Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Majd én is meghallgatom ,eddig ez így nem tűnt fel nekem, a régi 1.2-es mocihoz képest nem sok változást tapasztaltam, igaz hogy picit hangosabb, de hát ez láncos. Majg fülelek és eémondom mi a helyzet. De lehet ilyen üzemanyag adalékokat kapni, amík tisztítják a befecskeddező rendszert, lehet hogy az segítene ezeken a különos hangokon.

Link to comment
Megosztás:

Vagy a füled! :lol: Beültetnek egy nagyon csendes nagyon jó autóba. Először minden szuper nem is hallod a motorhangot, de két hét után felfedezel kellemetlen hangokat is, mert az alaphangokat megszokod és már csak a különbséget hallod. Egy idő után ez is alaphang lesz és jönnek újak. Új autónál szerintem ez sokszorosan igaz. Kérdezz meg mást is és ne az anyós ülésen üljön, mert ott is más a hang! Hidd el, ha ugyanolyen autója van és azt mondja nem hall semmit. Ekkor ülj át az övébe és vagy megnyugszol vagy megállapítod, hogy az sem tökéletes. :D

Nem, nekem nem a fülem járódott be. Egyszerűen tényleg nincs nyekergő hangja most a ventinek. Régen is a vezetőülésből is lehetett hallani, most is ott ülök, és nincs hangja. Nem az van, hogy hozzászoktam: ha direkt ezt figyelem és tudom, milyen hangot keressek, azért azt meg tudom hallani, hidd el... Elég vájtfülűnek tartom magam. Egyébként igazat adok, hogy eleinte csendesnek tűnik minden, aztán meg mindent meghallasz. Viszont nálam ezek a hangok utána nem "tűnnek" el mentális alapon... Hallom őket, csak nem érdekelnek.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Ma robban a 30.000 km, még vagy 200-at kell mennem. Azért szép 11 hónap alatt. :lol: De még nem gyulladt ki az Insp felirat.

Mikor fog?

Ha nem volt még nullázva sosem, akkor talán mostanában fog... (bár még az is lehet, hogy az újabbaknál 35 ezernél jelez). Ha jól látom, nemsokára lesz 1 éves az autó... 1 év után is elvileg jeleznie kéne. De mintha vhol azt olvastam volna, hogy újabban 24 hónapra (2 évre) van állítva az időlimit... Lehetséges ez? Na, egyszóval én is kíváncsi vagyok, mikor fog jelezni nálad... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 1 év letelténél jelzett.

Biztosan nála is fog,csak azt nem értem, hogy egy garázsban elvileg zárt motorban jobban oxidálódik vagy nedvesedik vagy ki tudja mitől jobban romlik a motorolaj, mint a kereskedők tárolóhelyein? Ha igen mégis jobb a sokat fogyasztó szervízek mindig frissülő olajai? Persze, ha nem hígítják fáradtolajjal!!! Pedig most gari alatt muszáj velűk cseréltetni. Most komolyan: kifizetem a kemény pénzt és utána gyorsan cseréljem le egy biztosra? Ennyire rossz a helyzet?!

Link to comment
Megosztás:

egy kis minimális olaj elhasználódási ok:

Az olajak új állapotukban tiszták és LÚGOS kémhatásúak az adalékok miatt is. Aztán az elhasználódás/idő következtében egy idő után semleges lesz, majd savas és ezzel egy időben nem biztos, hogy te mentél a géppel 15ekm-t. Ehhez a savas állapothoz elég, hogy levegőt és párát kapjon az olaj és ha ilyen állapotban használod az olajat, akkor kissé eldurvitva savval kezeled a motort, ami ugyebár sem a gumi sem a fém alkatrészeknek nem jó, ezért kell cserélni az olajat akkor is ha nem mentél a járgánnyal csak 2ekm-t 1 év alatt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

egy kis minimális olaj elhasználódási ok:

Az olajak új állapotukban tiszták és LÚGOS kémhatásúak az adalékok miatt is. Aztán az elhasználódás/idő következtében egy idő után semleges lesz, majd savas és ezzel egy időben nem biztos, hogy te mentél a géppel 15ekm-t. Ehhez a savas állapothoz elég, hogy levegőt és párát kapjon az olaj és ha ilyen állapotban használod az olajat, akkor kissé eldurvitva savval kezeled a motort, ami ugyebár sem a gumi sem a fém alkatrészeknek nem jó, ezért kell cserélni az olajat akkor is ha nem mentél a járgánnyal csak 2ekm-t 1 év alatt! :lol:

Meggyőzött és a havi benzinpénzhez viszonyítva nem ezen akarok spórolni, Csak a kötelező és nem igazán tudom mit töltenek bele dolog zavar.

