Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

ne, azt írtad, hogy hogy cserélned kell... én meg irtam, hogy sose kell...

mindegy :lol:

Oké! Leesett.

Nem tudom, hogy kell-e. A szerelő azt mondta, hogy az szokták, ha csörög, szerinte attól van ilyen hangja.

Itt azt írtátok, hogy a lánctól van olyan hangja.

Vagy akkor mindkettőt kell + vízpumpát?

Bocs, ha fársztó vagyok, csak nem értettem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A Következő problémám van az Astrámmal. Szóval hidegindításkor a fordulat 1200 környékéről hirtelen leesik 800 körülre úgy kb néhány másodpercre, aztán a szivató felhúzza 1200-re és onnantól működik minden rendesen. Írjatok légyszi, hogy mi lehet a gond, illetve mi a megoldás! 2001-es 1,4-es 16V, benzin

Előre is Köszönöm! Ja! Meleg motorral nem csinálja, csak ha hideg.

Link to comment
Megosztás:

Oké! Leesett.

Nem tudom, hogy kell-e. A szerelő azt mondta, hogy az szokták, ha csörög, szerinte attól van ilyen hangja.

Itt azt írtátok, hogy a lánctól van olyan hangja.

Vagy akkor mindkettőt kell + vízpumpát?

Bocs, ha fársztó vagyok, csak nem értettem. :lol:

lánc csöröghet,hidrotőke nem igazán,ha felnyitod a motorház tetőt,és adsz gázt kézzel,felpörög a motor,hirtelen elengeded a gázt,ha ilyenkor csörög,az lánc.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kérdésem lenne, kuplung felengedéskor és mikor indul az autó, hallatszik egy csörrenő hang a motorból ami egyre jobban zavar. Mi lehet ez? Illetve mikor felengedem a kuplungot, remeg az autó olyan mintha a motor ki akarna ugrani a helyéről mintha egyenletlen lenne a kuplungtárcsa.

Üdv, Marci

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ. Akkor a vízpumpát kell 100ezrenként cserélni? Lehet, hogy hülye kérdés de nem nagyon értek hozzá. A bajokat meg meg akarom előzni :lol:

én ugy tudom,hogy lácot 150ezrenként illik,vizpumpár akkor,ha esetleg folyik,vagy szól.

Link to comment
Megosztás:

én ugy tudom,hogy lácot 150ezrenként illik,vizpumpár akkor,ha esetleg folyik,vagy szól.

Folyni nem folyik semmi. De viszont van egy furcsa hang amire nem tudok rájönni. Csak alapjáraton jelentkezik meleg motornál egy ütemes kopogás. Kívülről nem hallani csak bentről az anyós oldal felől. Nem folytonos a hang... Néha gyorsabb, néha lassabb kopogás, néha nem is szól. Kérdeztem a szerelőtől és csak annyit mondott rá, hogy "opel". A kocsi amúgy tökéletesen működik. Én vízpumpára gondoltam... nem tudom lehetséges-e Nektek valami tapasztalat vagy tipp?

Link to comment
Megosztás:

Folyni nem folyik semmi. De viszont van egy furcsa hang amire nem tudok rájönni. Csak alapjáraton jelentkezik meleg motornál egy ütemes kopogás. Kívülről nem hallani csak bentről az anyós oldal felől. Nem folytonos a hang... Néha gyorsabb, néha lassabb kopogás, néha nem is szól. Kérdeztem a szerelőtől és csak annyit mondott rá, hogy "opel". A kocsi amúgy tökéletesen működik. Én vízpumpára gondoltam... nem tudom lehetséges-e Nektek valami tapasztalat vagy tipp?

hát a vizpumpa tutira nem kopog,max nyikorog ,meg lehet nézni a féltengelyt,toronycsapágat,ami kopoghat.

Link to comment
Megosztás:

hát a vizpumpa tutira nem kopog,max nyikorog ,meg lehet nézni a féltengelyt,toronycsapágat,ami kopoghat.

Alapjáraton a toronycsapágy, meg a féltengely?? Ne mááááá....

Inkább a belső szellőztetés motorjánál nézzél körül, hátha ott leled meg a kopogást ! Tipikusan anyós oldali és a műszerfal alatt van, kinyitott kesztyűtartónál igazi élvezet hallgatni...

Persze, ez csak ötlet volt. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton a toronycsapágy, meg a féltengely?? Ne mááááá....

Inkább a belső szellőztetés motorjánál nézzél körül, hátha ott leled meg a kopogást ! Tipikusan anyós oldali és a műszerfal alatt van, kinyitott kesztyűtartónál igazi élvezet hallgatni...

Persze, ez csak ötlet volt. :rolleyes:

Nem féltengely meg toronycsapágy mert alapjáraton álló helyzetben produkálja. És nem belső szellőztetés mert kifejezetten a motorból jön. És amikor elkezd kopogni egyre gyorsabban egy gázfröccsre abbahagyja és kb 20 mp csend. Utána megint elkezdi. Nekem ötletem nincsen h mi lehet. Mert a fordulatszám nem változik, a kopogás tempója meg igen.

Link to comment
Megosztás:

Néha azért jó,ha mondjuk valaki(k) beírják,hogy merrefelé laknak az országban,mert úgy hamar megtalálják egymást

és tudnak segíteni egymáson,esetleg ismerős ,megbízható szerelőt ajánlani!

Mert én innen Biharkeresztesről a legjobb indulattal sem tudok segíteni(pl. a jelen esetben meghallgatni a motorhangot)

viszont egy közeledben lakó fórumos útba ejthet vagy elmehetsz arra vagy tud olyan közeli szerelőműhelyt,

ahol segíthetnek!

Na ezért jó beírni a lakhelyet,lehet hogy egy fórumos pont a te (ti)városodban,faludban vagy kerületedben él és szívesen segít!

Már ,ha komolyan gondoljátok ezt a fórumozást!

ui.Remélem senki nem szégyelli ,hogy Magyarországon belül hol lakik!

Link to comment
Megosztás:

Nem féltengely meg toronycsapágy mert alapjáraton álló helyzetben produkálja. És nem belső szellőztetés mert kifejezetten a motorból jön. És amikor elkezd kopogni egyre gyorsabban egy gázfröccsre abbahagyja és kb 20 mp csend. Utána megint elkezdi. Nekem ötletem nincsen h mi lehet. Mert a fordulatszám nem változik, a kopogás tempója meg igen.

ez csak a benzingőz szelep vagy mi is a neve...a légszűrőházon van rögzítve..hallgasd meg..vki szivacsba tekerte így már alig hallható... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.