Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Arról meséljetek kihez vigyen a szekeret második szervizre bp.-en,nagyszerviz. (szervizkönyves)

Március 26+1hónap, vagy 60e km+1.5ekm.

Most van benne 33e benne.

Na meg a lényeg ,kb mennyi lehet.

Köszi.

1 év vagy 15000 km amelyik előbb jön! maximum aszem 2 hónap vagy 1500 km eltérés lehet

árban nagyságrendileg egy 50-60 ezer + áfa lesz

Schiller opel toth opel gyulai ezeket ajánlanám

Link to comment
Megosztás:

Arról meséljetek kihez vigyen a szekeret második szervizre bp.-en,nagyszerviz. (szervizkönyves)

Március 26+1hónap, vagy 60e km+1.5ekm.

Most van benne 33e benne.

Na meg a lényeg ,kb mennyi lehet.

Köszi.

Csergő szerize??? http://www.opel-szerviz.hu/

Nincs tapasztalatom velük, csak feldobtam mint lehetőséget! Úgy tudom vezetnek szervizkönyvet is, úgyhogy garidő lejárta után ideális lehet! De majd a szakik megmondják a frankót :lol:

Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórum és Márkatársak!

Elöljáróban annyit hogy új még az autómmal / Z16XE / a viszonyom.

Szeretném megkérdezni Tőletek,hogy mivel nem tudom hogy mikor , ki, mit cserélt benne ezért a 90 E km után cserélném a vezérműszíjat és a hozzá tartozó dolgokat /görgők,feszítők /.

Szervizdíjjal együtt mibe fog ez nekem fájni? Csak úgy érdeklődés szinten,mert még nem volt tapasztalatom ezzel a márkával eddig.

A "hozzávalókat " hol érdemes megkérdeznem,utánajárnom?

Egyáltalán "szervízköteles" ez? Esetleg egy ügyes szerelő,barátilag?

Köszönöm a válaszokat!

Széles Utat Mindenkinek!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórum és Márkatársak!

Elöljáróban annyit hogy új még az autómmal / Z16XE / a viszonyom.

Szeretném megkérdezni Tőletek,hogy mivel nem tudom hogy mikor , ki, mit cserélt benne ezért a 90 E km után cserélném a vezérműszíjat és a hozzá tartozó dolgokat /görgők,feszítők /.

Szervizdíjjal együtt mibe fog ez nekem fájni? Csak úgy érdeklődés szinten,mert még nem volt tapasztalatom ezzel a márkával eddig.

A "hozzávalókat " hol érdemes megkérdeznem,utánajárnom?

Egyáltalán "szervízköteles" ez? Esetleg egy ügyes szerelő,barátilag?

Köszönöm a válaszokat!

Széles Utat Mindenkinek!!

A szervízfüzeted alapján Ott minden benne van, de nyugodtan töltsd le az aláírási sávomban lévő táblarendszert, abban van erre vonatkozó oldal is, csak ki kell javítani az intervallumokat a te szervízfüzeted alapján!

Üdv...

szerk: hopp félreolvastam a kérdésed, nem arra válaszoltam amit kérdeztél, de mindegy...

Ettől függetlenül letöltheted :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórum és Márkatársak!

Elöljáróban annyit hogy új még az autómmal / Z16XE / a viszonyom.

Szeretném megkérdezni Tőletek,hogy mivel nem tudom hogy mikor , ki, mit cserélt benne ezért a 90 E km után cserélném a vezérműszíjat és a hozzá tartozó dolgokat /görgők,feszítők /.

Szervizdíjjal együtt mibe fog ez nekem fájni? Csak úgy érdeklődés szinten,mert még nem volt tapasztalatom ezzel a márkával eddig.

A "hozzávalókat " hol érdemes megkérdeznem,utánajárnom?

Egyáltalán "szervízköteles" ez? Esetleg egy ügyes szerelő,barátilag?

Köszönöm a válaszokat!

Széles Utat Mindenkinek!!

Szia! Nekem a Csergőnél Z16XEP-re (külső vízpumpás) 50-55e HUF-ot mondtak... Nem tudom, hogy Neked a Z16XE-nél a vízpumpát mi hajtja... ékszíj vagy a vezérműszíj? Mert ha a vezérműszíj, akkor bizony még rá lehet számolni 1-2 10-est... :lol:

Schiszi

Link to comment
Megosztás:

évente akkor is menni kell ha megvan a 30 ha nincs.

annak meg csak gratulálni tudok aki 30.000 megy egy olajjal.

Ettől függetlenül a szervízintervallum még 30.000. Ezt írja a nagykönyv, erre adnak garanciát, stb. Az, hogy ki, mivel, hogy, mennyit megy el, az az Ő (meg a további tulajok) dolga.

Igen, az időbeli pedig egy év, de azt jól írtad, így arra nem reagáltam.

Link to comment
Megosztás:

én sem értettem honnét jött az a 30.000

A szervízfüzetből jön. Nekem is annyi van benne, de én inkább cserélek, főleg, hogy az 1 év is ott van mint paraméter, én meg kb 15000-t megyek egy évben, így aztán pont jól is jön ki az én elveim szerint.

Az más kérdés, hogy ha többet mennék, akkor is lecserélném 15000-enként.

Link to comment
Megosztás:

Na most jöttem uhuhutól, 30.000-es szervíz elvégezve :lol:

Olaj,lég-és pollenszűrő, gyertyák, fékfolyadék kicserélve, állapotfelméréskor is rendben találtatott minden.

Vezérműtengely csapágyfedél csavarjait is megnézték (nincs-e kilazulva, volt itt téma, hogy elő szokott fordulni), az is rendben volt, nem kellett utánhúzni :lol:

A P0571-es hibakód meg a ledes hátsó helyzetjelző miatt volt, ezért ki sem lehetett törölni a hibát, ahhoz a "normál" izzó kellene. Ledes izzó marad, hibakód marad :lol:

Végig ott voltam a kocsi mellett, és egy rakás láma kérdésemmel fárasztottam a szerelő srácot, aki mindenre készséggel válaszolt és elleshettem a cserékhez szükséges fortélyokat is :lol:

Korrekt ügyintézés, ügyfélbarát kiszolgálás!

Még egyszer köszönöm uhuhu!!! :P

Link to comment
Megosztás:

Na most jöttem uhuhutól, 30.000-es szervíz elvégezve :lol:

Olaj,lég-és pollenszűrő, gyertyák, fékfolyadék kicserélve, állapotfelméréskor is rendben találtatott minden.

Vezérműtengely csapágyfedél csavarjait is megnézték (nincs-e kilazulva, volt itt téma, hogy elő szokott fordulni), az is rendben volt, nem kellett utánhúzni :P

A P0571-es hibakód meg a ledes hátsó helyzetjelző miatt volt, ezért ki sem lehetett törölni a hibát, ahhoz a "normál" izzó kellene. Ledes izzó marad, hibakód marad :lol:

Végig ott voltam a kocsi mellett, és egy rakás láma kérdésemmel fárasztottam a szerelő srácot, aki mindenre készséggel válaszolt és elleshettem a cserékhez szükséges fortélyokat is :lol:

Korrekt ügyintézés, ügyfélbarát kiszolgálás!

Még egyszer köszönöm uhuhu!!! :lol:

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.