Link to comment
Megosztás:

Meggyőzött és a havi benzinpénzhez viszonyítva nem ezen akarok spórolni, Csak a kötelező és nem igazán tudom mit töltenek bele dolog zavar.

Kis kiegészítés,a gyárilag lezárt olaj nem kap levegőt,és van szav.ideje,elvileg figyelni kellene rá!Tudok ojan esetről amikor a tulaj vitte magával az olajat gar.szervizre és azt töltötték bele/természetesen a megfelelő specifikácios olajat!/nem tudom ez mennyire áll a szervizekben de egy kérdést meg ér!

Link to comment
Megosztás:

Én ezzel az 1500-2000 -rel vagyok szkeptikus. A gyár miért nem írja elő, pedig a szervízkönyvben kiegészítő olajcsereként szerepeltet "rublikát". Az tény, hogy a leeresztett olaj fekete, de amit beletöltöttek sem az aranysárgaszínű lötty volt. Én azért még mindig bízom a gyári dolgokban, mert ezekhez a motorokhoz már ne úgy közeledjünk, mint a LADA v. DACIA és egyéb akár a régi opeleknél bevált kezelések. Itt azt hiszem túl léptük azt a határt amikor nem tudhatod mivel okozol nagyobb kárt. Nekem az is nagyon jó lenne, ha valaki tudna egy biztos szervízt ahol azt is nézik, hogy a magas költségek mellett a tulaj úgy ülhet autóba amikor kifelé vezet, hogy ennek az autónak a jó működéséért mindent megtett, és csak a GONDTALAN VEZETÉS VÁR RÁ! Tudom ez utópia.

Link to comment
Megosztás:

Aga bácsi vegyél gyári olajat! :lol:

Én megkérdeztem Uhu barátomat, és Ő asztat monta jó a gyári, de 10ezer után csere!! (nekem amúgy is le kell évente, mert nemfutom meg a 10ezeret)

Szóval az én barátom engem nem bacik át, legalábbis akarattal nem! 8) :wink:

Aszonta jó a gyári, akkor jó a gyári! Oszt jóccaka!

10W - 40 -et tettem bele, félszintetikusat. Igaz csak kb, 50 kilómétert mentem vele, de eddig semmi különös nem tünt fel, és szerintem nem is fog! persze mindenkinek szíve joga azt önteni a motorba amit csak akar...

Régen én pl. a Mobil1 -re esküdtem. És most se félnék használni, ha arról lenne szó. De a gyári olcsóbb volt mostan. 8)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok, olyan kérdésem volna ,hogy G astrát ajánlott első szervizre hány kilométerrel "kell" vinni? Nem a kötelezőre gondolok, mert mondtak nekem valamit de fa tudja ,hogy mit.

5,000 km nél van az ajánlott olajcsere.... ez nem kötelező, ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

gyári 5w30 as került bele....

erre a 5w30 as longlife olajra 30.000 km es csereperiodust ad a gyár. akkor ha 10.000 km-ként lecseréled,akkkor asszem nem lesz baja az autónak

Vissza olvasva az olajtopikot picit elbizonytalankodtam,mert én is gyári oilt tettem a gépbe,most 23000km-nél járunk eddig nem volt panaszom,

télen sem nyáron sem,semmi nem hiányzik belőle.Most viszont döntöttem/bár nem meggyözödésből/sürübb olajcserére állunk át! :wink:

Link to comment
Megosztás:

gyári 5w30 as került bele....

erre a 5w30 as longlife olajra 30.000 km es csereperiodust ad a gyár. akkor ha 10.000 km-ként lecseréled,akkkor asszem nem lesz baja az autónak

Vissza olvasva az olajtopikot picit elbizonytalankodtam,mert én is gyári oilt tettem a gépbe,most 23000km-nél járunk eddig nem volt panaszom,

télen sem nyáron sem,semmi nem hiányzik belőle.Most viszont döntöttem/bár nem meggyözödésből/sürübb olajcserére állunk át! :wink:

ha sokáig akarod megtartani én mindenképp azt javaslom hogy -ha uj autód van akor 15.000 km ként , ha régi autód van akkor 10.000 km-ként cseréljél olajat.

hosszutávon meghálálja....

Ha látnál olyan motort szétszedve amiben 100.000 km van,és 30.000 km ként cseréltek olajat, sírva fakadnál, hogy mennyi olajsár van letapadva mindenhova.....

megéri a sürübb olajcsere........... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Oké,oké problémám az,szomorú vagyok,hogy sok,sok végig ült és hallgatott/és nem fehér galléros urak/szakemberek álltal vezetett előadás után ott tartunk mint 20 évvel ezelőtt.Mind motor,mind olaj oldalról.A belefektetett sok milko ellenére is!! :lol:

Izé....surlódás az surlódás vazze! 8) 8) :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.