Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Nem ilyenek.

(Egyébként G astra-t is szereltek 1.4 8v motorral még az elején, tehát az összehasonlítást nem ebben az értelemben kell megtenni)

A 16v motorok sokkal kényesebbek, de meg is hálálják a törődést.

15E km enként cserélj olajat vagy évente szerintem, plusz szűrőket is.

Pontosan így csinálom ahogyan mondod. Én szeretek minden jót megadni az autómnak hogyha ő sem hagy cserben soha. És eddig nem szerencsére. Következő szerviznél viszont erőszakoskodni fogok az autószerelőmmel, hogy cseréljünk gyertyát is, mert azt nem cserélte mondván az sokat bír. Igaz panaszom nincsen rá. De ha jól hallottam akkor 60 ezrenként kell?

Link to comment
Megosztás:

Nem ilyenek.

(Egyébként G astra-t is szereltek 1.4 8v motorral még az elején, tehát az összehasonlítást nem ebben az értelemben kell megtenni)

A 16v motorok sokkal kényesebbek, de meg is hálálják a törődést.

15E km enként cserélj olajat vagy évente szerintem, plusz szűrőket is.

melyik volt az a G Astra amelyik 1.4 8 szelep mert csak 1.6 8 szelep volt az meg z16SE kóddal jött ki.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a Tisztelt Fórumozóknak!

Szeretnék venni egy 2003-as 1.2-es Astrá-t.

Mennyire megbízható az 1.2-es motor?

A kocsit 84.000 km-el árulják, de szerintem több van benne. A kormány nem kopott, viszont a váltószoknya igencsak viseletes. A vételár 1.570.000 HUF volt, sikerült lealkudnom 1.150.000 HUF kp-re.

Tudom, hogy a döntés az enyém, de azért irhatnátok véleményt, nekem sajnos még nem volt G Astrám, csak néhány Kadett anno (imádtam őket).

Segítségeteket előre is köszi!

Hát az irányár az pofátlanul magas volt, ennyiért egy 2008-ast majdnem megvettem , de végül nem az lett....

Az biztos, hogy ezért a pénzért 2005-2007-es évjáratok között válogathatsz,de találsz a lealkudott összeg erejéig is fiatalabbat, akár nagyobb mocival. Az 1,2-es klímával szerintem összefossa magát, klíma nélkül még elmegy.

Ha akarsz bele klímát, szerintem 1,4-et válassz.

nézelődj itt:

http://www.hasznaltauto.hu/talalatilista/a...6KJO5HCAA/page1

pl:

Link to comment
Megosztás:

Amint látom, Qpack barátom az 1.2 vs. 1.4 témában kerüli a topicot, mint ördög a tömjénfüstöt ! :rolleyes: :blink: :lol:

Mivel ezt a fórumot nem csak megrögzött Opel hívők olvassák, hanem sokan mások is, ezért fontosnak érzem, hogy tisztázzuk ezt a félreérthető kijelentést, hogy jobban elhasználódik a kisebb motor, mint nagyobb testvérei.

Műszaki beállítottságú ember lévén, a minden alapot nélkülöző ferdítések és csúsztatások nálam nem állnak meg, félrevezethetnek sok hozzá nem értőt, aztán a végén téves következtetéseket vonnak le belőle... :D

Az elején leszögezném, hogy az 1.7-es dízel és a 2.0-ás Turbo kivételével az összes motorvariációval vezettem már a G-ket ( és nagyon bánt, amikor a Classic-II-t nem G-nek hívjátok, mert az sem mostohagyerek! ;) ) és nem csak egy-egy saroknyit, hanem jelentős távokat megtéve.

Az 1.2-es motorral is van kb. 700km-es tapasztalatom, egyedül, két személlyel és 5 fővel is, autópályás, városi, országúti viszonylatban.

Természetesen, amikor az ember kipróbál egy autót, akkor nem egy 2 literes Turbo a viszonyítási alap, mert ahhoz képest minden motor igen vérszegény!

Ezek alapján bátran kijelenthetem, hogy az 1.2-es motor a hétköznapokra ideális kocsi, főleg olyanoknak, akik tudnak kompromisszumot kötni.

Nézzünk a számok mögé, mert azok soha nem hazudnak !

Motor: Z12XE Z14XE

Furat : 72,5 mm 77,6 mm

Löket: 72,6 mm 73,4 mm

Max.teljesítmény: 55 kW ( 75 LE ) @ 5600 1/min. 66 kW ( 90 LE ) @ 6000 1/min.

Max. nyomaték : 110 Nm @ 4000 1/ min. 125 Nm @ 4000 1/ min.

Sebességváltó : F13 F13

Motor: Z16XE Z18XE

Furat : 79 mm 80,5 mm

Löket: 81,5 mm 88,2 mm

Max.teljesítmény: 74 kW ( 101 LE ) @ 6000 1/min. 92 kW ( 125 LE ) @ 5600 1/min.

Max. nyomaték : 150 Nm @ 3600 1/ min. 170 Nm @ 3800 1/ min.

Sebességváltó : F17 F17

Hát, az már most tisztán látszik, hogy a kisebb motorok közt alig van különbség a fordulatszámokat nézve, vagyis mindkét motor 4000-es fordulatszámnál adja le a maximális nyomatékát, vagyis a legnagyobb vonóerőt itt találjuk.

