Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ha normális 1-2-3e Fordulaton használom, akkor nem fűt még 5 kmer után sem, miközben látom, hogy a motor már üzemmeleg, ha megpörgetem egyszer akkor meg mint a kazán :-) és akkor hallom, hogy csordogál a víz.

érdekes.

Amúgy az 5-10 km-ekkel még nincs gond.

Én a vectrám 7,5 km-es távokra használom naponta, oda-vissza. olyan 2 km után már fűt.

Link to comment
Megosztás:

Nem fogyott, de mikor megek vele és fűt és megnézem a tartályt, akkor lejjebb megy a vízszint, majd ha kitekerem szép lassan akkor visszaáll a normális szintre. mielött kitekerem, akkor szinte alig van vlami a tartályba. Nem volt még vele ilyen probléma. Kb fél éve használom, kötelező szervízre vittem ráadásul ismeőshöz, olajcsere, szürő stb. És ott raktak fagyállót a hűtőrendszerbe. Majd most vettem észre, hogy nincs a tartályba víz. Melegedni nem melegedett túlságosan, igaz pesten használom 5-10 km-ekre. Nem értem. :-s

hengerfejes az autó....

Link to comment
Megosztás:

éÉrdeklődnék, hogy esetleg valaki cserélt-e már injektort? Sajna az ufo jelenség nem múlt el a többszöri trafósor, illetve gyertya cserével sem, és azt javasolták többen is, hogy próbéljam meg az injektort kiszedni a 4-es hengerből és cseréljem föl egy másik hengerével. Ha előjön a jelenség és a diagnosztikán nem a 4-es hengerben jelzi a gyújtás problémát (mint egyébkéntmindig) hanem abban amelyikel fölcseréltem, megvan mi a gond....

Szóval valaki tud tanácsod adni hogyan kell ezt az injektor fölcserélést megcsinálni?

Link to comment
Megosztás:

Nem vizeződik és a víz sem olajzódik. Gyári :-) illata van a víznek is amit a túlfolyóban van. :-s annyi, hogy a víz ami jön mind2 ágon az buborékos. Mind1 holnap megy szervízbe. Megnézetem. Köszönöm a helpet.

Olajat csekkold... vizes? habos?

Drága móka amúgy...

Link to comment
Megosztás:

Nem vizeződik és a víz sem olajzódik. Gyári :-) illata van a víznek is amit a túlfolyóban van. :-s annyi, hogy a víz ami jön mind2 ágon az buborékos. Mind1 holnap megy szervízbe. Megnézetem. Köszönöm a helpet.

ezek alapján osztom Uhuhu véleményét, sőt, azt kell mondjam, biztos hallott, látott már párat ilyet.

Sajnos mielőbb bele kell nyúlni a zsebbe, és hengerfej le, hengerfej gépműhelyben felújít(biztos ami biztos), hengerfej vissza.

100-200 között valahol Ft-ban

Link to comment
Megosztás:

Vagy keresel kompletten hengerfejet bontottan... de olcsó ez sem lesz, meg persze rizikós ha nem ismerőstől veszed.

most ezt nem értem. Én bontott HF-et sem raknék fel gépműhely nélkül, max. ha ismitől van, és tényleg garantált az előélete.

Na most ha meg ugye "csak"a tömítés kezd átégni neki, akkor sem árthat egy rendberakás, hogy 20e km múlva ne más miatt legyen szétszedve.

Meg lehet azt is csinálni persze, hogy csak tömítést cserél, de akkor meg ott a rizikó, hogy milyen a síkja a HF-nek.

Szerintem.

Nem az a 20-30 kéne, hogy döntsön, ha már az egész, ha mindent megcsinálnak, akkor 120-150 kb. de akkor még lehet sokat is mondtam

Link to comment
Megosztás:

én magamból indultam ki és én pl. nem vennék duenről ien alkatrészeket van itt klubbon belül aki szerez megbízhatóan meg ismerős is akad.

De pl ez is jó forrás lehet: Hengerfejek...

csak lehet spórol vele ha nem azt csináltataja meg, megintcsak az én autómnál ugye a bontott hengerfej+annak esztergálása árának duplájáért már komplett motor kapható...

mindenesetre érdemes szerintem ezt is megfontolni...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a sok tanácsot, ma már szervízbe van. Megnézik hogy nem e a vízpumba ereszt, meg lelégtelenítik és úgy is tesztelik hátha. De valahol biztos a rendszerbe kerül a víz, mert reggel lehetett látni nagyon, hogy párás a kipufogó gáz! :-( Írok majd a fejleményekről. Köszike még1x!

Link to comment
Megosztás:

A sajátom tuti nem :(

Amúgy ha sok km van benne akkor ugye már érdemes keresgélni...

