főleg előzés előtt kib...szott kellemetlen, és balesetveszélyes.

Előre is köszönöm:

mihist4

Megpróbálok néhány kérdésedre valaszt adni.

Szerintem ha ez a jelenség egy kátyútól ered, akkor inkább valami elektomos csatlakozás, vagy vezeték sérülés lehet a hiba.

Igen a turbó töltönek alapjáraton is forognia kell.

A vákum szelepek (tudásom szerint) Elektromos jel hatására nyitnak, vagy zárnak.

2003 előtti autóknál az akksi melletti vákum szelepek: az első(hűtőhöz közelebbi) a szívótorok folytószelepének a vezérlőszelepe.

A második az EGR szelep vezérlője.

2003 utáni autóknál az első az ugyanaz, a másodikat sajnos nem tudom pontosan, valami átváltó szelep.

Amit tisztitottál az a turbónyomás szabályzó szelep.

Amin állítani akarsz az a wastegate szelep rudazata, azt én házilag nem babrálnám, bár a te döntésed.

Alapjáraton nem kell hatalmas vákumnak lennie.

A rohadék kis kulcsos emberke sajnos sosem fog kiégni, ha jól tudom az LED-es visszajelző.

Ami segítene, egy menet közbeni műszeres vizsgálat. Olyankor látható minden paraméter (pl. turbónyomás is ), és jobban behatárolható a hibaforrás.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Kérdéseim:

- Hol található egy 2001-es benzines Zafira A-n az a színkód, amivel tudok festéket (ezüst metál) "kevertetni" javításhoz?

- Fel lehet-e utólag szerelni a Comfort felszereltségű modellekre az Elagance módelleken lévű küszöbtakaró műanyagot?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Kérdéseim:

- Hol található egy 2001-es benzines Zafira A-n az a színkód, amivel tudok festéket (ezüst metál) "kevertetni" javításhoz?

- Fel lehet-e utólag szerelni a Comfort felszereltségű modellekre az Elagance módelleken lévű küszöbtakaró műanyagot?

Köszi előre is.

1., Ha minden igaz egy ilyen táblát kell keresned a jobb első ajtót kinyitva a B oszlopon, valahol térdmagasságban:

zafira%20a.jpg

Ezen a táblán az utolsó sor eleje (a képen Z 163) a színkód)

2., Szerintem minden további nélkül igen, a küszöb formája elvileg egyforma.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1., Ha minden igaz egy ilyen táblát kell keresned a jobb első ajtót kinyitva a B oszlopon, valahol térdmagasságban:

zafira%20a.jpg

Ezen a táblán az utolsó sor eleje (a képen Z 163) a színkód)

2., Szerintem minden további nélkül igen, a küszöb formája elvileg egyforma.

Köszönöm, bár a kép sajna eltűnt a topicból. De a leírásból meglesz.

Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy a műanyag oldalcsíkokat miképpen lehetne a kaszniról a legegyszerűbben leszerelni. (Fényezni szeretném, az autó színében.)

Milyen alapozót vegyek hozzá, mit javasolsz?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ha műanyagból van a díszléc akkor egyértelműen műanyagalapozót, hogy ebből pontosan milyen fajtát azt nem tudom, nem vagyok fényező. Sajna a Zafirát nem ismerem, úgyhogy nem adnék tanácsot a díszléc leszedésével kapcsolatban, nem tudom hogy patentok tartják-e vagy csak simán ragasztva van, és nem szeretném hogy emiatt esetleg eltörj valamit.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

üdv Mindenkinek!

A segitségeteket kérném ma mikor indittottam az autot se kép se hang.

A közelbe nem volt senki aki be bikázna vagy huzna.

És mivel nagyon siettünk és két kicsi ült hátúl a hidegben . igy betoltuk

kicsit nehezen ment. Tudom nem szabad de a kényszer nagy úr.

Beindulás útán ég a "kibocsájtás szabályzó ellenőrző lámpa " ami a gyujtás és a olaj nyomás között van.

Mi lehet a hiba ?

Hogy tudom törölni? gáz fék kombival lehet? Vagy milyen trükkel?

Nincs valakinek reális áron philips cdc3 cd tár ccrt700 hoz kellene.

Köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Zafirasok!

Francia importbol vettem egy 2006-os Zafira 1.9 cdti Enjoy-t. Tobb kerdessel is zavarlak titeket:

1. a CB (computer Bord) le van tiltva, nyomasra "No Function" feleletet ad. Kulfoldi forumokon azt olvastam hogy ez alapbol le van tiltva, csak annak szabaditjak fel aki kulon fizet erte. Allitolag az Opel szervizekben at tudjak irni. Valaki hallott mar errol?

2. Nem mukodik a tempomat (vagy nem tudom hasznalni) Az indexkaron ott van a ket gomb, de megnyomva semmi sem tortenik. Vajon azert mert le van tiltva a compubord? A TP gombnak a muszerfalon van hozza valami koze? Nekem ugy adtak el a kocsit hogy van benne.

3. ESP van az ilyen kocsikban, ha a muszerfalon nincs ESP gomb?

4. Honnan tudnek letolteni egy hasznalati utmutatot, esetleg szervizkonyvet?

Bocs a sok kerdesert, elore is koszonom a valaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Ja, meg beleolvastam a forumba, ugy tunik TID kijelzom van. Ezen ugye nem mukodik BC? Hogyan lehet ezt kicserelni? A masiknak nem nagyobb az atmeroje? Vagy ki kell az egesz muszerfalat cserelni?

A tempomatra meg azt latom h 3 fok alatt nem kapcsol. Miota megvettem a kocsit, csak minuszok vannak, ezert nem menne?

Koszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.