Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Először is bemutatkoznék, Zsolt vagyok, nemrég regisztráltam a fórumon, és meg kell hogy mondjam, csupa hasznos

infót olvstam. Többek között az én problémámról is, de mégsem találtam egyértelmű megoldást.

Y17DTI Astrám van, 2004-es szériából. 128ezer van benne, utolsó olajcsere óta (114e) nem kellett utána töltenem. 5w40 Mobil1. Számomra ez a jó :lol: hír. Viszont ami aggaszt, :huh: az a sokak által emlegetett alapjárat ingadozás. Szerelő szerint, alapbetegsége ennek a motornak (kb. 150 ezernél jön elő). Orvosság rá, nagyfeszültségű elektronika csere. Felújított 200e, gyári 400e. Kinek volt hasonló tapasztalata? Esetleg javítatta már valaki ezzel?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Először is bemutatkoznék, Zsolt vagyok, nemrég regisztráltam a fórumon, és meg kell hogy mondjam, csupa hasznos

infót olvstam. Többek között az én problémámról is, de mégsem találtam egyértelmű megoldást.

Y17DTI Astrám van, 2004-es szériából. 128ezer van benne, utolsó olajcsere óta (114e) nem kellett utána töltenem. 5w40 Mobil1. Számomra ez a jó :lol: hír. Viszont ami aggaszt, :huh: az a sokak által emlegetett alapjárat ingadozás. Szerelő szerint, alapbetegsége ennek a motornak (kb. 150 ezernél jön elő). Orvosság rá, ?nagyfeszültségű elektronika? csere. Felújított 200e, gyári 400e. Kinek volt hasonló tapasztalata? Esetleg javítatta már valaki ezzel?

Alapjárati léptető motor tisztítása, nem alapbetegség ez nagy marhaság, csak elkoszolódik és akadozik, lehet egy vákuumcső repedés is,

érdemes még a folytószelepház környékén is szétnézni, tisztítani :D

Szerelő hülye, pénzlehúzó dumájának nem bedőlni......

Link to comment
Megosztás:

Jujujj! Csodatömítő! Boldogult FIAT Tipos koromban a hűtő radiátorát javítottam egy növényirost tartalmú löttyel. A folyást pillanatok alatt megszüntette, a teljes keringést 1 hónap alatt! :lol:

Akkor jól tömít. :huh:

gyorsmotorkinyiró lötty

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Először is bemutatkoznék, Zsolt vagyok, nemrég regisztráltam a fórumon, és meg kell hogy mondjam, csupa hasznos

infót olvstam. Többek között az én problémámról is, de mégsem találtam egyértelmű megoldást.

Y17DTI Astrám van, 2004-es szériából. 128ezer van benne, utolsó olajcsere óta (114e) nem kellett utána töltenem. 5w40 Mobil1. Számomra ez a jó :lol: hír. Viszont ami aggaszt, :huh: az a sokak által emlegetett alapjárat ingadozás. Szerelő szerint, alapbetegsége ennek a motornak (kb. 150 ezernél jön elő). Orvosság rá, nagyfeszültségű elektronika csere. Felújított 200e, gyári 400e. Kinek volt hasonló tapasztalata? Esetleg javítatta már valaki ezzel?

Hidegen vagy melegen ingadozik????

Link to comment
Megosztás:

Vidéken vettem, pontosan mosonmagyaróváron, mert ott volt ismeretség. Olcsóbban adták, mintha pesten vettem volna és a régi autómat is jóval drágábban vették be.

Ma elvittem az autót a Opel Dunához és elpanaszoltam a magasfogyasztás. A munkafelvevo "megnyugtatot,, hogy a 1000km-0,8 liter -ig elfogadott az opel szerint és az autónak nincs semmi baja és rakjak bele 10w40 esetleg valami surito adalékot. :huh:

ez nagy átbaszás volt.

ha valamennyi olajat eszik, az nem gond, de 1000 km en fél litert vagy többet azért az szar.

ha vered az asztalt, akkor motort kellett volna javitaniuk garanciába. de ezt mostmár cseszheted...

én pont a jövőhéten generálozom a taligám motorját, mert az utolsó fogyasztásmérésem 1200 km / 8 deci volt 10w40 ből, 2500 km / 3,5 liter meg 5w30 ból :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Először is bemutatkoznék, Zsolt vagyok, nemrég regisztráltam a fórumon, és meg kell hogy mondjam, csupa hasznos

infót olvstam. Többek között az én problémámról is, de mégsem találtam egyértelmű megoldást.