A sebességváltók is egyformák a két motornál, tehát semmi nem indokolja a fokozottabb igénybevételt.

Amit sokan éreznek, hogy " éticsiga " az 1.2-es. az a 15Nm eltérésből adódik, vagyis adott sebességnél és hasonló terhelésnél az 1.4-es valóban könnyebben veszi az akadályokat ( pl. egy emelkedő leküzdése 5. fokozatban ), de ettől még nem kopik jobban a kisebb erőforrás!!

( Zárójelben mondom, ha az 1.4-en még megy a klíma is, akkor szinte nincs is különbség... )

Qpack barátomnak abban vagyon igazsága, hogy a kopások nagysága - vagyis az elhasználódás gyorsasága - nagymértékben a dugattyú középsebességtől és az alkatrészek hőterhelésétől függ.

Vagyis nem mindegy, hogy hidegen, rövidtávokon pörgetve használjuk a motort, vagy bemelegítve, normál fordulatszám tartományban.

Csak városban, szinte mindig hidegen megtett 84 ezer kilométer és az autópályán, szinte állandó terhelésen megtett 84 ezer kilométeres motorok között bizony mást mutatna a mérőóra, amikor kopásokra vadászunk!

Ahhoz, hogy az előbb említett dugattyú-középsebességet növeljük - és ezzel a motor élettartamát csökkentsük! - a forgattyús tengely fordulatszámát valóban növelni kell. De mint a számok mutatják, erre nincs szükség, mert többlet vonóerőt és plusz teljesítményt nem tudunk kicsikarni.

Vagyis 84 ezer kilométeres futás mindkét motornál 84 ezer kilométernek felel meg !

Szóval, a kopottság nem a hengerűrtartalom függvénye, hanem a használati körülményeké és a tulajdonos odafigyelésének a következménye.

A másik tanulság pedig az legyen, hogy ismeretlenül - ki sem próbálva - ne minősítsünk semmilyen motor se, csak mert hallottunk pár hülyeséget róla.

Ezeket hagyjuk meg celebjeinknek, de mi magunk ne váljunk butaságok hittérítőivé ! :D

Link to comment
Megosztás:

...

Motor: Z12XE Z14XE

Furat : 72,5 mm 77,6 mm

Löket: 72,6 mm 73,4 mm

Max.teljesítmény: 55 kW ( 75 LE ) @ 5600 1/min. 66 kW ( 90 LE ) @ 6000 1/min.

Max. nyomaték : 110 Nm @ 4000 1/ min. 125 Nm @ 4000 1/ min.

Sebességváltó : F13 F13

...

Wow, kiszínezve mégjobb lett :blink:

Kösz, mindenki nevében :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Urak, nagyon nagy munkában vagyok és sajna nem érek rá keresgetni visszafelé, de nagyon megköszönném, ha valaki megkeresne nekem valamit és belinkelné:

Korábban volt róla szó, hogy Z145XEP nél egy bizonyos évjáratnál típushiba miatt ellazulnak valahol a csavarok és ez tengelytöréshez is vethet. Volt is olyan Cartárs, aki ennek kapcsán ránézett és a neki is laza volt, így szerencsére megúszta.

Ezekről a beszélgetésekről kellene nekem link, esetleg a korábbi ezzel kapcsolatos dolgokról.

Elnézést, hogy így kérem ezt tőletek, de tényleg el vagyok havazva, viszont egy cimborámnak el szeretném küldeni a linkeket aki érintett a dologban.

Előre is köszönöm a segítséget a ráérőbb Cartársaknak!

Link to comment
Megosztás:

nekem is megnéztük de nekem jó volt :rolleyes:

szelepfedelet kellett lekapni hozzá

amúgy a fényszóróba csak egyféle képpen lehet belerakni a H7 foglalatot?

izzót cseréltem, a jobb oldalinak (légszűrő előtt) lefele áll a csatija berakás után, ez jó, a baloldalinak meg ilyen ferdén lefele, és elég béna a vetített képe is. viszont eddig is így volt benne, meg nem mozog.

én bactam el és lehet másképpen is berakni vagy ez ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Urak, nagyon nagy munkában vagyok és sajna nem érek rá keresgetni visszafelé, de nagyon megköszönném, ha valaki megkeresne nekem valamit és belinkelné:

Korábban volt róla szó, hogy Z145XEP nél egy bizonyos évjáratnál típushiba miatt ellazulnak valahol a csavarok és ez tengelytöréshez is vethet. Volt is olyan Cartárs, aki ennek kapcsán ránézett és a neki is laza volt, így szerencsére megúszta.

Ezekről a beszélgetésekről kellene nekem link, esetleg a korábbi ezzel kapcsolatos dolgokról.

Elnézést, hogy így kérem ezt tőletek, de tényleg el vagyok havazva, viszont egy cimborámnak el szeretném küldeni a linkeket aki érintett a dologban.

Előre is köszönöm a segítséget a ráérőbb Cartársaknak!

Nem kell nézegetni semmit, a vezérműtengely csapágyfedeleit kell meghúzni, mert az engedett el.

Ez nem elég?

Pedig most nem tudok egy oldalt írni... :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.