Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

olajat nem én cserélem, de akkor elmegyek szerszám bóótba és veszek akkor 40-45-47-50 méreteket......valamelyik biztos jó lesz:)

nem láttam a kocsin sehol, hogy javították volna, fényezés rendben, illesztési hézagok rendben, egyedűl a bal oldali lámpa egyik füle törött....

és hiányzott a szélvédő mosó tartájának a kupakja.

éééés elvileg a jobb oldalon mintha kellene valami takaró műanyag idom, mert simán látom a kerék mögött a szíjjat.....vagy így jó?

éééééééééés nincs motorszigetelő izé sem a motorháztetőn, bár lehet az csak opcionlis kiegészítő volt?

Azt nézd meg ha felnyitod a motorháztetőt a sárvédőt tartó csavarok fejei milyenek, nincs e lemenve róla a festék. Arról már megtudod állapítani hogy elől szerelték e.

Kupakot tudsz venni a cromaxban, én is onnan rendeltem mert el volt törve benne a mérőpálca.

A kérék mögött a sárvédőben lévő műanyag dobra gondolsz? Nekem 2004-es a kocsim van mindkét oldalon benne, szerintem gyárilag.

Motorszigetelő, de tűzfalszigetelő sincsen benne gyárilag, ahogy korábban írta Imy.

Sziasztok!

megszületett!!

végül is vettem egy made in praktiker torx készletet egészen 55-ig volt benne.

a kormányhoz az 50-es kellett!!!

most öröm van, gyári sport kormány rulez van :D

azért félve tettem vissza az akkura a + szálat, és a gyújtásra is az anyós oldalról tettem, hátha rámrobban a légzsák :D :D

mentem egy krúzolós kört, hááát ez a kormány annyira kézre áll mint atom!!

ezúton is hálásan köszönöm outsider alias Adnrás-nak a közbenjárását, hogy megrendelte (ebay) vacakolt vele.....KÖSZÖNÖM!!!!

Dobsz egy képek a kormányról? Mennyiért sikerült szerválni?

Link to comment
Megosztás:

Azt nézd meg ha felnyitod a motorháztetőt a sárvédőt tartó csavarok fejei milyenek, nincs e lemenve róla a festék. Arról már megtudod állapítani hogy elől szerelték e.

Kupakot tudsz venni a cromaxban, én is onnan rendeltem mert el volt törve benne a mérőpálca.

A kérék mögött a sárvédőben lévő műanyag dobra gondolsz? Nekem 2004-es a kocsim van mindkét oldalon benne, szerintem gyárilag.

Motorszigetelő, de tűzfalszigetelő sincsen benne gyárilag, ahogy korábban írta Imy.

Dobsz egy képek a kormányról? Mennyiért sikerült szerválni?

meglesem amit írtál, és teszek fel képeket is.

összesen olyan 34 volt postázással a kormány.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

és akkor itt vanak a képek:

innen hiányzik valami?

a kormány

a km. óra más lett, sajnos a másikban kiment egy izzó és kiszerelés közben nulláztam a 2 fület......

Onnan szerintem semmi nem hiányzik, ott nincs is semmi gyárilag sem, a dobbetétre gondoltam hogy az hiányzik neked de cromaxos kép alapján rájöttem hogy az kerék fölött van.

Szép az a kormány, gondolom jó is a fogása, grat hozzá!

A km órát át tudod szerintem építeni egy ép házba. Darabokra ízekre szedhető az egész, és szerintem a házak meg felfogatások nagyjából kompatibilisek. Bővebben DarthVödör jóvoltából olvashatsz a szétszedésről.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Halihó

F astra topicba olvastam errol de ide a helyére is beirnam....

G astra caravan tetőkárpitom egy jó ideje megereszkedett mivel átmostam... rákerestem a neten és lattam hogy egybe lehet venni 10e körül másikat. Aztán olvastam itt is róla hogy ha az megvan akkor kb kész is. Na jó azért nem. És itt a kérdésem. Hogyan lehet cserélni? Mit kell hol hogyan szétszedni ahhoz?

Köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

Halihó

F astra topicba olvastam errol de ide a helyére is beirnam....

G astra caravan tetőkárpitom egy jó ideje megereszkedett mivel átmostam... rákerestem a neten és lattam hogy egybe lehet venni 10e körül másikat. Aztán olvastam itt is róla hogy ha az megvan akkor kb kész is. Na jó azért nem. És itt a kérdésem. Hogyan lehet cserélni? Mit kell hol hogyan szétszedni ahhoz?

Köszönöm előre is

Kapaszkodókat kell levenned, mennyezeti lámpát, napellenzőket és az oszlop borításokat. Ha ez mind megvan akkor már simán kijön. Csomagtartó felé tudod majd kiszedni. Anno én javítottam, vettem kárpitot meg ragasztót és lett szép új tetőkárpitom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog új évet!

Írtam egy másik topikban de nem látom. Be írok ide is. Remélem nem baj.

