Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Vedd le a felnit, kormány kiteker és akkor jól látszik hogy még mennyi van rajta.

Féloldalasan felemelt kocsinál nem merész kicsit a kitekert kormány? Persze lehet, hogy ha jól kitámasztjuk a lent lévő első kereket, meg 1-esben vagyunk akkor nem fog billegni/inogni az autó... Meg végülis a kézifék is megfogja tán.... főleg ha az emelt oldali kerék is még vmennyire lent van.

Link to comment
Megosztás:

Féloldalasan felemelt kocsinál nem merész kicsit a kitekert kormány? Persze lehet, hogy ha jól kitámasztjuk a lent lévő első kereket, meg 1-esben vagyunk akkor nem fog billegni/inogni az autó...

Semmi gond nem lehet vele, de azért érdemes betartani az alapszabályokat, és az ellentétes hátsó kereket kiékelni.Pl. egy féltéglával.Amúgy ha a külsőn még van is 5mm ferodol, a belső attól még bőven lehet nullás.Szal kerék le, aztán vizualizálás! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Féloldalasan felemelt kocsinál nem merész kicsit a kitekert kormány? Persze lehet, hogy ha jól kitámasztjuk a lent lévő első kereket, meg 1-esben vagyunk akkor nem fog billegni/inogni az autó... Meg végülis a kézifék is megfogja tán.... főleg ha az emelt oldali kerék is még vmennyire lent van.

A szokásos szabályokat be kell tartani:

Alábakolás, kiékelés, stb.

Link to comment
Megosztás:

Vedd le a felnit, kormány kiteker és akkor jól látszik hogy még mennyi van rajta.

Félig megtettem. Levettem a kereket, de nem tekergettem, itt az út szélén a boltom előtt azért mégse :( Szóval jó az ha 3-4 mm lehet. Megyek megveszem a betéteket aztán valahol berakatom. 9.5-ért itt a Hungárián eredeti Opel van, az jó lesz. Köszönöm a segítséget, hozzászólásokat :prayer:

Link to comment
Megosztás:

Félig megtettem. Levettem a kereket, de nem tekergettem, itt az út szélén a boltom előtt azért mégse  :( Szóval jó az ha 3-4 mm lehet. Megyek megveszem a betéteket aztán valahol berakatom. 9.5-ért itt a Hungárián eredeti Opel van, az jó lesz. Köszönöm a segítséget, hozzászólásokat  :prayer:

egyébként milyen vastag az új és meddig engedett a kopás? Bocsi, ha vhol már írtátok...

Link to comment
Megosztás:

No hát akkor referálnék:

Megvettem 9500 Ft-ért az eredeti Opel betétet, berakták, és most szuper. A nyekergést az csinálta, hogy van egy lemezke, ami ha bizonyos kopás alá megy a betét, hozzaér a tárcsához és elkezd visítani, hogy csere kéne. Nekem ez adta a villamos/metró hangot de csúnyán. Ebben ugyanis nem a műszerfalon jelez, mert nincs BC. Most boldog vagyok, mert ismét halk a kicsike :wink:

Jó 7végét minden Opelszerelmesnek!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Egy kis nemzetközi tapasztalat. (Astra Callissic II, 9 hónapos, 1,4 XE

Olaszország, kemping. Hazaindulás előtt péntek este utánfutó felakasztva, autó telepakolva. Qrva nagy eső után arrébb akartam állni, mire központi zár exitált, motor nem indult. Pánik, Opel Assistant. Kiértesíti az olaszokat, kb. 45 perc alatt ott a segítség: egy trélerrel elvitték egy FIAT! szervízbe. menjek vissza szombat reggel. Ekkor kiderül, hogy majd hétfőn nyit az Opel szerviz, addig maradjak nyugton. PÁNIK. majd telefon, Schiller Opelnek, mi a f. van, biztos a riasztó rossz. És itt a reklám helye VARGA JÓZSEF munkafelvevő, nem csak távvezérel, hanem többször visszahív, pontosít, harmadik nekifutásra autó elindul. (központi zár 20A biztosíték csere). Itthon kiderült, hogy az utánfutó a szarházi. Ezúton is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

kérdésem a következő lenne:

most volt fél éve 5.000Km nél olaj+szűrő cserém

most lesz az autó 1 éves, 11.000 Km van benne és kiiírja hogy vigyem szervízbe

tényleg vigyem?

Igen, vigyed, mert az 5000-es olajcsere nem jelenti a kötelező időszaki átvizsgálást, ami a garancia egyik alapfeltétele.

Link to comment
Megosztás:

help

a kocsi ugyan elindul, de rángat, nem egyenletes az alapjárat, egyesbe alig tud elindulni, és olyan mintha folyton le akarna fulladni. Attól független pöcre indul és 60-70 felett eltünnek ezek a jelenségek

Reggel még minden okés volt, aztán mentem tankolni (shell 95-öt) és azóta ezt csinálja? lehet hogy a benya a szar????

és csak este tudom szervízbe vinni

MI lehet vele?

Link to comment
Megosztás:

help

a kocsi ugyan elindul, de rángat, nem egyenletes az alapjárat, egyesbe alig tud elindulni, és olyan mintha folyton le akarna fulladni. Attól független pöcre indul és 60-70 felett eltünnek ezek a jelenségek

Reggel még minden okés volt, aztán mentem tankolni (shell 95-öt) és azóta ezt csinálja? lehet hogy a benya a szar????

és csak este tudom szervízbe vinni

MI lehet vele?

Hosszabb úton mikor voltál utoljára kocsival ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Arról szeretnék infót kapni, ha lehet, hogy a kocsimon / '99, 1.4 16v G astra/ következő 135.000.es szervízen miket kell megcsináltatni, miből áll a szervízelés. Illetve miket kell megnézni, ellenőrizni.

A 120.000-est szakszervízben csinálták, szerintetek most is oda vigyem, vagy egy nem szakszervízes szerelőre is rábízhatom?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.