Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

XEP , P a twinport szeleppel szereltekre utal, a bele való gyertya: 1214031 GM egy pólusú.......

Motoröblítővel csak csínján, vagy inkább sehogy, több kárt csinál(hat) mint amennyi hasznot! :D

Valakitől hallottam hogy van opelhoz sport gyertya. Három pólusú. Létezik ez? És ténylegt javíthat a teljesítményen?

Link to comment
Megosztás:

Hű vazz, ennyivel húzósabb az 1.2 vízpumpája, mint a z14xe-be való? Rákérdeztem Csergőnél a gyári vízpumpára, ott 23e volt a múlt héten. Vagy most akciós?

sajnos nem vagy két lábon járó adatbázis, nem tudok itthonról pontos összegeket mondani...

a Z14XE szerviz 4+ akcijó keretein belül 24.990 fT bruttó, anyag + munkadij, mi még a fagyállót is beletesszük :D

Opel Astra G Olajcsere (10W40 olaj) 8 990 Ft

Olajcsere (15W40 olaj) 8 490 Ft

Motorszervizcsomag (10W40 olaj, olajszűrő, levegőszűrő, gyertya) 17 990 Ft

Motorszervizcsomag (15W40 olaj, olajszűrő,levegőszűrő, gyertya) 17 490 Ft

Általános szervizcsomag (10W40 olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, gyertya + átvizsgálás + fékmérés) 34 990 Ft

Általános szervizcsomag (5W30 olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, gyertya + átvizsgálás + fékmérés) 37 990 Ft

Első fékbetét csere 12 990 Ft

Levegőszűrő csere 4 490 Ft

Utastérszűrő csere 6 990 Ft

Gyújtógyertya csere 5 990 Ft

Első ablaktörlőlapát csere 3 990 Ft

Hátsó kipufogódob csere 27 990 Ft

Első fékbetét + féktárcsa csere 34 990 Ft

Vízpumpa csere Z124XE, Z16XE 24 990 - Z12XE 31 990 Ft

Első lengéscsillapító csere 44 990 Ft

Akkumulátor csere 17 990 - 21 990 Ft

Az ajánlatok az 1.2, 1.4, 1.6 literes benzines Astra G modellekre érvényesek.

Link to comment
Megosztás:

sajnos nem vagy két lábon járó adatbázis, nem tudok itthonról pontos összegeket mondani...

a Z14XE szerviz 4+ akcijó keretein belül 24.990 fT bruttó, anyag + munkadij, mi még a fagyállót is beletesszük :D

Opel Astra G Olajcsere (10W40 olaj) 8 990 Ft

Olajcsere (15W40 olaj) 8 490 Ft

Motorszervizcsomag (10W40 olaj, olajszűrő, levegőszűrő, gyertya) 17 990 Ft

Motorszervizcsomag (15W40 olaj, olajszűrő,levegőszűrő, gyertya) 17 490 Ft

Általános szervizcsomag (10W40 olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, gyertya + átvizsgálás + fékmérés) 34 990 Ft

Általános szervizcsomag (5W30 olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, gyertya + átvizsgálás + fékmérés) 37 990 Ft

Első fékbetét csere 12 990 Ft

Levegőszűrő csere 4 490 Ft

Utastérszűrő csere 6 990 Ft

Gyújtógyertya csere 5 990 Ft

Első ablaktörlőlapát csere 3 990 Ft

Hátsó kipufogódob csere 27 990 Ft

Első fékbetét + féktárcsa csere 34 990 Ft

Vízpumpa csere Z124XE, Z16XE 24 990 - Z12XE 31 990 Ft

Első lengéscsillapító csere 44 990 Ft

Akkumulátor csere 17 990 - 21 990 Ft

Az ajánlatok az 1.2, 1.4, 1.6 literes benzines Astra G modellekre érvényesek.

Köszi az árakat, hasznos volt!

Ezek egységesek, vagy szalononként változóak?

Link to comment
Megosztás:

tgabika: a benzines classic G astrák már mind twinportosak kb 2005 óta.

Kösz, már aznap este rájöttem a tévedésemre, amikor két 1.4 Twinport G Astra is ment előttem. Mentségemre legyen mondva ezek mind Astra Classic-ok voltak, ami a németeknél feltehetően ismeretlen. Még jó hogy odaírtam hogy a www.opel-infos.de szerint. :D

Link to comment
Megosztás:

Uhuval beszéltem most erről a gyertya kérdésről, és szerinte is jó bele a sima egypólusú, de csak 2004-estől, a régebbiekbe kell a kétpólusú. Nekem is z14XE a motor.

Amúgy a 60000 szervíznél kell cserélni a gyertyákat is! (a szervízkönyv elején le is írják, mit hány km után kell cserélgetni)

Az enyém Z14XEP.

Nem az volt a bajom, hogy cserélték 60eKm-nél, hanem, hogy alig volt meghúzva a gyertya!

Link to comment
Megosztás:

Uhu !

Jól olvastam, 10w-40,és 15w-40 es olajokat is használtok? (meg 5w-30)

Milyen márkájúak azok,?

1éves 1300 ! km után szerintetek megéri lecserélni ?

X14xep.

Tisztában vagyok az éves olajcserével, de kétségeim vannak, lehet megvárom a 3000km.et. 5w-40-es castrolom van, akkor az is jó lehet bele.....(?) vagy szigorúan 5W-30 ?

szervizkönyvem garanciafüzetem nincs, banki visszavett autó az M3 Sztrádától.