Y17DTI Astrám van, 2004-es szériából. 128ezer van benne, utolsó olajcsere óta (114e) nem kellett utána töltenem. 5w40 Mobil1. Számomra ez a jó :lol: hír. Viszont ami aggaszt, :huh: az a sokak által emlegetett alapjárat ingadozás. Szerelő szerint, alapbetegsége ennek a motornak (kb. 150 ezernél jön elő). Orvosság rá, nagyfeszültségű elektronika csere. Felújított 200e, gyári 400e. Kinek volt hasonló tapasztalata? Esetleg javítatta már valaki ezzel?

a felújitott 55 ezer :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Először is bemutatkoznék, Zsolt vagyok, nemrég regisztráltam a fórumon, és meg kell hogy mondjam, csupa hasznos

infót olvstam. Többek között az én problémámról is, de mégsem találtam egyértelmű megoldást.

Y17DTI Astrám van, 2004-es szériából. 128ezer van benne, utolsó olajcsere óta (114e) nem kellett utána töltenem. 5w40 Mobil1. Számomra ez a jó :lol: hír. Viszont ami aggaszt, :huh: az a sokak által emlegetett alapjárat ingadozás. Szerelő szerint, alapbetegsége ennek a motornak (kb. 150 ezernél jön elő). Orvosság rá, nagyfeszültségű elektronika csere. Felújított 200e, gyári 400e. Kinek volt hasonló tapasztalata? Esetleg javítatta már valaki ezzel?

Dieselben hol van nagyfeszültségű elektronika? És minek?

Bocs, lehet én vagyok tudatlan.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Először is bemutatkoznék, Zsolt vagyok, nemrég regisztráltam a fórumon, és meg kell hogy mondjam, csupa hasznos

infót olvstam. Többek között az én problémámról is, de mégsem találtam egyértelmű megoldást.

Y17DTI Astrám van, 2004-es szériából. 128ezer van benne, utolsó olajcsere óta (114e) nem kellett utána töltenem. 5w40 Mobil1. Számomra ez a jó :lol: hír. Viszont ami aggaszt, :huh: az a sokak által emlegetett alapjárat ingadozás. Szerelő szerint, alapbetegsége ennek a motornak (kb. 150 ezernél jön elő). Orvosság rá, nagyfeszültségű elektronika csere. Felújított 200e, gyári 400e. Kinek volt hasonló tapasztalata? Esetleg javítatta már valaki ezzel?

illetve ha a vezérlő hal meg akkor megáll általában a motor.

az ingadozás, az valami dugulás , vagy légtömegmérő vagy koszos szürő vagy ilyesmi...

Link to comment
Megosztás:

Dieselben hol van nagyfeszültségű elektronika? És minek?

Bocs, lehet én vagyok tudatlan.

az adagoló tetejére szerelve van.

minek??? hát az elektronika világát éljük, itt az adagoló vezérlése elektronikus, a befecskendezők elektronikus szelepek meg ilye3nek...

Link to comment
Megosztás:

Jujujj! Csodatömítő! Boldogult FIAT Tipos koromban a hűtő radiátorát javítottam egy növényirost tartalmú löttyel. A folyást pillanatok alatt megszüntette, a teljes keringést 1 hónap alatt! :lol:

:huh:

ezzek én is igy jártam egy kadett D vel :D

beletöltöttem, igaz hogy nem csöpögött, de nem is fütött soha többet :D

Link to comment
Megosztás:

Eltömitti azt is amit nem kellene, arra jó. :huh:

Amugy Szemi 5W-s olajat használsz? Akkor evett annyit?Mert ha igen, 10W-vel kellene próbálkozni, de tényleg adalékok nélkül!

Igen opel 5w használtam eddig.

Milyen 10w olajat ajánlasz-ajánlotok?

Akkor adalék stornózva.

Link to comment
Megosztás:

:huh:

ezzek én is igy jártam egy kadett D vel :lol:

beletöltöttem, igaz hogy nem csöpögött, de nem is fütött soha többet :D

hasonló képpen jártam én is egy seat inca tipusú ipari hulladékkal,céges verdánk,3hete állt meg a fűtés a hűtőtömitőtől.Agyhalál kicserélni a fűtőradiátort.

