Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

A szüleim Focusa képes volt úgy befulladni, hogy csak hörgött még 1-esben is és egyszerűen nem volt hajlandó felpörögni. Ilyenkor újrakuplung, nagyobb gáz, kicsit több csúsztatás és minden OK volt. Általában klímával fordult elő nagyon-nagyon ritkán.

Ennyire azért még nem durvult be a helyzet nálam...

Egyébként légkondival nekem a következő módszer vált be gyors startoláshoz: full gáz majd kuplung felenged még épp motor felpörgés előtt. Rendesen el fog indulni. Nálam legalábbis ilyenkor kis időre képes lekapcsolni a kompresszor, ami picivel 2-esbe váltás előtt kb 3/4 gáznál jön vissza, és ezt tök jól lehet is érezni (érezhetően visszafog picit)...

Link to comment
Megosztás:

Ennyire azért még nem durvult be a helyzet nálam...

Egyébként légkondival nekem a következő módszer vált be gyors startoláshoz: full gáz majd kuplung felenged még épp motor felpörgés előtt. Rendesen el fog indulni. Nálam legalábbis ilyenkor kis időre képes lekapcsolni a kompresszor, ami picivel 2-esbe váltás előtt kb 3/4 gáznál jön vissza, és ezt tök jól lehet is érezni (érezhetően visszafog picit)...

na ezért fogyaszt neked 9 L az autód.....

8)

az enyémmel tegnap lementünk tatabányára. az 1 esen jöttünk mentünk, előzgettünk. 3/4 tankkal indultunk, visszafelé klimáztunk, és 1/2 lel érkeztünk. közel 200 km t mentünk.....

Link to comment
Megosztás:

Ennyire azért még nem durvult be a helyzet nálam...

Egyébként légkondival nekem a következő módszer vált be gyors startoláshoz: full gáz majd kuplung felenged még épp motor felpörgés előtt. Rendesen el fog indulni. Nálam legalábbis ilyenkor kis időre képes lekapcsolni a kompresszor, ami picivel 2-esbe váltás előtt kb 3/4 gáznál jön vissza, és ezt tök jól lehet is érezni (érezhetően visszafog picit)...

Szerintem meg kicsit jobban oda kell figyelni és kész. Nem kell padlóig nyomni a gázt. :wink:

Link to comment
Megosztás:

na ezért fogyaszt neked 9 L az autód.....

8)

az enyémmel tegnap lementünk tatabányára. az 1 esen jöttünk mentünk, előzgettünk. 3/4 tankkal indultunk, visszafelé klimáztunk, és 1/2 lel érkeztünk. közel 200 km t mentünk.....

Jó, jó. Most direkt visszafogtam magam megrémülve a 9-től, és így most 7 körül evett: városban, amiben volt néha dugó is... Lehet így is autózni vele.... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Arrol nem beszélve, azt hallottam, hogy a légkondinak sem tesz túl jót a nagyon magas fordulaton való működés.

Igen, de az is igaz, hogy 2000-es fordulaton nem tudsz kigyorsítani klímával... És ha mondjuk hirtelen el kell indulni, akkor jól jön, ha azért nem ragadsz be mondjuk egy kereszteződés közepén arra várva, hogy mikor indul mán el az a szekér... És nem kell feltétlenül 4000 fölé sem tekerni, mert mint mondtam, lekapcsolja a kompresszort, és így normálisan el tudsz indulni, majd miután már begyorsultál vsszavehetsz a lendületből, és a kompresszor is visszakapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Na ezt nem értem. Bizonyos fordulat felett kikapcsol a klíma?

Nem, dehogy! Ha full gázzal indulsz (de nem úgy hogy felpörög előtte a moci!), az elején nekem kikapcsolja a kompresszort. Majd miután már nem nyomod annyira, visszakapcsol. Ekkor szoktam általában 2-est kapcsolni, de még talán egy picivel előtte érezhető, hogy visszakapcsol...

Link to comment
Megosztás:

Nem, dehogy! Ha full gázzal indulsz (de nem úgy hogy felpörög előtte a moci!), az elején nekem kikapcsolja a kompresszort. Majd miután már nem nyomod annyira, visszakapcsol. Ekkor szoktam általában 2-est kapcsolni, de még talán egy picivel előtte érezhető, hogy visszakapcsol...

Mikor a Corsámat vettem (abban ugyan nem volt klíma) a kereskedő is mondott valamit, hogy ezekben az autókban már valami intelligens klíma van, hogy kisebb motorohoz is lehessen szerelni és az ezt tudja, hogy induláskor lekapcsol, hogy ne terhelje le a gépet. Vagy valami ilyesmi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit kérdezősködtem ma a munkahelyemen, volt olyan kolléga, aki szerint nem tesz jót a 16 szelepes motornak a mosóolaj. Mi igaz ebből, hisz azt írtátok, hogy mossam ki, mielőtt beleteszem az 5W40 olajat. Egyáltalán hogy kell csinálni? Úgyértem alapjáraton menjen vele x ideig?

Gyerekek, mi az a mosóolaj?

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek, mi az a mosóolaj?

Régen orsóolajat használtunk mosóolajnak. Ezek a legkisebb viszkozitású olajok. Kenőképessége szinte nincs is. Csak arra volt jó, hogy a motorban lerakódott szennyeződéseket lemossa. Én a magam részéről nem raknám bele egy modern motorba, mert egy kis mennyiség biztosan marad belőle vissza. Ha már motort akartok mosni, akkor szvsz egy 15W/40 es Opel olaj pont megfelelő. Árban is.