Most kellene első szemlére vinni.....Rizikós, de lehet kimarad...

Kösz a véleményeket.:-)

Link to comment
Megosztás:

szigoruan 5w30, azaz szintetikus...

megvárhatod a 3000 km t nyugodtan.

de mennyi idős autó? ugyanis ha 1 éven belüli akkor 5.000 ért kell potoltanbi a szervizkönyvet, és kész :rolleyes:

ha 1 év feletti akkor kell az 1 éves szerviz számlája és úgy kell potoltani. ugyanis szervizkönyv nélkül nincs garancia...

Link to comment
Megosztás:

Uhu !

Jól olvastam, 10w-40,és 15w-40 es olajokat is használtok? (meg 5w-30)

Milyen márkájúak azok,?

1éves 1300 ! km után szerintetek megéri lecserélni ?

X14xep.

Tisztában vagyok az éves olajcserével, de kétségeim vannak, lehet megvárom a 3000km.et. 5w-40-es castrolom van, akkor az is jó lehet bele.....(?) vagy szigorúan 5W-30 ?

szervizkönyvem garanciafüzetem nincs, banki visszavett autó az M3 Sztrádától.

Most kellene első szemlére vinni.....Rizikós, de lehet kimarad...

Kösz a véleményeket.:-)

szervízkönyv szerint a megengedett viszkozitások között van az 5W-40-is, tehát jó bele!!!

Link to comment
Megosztás:

"de mennyi idős autó? ugyanis ha 1 éven belüli akkor 5.000 ért kell potoltanbi a szervizkönyvet, és kész :rolleyes:"

Pontosan 1 éves. Ebben a hónapban, --az "INSP" már bejelzett.

Telefonon a Sztráda 15 ef+szerviz klts. -ért pótolná.

Tudom hogy ugrik a garim, de teljesen TANÁCSTALAN vagyok.

Még egy év lenne, bizzak hogy nem romlik el ? vagy vigyem szervizbe ? megéri ?

Mi szokott elromlani garancia időben ? (tudom ami elromolhat el is romlik.):-) de olyan kevés a km-em.

Nem tom, segitség kellene, mit csináljak, hogy jobb.

kösz.

Link to comment
Megosztás:

aha, jó lesz az 40 nek ish...

Nekem ezt az árajánlatot adták pár hónapja, szóval ha 40e akkor az sok!

Az autó 1 éves

szervíze olaj- és olajszűrő cserét tartalmaz teljes átvizsgálással

együtt, aminek díja kb. 25000 Ft. Az Ön gépjárművébe 5W40-es OMV olaj

a megfelelő. Mielőtt szervízbe szeretné hozni autóját kérem, ezt a

szándékát kb. két héttel korábban jelezze.

Link to comment
Megosztás:

Én is 25e-röl kaptam árajánlatot.

Igazából a 25e-en bőven van hasznuk.

Ha azt számoljuk, hogy pl a Castrol Magnatec C3 4l 8eFt (ha más olajat tesz bele akkor sem lehet több mint 15e!),szűrő 2e körül, a möszeres vizsgálat 5-6e szokott lenni.....Ha az ember vesz hozzá egy kábelt, és évente kiüti, hibakódot is tud olvasni, és van annyi müszaki szakértelme, hogy kicsavarja a szűrőt, és a leeresztő csavart, akkor 2 csere alkalmával már behozza az árát....szerintem.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem ezt az árajánlatot adták pár hónapja, szóval ha 40e akkor az sok!

Az autó 1 éves

szervíze olaj- és olajszűrő cserét tartalmaz teljes átvizsgálással

együtt, aminek díja kb. 25000 Ft. Az Ön gépjárművébe 5W40-es OMV olaj

a megfelelő. Mielőtt szervízbe szeretné hozni autóját kérem, ezt a

szándékát kb. két héttel korábban jelezze.

azért azt fontos megjegyezni ilyenkor, hogy az 1 éves kevés kilómétert futott autó reviziója, és a 30.000 revizió az nem ugyanaz.

merthogy pollen csere 30.000 km nél esedékes. légszürő ki beszerelés, kifujás, ha kell csere, illetve fékek lebontása szemrevételezése, tisztitása, beállitása, satöbbi...

az 1 éves revizio kevés km-rel az egy olajcsere, egy autó kukucs oszt ennyi...

az lehet 25. de az nálunk is ennyi, 25-27... ez a szürőtől függ...

de a 30.000 revizio közelit a 40 hoz.

haviszont az autó közel 2 éves, akkor még jön a fékolaj csere, és 2 éves korban a zöldkártya. ami még 7.300 vagy 9.700 Ft...

Link to comment
Megosztás:

Igazából a 25e-en bőven van hasznuk.

Ha azt számoljuk, hogy pl a Castrol Magnatec C3 4l 8eFt (ha más olajat tesz bele akkor sem lehet több mint 15e!),szűrő 2e körül, a möszeres vizsgálat 5-6e szokott lenni.....Ha az ember vesz hozzá egy kábelt, és évente kiüti, hibakódot is tud olvasni, és van annyi müszaki szakértelme, hogy kicsavarja a szűrőt, és a leeresztő csavart, akkor 2 csere alkalmával már behozza az árát....szerintem.... ;)

hát akkor harcra fel :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.