2000-es DTL Astrát vettem. Azt szeretném megkérdezni, hátha tud valaki segíteni, hogy az egr szelepet vezérlő mágnes szelepet, hogy lehet kiiktatni, hogy a számítógép ne írjon hibakódot és a kocsi ne álljon át készenlétbe?

Az egr szelepről lehúztam a vákumcsövet és ledugóztam. Viszont a mágnesszelepem nem jó és folyamatosan rossznak érzékeli. De mivel az egr nem kell, így a mágnesszelepre sincs szükségem, csak a kocsi pedig nem megy rendesen ez miatt. Hibakód ugyan az folyamatosan ( helytelen kipufogógáz visszavezetés ).

Van ötlete valakinek?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog új évet!

Írtam egy másik topikban de nem látom. Be írok ide is. Remélem nem baj.

2000-es DTL Astrát vettem. Azt szeretném megkérdezni, hátha tud valaki segíteni, hogy az egr szelepet vezérlő mágnes szelepet, hogy lehet kiiktatni, hogy a számítógép ne írjon hibakódot és a kocsi ne álljon át készenlétbe?

Az egr szelepről lehúztam a vákumcsövet és ledugóztam. Viszont a mágnesszelepem nem jó és folyamatosan rossznak érzékeli. De mivel az egr nem kell, így a mágnesszelepre sincs szükségem, csak a kocsi pedig nem megy rendesen ez miatt. Hibakód ugyan az folyamatosan ( helytelen kipufogógáz visszavezetés ).

Van ötlete valakinek?

Köszi

Lehet, hogy le lehet programozni.

Az ECU-ra tenni kell olyan programot, ami nem kezeli az EGR/AGR szelepet (ha van ilyen).

http://www.motor-talk.de/blogs/-tbmod/uebersicht-softwareversionen-motorsteuergeraet-t3960637.html

Itt nézd meg, írnak AGR-t a verziókhoz. (Ha nem tudsz németül--> gugli fordító)

De az is lehet hogy dízelnél nem lehet lezárni... (?)

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlő lapátot készülök venni.

A Cromax 480/500 mm méretet hoz előre.

De nekem 530 mm-es van fent :P

Továbbra is olyat akarok tenni rá...

Ha nagyobb, az csak jobb.

Igaz ha az anyósülés felőlit nyitom fel először, akkor a vezetőoldali már beakad :)

Tehát sorban kell felhajtani őket, de ez nem zavar, ha nagyobb sávban töröl.

Hátulra meg 400 mm-est hoz.

Ez speciális kialakítású cucc?

Vagy simán veszek egy 400 mm-est és jó lesz?

Ide melyik márkát ajánljátok?

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350114-ablaktorlo-lapat/398879-ablaktorlo-lapat-premium-400mm-/-16-coll-opel-hatso

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350114-ablaktorlo-lapat/606474-ablaktorlo-lapat-kozepes-opel-hatso-400mm/16-coll

5 ajtósról van szó...

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlő lapátot készülök venni.

A Cromax 480/500 mm méretet hoz előre.

De nekem 530 mm-es van fent :P

Továbbra is olyat akarok tenni rá...

Ha nagyobb, az csak jobb.

Igaz ha az anyósülés felőlit nyitom fel először, akkor a vezetőoldali már beakad :)

Tehát sorban kell felhajtani őket, de ez nem zavar, ha nagyobb sávban töröl.

Hátulra meg 400 mm-est hoz.

Ez speciális kialakítású cucc?

Vagy simán veszek egy 400 mm-est és jó lesz?

Ide melyik márkát ajánljátok?

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350114-ablaktorlo-lapat/398879-ablaktorlo-lapat-premium-400mm-/-16-coll-opel-hatso

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350114-ablaktorlo-lapat/606474-ablaktorlo-lapat-kozepes-opel-hatso-400mm/16-coll

5 ajtósról van szó...

Hátsó ablaktörlő lapátot már próbáltam többet is, de mind szar volt egy kivételével, az eredeti Opel. Gondolom a Bosch is jó lehet azt még nem próbáltam.

Előre is jó lehet az eredeti, van rajta szélterelő is. Ami nekem van fent valami noname, lassan kezdi megadni magát 1 év után, pedig garázsban áll a kocsi. A felhajtás nekem is sorrendes, különben összeakadnak.

Módosítva : kobraCode
Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlő lapátot készülök venni.

A Cromax 480/500 mm méretet hoz előre.

De nekem 530 mm-es van fent :P

Továbbra is olyat akarok tenni rá...

Ha nagyobb, az csak jobb.

Igaz ha az anyósülés felőlit nyitom fel először, akkor a vezetőoldali már beakad :)

Tehát sorban kell felhajtani őket, de ez nem zavar, ha nagyobb sávban töröl.

Hátulra meg 400 mm-est hoz.

Ez speciális kialakítású cucc?

Vagy simán veszek egy 400 mm-est és jó lesz?

Ide melyik márkát ajánljátok?