Nemtudom hogy az aktuálisban mennyi van és hoyg valóban milyen állapotban van az most. De úgy tűnik hétfőre kiderül :P

Minek egyből bontott HF? A saját nem jó?
Link to comment
Megosztás:

133e nél áll az óra, és kicsit félek bontottat venni, mert hiába ismerős... Az autó is ismerőstől van, végig vezettett szervízkönyv garázsban tartották, első tulaj vigyáztak rá, és tessék. Szal ez kiszámíthatatlan :-s de meglátjuk...

A sajátom tuti nem :(

Amúgy ha sok km van benne akkor ugye már érdemes keresgélni...

Nemtudom hogy az aktuálisban mennyi van és hoyg valóban milyen állapotban van az most. De úgy tűnik hétfőre kiderül :P

Link to comment
Megosztás:

a pára a kipuffból annyira nem lenne vészes. A buborékoló víz inkább.

A 133e km viszont gyanússá teszi a szememben méginkább a HF-et.

Vagyis a tömítés átégését.

ecotec sajátosság, ha egyszer-kétszer neadj hidegen is elkenték a száját, akkor pláne.

Nekem tavaly 70-80 között volt mire olajat-fagyállót-tömítéseket kicseréltem, meg a HF is megjárta a gépműhelyt, és onnan felújítva, új szimmeringekkel jött haza. Jah, magamnak csináltam, így volt ennyi. Szerelőnek ez úgy 25-30-ba lenne a munkadíj.

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, hogy esetleg valaki cserélt-e már injektort? Sajna az ufo jelenség nem múlt el a többszöri trafósor, illetve gyertya cserével sem, és azt javasolták többen is, hogy próbéljam meg az injektort kiszedni a 4-es hengerből és cseréljem föl egy másik hengerével. Ha előjön a jelenség és a diagnosztikán nem a 4-es hengerben jelzi a gyújtás problémát (mint egyébkéntmindig) hanem abban amelyikel fölcseréltem, megvan mi a gond....

Szóval valaki tud tanácsod adni hogyan kell ezt az injektor fölcserélést megcsinálni?

Ezzel kapcsolatban senkinek sincs tapasztalata?

Nem lenne nyerő informatikusként tévelyegnem a géptető alatti régióban :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Ha minden jól megy egy Y17DTL motorkódú (1.7CDTI,82LE) 2003-as évjáratú G Astra tulaj leszek.Érdeklődnék ,hogy milyen gázolajat tankolhatok bele(kénmentes?),milyen olajcsere periódusa van az autónak,és milyen minőségű olajat igényel,vez. szíjat stb-t mikor kell majd cserélni rajta?Első fékbetét-tárcsa új van rajta, ezt hány km-ernél szokásos kicserélni?Ez a motor Isuzu gyártmány?Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

az Z17DTL motorkódú :(

5w30 az olaj

150.000 km / 10 év a szijcsere

a betét kb 30-60 ezer között kopik el, ez használat függő.

a tárcsa általában 2 betét kopást bír. bár a papámnak 42.000 km van a fékében, és még a negyede se kopott el :P

bár ő még nem ment vele 120 nál gyorsabban :cry:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az autóm menet közben - élesebb kanyarodásoknál - érdekes, halk "karistoló" hangot hallat,

valahonnan a kormány-futómű felől, de csak kanyarodáskor. Kis sebességél nincs.

Illetve néha hasonló hangot hallok indításkor is, nagyon rövid ideig (1-2 másodperc). Nem tudom a kettő között van-e összefüggés, de ami érdekes, hogy egy Ford Focus-os havernak is megvan ez a hang indításkor.

Ezeken a hangokon kívül semmi más "tünet" nincs.

Ja, és még annyi, hogy a váltózár beszereltetése előttről nem emlékszem ilyen hangokra, de ez nem jelent semmit, mert nem sokkal azelőtt vettem, és lehet nincs is összefüggés. Nem tudom.

Tanácsokat, véleményeket kérnék, szerintetek mi lehet az ok?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az autóm menet közben - élesebb kanyarodásoknál - érdekes, halk "karistoló" hangot hallat,

valahonnan a kormány-futómű felől, de csak kanyarodáskor. Kis sebességél nincs.

Illetve néha hasonló hangot hallok indításkor is, nagyon rövid ideig (1-2 másodperc). Nem tudom a kettő között van-e összefüggés, de ami érdekes, hogy egy Ford Focus-os havernak is megvan ez a hang indításkor.

Ezeken a hangokon kívül semmi más "tünet" nincs.

Ja, és még annyi, hogy a váltózár beszereltetése előttről nem emlékszem ilyen hangokra, de ez nem jelent semmit, mert nem sokkal azelőtt vettem, és lehet nincs is összefüggés. Nem tudom.

Tanácsokat, véleményeket kérnék, szerintetek mi lehet az ok?

Kanyar..csikorgás... :( úgy hívják, fékkopás jelző...mechanikus...ha le veszed a kereket láthatod....vagy pereme van a tárcsádnak és ahhoz ér hozzá, vagy tényleg már annyira kopott a betét...nézd meg :cry: én most szedtem le a válat a tárcsámról, mert "cüncögött" a jelző :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.