Link to comment
Megosztás:

:roll: Na eldöntöttem, lesz ami lesz. Megveszem holnap az olajakat, aztán aláfekszem az autónak és végrehajtom életem első önálló olajcseréjét. A szerelőm külföldön van, a szomszédos opel szervizben pedig csak saját olajukkal hajlandók megcsinálni. Mindenáron 10w40-est szeretnének beletenni, nekem meg uhuhu 5w40-est ajánlott, hátha megjavul a lánckattogásom. Inkább benne bízok :wink:

Link to comment
Megosztás:

de mivel neked pont a lerakodásokat kell megszüntetni, amit a 15w40es okozott, igy a 15w40 es pont nem jó átmosás céljából....

ha nem akarod átmosni ne most, akkor simán tegyél bele 5w40 est, hátha az is kimossa a megfelelő helyről a szennyet.

lehet hogy ezt az olajat meg fogja enni a motor!

sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Ma du rászántam magam, beálltam a garázsba és nekiálltam olajat cserélni. Előtte vettem egy flakon STP márkájú motortisztító adalékot. Ezt a régi olajhoz kellett tölteni, majd 15 percig járatni a motort. Hát mit mondjak, hatásos volt. A régi olaj alján mocsárszerű üledéket találtam, félelmetes, hogy ez a motorban volt. Az új olaj, amit vettem, opel márkájú 5W30 full synth longlife. Az első indítás után a különbség ég és föld volt. A motor nem hördült fel, pöccre indult. A vezérműlánc környékéről kulturált kattogás hallható, de inkább ez is csak nyitott motorháztetővel. Mentem ma du. kb. 150 km-t, de a helyzet nem változott, akárhányszor indítottam, semmi kereplő hang nem hallatszott. Szóval ideiglenesen megoldódott a vezérműlánc probléma. :( KÜLÖN KÖSZÖNET AZ ÖTLETÉRT UHUHU-NAK!!! :hello1:

Természetesen tisztában vagyok a ténnyel, hogy nem végleges a megoldás, de legalább némi időt nyeretem és tudom használni az autót. Egyébként találtam egy helyet ahol a vezérműlánc szettben, fogaskerekekkel, feszítővel, stb. 21k. (GM) Ha valakit érdekel, keressen, megírom a címet. Ehhez ha hozzáadom a munkadíjat ami kb. 20e, akkor megvan a lánccsere durván 40k-ből. Ez azért mégsem 130k!!!!! Szóval ennyit a sch.....er opel márkaszervízről :smt076

Uhuhu-tól kérdezném: szerinted gond nélkül járhatok a következő olajcseréig? Egyébként most nagyon halk a motor és egészen jól is megy, már amennyire egy 1,2-es menni tud :( Kb ősszel lenne aktuális, akkor majd cseréltetem a láncot is. Más: mennyi olajfogyásra számíthatok ezzel az olajjal?

Üdv. mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

probléma. :( KÜLÖN KÖSZÖNET AZ ÖTLETÉRT UHUHU-NAK!!! :hello1:

Szivike, nem ma kezdtem, hanem tegnap :wink: :(

fogaskerekekkel, feszítővel, stb. 21k. (GM)

ajajajaj meg kell oda még egy zsák tömités, ami nem ócsó....

Uhuhu-tól kérdezném: szerinted gond nélkül járhatok a következő olajcseréig

persze

Kb ősszel lenne aktuális, akkor majd cseréltetem a láncot is.

a láncot nem kell cserélni. nincs csere előirva. ha most csöndben jár, akkor nincs vele tennivaló.

Link to comment
Megosztás:

Ma du rászántam magam, beálltam a garázsba és nekiálltam olajat cserélni. Előtte vettem egy flakon STP márkájú motortisztító adalékot. Ezt a régi olajhoz kellett tölteni, majd 15 percig járatni a motort. Hát mit mondjak, hatásos volt. A régi olaj alján mocsárszerű üledéket találtam, félelmetes, hogy ez a motorban volt. Az új olaj, amit vettem, opel márkájú 5W30 full synth longlife. Az első indítás után a különbség ég és föld volt. A motor nem hördült fel, pöccre indult. A vezérműlánc környékéről kulturált kattogás hallható, de inkább ez is csak nyitott motorháztetővel. Mentem ma du. kb. 150 km-t, de a helyzet nem változott, akárhányszor indítottam, semmi kereplő hang nem hallatszott. Szóval ideiglenesen megoldódott a vezérműlánc probléma. :( KÜLÖN KÖSZÖNET AZ ÖTLETÉRT UHUHU-NAK!!! :hello1:

Természetesen tisztában vagyok a ténnyel, hogy nem végleges a megoldás, de legalább némi időt nyeretem és tudom használni az autót. Egyébként találtam egy helyet ahol a vezérműlánc szettben, fogaskerekekkel, feszítővel, stb. 21k. (GM) Ha valakit érdekel, keressen, megírom a címet. Ehhez ha hozzáadom a munkadíjat ami kb. 20e, akkor megvan a lánccsere durván 40k-ből. Ez azért mégsem 130k!!!!! Szóval ennyit a sch.....er opel márkaszervízről :smt076

Uhuhu-tól kérdezném: szerinted gond nélkül járhatok a következő olajcseréig? Egyébként most nagyon halk a motor és egészen jól is megy, már amennyire egy 1,2-es menni tud :( Kb ősszel lenne aktuális, akkor majd cseréltetem a láncot is. Más: mennyi olajfogyásra számíthatok ezzel az olajjal?

Üdv. mindenkinek.

Hol, és mwnnyiért sikerált Opel 5W - 30 -as olajat venned??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.