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350114-ablaktorlo-lapat/398879-ablaktorlo-lapat-premium-400mm-/-16-coll-opel-hatso

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350114-ablaktorlo-lapat/606474-ablaktorlo-lapat-kozepes-opel-hatso-400mm/16-coll

5 ajtósról van szó...

Nálam Hella van fent 2 éve, egyelőre nincs baj vele.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ablaktörlő lapátot már próbáltam többet is, de mind szar volt egy kivételével, az eredeti Opel. Gondolom a Bosch is jó lehet azt még nem próbáltam.

Előre is jó lehet az eredeti, van rajta szélterelő is. Ami nekem van fent valami noname, lassan kezdi megadni magát 1 év után, pedig garázsban áll a kocsi. A felhajtás nekem is sorrendes, különben összeakadnak.

Championt használok az astrán meg az előző gépemen is ez volt,sokáig (4-5 év)bírta,ami fennt van az is már 4 lesz de még nem csíkoz :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Championt használok az astrán meg az előző gépemen is ez volt,sokáig (4-5 év)bírta,ami fennt van az is már 4 lesz de még nem csíkoz :icon1:

na, ezt a valo-ról nem mondhatom el....2 évet sem bírt....

akkor a következő Champion lesz, bár gondolkodom a Michelin márkán is.

a Bosch sem tartós......

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlő lapátot készülök venni.

A Cromax 480/500 mm méretet hoz előre.

.........

5 ajtósról van szó...

Én az utóbbi időben már csak a gumit cseréltem. Lehet szálban kapni. A célnak tökéletesen megfelel. Jóval olcsóbb mint venni egy komplett lapátot.

Link to comment
Megosztás:

Én az utóbbi időben már csak a gumit cseréltem. Lehet szálban kapni. A célnak tökéletesen megfelel. Jóval olcsóbb mint venni egy komplett lapátot.

Én is szoktam ilyet csinálni míg lehetett kapni normális minőségű gumit. A vége felé még 2 hónapot sem bírt ki amit vettünk és inkább volt műanyag mint gumi.

Link to comment
Megosztás:

na, ezt a valo-ról nem mondhatom el....2 évet sem bírt....

akkor a következő Champion lesz, bár gondolkodom a Michelin márkán is.

a Bosch sem tartós......

Én a G-n évente cseréltem. Most a J-n gyári Bosch van, és az még mindig jó. Drága, de jó.

Link to comment
Megosztás:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/600/2554/27143/

Ecatban sokféle méretet írnak.

Ahogy kivettem a leírásból eredetileg kétféle méret volt a két oldalon (gondolom hogy ne akadjon össze).

Most már megmérem mind a kettőt, kár hogy Cromax-ban nem lehet méretre keresni...

G-re 480/500-at hoz fel.

De ha lehet, veszem a lehető legnagyobbat...

Lehet hogy hátsóból veszem a gyárit, 500Ft a difi.

A mostani Valeo, papírok szerint 2-3 éves már szakadt a gumija.

Más:

kb 3000 km-ként kell rátöltenem kb 3 deci hűtővizet.

Ezzel érdemes valamit kezdeni, vagy nem vészes?

Link to comment
Megosztás:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/600/2554/27143/

Ecatban sokféle méretet írnak.

Ahogy kivettem a leírásból eredetileg kétféle méret volt a két oldalon (gondolom hogy ne akadjon össze).

Most már megmérem mind a kettőt, kár hogy Cromax-ban nem lehet méretre keresni...

G-re 480/500-at hoz fel.

De ha lehet, veszem a lehető legnagyobbat...

Lehet hogy hátsóból veszem a gyárit, 500Ft a difi.

A mostani Valeo, papírok szerint 2-3 éves már szakadt a gumija.

Más:

kb 3000 km-ként kell rátöltenem kb 3 deci hűtővizet.

Ezzel érdemes valamit kezdeni, vagy nem vészes?

Én is hűtőfolyadék vadászatban vagyok. Bár nekem egy kicsivel több szökik meg valahol. Pár hete kezdte. Már mindent átnéztem, tapogattam, de sehol nem találom nyomát. Kezdek attól félni, hogy a hengerfej tömítés kezd átégni. Nem örülnék neki. <_<

Link to comment
Megosztás:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/600/2554/27143/

Ecatban sokféle méretet írnak.

Ahogy kivettem a leírásból eredetileg kétféle méret volt a két oldalon (gondolom hogy ne akadjon össze).

Most már megmérem mind a kettőt, kár hogy Cromax-ban nem lehet méretre keresni...

G-re 480/500-at hoz fel.

De ha lehet, veszem a lehető legnagyobbat...

Lehet hogy hátsóból veszem a gyárit, 500Ft a difi.

A mostani Valeo, papírok szerint 2-3 éves már szakadt a gumija.

Más:

kb 3000 km-ként kell rátöltenem kb 3 deci hűtővizet.

Ezzel érdemes valamit kezdeni, vagy nem vészes?

Nekem ez a két méret van 480/500mm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.