Link to comment
Megosztás:

ez nagy átbaszás volt.

ha valamennyi olajat eszik, az nem gond, de 1000 km en fél litert vagy többet azért az szar.

ha vered az asztalt, akkor motort kellett volna javitaniuk garanciába. de ezt mostmár cseszheted...

én pont a jövőhéten generálozom a taligám motorját, mert az utolsó fogyasztásmérésem 1200 km / 8 deci volt 10w40 ből, 2500 km / 3,5 liter meg 5w30 ból :huh:

Én akkor összetehetem a kezem,az enyém nem eszi az olajat egyáltalán,most lesz benne 100e. Amúgy ha gyújtás ráadása után felvillan az "insp" irás az tárolt hibát jelez vagy mit?Esetleg csak szerviz igazolást igényel?

Link to comment
Megosztás:

Én akkor összetehetem a kezem,az enyém nem eszi az olajat egyáltalán,most lesz benne 100e. Amúgy ha gyújtás ráadása után felvillan az "insp" irás az tárolt hibát jelez vagy mit?Esetleg csak szerviz igazolást igényel?

Azt jelenti, hogy irány a szervíz. Letelt a 30e km, vagy az 1 év.

Link to comment
Megosztás:

Én akkor összetehetem a kezem,az enyém nem eszi az olajat egyáltalán,most lesz benne 100e. Amúgy ha gyújtás ráadása után felvillan az "insp" irás az tárolt hibát jelez vagy mit?Esetleg csak szerviz igazolást igényel?

"InSP" = Inspection

Alapesetben ezt belénk is programozhatnák! Adott időközönként v. futásteljesítmény utáni felülvizsgálat, ellenőrzés. Nekem 94ekm- nél volt az előző nyugtázva és 104ekm- nél jelentkezett a kővetkező. Gondja nem volt, csak a "háziorvosával" akart találkozni. Példát vehetnénk róla! :huh:

Ja a Tipóm akkoriban már kevesebbet ért, mint a belétöltött lötty (17 év, 325.000km, 1400 ccm benzines, gyerekek, építkezés ...) Imádtam.

Link to comment
Megosztás:

Én akkor összetehetem a kezem,az enyém nem eszi az olajat egyáltalán,most lesz benne 100e. Amúgy ha gyújtás ráadása után felvillan az "insp" irás az tárolt hibát jelez vagy mit?Esetleg csak szerviz igazolást igényel?

INSP az inspekcio rövidítése, esedékes szervízintervallum, ha zavar tartsd nyomva a napi km számláló gombját és közben add rá a gyújtást, 1-2mp belül törlődik az "insp".

Ha most újra ráadod a gyújtást nincs "insp", a napi km számláló értéke fog látszani :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én akkor összetehetem a kezem,az enyém nem eszi az olajat egyáltalán,most lesz benne 100e. Amúgy ha gyújtás ráadása után felvillan az "insp" irás az tárolt hibát jelez vagy mit?Esetleg csak szerviz igazolást igényel?

Szervíz figyelmeztető.... Simán kiüthető a kilóméter nullázó gombjával... Most látom már megválaszolták...

Link to comment
Megosztás:

INSP az inspekcio rövidítése, esedékes szervízintervallum, ha zavar tartsd nyomva a napi km számláló gombját és közben add rá a gyújtást, 1-2mp belül törlődik az "insp".

Ha most újra ráadod a gyújtást nincs "insp", a napi km számláló értéke fog látszani :huh:

Hát hogy ilyen egyszerű legyen valami! Már baromira zavart, szervízbe akartam vinni hogy megszüntessék. Biztos lehúztak volna egy tizessel.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hát hogy ilyen egyszerű legyen valami! Már baromira zavart, szervízbe akartam vinni hogy megszüntessék. Biztos lehúztak volna egy tizessel.

Köszi.

Amelyik szervíz ezért lehúz, oda ne menj többé. Nálunk - igaz nem márkaszervíz, hanem autovillamossági - ezt a módszert elmondja, ha kéred meg is csinálja, de felhívja a figyelmed arra, hogy ez a jelzés nem passzióból jelenik meg. Egyébként hibakódot 6000 Ft- ért olvas ki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.